EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
By kubusiek
#51332
Witam Jestem niepalącym, lecz piszę ten temat gdyż mam problem. Gdy znajduje się w towarzystwie osób palących lub jeśli ktoś mnie częstuje to ledwo co zatrzymuje się by nie wziąć. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane ale czuje że niedługo puszą mi nerwy i zapalę. I moje pytanie brzmi:

-czy e-papierosy np. mentolowe bez nikotyny mogą uzależnić?

-czy e-papierosy mogą zaznaczyć ślad na moim zdrowiu?
By kubusiek
#51339
nie jestem w pełni wolny ja nawet teraz spać nie mogę bo cały czas myślę o papierosach a najgorsze jest to że akóram mam paczkę w domu o.O co mam robić?
By mirunia
#51346
daro pisze:Jeśli jesteś niepalący to nie zaczynaj!!! Zaklinam Cię! Ani analogów ani E-papierosa! Jesteś wolny od nałogu i ciesz się tym.

Bo popełnisz niewybaczalny błąd, który popełnił każdy z nas- palaczy
Uwierz, że każdy z nas dziś żałuje tego dnia....
Awatar użytkownika
By malina
#51347
Jak to co masz robić? Pomyśl wtedy o tych co przez swoją głupotę umierają na raka płuc i tym podobne BĄDŹ DUMNY z tego,że nie palisz ,Jak teraz wydaje ci się,że jest ciężko to pomyśl jak będzie potem gdy spróbujesz i ci to posmakuje NIE BŻDŹ GŁUPI CZŁOWIEKU :!: nie pal :!:
Awatar użytkownika
By szczuro
#51352
kubusiek pisze:to co robić? jak ja już siły nie mam ;(


ja do niczego nie namawiam
ale jak juz wybrac mniejsze zlo to e-p i do tego jakies liquidy bez nikotyny
to bylby chyba pierwszy taki "przypadek" na forum
By kubusiek
#51358
malina pisze:Albo zapal sobie najbardziej wrednego szluga na rynku to może się z palenia wyleczysz jak po nim polecisz do rygi



ale właśnie mi o to chodzi by w ogóle nie zaczynać
Awatar użytkownika
By Dziadek Mróz
#51360
Nie ma co ukrywać że palenie to jakaś forma przyjemności.
Jeśli Cię już tak bardzo ciągnie do puszczenia dymka to tylko "zerówka" z epapierosa.
Pod żadnym pozorem nie tykaj się analogów ;)
By kubusiek
#51363
daro pisze:Nie myśl o papierosach, zajmij się czymś i nie zaczynaj! To taka dobra rada. Jeśli nie paliłeś nałogowo to nie bardzo ma Cię do czego ciągnąć, więc po prostu przestań o tym myśleć.


łatwo powiedzieć a trudniej wykonać. W pracy chyba każdy pali wiec co mam zrobić? zagrać w sapera na laptopie? :D
Awatar użytkownika
By Dziadek Mróz
#51364
Zamiast papierosów znajdź sobie inny nałóg :D
wsuwaj warzywa np. marchewkę :P
Awatar użytkownika
By scob
#51365
kubusiek pisze:
malina pisze:Albo zapal sobie najbardziej wrednego szluga na rynku to może się z palenia wyleczysz jak po nim polecisz do rygi


ale właśnie mi o to chodzi by w ogóle nie zaczynać

Malina: a jak nie wyrzyga..?

kubusiek: w ogóle nie zaczynaj.
NIC tak nie uzależnia jak nikotyna.
Spalisz pierwszą paczkę - i żegnaj "zdrowy" świecie. Oddasz co roku 2600 zł akcyzy skarbowi państwa. O smrodzie i straconym zdrowiu - nie będe nawet truł.

Nie zaczynaj też z EP, nawet z "zerówkami": wyrobienie zespołu nawyków "palacza" też Cię wreszcie w nałóg wpędzi.

Jak ktoś wyciąga do Ciebie łapę ze śmierdzielami - zwyczajnie powiedz "NIE". Jeśłi to nie starczy - powiedz: "NIE, nie chcę tak strasznie jak TY śmierdzieć". Daję słowo: dany osobnik więcej Cię nie poczęstuje ;-)

Inna sprawa: że możesz np. być już uzależniony : np. od lat paląc biernie w towarzystwie palaczy - przebywając dużo a często w pomieszczeniach, gdzie inni dużo palą.. tym bardziej nie siegaj po szluga! żadnego!

kubusiek pisze:łatwo powiedzieć a trudniej wykonać. W pracy chyba każdy pali wiec co mam zrobić? zagrać w sapera na laptopie? :D

idź, posciemniaj w tym czasie laski z księgowości albo kadr - jeszcze się zdarzy ze zamoczysz, na zdrowie Ci to wyjdzie. A papieroski sobie daruj.

Zwróć uwagę: 10 palaczy ci już napisało, żebyś nie tykał tego g**na. Zastanów się - dlaczego..?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2009, 00:01 przez scob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By malina
#51368
To zapytaj się ich czy żałują ,że palą.Jeśli większość będzie twierdzić,że tak to ich poprostu posłuchaj i nie zaczynaj TO WSZYSTKO SIEDZI W GŁOWIE a ty z niej dobrze skorzystaj !
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#51369
To kup sobie zagęszczone w tubce :) będziesz miał coś w buzi, kiedy inni będą palili, a to już i tak bardzo wiele ;)
Paliłem(ę) od drugiej podstawówki (mam 19 lat) czyli wychodzi około 9-10 lat.... Czasami zastanawiam się czy "oświadczenie na oddanie organów" (jeżdżę na motocyklu) komukolwiek coś da, bo to co "siedzi" wewnątrz mnie nawet do recyclingu pewnie się nie nadaje.... :|
Awatar użytkownika
By scob
#51370
daro pisze:Na pewno Ci wszyscy co palą u Ciebie w pracy chętnie rzuciliby to w diabły tylko to nie takie proste. A zaczynać tylko dla tego bo wszyscy w pracy palą? A gdyby wszyscy w pracy byli alkoholikami to też byś nim został? :)


ja zostałem :-)

Quasimodo pisze:<...> "oświadczenie na oddanie organów" <...>

karta (świadomego) dawcy.
Ja swoją odkurzyłem :)
By kubusiek
#51374
ja nie chce palić ani upodabniać się do kumpli z pracy ale moje ciało każe mi sięgać ;/ może mózg pamięta tamte pierwsze chwile ;/
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#51378
KUP MLEKO W TUBCE!!!!!!!! Albo wpierdzielaj paluszki :) WSZYSTKO BYLE NIE PALIĆ!!!!
Do dziś nie potrafię sobie wybaczyć... Tak, e-p jest zajedwabiste... ALE ZA WSZELKĘ CENĘ ZEZŁOMOWAŁBYM SWOJEGO!!! Gdybym tylko mógł nie palić...... Wiesz, najfajniej jest jak rano się budzisz i plujesz krwią, kiedy biegniesz kawałek i masz zadyszkę, kiedy po wypiciu kawy (przepraszam za określenie) NAPIERDALA Cię w płucach... Bardzo fajne... Zdecydowanie polecam <--- jeśli jesteś sado-maso to skorzystaj ;)
By kubusiek
#51381
dobra postaram się... wszystko okaże się od jutrzejszego dnia (dzisiejszego :D) dobra kupie mleko w tubce i paluszki i zobaczymy efektów. To dobra noc wszystkim tym którzy się wypowiedzieli
Awatar użytkownika
By daro
#51384
Wyśpij się i nie myśl o papierosach. Rano wstaniesz wypoczęty, z nowym zapasem sił do pracy, zdrowy :) Nie tak jak ja kiedyś. Spać się nie dało bo kłopoty z oddychaniem, świst na płucach, a jak budziłem się niewypoczęty do pracy to budzili się wszyscy bo odgrywałem piękną serenadę z kaszlu, o mało płuc nie wypluwałem.Pomyśl o tym :) Dobranoc :)
Awatar użytkownika
By malina
#51628
No coś ty on poprostu nie ma jak pisać bo w jednej ręce ma tubkę z mlekiem a w drugiej paluszki :lol: :lol: Albo doznał takiego wstrząsu po naszych wypowiedziach,że jeszcze nie doszedł do siebie
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.