EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By uziq
#544171
post544144.html#p544144


powyższy temat został zamknięty, ale ponieważ widzę że nie tylko ja mam problem z oskrzelami i tym dziwnym świstem - reaktywuję go.
Chcialbym zapytać tych, którym zdarza się doznawać tego dyskomfortu, jak często odczuwacie owo świszczenie.

Na samym początku dodam, że gdy to zauwazyłem, poszedłem do lekarza. Na pare minut przed wizytą celowo wapowałem, tak aby te objawy się nasiliły.
Lekarz zbadał mnie i powiedział że wszystko w porządku. Świsty nie wydały mu się groźne i powiedział ze to raczej objaw jakiejś alergii. Dostałem skierowanie do alergologa. Tak okazało się ze nie mam uczulenia na żaden ze składników e-papierosa.

Świszczenie nadal występuje, nie jest ono regularne, ale od czasu do czasu mnie dopada. I tak jak ktoś powiedział, towarzyszy przy nim metaliczny posmak (nie smak oskrzeli, tylko metaliczny posmak przy wykrztuszaniu - szperaczzz, mysle ze o to koledzie chodziło)

Ze swoich obserwacji mogę dodać, że świszczenie/duszenie pojawia sie zazwyczaj przy parownikach na meshu (CYC, SE2), ale nie zawsze. To ciekawe że czasem mogę wapować nonstop i wszystko ok, a czasem po paru buchach zaczynam kaszleć i mieć płytki oddech

Te duszności występują dość rzadko - kilka razy w miesiącu, i nie mam pojęcia czym są spowodowane


(Powtórzę - byłem u lekarza - lekarz nic nie zdiagnozował. Skoro kilka osób odczuwa problem z oskrzelami - warto pozostawić wątek otwarty - to do moderatorów)


pozdrawiam
Awatar użytkownika
By szperaczz
#544176
I koledzy z forum mają udzielić Ci porady :palm
Tematy związane że zdrowiem często się pojawiają. Ile osób, tyle odpowiedzi. Jakiej porady oczekujesz?

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Dragnon
#544178
Taki temat powinien istnieć tylko wtedy gdy ktoś potwierdzi związek swistu z ep. Jak narazie nikt tego nie potwierdzil i pojawia się tylko spam i wzajemne nakręcanie się.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By uziq
#544181
Sporo osób odwiedza to forum, i przypuszczam że część z nich ma tego typu dolegliwości.
Porady zdrowotnej należy szukać u lekarza, tu bardziej chodzi o zdiagnozowanie, ile osób ma taki problem
Awatar użytkownika
By szperaczz
#544182
To jest dział z ankietami dookoła tego typu analiz :kulam

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#544183
Czyli?Czy trzeba założyć klub "Świszczących w oskrzelach"?
Mi się tak wydaje jak to czytam :wink: *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Dragnon
#544187
uziq pisze:Sporo osób odwiedza to forum, i przypuszczam że część z nich ma tego typu dolegliwości.
Porady zdrowotnej należy szukać u lekarza, tu bardziej chodzi o to, ile osób ma taki problem

To może zróbmy statystykę kto ma inne choroby które "mogą" być związane z ep. To jest bezsensu. Róbmy jak należy. Potwierdzajmy. Nie snujmy domysłów.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By szperaczz
#544188
Tylko czy ten świst jest na 100% z oskrzeli, bo to też jest istotne :D


Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By uziq
#544189
Ja myśle że wystarczy jak przestaniecie spamować i dacie sie wypowiedzieć członkom klubu świszczących
Awatar użytkownika
By jupiajo
#544202
uziq pisze:Sporo osób odwiedza to forum, i przypuszczam że część z nich ma tego typu dolegliwości.
Porady zdrowotnej należy szukać u lekarza, tu bardziej chodzi o zdiagnozowanie, ile osób ma taki problem


Myślę, że w przyszłości można się spodziewać badań statystycznych. Pojawiają się różne dolegliwości, ale to nie znaczy, że są powszechne. Coś jak oznaczenie skutków ubocznych przy lekach - 1/1000, 1/10000.
--Oczywiście, trzeba oddzielić użytkowników początkujących, którzy mają objawy z powodu odstawienia analoga.--
Awatar użytkownika
By woocash
#544233
@uziq, skorzystaj z sauny i napisz, czy wystapily podobne objawy.

PS Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.
Awatar użytkownika
By uziq
#544254
przy saunie nie mam tych objawów, powiedzialbym nawet że po saunie jest lepiej, szczególnie saunie mokrej.

Zaznaczam to, bo widze że pare osób się nabija, a nie ma w tym niczego zabawnego: Zanim zacząłem wapowac, tego typu objawy nigdy nie miały miejsca
Awatar użytkownika
By gregbard
#544256
no i kolejny user postawiony przed wyborem, do lekarza po poradę czy do hydraulicznego po zawór upustowy... ja wybrałem lekarza, bardziej mu ufam.
By user
#544258
Moze przyczyn jest prostsza?
Jka wiadomo, pary liquidu sa higroskopijne. Wiadomo, ze wysuszaja "gardlo"
Zdarza mi sie, ze cos zaswiszczy przy vapowaniu. Mysle, ze to obsuszone sluzowki.
Potwierdza to wizyta w saunie.
Lekarz mogl nie zwrocic uwagi na to. Bo to nie objaw chorobowy.


Sent from my sriPhone4 using fingers & Tapatalk
Awatar użytkownika
By uziq
#544600
gregbard pisze:no i kolejny user postawiony przed wyborem, do lekarza po poradę czy do hydraulicznego po zawór upustowy... ja wybrałem lekarza, bardziej mu ufam.


nie zachowuj sie jak pracownik ZUSu, kup sobie zawór upustowy i nie spamuj jak Cie ten temat nie dotyczy
Awatar użytkownika
By andi333
#545225
Mnie świstało jak paliłem analogi a teraz nie świszczy tylko suszy :P
Awatar użytkownika
By slawol8
#545611
To może być objaw astmy, sam jestem astmatykiem i gdy pojawiały się u mnie "świsty" to oznaczało że mam skurcz w oskrzelach.
Zastrzyk w dupsko, ewentualnie jakiś steryd wziewnie - doraźnie, albo hydrocortison, ewentualnie encorton - jak wziew nie pomagał.
(nie martwcie się, lek na receptę, nikt nie dostanie tego od ręki, więc klub świszczących i tak najpierw pójdzie do lekarza ^^")
Idź do jakiegoś pulmonologa i niech Cię przebada :P, a nie zganiasz wszystko na EP.
Awatar użytkownika
By Araiser
#545619
Ja takie świsty miałem i przy analogach i przy e-p - również mam astmę, może faktycznie pójdź w tym kierunku.
Awatar użytkownika
By refurbished
#624901
Świst może pojawiać się przy wdechu i wydechu - wydechowy często związany jest ze zwężeniem dróg oddechowych (POChP, astma). Ale trudno odróżnić laikowi od furczeń związanych z zaleganiem wydzieliny w oskrzelach. Tylko przyłożenie stetoskopu pozwala to ocenić - stąd dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza. A że po odkrztuszeniu nic nie słychać - logiczne. Świst w astmie/POChP też nie musi stale występować. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ustalić dlaczego świszcze.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.