EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By Inek
#63953
Witam wszystkich, jestem świeżym E-palaczem. No ale zaczołem się zastanawiać jak regenerować wkłady... Bez problemu znalazłem sposób Tusi na watę perlonową jednak, napewno mam zbyt mało doświadczenia. Za każdym razem piłem liquid albo było zbyt mało dymka. Jako że mam styczność z krawiectwemam wpadłem na pomysł zastosowania pianki odzieżowej (stosowana w kurtkach zimowych). Właściwie zaczynam testy, na pierwszy rzut oka jest OK. Nie wiem jak się sprawdzi wytrzymałość termiczna. Niestety pianka raczej nie jest dostępna w sklepach detalicznych... Gdyby ktoś miał chęć na próby mogę się podzielić, posiadam tego prawie hurtowe ilości.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lesmie
#63965
Zapodaj jakieś zdjęcie tej pianki.
By Inek
#64008
Narazie fotki nie mam, ale znalazłem w necie trochę danych. Wieczorem dopiero wrzucę zdjęcie ew. jutro...
Dokładna nazwa: Włóknina puszysta lateksowana, - skład surowcowy - 100% poliester biały.
Na tej stronie jest fotka, niestety mała http://www.szarpol.pl/prod_3.html
Awatar użytkownika
By redwhite
#64015
Najbardziej podoba mi się :
włóknina lateksowana- oby w zapachu nie przypominała......... :lol: *ROFL*
By Wolter
#64073
zamiast ulubionego smaku red bulla poczujemy w ustach smak prezerwatywy

Pytanie jak z wytrzymałością i bezpieczeństwem ;)
ta kurtkowa watka może się topić, no i może być nasączona jakimiś szkodliwymi substancjami końcówka kartridża może spokojnie do 100*C nagrzewać się
By Inek
#64103
Wstępnie mogę powiedę powiezieć że, nie topi się (test gorącą wodą pozytywny), nie przyczepia się do atomizera. Niestety nie mogę powiedzieć czy jest nasączona czymś szkodliwym czy nie, ale dokładnego składu waty perlonowej także nie znamy.
Awatar użytkownika
By ubs
#64107
Zrob test na palenie:
Zapalniczka i podgrzewaj, co sie bedzie dzialo i opisz to.

Test sama woda nawet na 100 stopni to malo, czasami atomizer nagrzewa sie troche wiecej.
By Wolter
#64116
a najlepiej porównaj z standardową
przykładowy test
rozgrzej łyżkę na ogniu i połóż watkę
Awatar użytkownika
By ubs
#64122
Kadzio pisze:a najlepiej porównaj z standardową
przykładowy test
rozgrzej łyżkę na ogniu i połóż watkę


Ktos juz pisal, ze standartowe byly kiepskie i zamienial na wate perlonowa.
Pod kiepskie ze sie topily, nie chce mi sie przewalac forum aby to znalezc.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#64150
Inek pisze:Wstępnie mogę powiedę powiezieć że, nie topi się (test gorącą wodą pozytywny), nie przyczepia się do atomizera. Niestety nie mogę powiedzieć czy jest nasączona czymś szkodliwym czy nie, ale dokładnego składu waty perlonowej także nie znamy.

A ja mam proste pytanie - po co nowe wynalazki, skoro są inne, już wypróbowane?
Test gorącą wodą nie ma znaczenia - sprawdź w 150 stopniach, a nie w 100.
Skład tzw. perlonowej (która nie jest z perlonu!) jest znany - to polipropylen. Poliestry są szkodliwe podczas rozkładu termicznego.
LUDZIE!!!!!! Dbajcie o zdrowie, zachowajcie minimum rozsądku. Filtus kosztuje grosze.
By Inek
#64158
Zrobiłem próbe na łyżeczce, jak polecał UBS, powstała dziwna biała wydzielina choć sama watka nie zmieniła struktury... Dalej nie próbuję, wniosek jeden - watka nie nadaję się do palenia. Szkoda bo niesamowicie wchłaniała liquid.
Awatar użytkownika
By ubs
#64168
Inek pisze:Zrobiłem próbe na łyżeczce, jak polecał UBS, powstała dziwna biała wydzielina choć sama watka nie zmieniła struktury... Dalej nie próbuję, wniosek jeden - watka nie nadaję się do palenia. Szkoda bo niesamowicie wchłaniała liquid.


To nie ja a kolega @Kadzio polecal ta metode.
Z wchlanianiem liquidu mamy tez inne sposoby ktore nie wypalily, np. opakowania herbatek itp.
A wata perlonowa Filtus jednak zwycieza, sam robilem dosc duzo testow i zostaje na Filtusie.
Awatar użytkownika
By Bulba
#64223
Zaoponuje tutaj. Dzieki znajomemu jestem w posiadaniu kawalka waty z filtrow przemyslowych.
Szczescie chcialo, ze o identycznej gramaturze i strukturze co colinssowa.
Polowa sukcesu to odpowiednia jej ilosc w kartridge`u.
Filtus sie do niej nawet nie umywa :)
By Wolter
#64282
Ja śmigam na watkach firmy Aquaszut czy jakoś tak ;)
jest trochę sztywniejsza od standardowej i też świetnie spisuje się ;)
By hellios
#64327
Bulba pisze:Zaoponuje tutaj. Dzieki znajomemu jestem w posiadaniu kawalka waty z filtrow przemyslowych.
Szczescie chcialo, ze o identycznej gramaturze i strukturze co colinssowa.
Polowa sukcesu to odpowiednia jej ilosc w kartridge`u.
Filtus sie do niej nawet nie umywa :)

Mozesz powiedziec cos wiecej o tej wacie? Z czego zrobiona, z jakich dokladnie filtrow pochodzi? Moze jakas fotka makro?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.