EPF
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526151
Dla kolegi powstał taki oto modzik, zależało mu aby był z mosiądzu i w miarę lekki.
Przycisk i głowica wykorzystane z Q.
Wersja 18650 i 18350

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 17:52 przez MrJacek, łącznie zmieniany 5 razy.
By user
#526154
Good idea Jacku :)
A ja się męczyłem z hodowlą patyny :palm
Czym robiłeś tak fajną powłokę?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526162
Siuwax nazywa się Patynol.
By user
#526172
Dzięki za informację :)
Testowałeś na ile trwała jest ta powłoka?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526190
Tomku od kilkunastu lat testuję, przy mosiądzu i patynowaniu na co dzień mam do czynienia.
By user
#526193
Kurcze, Jacku, to dlaczego nie odzywałeś się, gdy pisaliśmy o patynowaniu mosiądzu? (GoldenMod)
To ja tu poświęcam całe noce na wertowaniu netu, w poszukiwaniu sposobu na szybkie i trwałe spatynowanie mesingu (o dziwo na Patynol nie natrafiłem :shock: ) i :dupa
Znalazłem kilka sposobów, ale albo nie działały, albo odczynniki nie do kupienia.
A Ty tu master od patyny *GOOD*
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526203
Musiałem przeoczyć o Goldenku.
Jest kilka metod patynowania ale ta z Patynolem jest w sumie najłatwiejsza i można to zrobić w domowych warunkach.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#526459
JackuMr - dobrze,że nie muszę tego mówić, bo żuchwa mi odpadła i nie mogę jej znaleźć. PRIMA SORT!!! Coś mi mówi, że zainicjowałeś styl rustykalny a'la AlmiDecor epalenia :beer: :piwo :beer: :piwo ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#526480
Bardzo ładny i oryginalne wykończenie - jeszcze nic takiego nie widziałem . Gratki Jacek :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526489
Cieszę się że się spodobało
Jeszcze popracuję nad przyciskiem bo ten mi nie pasuje troszkę, chcę zrobić mały mosiężny.
Awatar użytkownika
By roback
#526502
steampunk - lubię :D i żeby zachować klimat to przycisk z kółka zębatego od zegarka :D
Awatar użytkownika
By tosca
#526529
Oj cholerka, właśnie spogląldam na TVP Kultura... leci koncert Micromusic... i tylko jednego mi brakuje... twojego OLD-a... jak będą zapisy jestem pierwszy :)
By Tomcio
#526581
Już widzę go z Seniowym Gienkiem w komplecie. Hmm... Mniam!
Awatar użytkownika
By saradonin
#526644
*SHOCK* ooo, ładnie. Nie znam się na tym, więc nie mam pojęcia jaka jest trwałość takiej powłoki, ale efekt wizualny jest naprawdę ładny. Przycisk faktycznie trochę przyłatany, ale rozumiem, że akurat taki miałeś pod ręką do zaadoptowania.

O tak kolego roback, to faktycznie trochę jakby stampunkowy styl :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526653
Powłoka jest lakierowana, także powinna wytrzymać

Przycisk już poprawiony.

Obrazek
By user
#526659
Od razu lepiej Jacku :)
Gdyby tak tylko średnicę cycka zwiększyć .... ;) (jak dla mnie ofkors :P )
Wykon miodzio. *GOOD*
Awatar użytkownika
By MrJacek
#526666
Spoko da radę i większy i mniejszy ;)
Awatar użytkownika
By waldek3551
#526848
Jacku super modzik planujesz może pod 18650 + kicek byłoby miodzio
Awatar użytkownika
By xtigerx
#527211
Jaką to ma średnicę zewnętrzną ?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#527293
Na razie nie ma, a mają być ?
Awatar użytkownika
By morfeusz
#527311
Powinny być:) ja już się zastanawiam nad samą tulejką do swojego Q... Jak się uda to dodać do oferty:)...
Awatar użytkownika
By PucH2
#527317
Człowieku, ślinotoku można dostać jak coś robisz. Tą patynę to wykorzystam do mojego putera na minigolfa :) . Pucowanie główki na wysoki połysk zawsze mnie denerwowało.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#527950
Jeszcze raz podszedłem do przeróbki przycisku i tym razem to już efekt finalny

Obrazek
By user
#527987
Uuuuuu, dla mnie to w wuj za mały cycek.
Awatar użytkownika
By iambrg
#528257
reed pisze:Uuuuuu, dla mnie to w wuj za mały cycek.


I ja się muszę zgodzić - przycisk jest zdecydowanie za mały. Gdzieś na fotce widziałem taki w kształcie kopuły (moze i w tym watku - nie chce mi sie sprawdzac) i był moim zdaniem o niebo lepszy.

Edit. Tak kopulasty przycisk w tym wątku ;)
Proponowałbym okrągly z płaska dupa i zaokraglonymi brzegami; srednica taka jak srednica kubka.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#530976
czekam na przesyłkę, we wtorek powinna być :)
wybrałem ( akurat się udało ) że guzior będę mięć normalny płaski jak z pierwszego postu z pierwszej strony :)

doczekać się nie mogę, z seniowym gieniem będzie ślicznie wyglądać :)
Awatar użytkownika
By szczuro
#531034
piekna robota :beer:
tu fajny przycisk
Obrazek
Awatar użytkownika
By Ruda_Zaba
#531709
A do mnie dotarła przesyłeczka :)
Porównanie wielkości OLD'a 18350 i ego 650mAh
Obrazek

I dalej dla porównanie old i ajacek oraz ego i kartek.
Obrazek

Kilka slow: No cóż, Jacek mnie przyzwyczaił do jakości swoich wyrobów, tu nie jest inaczej ;)
+ za steampunkowe wykończenie
+ za sprężynę, którą, pomimo moich niewielkich rozmiarów wciskam bez problemu :)

regulowany pin +, nacięcia do doprowadzenia powietrza.. reszta, cóż - nie ma co się popsuć :lol:
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#531868
mnie się ten guzior nie podoba, nei wiem czemu... taki jakiś " lelawy " jak dla mnie :P
dlatego ja chciałem zwykły :) co by OLD mógł stać :)
Awatar użytkownika
By Ruda_Zaba
#531949
U mnie fajki i tak nie stoją, wiec mogę mieć inaczej :P A ten guzior jest sweet :D
Awatar użytkownika
By lekki
#532052
mod jest swietny.. jak dla mnie jedyne zasilanie "z dusza " na straganie... wyglad bardzo klimatyczny, zdecydowanie sie wyroznia

moim zdaniem ten przycisk trzeba zaprojektowac od pocztku bo nie pasuje.. bardziej go splaszczyc... ten v3 najlepszy
podoba mi sie to ze przycisk jest na srednice palca a nie wielkiej tuby, co napewno zwieksza komfort odpalania

mysle ze idealnie by sie prezentowal na mniejsze batki 16650 czy nawet 14650.. chetnych rowniez powinno byc wiecej
Awatar użytkownika
By MrJacek
#532085
Powiem tak, cały czas pracuję nad modem. Nowa faktura, skrócenie moda poprzez zmianę przycisku, zmiana kształtu przycisku.
Być może pojawi się wersja 22mm, wersji 16mm nie przewiduję przecież jest Golden.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#532275
ale baterie z PCB nie wchodzą... :(
Awatar użytkownika
By MrJacek
#532278
To wsadź bez PCB
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#532360
dobra, czas na " małe " podsumowanie, kilka godzin wapowania, ok. 5 na tym sprzęcie i jestem po prostu zachwycony, małe, zgrabne ( mimo że 18650 ) wszystko idealnie dopasowane, gwinty chodzą świetnie, przycisk w " dupce " jest bajeczny, dla mnie jednak " ciut " za lekko chodzi ( gdzie sprężynkę można dokupić ? ).

Estetycznie nie ma do czego się przyczepić, wygląda po prostu bajecznie... zdjęcia nie oddają tego, jak on w rzeczywistości wygląda... pewnie leży w dłoni, nic się nie ślizga... głowica wykonana wdł. mnie perfekcyjnie ( nie miałem wcześniej styczności z wyrobami JackaMr ) dla mnie osobiście to najlepsze i najładniejsze cudo jakie miałem w ręce ... zamierzam domówić również kubek pod 18350 ... to już będzie całkiem małe :)

Jedynie co to własnie mnie przycisk irytuje, za lekko się wciska... praktycznie bez siły, mimo że sam się nie załącza stojąc, to i tak dla mnie osobiście troszkę za lekko

ogólnie, bardzo trafny i udany zakup... oby było takich więcej którzy tworzą coś tak pięknego :)

wielkie podziękowania dla JackaMr :)

-- [scalono] 04 paź 2012, 22:36 --

są ludzie którzy użytkują ów sprzęt ?
wybrałem przycisk standardowy ( płaski ) i dość sporo miss clicków łapie... nie wiem czym to jest spowodowane, aczkolwiek czasami dobija ... jakoś temu zaradzić ? czy po prostu nauczyć się wciskać ?
Awatar użytkownika
By blackraven
#536051
Witam,
Mam dwa pytania
1 czy jest jakaś lista na to cudo?
2 Pytanie zasadnicze czy będzie "stojący" OLD ?
To połączenie znalazło miejsce na tapecie mojego pulpitu :D
Obrazek
po kliknięciu rozmiar 1680 x 1050 px
Awatar użytkownika
By MrJacek
#536063
Lista jest ale wystarczy do mnie skrobnąć PW ;)
Stojący OLD też jest
Awatar użytkownika
By blackraven
#536069
JacekMr pisze:Lista jest ale wystarczy do mnie skrobnąć PW ;)
Stojący OLD też jest

Nie chciałem bez kolejki się wciskać :D
PW poszło :beer:
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#536073
ja mam stojącą wersje OLD, dojdzie jutro Seniowy Gienek to porobię fotki i wrzucę :)
z Vivi Tank prezentuje się już zacnie, ale z Seniowym gienem będzie imba już :) tak więc jutro fotki wrzucę :D
Awatar użytkownika
By MrJacek
#536077
Jeszcze dojdzie wersja 22mm
Awatar użytkownika
By woytech
#536080
To ja już jestem w kolejce :), GkmF 22mm + OLD 22mm to byłoby świetne połączenie :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#536089
Na 18350 nowa fakturka
Obrazek

i z Cobrą
Obrazek
Awatar użytkownika
By woytech
#536100
Niesamowity efekt, wgląda całkiem jak faktura jakiegoś ładnego drewna.

Jacku, czy nowa wersja (z tymi złotymi elementami) będzie również dostępna (22m) mniejsza i większa ?

Jeżeli tak to proszę cię abyś pamiętał o mnie 22 mm, nowa faktura, 18350
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.