Papierosyforum.pl - Wszystko o e-papierosach

E-papierosy-forum.pl

forum dyskusyjne o elektronicznych papierosach

www.e-papierosy-forum.pl
www.e-papieros.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaszel i e-papieros
PostNapisane: 16 gru 2012, 12:57 

Moje ePapierosy: Provog Ego + Volish Cristal 2 + Vivi Nova V3
Punkty reputacji: 7
dokladnie ja rowniez nadal kaszle :) system detoxu ze smoły :P ale rowniez duze znaczenie ma sposob i odpowiednie nauczenie sie palenia Ep- :)

PostNapisane: 16 gru 2012, 13:11 

Moje ePapierosy: 2xVision Spiner 1300 KangerTech Pro Tank + Atom
Punkty reputacji: 25
Ciekawe jak tam Stokrotka i jej mama ? :)
Czy zrobiła jak podpowiedziałem
Nadal jestem przekonany , że to kwestia zaciągania się a nie liquidu
AAA i nie wiem jak się pali maryhe - nigdy nikt z mojego otoczenia nie miał w ręce tego "G" :)
Stokrotka0001 - daj znać co i jak

START - wtorek - 28 sierpnia 2012 - godzina 16:30 / Żonka - 4 września 2012 - godzina 18:00
eGo-Vv3 1300 - KangerTech ProTank II + Vision Spiner 1300 - Atom(Volish) ;

PostNapisane: 28 gru 2012, 13:03 

Moje ePapierosy: ebull Platinium,Volish Crystal 2, Atom,Mild Master
Punkty reputacji: 0
Kaszel ma zadanie oczyszczać oskrzela i oskrzeliki, a po tylu latach palenia smoły masz zafajdane płuca substancjami smolistymi ;) jak przestajesz palić organizm chce to oczyścić ;) ale jak się ima epapieros do oczyszczania płuc to nie wiem ;)
I dla Waszej świadomości. Marysia nie oczyszcza płuc, to kwestia wyobraźni. Po niej, jak i po alkoholu chce się palić jeszcze bardziej, a to, że ktoś powiedział coś o oczyszczaniu to tylko po to, żeby miał alibi dlaczego zapalił maryhe. Odradzam jej palenie i nie wierzcie nikomu w te jej rzekome czynniki lecznicze

PostNapisane: 04 sty 2013, 23:58 

Moje ePapierosy: ebull Platinium,Volish Crystal 2, Atom,Mild Master
Mała ciekawostka, przy paleniu analogów, oczyszczanie z substancji smolistych może trwać 3 krotnie dłużej niż okres palenia. Ilość wypalanych analogów oraz czas palenia wydłuża ten proces. Zaczynając epalenie miałem kaszel, a po czasie prosze, nawet zacząłem biegać

Volish Crystal 2, Volish Atom
Mild Master z grzałką Mild Black

Nic niewarte:
Champion II

PostNapisane: 14 sty 2013, 01:44 
Nowy użytkownik

Koniec z kaszlem i kiepską kondycją. Już po kilku dniach palenia e-papierosa zaczynasz lżej oddychać, przestajesz kaszleć, a po kilku tygodniach twoja kondycja zdecydowanie się poprawia. Poprawia się również smak i węch.
Nie czuć od ciebie odoru zwykłych papierosów. E-papieros przy paleniu wydziela bezzapachową pare wodą na bezzapachowy „dymek”, dlatego Twoi najbliżsi mogą odetchnąć dosłownie i w przenośni.
Koniec z biernym paleniem. Możesz spokojnie palić e-papierosa w obecności małżonka, dzieci, rodziców, znajomych. Bezwonny dym nie zawiera substancji szkodliwych dla otoczenia! Nie mówiąc o wrażeniach estetycznych, już nikt nie skojarzy Ciebie z popielniczką.
Twoje włosy i cera przestaną być matowe. Szkodliwy tytoń podczas spalania wydziela trujące substancje, które osadzają się na łuskach włosowych i w porach skóry. E-papieros poprawi twój wygląd i wybieli Twoje zęby. Ściany w Twoim mieszkaniu również.

PostNapisane: 15 sty 2013, 14:55 

Moje ePapierosy: eGo-CE5
Mnie też czasami zdarza się tak dziwnie zaciągnąć, że zaczynam kaszleć. Mam wrażenie, że nie do końca potrafię palić e-papierosa. Palę go tak jak analoga, a to chyba powinno się robić troszkę inaczej...

PostNapisane: 15 sty 2013, 15:13 

Moje ePapierosy: kolekcja wciąż rośnie
Punkty reputacji: 1
Jak paliłem analogi to kaszlałem bardzo często, ale było to kaszel odkasłujący się. Epalę od 5 dni i gdzieś od 2, kaszel mam rzadziej natomiast jest bardzo mocny z brązową flegmą, więc stawiam, że to oczyszczające się oskrzela, bo podobnie miewałem podczas palenia analogów, gdy miałem zapalenie oskrzeli

PostNapisane: 21 sty 2013, 11:23 

Punkty reputacji: -23
Kaszel po ep zależy od wielu czynników np posiadany sprzęt, liquid, technika wapowania czy stanu zmęczenia organizmu w trakcie wapowania :)
Jak dusi na początku to sugeruje technikę pykania fajki *SMOKEKING*

PostNapisane: 09 lut 2013, 14:51 
Nowy użytkownik

Moje ePapierosy: Volish
Witam.
Dołaczę się również do dyskusji o kaszlu gdyż mój przypadek jest odwrotny od opisywanych.

"E-papierosuję" od czerwca 2012. Analogi przestałem używać od czerwca 2012 czyli od momentu przejścia na e-palenie. W sumie nie palę od około 8 miesięcy. Od poczatku posiadam e-papieros marki Volish (Mild Clearomizer Crystal 2, Volish Clearomizer CE11). Stosuję (stosowałem) różne liquidy - różne firmy (m.in. Mild, LiQueen, Dr Jack, Evaper), od poczatku zawartość nikotyny na poziomie Low (6-11mg/ml oraz 0mg/ml). Stosowałem różne składy (Proporcje PG/VG: 50% VG/50% PG, 70PG/30VG). Przetrenowano różne techniki e-palenia.

Teraz przejdę do sedna. Przez pierwsze 5 miesięcy ZERO porannego kaszlu, czasami tylko kaszlniecie przy mocniejszym buchu czyli w zasadzie norma. Od około 2-3 miesięcy rozpoczął i nasila się problem z porannym kaszlem i dużą ilości wydzieliny tzw. flegmy. Obecnie sprawa stała sie nie do zniesienia. Rano, poza pobudką wszystkich domowników spowodowanym strasznym kaszlem trwajacym kilka minut pojawia sie spora ilość wydzieliny (wydzielina wygląda na przetworzony liquid - biało-żółta), zaczęła pobolewać klatka piersiowa (być może od potwornego, notorycznego kaszlu). Kaszel powoduje złe samopoczucie, zmęczenie itd. Dalszych szczegółów oszczędzę czytającym :).

Moje pytania: Ktoś ma, miał podobne problemy po dłuższym czasie vapowania?
W zasadzie nie wiem co robić - odstawić e-papieros i być może wrócić do analoga? :(. Vapować dalej pogłębiając problem. Póki co odstawić palenia (e-palenie i analog) całkowicie nie potrafię :(.

Proszę o opinie, być może pomoc.

Dziękuję.
Pozdrawiam:
Dariusz

PostNapisane: 09 lut 2013, 15:11 
@DarkSu Hmmmmmmmmmm
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale nawet jak gdzieś w okolicy Moundou, to jak wskoczysz na swojego wielbłąda i będziesz zmierzał w kierunku południowym to w przeciągu kilku dni powinieneś trafić, gdzieś na wysokości Bangul na misję humanitarną. Tam zapewne będzie jakiś lekarz a kto wie może nawet i zespół medyczny.

PostNapisane: 09 lut 2013, 15:20 

Moje ePapierosy: to ....... steel tube caliber 22/23mm
Punkty reputacji: 792
DarkSu napisał(a):
Witam[...]
Teraz przejdę do sedna. [...]
W zasadzie nie wiem co robić - odstawić e-papieros i być może wrócić do analoga? :(. Vapować dalej pogłębiając problem. Póki co odstawić palenia (e-palenie i analog) całkowicie nie potrafię :(.

Proszę o opinie, być może pomoc.

Dziękuję.
Pozdrawiam:
Dariusz

Witaj

Udaj się do lekarza, poddaj się badaniom.

Dziękuję
Pozdrawiam
Tomasz

PostNapisane: 09 lut 2013, 15:27 
Nowy użytkownik

Bardzo śmieszne keruj_jp

PostNapisane: 09 lut 2013, 15:34 
DarkSu napisał(a):
Bardzo śmieszne keruj_jp

Śmieszne czy nie - ale czytając Twój tekst to zastanawiałem się ile wiosen liczy sobie osoba pisząca, że nie wie o tym iż na kłopoty zdrowotne to najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie lekarskim.
Nawet gdyby trzeba było doń na wielbłądzie zasuwać.

Poszukiwanie pomocy na forum, to jest dopiero śmieszne.

Ostatnio edytowano 09 lut 2013, 15:35 przez keruj_jp, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09 lut 2013, 15:34 
Nowy użytkownik

Mieszkam w Warszawie.
Mężczyzna w średnim wieku - około 40.
Na badaniach lekarskich, szczególnie dot. płuc byłem po około 3 miesiącach od zaprzestania palenia analogowych papierosów i vapowania e-papierosami. Prawie okaz zdrowia - wypowiedź lekarza.

Z obecnych obserwacji na 90% stwierdzam, że problem dotyczy 8-miesiecznego e-palenia. Jeżeli nie vapuję parę dni (zdarzało mi się) - problem kaszlu i wydzieliny zminiejszał nasilenie. Oczywiście analogowaych fajek nie paliłem w tym czasie. Jak pisałem nie palę (ani jednej sztuki) od około 8 miesiecy. Jednak po powrocie do vapowania problem wraca.

Sorry. Myslałem, że to poważne forum...

-- [scalono] 09 lut 2013, 14:38 --

Pomocy nie oczekuję od forowiczów (to raczej retoryka). Szukam raczej sprzymierzeńców, podobnych przypadków, rozwiązania - sam nie wiem w zasadzie czego...
Bardziej mnie intresował fakt czy tylko ja mam taki problem?

-- [scalono] 09 lut 2013, 14:44 --

Dodam jeszcze, że podczas palenia analogów też miałem problemy z poranny kaszlem jak obecnie.
W ciągu dnia z kaszlem jest spokój.
Po przeczytaniu postów zdziwił mnie fakt, że jak inni, na początku vapowania objawów kaszlu nie miałem a mam obecnie po 8 miesiącach kaszlę i problem narasta przy vapowaniu.
Dzięki.

PostNapisane: 09 lut 2013, 16:12 

Moje ePapierosy: pff
Punkty reputacji: 59
Idźżesz do lekarza.

Inhalacja z zasady ułatwia odkrztuszanie. Coś Ci się po nocy gromadzi w drogach oddechowych, ale nie znajdziesz tutaj rozwiązania co to jest i czy to od inhalacji liquidu. W nocy nie wapujesz a w ciągu dnia, kiedy robisz to intensywnie, nie kaszlesz. Ktoś Ci powinien obejrzeć gardło, węzły chłonne i osłuchać oskrzela oraz płuca.

PostNapisane: 09 lut 2013, 16:32 
Nowy użytkownik

OK. To już jest konkretniejsza wypowiedź.
Po wizycie lekarskiej, która przed wpisaniem pierwszego posta już była zaplanowana opisze co i jak.
Inhalacja jest zdrowa ale czy związkami z liquidów? Nikt nie badał objawów inhalcaji dróg oddechowych glikolem, gliceryną i tego typu gęstością i składem chemicznym...

Na koniec dodam, że ja jestem zwolennikiem e-palenia ale też człowiekiem dociekliwym :).

PostNapisane: 09 lut 2013, 16:47 

Moje ePapierosy: Licz czarne kropki
Punkty reputacji: 494
Przy takich objawach warto by pomyśleć nad skomponowaniem jakiejś chwytliwej melodii. Można kasłając wygrać program "Mam talent" i tak na wizji rozpropagować jako nowy celebryta EP. Tak naprawdę poza wizytą u Lekarza jest szereg możliwości zrobienia na tym przypadku dobrej kariery.

PostNapisane: 09 lut 2013, 17:01 
Nowy użytkownik

...a już miałem nie odpisywać....
Do PucH2
Właśnie z powodu takich wpisów nie lubię publiczntych forów internetowych. Nie cierpię także programów w stylu "Mam Talent" z powodów opisywanych przez adresata tej wiadomości.
----
Wiem, że jest to forum pro e-paleniu a nie przeciw i raczej większość tutaj jest za e-fajkami i będzie przeciwna takim wpisom.
Jak pisałem ja też jestem ZA - w końcu wapuję już ósmy miesiąc i nie palę analogowych fajek dość długo.

Ja po prostu szukałem rozwiązania swojego problemu, szukałem osób, które miały (mają) podobny problem i na takich wypowiedziach najbardziej mi zależy i za takie posty dziękuję.
Proszę o nie wpisywanie swoich przemyślanych, bądź nie przemyślanych wypowiedzi nie mających zwiazku z moimi pytaniami. DZIĘKUJĘ.

PostNapisane: 09 lut 2013, 17:05 

Moje ePapierosy: pff
Punkty reputacji: 59
Dociekliwy człowieku, badali tak wstępnie. Ale nawet wtedy każdy liquid z osobna z jego składem chemicznym inhalowany przy różnych temperaturach i typach grzałek jest osobną niewiadomą. Jesteśmy królikami doświadczalnymi na własne życzenie i ryzyko w niezmąconej niczym wierze, że z dwojga złego epetek i tak lepszy od zwykłych fajek.

Że najlepiej w ogóle, chyba nie muszę pisać.

PostNapisane: 09 lut 2013, 17:07 

Moje ePapierosy: Licz czarne kropki
Punkty reputacji: 494
Niestety półroczny okres kasłania mi się skończył więc do duetu się nie nadaję. Może inni.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]