EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By vincent
#536115
AKCEDEMEDIS pisze:Może bedzie coś na bazie mięty-sam jestem również ciekaw co to jest.

Mięty - chyba nie. Miętowy liquid jest bardzo prosto uzyskać z aromatu, dlatego nie widzę potrzeby aromatyzowania miętą bazy. Szkoda, że na stronie Inawery nie ma dokładniejszego opisu tej bazy (chodzi o smak).
Poza tym w specyfikacji bazy nic nie ma na temat mięty.
Awatar użytkownika
By vincent
#536154
kullub pisze:http://www.inaweraflavours.com/en/36-2df-2d-fresh-mint-

"VPG base with mint flavouring" - czyli z dodatkiem mięty

Ta z Twojego linku rzeczywiście jest "miętowa", ale ta z mojego linku nic o mięcie nie wspomina. Poza tym w miętowej bazie jest 41% gliceryny, a w tej drugiej gliceryny jest 30%. Moim zdaniem to są różne bazy.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#536212
Mieszanka dwóch baz z dodatkami aromatyzującymi mięta.
Baza sprawdzona na zawartrość nikotyny i metali ciężkich.
Zawartość nikotyny 0 - 24 mg/ml.

skład :

Glikol 1,2 propylenowy - Propylene glycol 1.2 ̴ 50 %
Gliceryna roślinna - Vegetable glycerin ̴ 30 %
Woda demineralizowana - demineralized water ̴ 18 %
Środki aromatyczne - Aromatic compounds ̴ 2 %
Nikotyna – Nicotine 0-24 mg/ml.

Glikol i gliceryna posiadają atesty koszerności.

Płyn nie zawiera środków konserwujących ani wzmacniających aromat.
Składnik/zanieczyszczenie -Ingredients/impurity
Oznaczone stężenie – Concentration marked
Jednostka –Unit

Cd (Kadm) - (Cadmium) < 5 μg/dm3
Cu (Miedź) - (Copper) < 5 μg/dm3
Pb (Ołów) - (Lead) < 7 μg/dm3
Zn (Cynk) - (Zinc) < 10 μg/dm3
Awatar użytkownika
By vincent
#536246
kullub pisze:Pewnie ktoś z Inawery zobaczył ten wpis na forum i uzupełnił opis :)

Potwierdzam - opis został uzupełniony o wpis z miętą (na polskiej stronie). Szkoda że to mięta - nie wiem tylko po co akurat ten aromat?
Poza tym są różne ilości gliceryny w opisach na poszczególnych stronach. Może by tak na coś się zdecydować... - chyba że to są dwie różne bazy pod względem zawartości gliceryny, choć wątpię w to. A jeśli jest to samo, to której specyfikacji wierzyć? Echhhh ...
By djMarco
#536249
A mi najbardziej w tych wszystkich bazach od Inawery nie podoba sie tak duza zawartosc wody zdemi.

A mieta pewnie dlatego bo nie chce sie sprzedawac jako aromat wiec trzeba bylo taka baze zrobic ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By dzizas
#536266
dj nie generalizuj. W Uniwersal wody nie ma, no poza tą częścią wodą, z glikolu i gliceryny.
A co do bazy mentolowej to według mnie pomyłka (bardzo łatwo można sobie taką przygotować ze swoją ulubioną miętą). No chyba, że ta mięta będzie jakaś wypasiona 8=)
Awatar użytkownika
By vincent
#536363
Element6th pisze:A jak dla mnie pomysł OK. Dymię miętowe i bazę muszę mieszać VG z PG (30:70), a tu mam wszystko podane bez cackania.

Moim zdaniem aromatyzowanie bazy miętą to bezsens. Mieszanie VG i PG to żaden problem. Jak znam życie to Irek nie sprzeda w tej cenie "Taniutkiego liquidu" - a co było z Uniwersal Bazą? Jak zaczęła smakować to "jeb" i mniej aromatu w bazie, bo niby drogi ... a wcześniej nie był drogi jakoś.
Awatar użytkownika
By Element6th
#536373
Nawet jakby sprzedawali bezsmakową 70:30 to i tak bym był zadowolony. Mi się już znudziło babranie ze strzykawkami, mimo że to łatwe. A jak będzie miało przynajmniej posmak mięty to jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
By vincent
#536463
Element6th pisze:Nawet jakby sprzedawali bezsmakową 70:30 to i tak bym był zadowolony. Mi się już znudziło babranie ze strzykawkami, mimo że to łatwe. A jak będzie miało przynajmniej posmak mięty to jeszcze lepiej.

Przecież są takie bazy gotowe ...
Awatar użytkownika
By Element6th
#536494
vincent pisze:
Element6th pisze:Nawet jakby sprzedawali bezsmakową 70:30 to i tak bym był zadowolony. Mi się już znudziło babranie ze strzykawkami, mimo że to łatwe. A jak będzie miało przynajmniej posmak mięty to jeszcze lepiej.

Przecież są takie bazy gotowe ...


Możesz dać przykład? bo widocznie mnie coś ominęło albo nie doszukałem... :)
Awatar użytkownika
By jimixxx
#536502
Element6th pisze:
vincent pisze:
Element6th pisze:Nawet jakby sprzedawali bezsmakową 70:30 to i tak bym był zadowolony. Mi się już znudziło babranie ze strzykawkami, mimo że to łatwe. A jak będzie miało przynajmniej posmak mięty to jeszcze lepiej.

Przecież są takie bazy gotowe ...


Możesz dać przykład? bo widocznie mnie coś ominęło albo nie doszukałem... :)

To drugie... :wink:

Np. - http://www.hangsenshop.pl/baza-nikotyno ... eryna.html
By djMarco
#536519
Element6th pisze:
jimixxx pisze:To drugie... :wink:
Np. - http://www.hangsenshop.pl/baza-nikotyno ... eryna.html


Zapomniałem dodać, że max 6mg/ml ;)

No to kupujesz baze wysokonikotynowa i rozcienczas po swojemu.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Element6th
#536544
I wracamy do punktu wyjścia - rozcieńczasz, czyli strzykawki, odmierzanie, bełtanie :)...

Nie żebym był leniwy i upierdliwy ;), ale baza z tematu jest w moim przypadku idealnym rozwiązaniem - gotowa, taka jakiej potrzebuję.
Awatar użytkownika
By vincent
#536669
Element6th pisze:Nie żebym był leniwy i upierdliwy , ale baza z tematu jest w moim przypadku idealnym rozwiązaniem - gotowa, taka jakiej potrzebuję.

Obyś się nie zdziwił :wink: . Takie mieszanie to jednak roboty od groma :lol: . Jeśli nie masz czasu, albo Ci się nie chce, to najlepsze są gotowe liquidy, bo i tak do tej bazy będziesz jak znam życie dodawać aromatów, więc bimbrownia istnieć i tak będzie. Zresztą może ja się ne znam ...
Awatar użytkownika
By Element6th
#536759
vincent pisze:Obyś się nie zdziwił :wink: . Takie mieszanie to jednak roboty od groma :lol: . Jeśli nie masz czasu, albo Ci się nie chce, to najlepsze są gotowe liquidy, bo i tak do tej bazy będziesz jak znam życie dodawać aromatów, więc bimbrownia istnieć i tak będzie. Zresztą może ja się ne znam ...


Dodanie paru kropel aromatu do bazy to nie to samo co żonglowanie strzykawkami ;)
Qrcze, faktycznie wychodzę na lenia :D
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#537356
Ja jestem ciekaw tylko jak reaguja baniaczki z plexi na tą baze. Wiadomo że mięta ma coś w sobie co powoduje że te baniaki pekaja. Ostatnio pokusiłem się o aromat CoolMint-i baniaczek w SE-2 nie wytrzymał 5 godzin i popękał.
Awatar użytkownika
By Element6th
#537714
Jutro będzie u mnie i dam znać.

Nie wszystkie mięty powodują pękanie tulejek z plexi. Na pewno pękają przy coolmint właśnie. Nie pękały mi przy mentholu, eukaliptusie i zwykłej mięcie. Ale pękła mi raz po grepfrucie :)
Awatar użytkownika
By Element6th
#538734
Nie zawiodłem się. Baza spełniła moje oczekiwania. Można ją dymić na czysto, mięta jest wystarczająco wyczuwalna, chociaż dla hardcorów zalecane wzmocnienie kilkoma kroplami aromatu.
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#538735
wiesiekj pisze:Dla mnie idealna, zamiast liquidu, dosyć mocny menthol. Paliłem papierosy mentolowe.


Element6th pisze:Nie zawiodłem się. Baza spełniła moje oczekiwania. Można ją dymić na czysto, mięta jest wystarczająco wyczuwalna, chociaż dla hardcorów zalecane wzmocnienie kilkoma kroplami aromatu.

Hmm... jestem ciekawy czy dalsze partie beda podobnie wygladaly jak w przypadku bazy Universal...

Wysłano z Milestone z użyciem Tapatalk
Awatar użytkownika
By inawera
#539043
- 18% wody zdemineralizowanej jest po to aby lepkość bazy była podobna do lepkości glikolu.
- Ilość aromatu jest w/g dwóch klientów lekko za duża. I już jest problem. Oni twierdzą że tak zaromatyzowana baza dla nich nic nie daje. Dalej muszą bawić się w domowego chemika i rozcieńczać ją, aby dodać potem wiśni czy innego aromatu. Kilku z moich przedmówców traktuje ją jak e-liqud. I co robić? Zmniejszyć ilość aromatu aby ci dwaj byli zadowoleni i narazić się tym którym smakuje solo. Pozostawić taką jaka jest aby soliści byli zadowoleni a ci dwaj nie? I w jednym i drugim przypadku będą niezadowoleni. Proszę nie piszcie tylko aby robić dwie wersje. Już zabrakło nam kolorowych nakrętek. Baza 2D ma białą, podobnie jak glikol i gliceryna. Na magazynie muszą teraz bardziej uważać.
- Baza powstała na wyraźne życzenie klientów. Receptura została opracowana przez jednego naszego wieloletniego testera. Stąd w nazwie 2D. Taki mały hołd dla niego.
- Póki co receptury nie zmieniamy. Niech zostanie tak jak 2D namieszał.
- Smrodku DNB w tej bazie niema bo z założenia ma służyć do mieszania z aromatami owocowymi (takie były wytyczne)
Problem może być z e-liquidami BAYCA. Są mocno aromatyczne. Mnie odpowiadają. Dla tych dla których są przearomatyzowane proponujemy rozcieńczanie czystą bazą. Będą mieli kilka dodatkowych mililtrów e-liquidu prawie gratis. Ci którym nie będzie się chciało rozcieńczyć moga pisać że im śmierdzi.
Wracając do bazy Uniewrsalnej. Czy ktoś widział e-liquid zrobiony z tego aromatu? Nie. Zbyt droga mieszanka.
Tino d'milano wzięło aromat do skopiowania, ale czy uda się z tańszych składników zrobić coś podobnego?
Pozdrawiam.
Irek.

-- [scalono] 12 paź 2012, 22:17 --

boogeyman pisze:Wczoraj dopisku o mięcie nie było na polskiej stronie ;)


Racja. Nie było. Klienci zwrócili nam uwagę i jest.
By Nep
#539068
Element6th pisze:Nie wszystkie mięty powodują pękanie tulejek z plexi. Na pewno pękają przy coolmint właśnie.

Aromatu potrafię używać w chorych ilościach. Cool mint również. Żadna tulejka mi jeszcze nie pękła, a trochę ich było.
inawera pisze:- 18% wody zdemineralizowanej jest po to aby lepkość bazy była podobna do lepkości glikolu.
Ilość aromatu jest w/g dwóch klientów lekko za duża.

Panie Irku, z wielkim szacunkiem!
1. Ta woda zdemineralizowana to moim zdaniem pomyłka. Rozumiem, że nad bazą pracowały dużo tęższe kubki smakowe od moich, ale dla mnie nie ma to większego sensu. Moim skromnym zdaniem baza jest zbyt rzadka.
2. Ilość aromatu jest idealna, nic nie zmieniajcie w tej kwestii. Weź proszę pod uwagę fakt, że bazę można bardzo łatwo rozcieńczyć, ale bardzo trudno ją "zagęścić" zachowując oryginalny smak.
Awatar użytkownika
By szczuro
#539083
niech ktos mi tu wyczaruje baze pokroju aromatu TW ICE RANGE, to bede zadowolony :mrgreen:
Awatar użytkownika
By aplay
#539112
jak dla mnie to jest prawie liquid... Do samego palenia jest idealna - lekki ale wyczuwalny posmak mięty. Nie wiem jak będzie smakowała po zmieszaniu z jakimkolwiek aromatem , ale jabłko lub wiśnia i będzie prawie Tymbark ;-)
Awatar użytkownika
By Element6th
#539148
[OFFTOPIC]
Nep pisze:Aromatu potrafię używać w chorych ilościach. Cool mint również. Żadna tulejka mi jeszcze nie pękła, a trochę ich było.

Tulejki PMMA też? To dziwne, bo fakt ten został zauważony już przez innych użytkowników. Sam sprawdzałem specjalnie wylewając trochę coolmint (inawera) na tulejkę PMMA i po 10min tulejka była popękana.
[/OFFTOPIC]

Dla mnie ilość aromatu w tej bazie jest w sam raz, a jadę na 0mg. Zrobiłem sobie jedną buteleczkę z dodanymi kilkoma kroplami mix miętowy, na momenty kiedy potrzebuję kopa w gardło.
Awatar użytkownika
By inawera
#539660
Nep pisze:
Element6th pisze:Nie wszystkie mięty powodują pękanie tulejek z plexi. Na pewno pękają przy coolmint właśnie.

Aromatu potrafię używać w chorych ilościach. Cool mint również. Żadna tulejka mi jeszcze nie pękła, a trochę ich było.
inawera pisze:- 18% wody zdemineralizowanej jest po to aby lepkość bazy była podobna do lepkości glikolu.
Ilość aromatu jest w/g dwóch klientów lekko za duża.

Panie Irku, z wielkim szacunkiem!
1. Ta woda zdemineralizowana to moim zdaniem pomyłka. Rozumiem, że nad bazą pracowały dużo tęższe kubki smakowe od moich, ale dla mnie nie ma to większego sensu. Moim skromnym zdaniem baza jest zbyt rzadka.
2. Ilość aromatu jest idealna, nic nie zmieniajcie w tej kwestii. Weź proszę pod uwagę fakt, że bazę można bardzo łatwo rozcieńczyć, ale bardzo trudno ją "zagęścić" zachowując oryginalny smak.



1. Ta woda zdemineralizowana to moim zdaniem pomyłka. Rozumiem, że nad bazą pracowały dużo tęższe kubki smakowe od moich, ale dla mnie nie ma to większego sensu. Moim skromnym zdaniem baza jest zbyt rzadka.


Czy baza wycieka? Jeżeli tak i wasze sugestie będą wskazywały na koniecznośc zagęszczenia bazy to wtedy wody dodamy tylko 10%.
Jesteśmy do waszej dyspozycji.
Ilości i zestawu aromatów jakie użyliśmy do bazy 2D raczej nie zmienimy.

W każdej bazie VG, VPG, DNB, Uniwersalnej woda jest i musi być. Inaczej zamiast bazy będzie klajster. Gliceryna jakiej używamy jest gęsta jak kisiel, a jak jest zimna to już nie daje się dozować na żadnym dozowniku.
Poruszacie ponownie temat pękających tulejek. Nigdy nie pisałem bo mogę kilku waperów podrażnić a niechcę. Dzisiaj jednak napiszę. Cleanomizerów jest u mnie cała masa. Różne. Przeźroczyste, kolorowe, czarne, cieknące i szczelne. A co ja na nich przepaliłem, jakie "wynalazki", dobre, bardzo dobre, podłe i bardzo podłe. Wszystkie cleany są całe. Nie wiem dlaczego.
Nie poruszam tego tematu aby kogokolwiek podrażnić. Proszę te ostatnie zdania potraktować jako zwykłą informację.

-- [scalono] 13 paź 2012, 23:06 --

niech ktos mi tu wyczaruje baze pokroju aromatu TW ICE RANGE, to bede zadowolony

Zanim coś zaproponuje to coś innego napiszę.
Niedawno dostaliśmy maila z angielskiego sklepu. Pisali że my nie potrafimy sami wymyśleć nazwy aromatu. Gold Ducat, Tobacco c, Don Hill, Coffee Paradise, Hot Spice, Morning Rain, Nutty Princes, Cool Mint i wiele innych a szczególnie e-aromat. To są nasze prywatne nazwy.
Dlaczego to piszę? Piszę bo dostaliśmy do testów aromat o nazwie Morning Rain. :lol: W opisie jest że jest to aromat o (cytuje) subtelnej nucie miętowej, nienachalny, dający poczucie delikiatnej świeżości (takie lekkie tłumaczenie).
Może Szczuro spróbuje? Chętnie wyślę.
By Krecik
#548766
spróbowałem i jestem bardzo zadowolony
według mnie nie wymaga żadnych porawek
można wapować bez jakichkolwiek dodatków
dla tych co lubią miętkę jest to raczej gotowy liquid a zwolennicy doprawiania smaczkami nazwą ją bazą
proporcje smakowe idealne miętę czuć wyraźnie i odświeżająco, proporcje idealne, świetne dymienie
raczej nic nie zmieniajcie
Awatar użytkownika
By Arnie
#553364
Palilem analogi mentholowe najczęściej LM-y i WestyIce więc przyszła pora na Freshbazę :wink: . Po otwarciu butelki było nieciekawie bo zalatuje pastą do zębów, ale o dziwo podczas wapowania smak jest zdecydowanie inny - bardziej mentolowy. Chyba mam mocno wyczulone kubki smakowe bo palona bez niczego ma dla mnie trochę za mocny aromat - rozrabiam 50/50 z DNB i wtedy dla mnie jest OK. W takiej proporcji palę na SE2, który bardzo intensywnie oddaje smaki. Na watkowcach w liquinatorze palę w proporcji 80% fresh baza, 20% DNB.

Aromatami nie udało mi się zrobić dobrego miętowo/mentholowego liquidu więc zagości u mnie na dłużej.
By bigos
#659829
mam tą bazę, tyle że o składzie procentowym 43%VG; 43%PG; woda demineralizowana 10%; środki aromatyczne 4%

Mi podchodzi do samego wapowania, natomiast na e-dymie zauważyłem że jest ta baza o innych proporcjach: 50%PG; 30%VG; 18% woda demineralizowana; 2% środki aromatyczne.

Miał ktoś obydwie i mógłby je porównać?
By magda90
#663626
Dzisiaj chcę zamówić i spróbować zrobić swój pierwszy e-liquid. Najbardziej podchodzą mi miętowe smaki. Zastanawiam się, więc na bazą 2D Fresh, jednak nie wiem czy dokupić do niej aromat jabłka bądź mięty. Czy faktycznie sama baza nadaje się bezpośrednio do chmurzenia? Czuć faktycznie tą miętę? Ewentualnie z czym mogłabym ją rozrobić aby wyszło jeszcze oszczędniej? ;) Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
By marcinmail
#663665
magda90 pisze:Dzisiaj chcę zamówić i spróbować zrobić swój pierwszy e-liquid. Najbardziej podchodzą mi miętowe smaki. Zastanawiam się, więc na bazą 2D Fresh, jednak nie wiem czy dokupić do niej aromat jabłka bądź mięty. Czy faktycznie sama baza nadaje się bezpośrednio do chmurzenia? Czuć faktycznie tą miętę? Ewentualnie z czym mogłabym ją rozrobić aby wyszło jeszcze oszczędniej? ;) Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Ja do tej bazy na 10ml dodaje 2-3 krople mix miętowy i 3 krople cool mint. Same aromaty są po 7 zł ale w takich proporcjach starcza ci pewnie na 500-700 ml bazy.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Kasia1
#694430
aniam69 pisze:A ja z takim oto zapytaniem: czy ta baza musi jakoś dojrzewać czy jest zdatna do palenia solo tuż po rozpakowaniu?


Zdatna do użycia po rozpakowaniu, możesz spojrzeć na datę prod/ważności
Awatar użytkownika
By aniam69
#694437
Dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście będę aromatyzować na potęgę, bo lubię jak mi mentolowy chłód paszczę ściąga, ale nacięta innymi produktami wolałam zapytać, żeby nie gnać na sygnale do stacjonarnego ;-)
Awatar użytkownika
By Tender
#694453
smaczna jest sama, mężowi zakrapiam, bo woli ostrzejszą wersję - ale jego kubeczki smakowe są w trakcie regeneracji, więc za miesiąc pewni oboje pociągniemy na czystej :lol:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.