EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Bobeszken
#162724
Może ktoś miał podobny przypadek...
Po wkręceniu baterii do ładowarki, dioda nadal się świeci na zielono. Nie jestem pewien czy powinienem ją używać. Ponieważ kupiłem 2 zestawy eGo, to ładuję baterię używając tylko jednej ładowarki. Sprawdzałem napięcie i podaje 4.2V lecz dioda nie zmienia koloru na czerwony. Czy pomimo tego powinienem jej używać, czy to jest ryzykowne że uszkodzę baterię? Czy ktoś z Was zna się na tym?

Pozdrawiam!!
By maniak
#162729
Miałem podobnie. "Szybka" ładowarka do eGo (420mA na wyjściu). Po podłączeniu częściowo rozładowanej baterii świeciła na zielono. Po około 15-20 minutach zmieniła kolor na czerwony i zaczęła normalnie ładować. Po paru ładowaniach i rozładowaniach minęło - teraz ładuje od razu (nawet częściowo rozładowaną baterię). Nie wiem z czego to wynika ale tak miałem przy pierwszych podłączeniach.
Awatar użytkownika
By padu
#162731
Bateria sie ładuje? Pokazuje mrygnieciami przycisku ze jest podpięta pod ładowarkę? Generalnie raczej jest uszkodzona tylko trzeba zdiagnozować co ją boli ;)
Awatar użytkownika
By Bobeszken
#162742
Mam 4 baterie i nie istotne czy całkowicie są wyczerpane, czy też w połowie. Ładowarka tak samo się zachowuje (zielony kolor) Nie sprawdzałem czy ładuje, troszkę się obawiam żeby nie zniszczyć baterii, dlatego też od razu odłączyłem. Jak załączam baterię to biała dioda mryga 5 razy - czyli prawidłowo. Ładowarka podaje 4.2V ale pytanie jest czy uszkodzę baterię jak pozostawię ją podłączoną na dłużej?
By maniak
#162744
Nie sądzę. Sprawdź czy jeśli zostawisz ją na dłużej, ładowarka zacznie się zachowywać normalnie.
Awatar użytkownika
By Bobeszken
#163034
Ładowarka jest zepsuta (ale tylko USB kabelek). Podłączyłem wyładowaną baterię na 2 godz. i nic się nie naładowała. Później podłączyłem drugą i to samo. Znalazłem USB kabelek za około 30.00 zł. - czy ktoś widział lepszą cenę? Sprawdziłem,... tylko kabelek wysiadł. Zasilacz jest dobry.
Awatar użytkownika
By padu
#163187
Jakby ci popsute zbywało chętnie przyjmę. Może uda mi sie reanimować denata :/
By blagas
#299620
Witam

Mam takie trochę może laickie pytanie, ale nigdzie nie znalazłem :)

Jak podłączę baterie do ładowarki to dioda zmienia się z zielonej na czerwoną i batka się ładuje, ale ostatnio zauważyłem i nie mam pewności czy jest tak od samego początku czy nie, a mianowicie podczas ładowanie dioda świeci się na czerwono i co jakieś parę sekund mignie zielona, jest to normalne?
A poza tym po miesiącu e-palenia padła mi jedna z baterii Ego Kamikaze 1000. Sekcja wykazała brak ładowania jedyne, co to po podłączeniu ładowarki migła 3 razy i finito już poszła na gwarancję do Łodzi :)

Pozdrawiam
Błażej
Awatar użytkownika
By senio
#299627
blagas pisze: podczas ładowanie dioda świeci się na czerwono i co jakieś parę sekund mignie zielona, jest to normalne?


Nie wiem czy normalne ale u mnie jest tak samo.
By blagas
#299630
To mnie cieszy :)

Bo wczoraj mi padła ta jedna batka druga się rozładowała i skończyło się to po miesiącu e-palenia jednym analogiem wypalony w czasie łądowania. Aczkolwiek mi nie smakował i wypaliłem do połowy :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By senio
#299645
blagas pisze:To mnie cieszy :)

Bo wczoraj mi padła ta jedna batka druga się rozładowała i skończyło się to po miesiącu e-palenia jednym analogiem wypalony w czasie łądowania. Aczkolwiek mi nie smakował i wypaliłem do połowy :)

Pozdrawiam


Awaryjnie i na wychodne używam baterii. Taki zestaw jak niżej zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem stacjonarnym, z którym się nie rozstaję :). Stabilne stałe i niezmienne napięcie prądu zmiennego 4,2 lub 5 wolt.

Obrazek
Awatar użytkownika
By boogeyman
#299718
senio pisze:
blagas pisze: podczas ładowanie dioda świeci się na czerwono i co jakieś parę sekund mignie zielona, jest to normalne?


Nie wiem czy normalne ale u mnie jest tak samo.


Tak, to jest normalne :)

Mi też zaczęła swirowac ładowarka 420, raz ładuje 1000mah normalnie, a raz 8h, nie wiem od czego to zależy, napewno nie wina batki, bo na 3 różnych jest to samo....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By RaVaU
#307080
boogeyman pisze:
senio pisze:
blagas pisze: podczas ładowanie dioda świeci się na czerwono i co jakieś parę sekund mignie zielona, jest to normalne?


Nie wiem czy normalne ale u mnie jest tak samo.


Tak, to jest normalne :)

Mi też zaczęła swirowac ładowarka 420, raz ładuje 1000mah normalnie, a raz 8h, nie wiem od czego to zależy, napewno nie wina batki, bo na 3 różnych jest to samo....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk


Wtrące swoje 5 groszy, u mnie w szybkiej do kGo również raz miałem taki wybryk ,że ładowała ok. 8 godzin, kolejna sprawa od razu po zakupie zauważyłem ,że gwint w łądowarce jest osadzony i "ruchomy" tz. Po przykręcaniu batki do ładowarki zauważyłem ,że po dokręceniu na full gwint z baterią obkręcają się wokół własnej osi, kabelki w ładowarce również się obkręcają, a to że nie są za długie po pewnym czasie się zrywają i trzeba lutowac.

Jedyne lekarstwo na tą przypadłośc jest położenie silikonu na boki gwintu tak aby przykleił się do plastiku który go niby trzyma i wtedy jest wszystko ok.

Oczywiście silikonowanie nie ma żadnych negatywnych skutków w czasie ładowania ,a może uchronic nas od awarii ładowarki. Tyle odemnie, jeżeli w złym temacie proszę o wydzielenie.
Awatar użytkownika
By thorn_pl
#308819
boogeyman pisze:Mi też zaczęła swirowac ładowarka 420, raz ładuje 1000mah normalnie, a raz 8h, nie wiem od czego to zależy, napewno nie wina batki, bo na 3 różnych jest to samo....

Zmień kostkę 230V - to jej wina ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By ubs
#308822
Mam pare ladowarek USB 420mAh, w dwoch zeby naladowac batke musialem lekko podnosic srodkowy biegun w batkach. Nie zawsze tak sie dzialo, wiec lutownica i na biegunie srodkowym ladowarki dalem kropelke lutu.
Teraz lekkie wkrecenie i batki sie laduja o czym radosnie mnie informuja zmieniajac z zielonego na czerwony kolorek :mrgreen:
Awatar użytkownika
By olala
#319834
podłączę się tu, żeby nie robić bałaganu na forum. Mam baterie 900 i 650 i ładowarki USB o takich parametrach:
1) oryginalną Volish: input DC 5V 500mA, output: DC 4.2V 420mA
2) od Peleona, input DC 5V 500mA, output: DC 4.2V, 150mA, czyli różnią się tylko natężeniem prądu wyjściowego, czy jak to się tam zowie:) [jestem elektonicznym laikiem]
Domyślam się, że ładowarką od Peleona mogę ładować batkę 900, tylko będzie to trwało dłużej, pytanie moje brzmi: czy w drugą stronę też jest ok? a prościej: czy nie zaszkodzi biednej, małej 650-tce większe natężenie z ładowarki Volisha?
By maniak
#319837
Nie. Mam 650kę z HG którą od ponad roku ładuję ładowarką 420 mAh i działa bez problemu.
Awatar użytkownika
By sz3kla
#319858
420mA to jest właśnie optymalny prąd dla batek od 650 wzwyż. Niezalecany jest jedynie dla batek o pojemności powiedzmy 280mah.
Awatar użytkownika
By ubs
#319954
noman1 pisze:
ubs pisze:.. radosnie mnie informuja zmieniajac z zielonego na czerwony kolorek :mrgreen:

To smutne raczej, z czerwonego na zielony jest radosne *BOR*


Dopiero teraz przeczytalem Twoja odpowiedz.

Radosne bo widze ze zaczyna ladowac :mrgreen:
Czego nie bylo wczesniej i musialem kombinowac z podnoszeniem stykow w batce, co moglo w koncu doprowadzic do zgonu poprzez wyrwanie :(

Ktos ze swierzakow moglby sie zasugerowac ze cos nie tak, wiec lepiej wyjasnic :lol:
Awatar użytkownika
By lubezfajka
#320052
Dobra, ja jestem krypto blondynką :zakrecony Mam zestaw eGo-T. W systemie do ładowania są dwie diodki. Jedna pali się na czerwono (ta bliżej gniazdka), a druga na zielono. Przyznaję, że jeszcze nie wyładowałam ich do końca, to może stąd dwa kolory. Ale poprawnie powinno być tak, że jeśli bateria jest rozładowana, to obie diody palą się na czerwono, tak? Jeśli już się naładuje, to na zielono?
Sęk ju 8)

-- [scalono] 28 lip 2011, 13:26 --

Dobra, ja jestem krypto blondynką :zakrecony Mam zestaw eGo-T. W systemie do ładowania są dwie diodki. Jedna pali się na czerwono (ta bliżej gniazdka), a druga na zielono. Przyznaję, że jeszcze nie wyładowałam ich do końca, to może stąd dwa kolory. Ale poprawnie powinno być tak, że jeśli bateria jest rozładowana, to obie diody palą się na czerwono, tak? Jeśli już się naładuje, to na zielono?
Sęk ju 8)

-- [scalono] 28 lip 2011, 13:28 --

i, do jasnej anielki, czemu mi sie po dwa posty wysyłają, choć klikam raz??? :evil:
By maniak
#320236
"Ta bliżej gniazdka" zawsze jest czerwona - sygnalizuje, że przejściówka 230V/USB działa. Jak zgaśnie - sprawdź bezpieczniki albo wyrzuć przejściówkę i kup nową.
"Ta druga" na czerwono sygnalizuje, że ładuje baterię a na zielono, że już naładowała. Może się też zdarzyć, że cały czas świeci na zielono bo nie ma dobrego styku z baterią - wtedy przetrzeć gwinty i spróbować ponownie.
Awatar użytkownika
By lubezfajka
#320381
Sęk ju. To jeszcze też w kwestii technicznej i pośrednio w związku z ładowarką. Czy mozliwe jest, że rozładowująca się, słabnąca bateria jest powodem wycieku?
L
By maniak
#320393
Wycieku skąd?
Z atomizera/kartridża/kartomizera?
Nie powinna.
Bateria tylko dostarcza zasilanie. Jak się rozładowuje i słabnie to dostarcza niższe napięcie, nie widzę powodu by wpływało to na wycieki.
Awatar użytkownika
By lubezfajka
#320414
przypuszczam, że cieknie mi kartridż, ale w efekcie cały ten tankomizer jest uklejony :( Chodzą głosy, że robię coś nie tak, ale co? zaczęły sie kłopoty dopiero po kilku dniach. nie wydaję mi się, by raptem zaczęła się mocniej zaciągać.
Awatar użytkownika
By zakk87
#352982
ThOrN_PL pisze:
boogeyman pisze:Mi też zaczęła swirowac ładowarka 420, raz ładuje 1000mah normalnie, a raz 8h, nie wiem od czego to zależy, napewno nie wina batki, bo na 3 różnych jest to samo....

Zmień kostkę 230V - to jej wina ;)
Pozdrawiam.


Zgadzam się z tym, ostatnio się nagimnastykowałem z ładowarkami USB a okazało się, że kostka coś świruje.

Mam właśnie odnośnie tej kostki pytanie. Dostałem kilka sztuk takich sieciówek 5V 400mA, czy to wystarczy do ładowania eGo? Bo oryginalna ma 5V 500mA. Ładowarka ma 420mA.
By purtown
#430351
Witam. Posiadam ładowarkę stacjonarną na USB (Motorola model: 5100 INPUT:100-240V 0,2A
OUTPUT: 5.0V 550mA). Mam takie pytanko. Czy można takim urządzeniem ładować batkę EGO-T 1000mAh, bez obaw że się uszkodzi? Ładowarka służy do słuchawki bezprzewodowej.
By purtown
#430469
quios pisze:Nie polecamy, chyba że lubisz fajerwerki.

Jakie fajerwerki o czym piszesz? Może coś więcej napisz. Praktycznie ten sam prąd na wyjściu różnica 50mA jet naprawdę taka duża że będę miał fajerwerki. Może będzie za szybko ładować baterię? i co za tym idzie mała żywotność batki będzie ale zaraz fajerwerki. Możesz mi to jakoś logicznie i łopatologicznie wytłumaczyć?
By maniak
#430566
Kolega quios zapewne opacznie Cię zrozumiał i myślał, że chcesz ładować baterię eGo-T bezpośrednio przy użyciu wspomnianego adaptera Motoroli. Jak rozumiem, w rzeczywistości do tego adaptera 240V/USB podłączasz ładowarkę na kablu USB do której podłączona jest dopiero bateria - w takiej sytuacji nie powinno być problemu bo ładowarka (ta, do której jest wkręcona bateria) ograniczy sobie odpowiednio napięcie i prąd dostarczane do batki.
By purtown
#430587
maniak pisze:Kolega quios zapewne opacznie Cię zrozumiał i myślał, że chcesz ładować baterię eGo-T bezpośrednio przy użyciu wspomnianego adaptera Motoroli. Jak rozumiem, w rzeczywistości do tego adaptera 240V/USB podłączasz ładowarkę na kablu USB do której podłączona jest dopiero bateria - w takiej sytuacji nie powinno być problemu bo ładowarka (ta, do której jest wkręcona bateria) ograniczy sobie odpowiednio napięcie i prąd dostarczane do batki.

Sytuacja przedstawia się następująco: Ładowarka o której pisałem zakończona złączem usb, a w baterii od przodu podłączam w złącze usb i nie przykręcam baterii do ładowarki.
Bateria dokładnie jak ta z link:
http://e-dym.pl/pl/263/bateria-ego-t-us ... -joye.html
By maniak
#430590
W takim razie, to co ja rozumiem jako "ładowarkę" masz wbudowane w pass through, czyli Twoją "baterię" - spokojnie powinno działać.

PS. Następnym razem zamiast "batkę eGo-T 1000" napisz "batkę eGo-T USB 1000" to unikniesz nieporozumień od początku.
Awatar użytkownika
By quios
#430625
Potwierdzam, w takim wypadku możesz oczywiście. Gdybyś napisał, że chodzi o adapter USB, to nie było by problemu :) Miłego ładowania!
By nudziarz
#446494
mam problem z ładowarką USB 420mA - wkręcam baterię i światełko zmienia się z zielonego na czerwone ale po 3 godz. (zwykle tyle zajmowało ładowanie) brak zmiany na zielone i nadal bateria rozładowana. przy wkręcaniu do ładowarki bateria mruga normalnie. dodatkowe 3 godz. ładowania nie pomagają.
zakupiłem multimeter do zabawy z grzałkami w cs3 i czy tym miernikiem mogę posprawdzać czy ładowarka jest sprawna bez jej rozbierania? jeśli tak to jak?
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#481880
Podepnę się pod temat...

Ładowarka standardowa do eGo (420mAh, 4.2V), bateria eGo-C Twist VV 1000mAh

Podłączyłem jedną batke do ładowania, naładowała się (dioda na czerwono, zmieniła kolor na zielony po kilku godzinach).
Rozładowała mi się druga batka, no i pojawił się problem... Po przykręceniu do ładowarki dioda przycisku świeci kilka razy, jednak dioda na ładowarce nie zmienia koloru i stale jest zielona...

Sprawdziłem miernikiem napięcie na ładowarce bez wkręconej batki - 4.2V
Aktualnie już 10minut batka jest wkręcona pod ładowarke i nadal nie daje oznak ładowania...

Czy przy zielonym kolorze ładowarka powinna puszczać napięcie? Chyba to jest jak sygnał, że napięcie zostało odłączone... ?
Awatar użytkownika
By fredek
#481885
speedmaster1988: ładujesz ładowarka podłączoną do komputera czy do adaptera sieciowego ?
Jak z kompa to zmień na adapter, czasami porty się nie wyrabiają i mimo, że batka jest ładowania (wolniej niż normalnie) to dioda w ładowarce świeci na zielono.
Jak adapter sieciowy to przeczyść złącza i sprawdź pin.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 00:06 przez fredek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#481887
W obu przypadkach ten sam efekt... :(

Rozebrałem teraz tą ładowarke i okazuje się, że...
Po przykręceniu baterii dioda zielona nie gaśnie, ani nie słabnie jeśli chodzi o siłe świecenia (stale taki sam zielony kolor),
za to dioda czerwona miga tak samo jak dioda na przycisku baterii, by ostatecznie zgasnąć wraz z ostatnim mignięciem diody przycisku...
Dioda zielona pali się podczas migania czerwonej światłem ciągłym (nie migają na przemian tylko w jednym czasie).

Wszystko przeczyszczone... Kilka razy... Efektów brak... Chyba przyszedł czas na nową ładowarke... :(
Awatar użytkownika
By fredek
#481899
Sprawdź dokładnie ładowarkę, możliwe że mosfet się usmażył, taki czarny element o wymiarach 1,5 mm na 2 mm z 3 nóżkami. Obejrzyj go dokładnie czy nie ma śladów zwęglenia i czy się nie grzeje. Dobrze byłoby też sprawdzić tą rozładowaną baterię w innej ładowarce.
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#481907
Dzięki Fredek za rady... Rozładowałem troche teraz tą pełną baterie i podłączyłem... Sygnalizuje prawidłowo ładowanie, więc chyba to będzie jednak wina baterii... (Btw. płytka wewnątrz ładowarki jak nówka fabryczna sztuka... żadnych skaz)
Awatar użytkownika
By bart0sz
#594961
RaVaU pisze: Po przykręcaniu batki do ładowarki zauważyłem ,że po dokręceniu na full gwint z baterią obkręcają się wokół własnej osi, kabelki w ładowarce również się obkręcają, a to że nie są za długie po pewnym czasie się zrywają i trzeba lutowac.

Niestety dzisiaj mnie to spotkało... A że lutownicy brak to mam mały problem... Jest może jakiś klej do takich rzeczy co by zastąpić lutownicę/ Czy taka opcja nie wchodzi w gre/
Awatar użytkownika
By Goldi
#595011
bart0sz pisze:
RaVaU pisze: Po przykręcaniu batki do ładowarki zauważyłem ,że po dokręceniu na full gwint z baterią obkręcają się wokół własnej osi, kabelki w ładowarce również się obkręcają, a to że nie są za długie po pewnym czasie się zrywają i trzeba lutowac.

Niestety dzisiaj mnie to spotkało... A że lutownicy brak to mam mały problem... Jest może jakiś klej do takich rzeczy co by zastąpić lutownicę/ Czy taka opcja nie wchodzi w gre/

Nie wchodzi w grę. :wink:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.