EPF
Awatar użytkownika
By witek67
#628465
Świetny temat.
Wczoraj pierwszy raz przyszedłem do pracy z e-fajką (e-pale od 14-01-2013), i sprawę ewentualnego śmierdziastwa załatwiłem od ręki. poczekałem aż wszyscy przyszli, wyciągnąłem e-fajke i z dumą i humorem w głosie zakomunikowałem że od dziś z uwagi na brak podwyżki będe was podtruwał e-fają. oczywście wzbudziło to sensacje i zainteresowanie. w ramach zapoznanie się z e-petkiem zrobiłem mały eksperyment i dałem każdemu zadanie rozpoznanie co za smak aktualnie pale (CML). narobiłem "dymu" i każdemu z osobna dmuchnąłem w nos, nawet kierowniczce, z pytaniem co czuje. generalnie ludziska czuły słodkawy, przyjemny zapach. cały dzień bezkarnie dymiłem ile wlezie bez wychodzenia i nikt nic nie powiedział.
ciekawe co będzie jak zmienie smak?

pozdrawiam witek
Awatar użytkownika
By jano0244
#628474
Zmienisz smak i zapewne nic w odczuciach dla otoczenia się nie zmieni. Moja żonka ma superczuły nos i choć od 24 dni kombinuję z różnymi smakozapachami LQ, to mówi, że wszystkie odczuwa podobnie, bardzo delikatnie i nic jej nie drażni. A obwąchuje mnie codziennie, sprawdzając, czy przypadkiem analoga nie wyczuje.
Awatar użytkownika
By Shku-li
#630520
Czytam to co piszecie i stwierdzam że u mnie w pracy ludzie nie mają węchu bo biegam z efajem po wydziale z zmieszanym virginią 12 i cml 18 (muszę Te 12 powypalać ;) ) i nikt nic nie czuje. Bucham czasem na korytarzu i praktycznie co kilkanaście minut w pokoju, to co chwile pytam ludzi czy coś czują to mówią, że kompletnie nic
By viktor
#650947
Mój syn ,który w ogóle nie pali i nigdy nie palił, bezbłędnie wyczuwa co wapowałem. Potrafi określić zapach. Żona już mniej ale ona paliła analogi (nie pali już kilka lat).
Ja sam, niestety, nie wyczuwam zapachu z e-p ale już zapach analoga czuję nawet na ulicy gdy ktoś w pobliżu pali.
Awatar użytkownika
By wasp
#651494
Mój syn też jest wyczulony na "aromaty". Według niego opary z liquidów BM faktycznie są raczej bezwonne. Z innymi różnie bywało. Natomiast podoba mu się zapach moich samogonów. Najczęściej mieszanka kawa-tiramisu, z dodatkiem cynamonu. Niepalący uważają, że to dosyć ładnie i subtelnie pachnie. Teść, który jest trenerem, zapach niektórych liquidów (french pipe, 555 i kilka innych tytoniopodobnych) porównuje do smrodu szatni tuż po walkach bokserskich, natomiast mogę przy nim chmurzyć swoje samogony. W sobotę, z powodu rozchodzącego się aromatu korzenno-cynamonowego, popędził do cukierni po ciasta, bo ma kurczę pociąg do słodyczy.
Skoro współpracownikom w zamkniętych pomieszczeniach przeszkadza zapach używanych przez was liquidów, spróbujcie do pracy zabierać samą neutralną bazę i mniej intensywnie chmurzcie przy biurkach.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#651521
Chmurzę sobie co wieczór od trzech tygodni siedząc wygodnie na kanapie przed komputerem lub TV. W fazie testów przewinęło się kilka różnych liquidów, ale żona nigdy nie stwierdziła że cokolwiek czuje w powietrzu. Fakt, że staram się nie puszczać z paszczy kłębów chmur bez wdychania do płuc, tak dla zasady.
Awatar użytkownika
By niedzwiedz86
#653122
Zauważyłem ciekawą reakcję na aromat US Red Mix. Jedna osoba stwierdziła, że śmierdzi kocią kuwetą, jedna, że "wali jak u X w chacie" (panna X hoduje fretki i faktycznie, w domu unosi się taki specyficzny "moczowy" smrodek), a kumpel z którym pracuję, podsumował, że w biurze "wali sikami" (o dziwo, w czasie wapowania mu ten smak nie przeszkadzał, ciągle sępi EP jak jest zimno i mu się nie chce wychodzić na faję).
Awatar użytkownika
By jedenkrok
#653151
od paru miesięcy wapuję najróżniejsze liquidy i póki co nikt nie narzekał. czasem jak wieczorem siedzę przy komputerze przez 3-4h (zużywając przy okazji pół clearomizera) to kiedy wracam z powrotem do pokoju to czuję delikatny zapach, ale to może być równie dobrze siła sugestii. wiadomo, że jeśli dmuchnie się komuś w twarz to bez problemu wyczuje, ale wapując w powietrze - nie ma szans moim zdaniem, chyba, że będzie to jakiś wyjątkowy śmierdziel (a takich nie palę).

jedyny liquid, który był wyraźnie wyczuwalny przeze mnie i ludzi dookoła to Mild MB 14. dziewczyna określiła zapach jako "jakbyś otworzył paczkę z jakimś delikatnym tytoniem".
Awatar użytkownika
By skibox
#653205
Jeśli dmucham w powietrze to nikt nie narzeka, ale wczoraj usłyszałem, że moja Virginia od Blue Mista jest strasznie "kwaśna" jak "skisłe mleko" kiedy przypadkiem dmuchnąłem koledze w twarz. O truskawce już tak nie mówił, więc to raczej kwestia liquidu.
Awatar użytkownika
By S.owa
#654718
Shku-li pisze:Liquidy z blue mist nie dają kompletnie żadnego smrodka dla otoczenia, tak przynajmniej mówią mi w pracy i w domu.


W moim otoczeniu również nikt się nie skarży na zapachy BM.Raz usłyszałam o 555 - wafelki,a o cherry cigar - wanilia.
Obawiałam się virginii i reakcji ludzi niepalących,ale nikt nic nie mówi wiec chyba ok.Zobaczymy czy ktoś mnie pogoni,gdy napocznę cuban.
Awatar użytkownika
By Zielonoka
#655119
Ja palę normalnie w domciu e-p i nawet mój ojciec, który jest zagorzałym przeciwnikiem palenia nie wyczuwa niczego. Tylko przy liquidzie wiśniowym było czuć wiśnię.
Awatar użytkownika
By Ogar616
#656086
No śmieszne rzeczy, ze para miała by dusić..Oczywiście niektóre liquidy mogą mieć swój specyficzny zapach tudzież smród brudnych skarpet (cuban cigar z blue mist np) :D
By Czarm
#660053
Zatem cenna uwaga z dyskusji jest taka, że zanim zabiorę swojego e-petka do pracy muszę w domu przetestować moc zapachu wydychanej pary wodnej. ;)
By Zatra
#660651
widok domu, pary zwał jak zwał wywołuje także emocje, podteksty psychiczne i inne pierdymały. To odpowiedz na "drapanie" w gardle. Polska nie jest przyzwyczajona do tego.
A co do zapachu, kto by nie chciał poczuć czegoś innego niż brudnego powietrza.
Awatar użytkownika
By S.owa
#664517
Ale Wam powiem,że jednak nawet BM potrafi jednak "pachnieć"
Tydzień temu to poczułam pierwszy raz i myślałam,że to iluzja.Wystarczy nie zaciągać się i już czuć.Mam nadzieję,że wiecie o co biega.Taka "świeża" chmura ma ma intensywniejszy zapach,niż ta "z płuc".555 pachną mi watą cukrową.Wtedy mogą przeszkadzać niepalącym,choć moje kubki reagują pozytywnie.
By Stara Baba
#666990
Dla mnie Mild Black - śmierdzące skarpetki
Inne, nawet owocowe i aromatyczne - po jakimś czasie też w pokoju czuć i wcale nie jest to ładny zapach.
Inna sprawa,ze zdecydowanie ładniejszy niż po analogach.

Myślałam, ze tylko ja mam z tym problem a okazuje się, że jednak czuć.
Wszyscy e-palacze z którymi rozmawiałam wyśmiewali mnie. "Nic nie czuć, co Ty opowiadasz masz jakieś jazdy...!!" Przypisywałam to więc halucynacjom węchowym a tu masz... piszecie o tym samym.
Jak to dobrze że weszłam na ten wątek.
Pzdr
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.