Papierosyforum.pl - Wszystko o e-papierosach

E-papierosy-forum.pl

forum dyskusyjne o elektronicznych papierosach

www.e-papierosy-forum.pl
www.e-papieros.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ile e-palicie?
PostNapisane: 24 sie 2012, 20:29 

Moje ePapierosy: eGO-W
Punkty reputacji: 0
"Koniec" - powiedziałem sobie parę tygodni temu i zamiast do kiosku po westy icy poszedłem do apteki i zaopatrzyłem się w gumy nicoret. Już je kiedyś testowałem i dzięki nim nie paliłem cały rok (po ok. 2 miesięcznej kuracji). "Rzucam palenie" - pochwaliłem się w pracy, znajomym i rodzinie, żeby mnie nikt czasem nie częstował i miał poprawkę na mój gorszy nastrój spowodowany odstawieniem nałogu. Jak się później okazało - nie było tak źle, całkiem dobrze znosiłem całe przedsięwzięcie. Musiałem się tylko odzwyczaić od pewnych nawyków (np. po wyjściu z samochodu w drodze do pracy zawsze był rytualny "dymek"). Gdy nachodziła mnie ochota na nikotynę zażywałem gumę, która dość dobrze zastępowała mi "analoga".

Pierwsze dwa tygodnie minęły jak sielanka, żadnego praktycznie ciśnienia, że "rzucam". Myślałem, że będę się zachowywał jak narkoman po odstawieniu heroiny a tu spokój ducha i wizja świetlanej przyszłość bez fajek. Po pewnym czasie coś się zaczęło we mnie sypać. Zazdrościłem kolegom, którzy wychodzą w przerwie pracy "na peta", nie mogłem okiełznać pozytywnych skojarzeń gdy obserwowałem przechodniów, którzy z wyraźnym zadowoleniem zaciągają się ledwo co odpalonymi papierosami, na domiar złego moja narzeczona (póki co) też jest w sidłach nałogu.

Zacząłem się zastanawiać dlaczego przez 8 lat paliłem i dlaczego chcę teraz akurat rzucić (na pozór głupia rozkmina). Palić nauczyłem się oczywiście przez głupotę - szkoła średnia, presja kolegów ("coś taki mientki, nie zajarasz z nami...?"). Rzucić chcę z oczywistych powodów (kondycja, absurdalne ceny fajek, wizja raka płuc - wiadomo). "No dobra" - pomyślałem - "co sprawia, że pomimo oczywistych powodów dla których warto nie palić i stosunkowo dobrego znoszenia zrywania z nałogiem ja cały czas się zadręczam i tęsknię za tym smrodem?" Lekarz by pewnie powiedział, że to uzależnienie psychiczne - niech to medycyna nazywa jak chce. Doszedłem do wniosku, że ja po prostu zajedwabiście lubię PALIĆ! Sprawia mi to przyjemność. Lubiłem sobie zajarać do kawy albo do piwa, mieć pretekst do zrobienia przerwy w pracy i pogaduszek z kumplami a tu z dnia na dzień odebrałem sobie zajebistą przyjemność! To tak jak z jedzeniem słodyczy - niby powszechnie wiadomo, że marchewka jest zdrowsza od czekolady ale to drugie wydziela endorfiny w mózgu i dlatego każdy woli nagły skok cukru i błogostan po czekoladzie niż tylko wymierne korzyści zdrowotne wynikające z faktu spożywania marchewki.

Kumpel w pracy miał urodziny i dostał od żony "cyfrówkę". Na przekór żonie nie korzystał z niej za często. Przyniósł do pracy i pozwolił mi się "sztachnąć". Spodobało mi się a że coś tam kiedyś w necie czytałem, że jest to zdrowsza i summa sumarum tańsza sprawa niż "analogi" to szybko zaopatrzyłem się w swój własny sprzęt (Ebull eGo-W) i liquid (30 militrowa buteleczka Ebull USA mix 18mg), mam go już tydzień i zabrzmi to być może dosyć kontrowersyjnie ale cieszę się, że znowu wróciłem do palenia, tym razem w wersji elektronicznej.

To tyle tytułem wstępu. Wypadało by się pewnie teraz przywitać. Nazywam się Michał, mam 25 lat i nałogowo palę od 17 roku życia, cieszę się, że trafiłem na to forum i mogę się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami dotyczących e-palenia.

A teraz do rzeczy. Większość z Was jak paliło "analogi" to z pewnością pamięta, że palenie jest nałogiem dosyć kłopotliwym, tym bardziej, że panuje tak zwana "moda na niepalenie", której gorąco kibicuje Państwo Polskie nakładając na palaczy coraz większe ograniczenia i akcyzę na szlugi. E-papierosek jest wygodny - dym (a właściwie chyba para) jest praktycznie niewyczuwalny dzięki czemu nie trzeba wychodzić na dwór, żeby móc się rozkoszować nikotyną. Do tego panuje obiegowa opinia, że "cyfrówka" jest nieszkodliwa tak więc nie ma ostracyzmu otoczenia gdy siedząc w towarzystwie kilku osób w zamkniętym pomieszczeniu zaciągamy się "e-dymkiem". "Analog" to rytuał - trzeba zadać sobie trud i znaleźć miejsce gdzie można zajarać (ja np. nigdy nie paliłem w domu czy w samochodzie, niezależnie czy na dworze jest -20 czy +30 stopni) , znaleźć zapalniczkę, zaciągnąć znajomych palaczy itp. Jak już wszystko jest to wiadomo: odpalamy, palimy aż dojedziemy do filtra i koniec rozkoszy na jakieś 1,5 godziny. Z "cyfrówką" tak nie jest bo ta po pierwsze się "nie kończy" tzn. nie ma tego momentu jak w "analogach", że wyrzucamy niedopałek i czujemy się spełnieni. Do tego jego większa estetyka powoduje, że możemy sobie ćmić nawet będąc w obecności dzieci czy siedząc jak teraz przed komputerem. To wszystko sprzyja, że ja się mogę nim zaciągać prawie cały czas. Do mojego atomizera mogę wlać maksymalnie 1,6 ml w/w liqiudu. Dziennie "wypalam" ok 1,5 jego pojemności czyli jakieś 2,2 ml. Pytanie - czy to dużo (mnie się wydaje, że tak bo praktycznie cały czas mam e-fajka w ustach) i czy czasem nie powinienem ograniczyć tej przyjemności. Jak wygląda to u Was? Mierzyliście sobie kiedyś ile liqiudu dziennie wypalacie? Czy palicie tylko w jakichś określonych porach czy (jeżeli macie taką możliwość) to oddajecie się bezgranicznie tej jakże przyjemnej czynności? Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam :)

Witamy na forum! Poczytaj je troszkę, bo jest tu wiele informacji o które pytasz. Jest nawet gdzieś wątek "ile ml "wypalamy' dziennie. Szukanie nie boli. Wiem, że każdy nowy chciałby mieć na forum "swój" wątek, ale to zaczyna już być nudne. Pozdrawiam i zamykam. - Kszywho

Ps. Rytuał to Ty dopiero zobaczysz przy e-p :)

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]