EPF
Awatar użytkownika
By Killmister13
#564149
Widać kto się nie zna na żartach :-D

Wysłane z badaBoard za 9.84zł!
Awatar użytkownika
By Killmister13
#611020
Trochę wyszczupliłem projekt i poszerzyłem otwór na knot...

Awatar użytkownika
By ubs
#611042
Brawo, bawcie sie, ale tak zeby w koncu powstal produkt finalny :)
A ja palacz gienkow zastanowie sie nad nowym modelem - zakupem :P
Awatar użytkownika
By Killmister13
#611055
pin plusowy - śrubka M2,5 o długości 45mm
Awatar użytkownika
By Killmister13
#612784



-- [scalono] 05 sty 2013, 14:08 --

Pin + ostatecznie tak rozwiązany:

Awatar użytkownika
By Killmister13
#612922
Jeśli ktoś by miał namiary na śrubkę M2,5 o długości 45mm to byłbym bardzo zadowolony :]
Jak nie to chyba trza będzie toczyć...
Awatar użytkownika
By Killmister13
#612945
o cudnie, tylko jaka to długość?
Awatar użytkownika
By Killmister13
#613215
keruj_jp pisze:A może wykorzystać pręta gwintowanego i z jednej strony nakrętka - lekko nitowana?
np. taka: http://www.hexagon.biz.pl/oferta/82463- ... p-326.html
Chociaż z kwasiaka może być ciężkawo.


pomysł dobry.
a ta okrągła nakrętka bardzo ciekawa - 4 takie na pina i było by ok

-- [scalono] 05 sty 2013, 18:13 --

renovatio, zadzwonie tam w poniedziałek :]
Awatar użytkownika
By XPICK
#700634
Panowie i Panie ogłaszam wszem i wobec iż poprawiona wersja K-13 będzie miała swoją premierę za kilka dni. Widziałem prototyp i uważam że na tą chwilę nie ma lepszego polskiego gienka.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
By szperaczz
#700641
Odwazne stwierdzenie, a czy tak będę czas pokaże ;)

Wysyłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Giant
#700643
XPICK pisze:Panowie i Panie ogłaszam wszem i wobec iż poprawiona wersja K-13 będzie miała swoją premierę za kilka dni. Widziałem prototyp i uważam że na tą chwilę nie ma lepszego polskiego gienka.

Pozdrawiam
Marcin


Poczekamy.. Zobaczymy...
Awatar użytkownika
By XPICK
#700665
Wiem że trochę pojechałem ale po tylu miesiącach realizacji mogła ponieść mnie fantazja :D Dajcie nam kilka dni, na tą chwilę mamy problem z dopasowaniem borokrzemku tzn. każdy ma jakieś odpryski a w tym projekcie jet wszystko na wierzchu i skłaniam się na PMMA co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
By Killmister13
#700878
Xpick ... pojechałeś... hehehe
nie bój się o szkiełko, będzie dobrze :-)
Awatar użytkownika
By XPICK
#700910
ok może da się podszlifować :D
Awatar użytkownika
By Barjavel
#701895
pozwolę się wtrącić w temat szkiełek, a już koło setki zamówiłem i jeśli tylko są należycie zrobione to nie ma mowy o odpryskach. Zamawiam szlifowane i później obtapiane końce i nie ma prawa być krzywo czy z odpryskami. Zmień dostawce :-P
Awatar użytkownika
By XPICK
#702083
w zupełności masz rację. Zamawiałem w Continental Trade jednak nie dodałem informacji o szlifie. Jeśli korzystasz z usług innej firmy i nie jest to tajemnicą to prosiłbym o info na PW.
Awatar użytkownika
By XPICK
#712898
Witam

Mam przyjemność zaprezentować gotowy projekt K-13.

Ø 20mm
h 53mm bez dripa

Na tą chwilę pozostał nam do dokończenia pin +


Awatar użytkownika
By S8 ESX
#712956
This Atty looks very nice, I wont one :!: :!: :!: Please. I can see me spending all of my money on this site *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#712960
bardzo ładnie wygląda, jaka mniej więcej cena ?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#712971
No dobrze. Kilka słów od ojca prowadzącego :lol: Można jakieś fotki ukazujące, co jest pod kopułką ? Bo na razie, to wygląda jak n-ty gienek ;)

Tym bardziej, że :

XPICK pisze: Widziałem prototyp i uważam że na tą chwilę nie ma lepszego polskiego gienka.


Chętnie rzucimy okiem na jakieś fotki.
Awatar użytkownika
By XPICK
#713030
Jeśli chodzi o konkrety to wszystko podamy do tygodnia włącznie ze zdjęciami. Co do ceny to chyba dopiero po liście z tytułu iż im więcej sztuk tym niższa cena ( na pewno padnie jakaś przybliżona +- 20%)

Thaniell j.w. a co do zacytowanego postu już się tłumaczyłem że mnie poniosło z tytułu wielomiesięcznej realizacji, zresztą sam ocenisz jak jest naprawdę. ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#713046
No to jeszcze jedno kłopotliwe pytanie :wink:
Dlaczego 20mm śr. skoro na topie są teraz zasilania 22mm i jest ich zdecydowana większość :?:
Awatar użytkownika
By XPICK
#713059
Tak jak mówisz na tą chwilę popularne są 22mm tak jak kiedyś poler a teraz satyna. Zdecydowaliśmy się na 20mm tylko i wyłącznie dlatego że ktoś poszukiwał dwudziestek, ja, Killmister i nasi znajomi.
Awatar użytkownika
By S8 ESX
#713573
I cant help coming back to the pic :zakrecony , I think this will look very nice on any mod, the way the bottom of the atty is finished is spot on.

Mogę pomóc w powrocie do pic: :zakrecony , myślę, że to będzie wyglądać bardzo ładnie na każdym mod, sposób dno Atty jest zakończona jest na miejscu.
Awatar użytkownika
By Killmister13
#714760
Daras, każdy jak zaczyna coś wymyślać to robi to najpierw pod siebie :]
Awatar użytkownika
By Killmister13
#718760
K-13 by XPICK hehehe :]
XPICK - ten który odwalił całą robotę :p

Kilka zdjęć prototypu żeby było czym oko nacieszyć...

Podpięty do Mankoska ;)






Poniżej przytulony do Barjavelka :]





Niekoniecznie jeszcze działa, ale będzie... niedługo... mam nadzieje!

Tu jeszcze muszę podziękować forumowym artystom którzy maczali palce w projekcie... byli nękani telefonami, smsami itp (czyli mailami):
MANKOS - ginty, rozmiary itp
BARJAVEL - namacalny projekt w programie i zdjęcia
GERARD88 - strona techniczna
DJGAP - jego nie męczyłem ale zerżnąłem górny cap :]

jak również tym dla których projekt był "nie do przyjęcia" lub mieli jakieś "ale" i wątpili! :) ...bardzo mnie to zmotywowało (a tym bardziej XPICKA)! hehehe
Awatar użytkownika
By Thaniell
#718768
Widzę, że niecka prawie jak w foggatti :) Jaką ma wysokość ten rant ? bo z fotki wynika, że trzeba się nieźle nakombinować, aby tam druta nakręcić, przy niskiej grzałce :)
Awatar użytkownika
By Killmister13
#718772
pojemność - prawie tyle co gienek Barjavela
długość (razem z konektorem 510) - 53mm
napełnianie - poprzez zsunięcie tulejki (czynność wykonalna jedną ręką) lub za pomocą strzykawy
knot-hole - 3mm
air-dziura - jeszcze niema :)
Awatar użytkownika
By Killmister13
#718790
moment, daj mi obiad dojeść...

-- [scalono] 03 kwi 2013, 20:16 --

4mm

-- [scalono] 03 kwi 2013, 20:17 --

na pierwszej stronie jest cały projekt rozrysowany.

-- [scalono] 03 kwi 2013, 20:22 --

po czwarte nawet nie wiem jak ten fogatti wygląda :]

-- [scalono] 03 kwi 2013, 20:26 --

poza tym kręcenie grzałki na wiertełku to bajka :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#718814
Na projekcie jest 4.5mm, dlatego pytam. Rozumiem, że średnica otworu powietrznego będzie regulowana ?
Awatar użytkownika
By Killmister13
#718845
no to jest 4,5 :]
średnica będzie regulowana, wiertełkiem :] na start myślę o dziurze 1,2 - 1,3mm
Awatar użytkownika
By XPICK
#718854
Podpinam się pod wypowiedź Killmister, bardzo Wam dziękujemy za pomoc w projekcie

MANKOS
BARJAVEL
GERARD88
DJGAP

Thaniell już nie mam prototypów jednak jak Killmister się zaloguje to na pewno zmierzy jeszcze raz ;) W każdym bądź razie pin jest w produkcji jednak nie mogłem się powstrzymać żeby sprawdzić jak to kopci więc wykorzystałem pin i uszczelnienia od AGA T i jak dla mnie kręcenie grzałki jest prościutkie a możesz mi wierzyć że z tym miałem problemy na różnych gienkach.
Niebawem K-13 poleci do testów a wtedy wypowie się o nim bardziej kompetentna osoba ode mnie.
By grzesiek radom
#718875
Będzie możliwość kupienia tego cacka ? Może kiedyś uzbieram kasiorkę i będzie mnie stać przesiąść się na mesh.
Awatar użytkownika
By XPICK
#719151
Wszystko w swoim czasie. Niebawem powstanie lista z kwotą +-20% jednak zapewne dopiero w poniedziałek bądź wtorek. Cierpliwości
Awatar użytkownika
By Esfecto
#719184
nie wiem jak inni ale ja lubie czuc ze ciagne... xD
brat ma w gienku airhole 1,3 i dla mnie to jak oddychanie przez slomke, pluca pelne a dymu brak ;p
Awatar użytkownika
By S8 ESX
#719311
Yes I have come back for another look *BLUSH* . As I have said this looks a very nice, I wish I had the time and the skill to do something like this, so I take my hat of to you. As long as air hole lines up with wick the wick base (I am sure it will as it looks well thought out) with its screw cap is a good idea. and love the way the glass is put on from the bottom. it looks a very clean design. I will put my name down for one.
Awatar użytkownika
By Killmister13
#719341
Esfecto pisze:nie wiem jak inni ale ja lubie czuc ze ciagne... xD
brat ma w gienku airhole 1,3 i dla mnie to jak oddychanie przez slomke, pluca pelne a dymu brak ;p


przy 1mm czuć opór ale za dużo skroplin się robi. Zawsze można zacząć od 1mm i każdy sobie rozwierci tyle ile mu trzeba.
Awatar użytkownika
By Shadow
#726201
XPICK pisze:Wszystko w swoim czasie. Niebawem powstanie lista z kwotą +-20% jednak zapewne dopiero w poniedziałek bądź wtorek.


*BOR* wiadomo już coś? W żadnym wypadku nie popędzam, tak tylko dopytuję z ciekawości :D
Awatar użytkownika
By XPICK
#726313
Jak dobrze pójdzie to w piątek K-13 będzie kompletny z pinem +. Być może jeszcze w tym samym dniu ustalimy cenę z tokarzem.
Awatar użytkownika
By S8 ESX
#726877
Well you can put me down for one if you will. I think it looks a lovely atty, the bottom of it is well thought out and overrides any potential pitfalls. :D
Awatar użytkownika
By XPICK
#726988
OK ;)
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#726997
jedynym mankamentem wdł mnie będzie to, iż jak mod długo będzie siedział już w modzie czy coś, to po prostu potem nie będzie dało rady go odkręcić, tak mi się wydaję... ciężko będzie, bo nie ma dolnego capa za którego w większości gienków się łapie żeby odkręcić, a gienia zbyt często się nie odkręca, a potem jest problem... tu jest problem podwójny, bo jak nie ma za co kompletnie złapać... ale obym się mylił
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.