EPF
Awatar użytkownika
By krokodylowy
#444064
Jak pisałem wcześniej-dla mnie idealny byłby po lekkim liftingu (i jako kolejny byłby brany pod uwagę);
1.Ujednolicenie radełkowania na górze i na dole (oprócz kubka),widzę wtedy dwie faktury metalu a nie cztery jak w wersji 1.
2.Równe ustawienie kanałow powietrznych względem kubka-albo kantów (umownych),albo połówek ścianek,obojętne.
3.Tu już moje marudzenie-wysokość głowicy ( ponad kubek) równa dołowi z przyciskiem ( sumie podstawki i guziola).

Gratulacje raz jeszcze *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By _Monter_
#444065
Ja tak z czystej babskiej ciekawości...jak zrobić dodatkowy kubek żeby kantami pasował po skręceniu?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#444068
krokodylowy pisze:Jak pisałem wcześniej-dla mnie idealny byłby po lekkim liftingu (i jako kolejny byłby brany pod uwagę);
1.Ujednolicenie radełkowania na górze i na dole (oprócz kubka),widzę wtedy dwie faktury metalu a nie cztery jak w wersji 1.
2.Równe ustawienie kanałow powietrznych względem kubka-albo kantów (umownych),albo połówek ścianek,obojętne.
3.Tu już moje marudzenie-wysokość głowicy ( ponad kubek) równa dołowi z przyciskiem ( sumie podstawki i guziola).

Gratulacje raz jeszcze *CZAJNICZEK*


Tak będzie zrobione w kolejnej partii modów.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#444097
_Monter_ pisze:Ja tak z czystej babskiej ciekawości...jak zrobić dodatkowy kubek żeby kantami pasował po skręceniu?

To dwa rozne kubki beda, a nie przedluzka (jeśli takowa na mysli miales). Mozna to w fotkach na bazarze obejrzec.

-- [scalono] 17 kwi 2012, 23:39 --

JacekMr pisze:
krokodylowy pisze:Jak pisałem wcześniej-dla mnie idealny byłby po lekkim liftingu (i jako kolejny byłby brany pod uwagę);
1.Ujednolicenie radełkowania na górze i na dole (oprócz kubka),widzę wtedy dwie faktury metalu a nie cztery jak w wersji 1.
2.Równe ustawienie kanałow powietrznych względem kubka-albo kantów (umownych),albo połówek ścianek,obojętne.
3.Tu już moje marudzenie-wysokość głowicy ( ponad kubek) równa dołowi z przyciskiem ( sumie podstawki i guziola).

Gratulacje raz jeszcze *CZAJNICZEK*


Tak będzie zrobione w kolejnej partii modów.

Jeśli to koncert zyczen indywidualnych, to je chetnie obie glowice gladkie, a ryflowane tylko obrzeze wkrecanego przycisku. Jeśli beda partie z gory "narzucone" to aktualna propozycja mi odpowiada.
Awatar użytkownika
By krokodylowy
#444103
Kaszuba pisze:
_Monter_ pisze:Ja tak z czystej babskiej ciekawości...jak zrobić dodatkowy kubek żeby kantami pasował po skręceniu?

To dwa rozne kubki beda, a nie przedluzka (jeśli takowa na mysli miales). Mozna to w fotkach na bazarze obejrzec.

-- [scalono] 17 kwi 2012, 23:39 --

JacekMr pisze:
krokodylowy pisze:Jak pisałem wcześniej-dla mnie idealny byłby po lekkim liftingu (i jako kolejny byłby brany pod uwagę);
1.Ujednolicenie radełkowania na górze i na dole (oprócz kubka),widzę wtedy dwie faktury metalu a nie cztery jak w wersji 1.
2.Równe ustawienie kanałow powietrznych względem kubka-albo kantów (umownych),albo połówek ścianek,obojętne.
3.Tu już moje marudzenie-wysokość głowicy ( ponad kubek) równa dołowi z przyciskiem ( sumie podstawki i guziola).

Gratulacje raz jeszcze *CZAJNICZEK*


Tak będzie zrobione w kolejnej partii modów.

Jeśli to koncert zyczen indywidualnych, to je chetnie obie glowice gladkie, a ryflowane tylko obrzeze wkrecanego przycisku. Jeśli beda partie z gory "narzucone" to aktualna propozycja mi odpowiada.


Też elegancko,bo góra by się ładnie komponowała z baniakiem a odznaczał by się tylko przycisk na dole
Awatar użytkownika
By omario
#444174
A czy posiada blokade włącznika... bo nie widze.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#444179
Tak posiada blokadę włącznika, w temacie z listą jest w pierwszym poście.

Tapnięte z XT910

-- [scalono] 18 kwi 2012, 13:50 --

Kaszuba pisze:
Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje - w korpusie nie widać na fotkach otworów bezpieczeństwa na wypadek eksplozji aku. Domyślam się, że są, bo inaczej to implozja może grozić


Już są otwory "bezpieczeństwa" także możesz nie obawiać się eksplozji i implozji ;)
Grawer podobno wyszedł taki jak chciałem ale zobaczę dopiero jutro i zostanie tylko poskładać i wysłać.

-- [scalono] 20 kwi 2012, 13:05 --

Po grawerce wygląda tak

Obrazek
Awatar użytkownika
By Lutor
#445290
świetnie wygląda :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445306
Jedna osoba z forum już go odebrała osobiście, mam nadzieję że skrobnie parę słów jak potestuje trochę :mrgreen:

Tapnięte z XT910
By Proxy
#445327
Negatywne,hmm.Widziałem fotkę na bazarku.Otwory bezpieczeństwa o ile to one z boku body są w kiepskim miejscu.Jeżeli aku by rozsadziło to całość tego co wydostanie się przez wloty masz w łapie.Bezpieczniej już będzie bez otworów.Kwasówki nie rozsadzi.
Awatar użytkownika
By Lutor
#445332
mody o takiej konstrukcji maja otwory z boku zalecam więcej poczytać przed pisaniem głupot Proxy
Awatar użytkownika
By Lutor
#445338
nie, jak nie miałeś i nie wiesz jak leży w dłoni to skąd masz takie "rewelacje" ?
Awatar użytkownika
By Lutor
#445343
dokładnie nie wiem jakie ty masz dłonie ale u mnie otwór zawsze w podobnej konstrukcji modzie jest odsłonięty!!! kup przetestuj i wyrażaj dopiero wtedy opinie
By Proxy
#445344
Jeżeli trzymasz go tylko w jednej dłoni to żebyś nie wiem co robił otwory będą miały prosty strzał na dłoń lub palce.No mogą tez być między palcami ,ale to niczego nie zmienia.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#445421
noman1 pisze:Bicie piany, bo ile było wybuchów ?(...)

Przezornego Pan Bog strzeze. Nigdy nie mogę miec pewnosci, że ten jeden z trzech na swiecie wybuchow nie nastapi akurat u mnie. Wole stracic lape, niż pol ryjofona mimo, że szpetny.
@Proxy
Jak nie JacekMr, to na pewno Siamowcy specjalnie dla Ciebie zrobia grawer w stylu CUBE by Proxy...
Osobiscie nie mogę się już doczekac. Cos mi mowi, że zrobilem sobie cudny urodzinowy prezent :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445442
Proxy pisze:Negatywne,hmm.Widziałem fotkę na bazarku.Otwory bezpieczeństwa o ile to one z boku body są w kiepskim miejscu.Jeżeli aku by rozsadziło to całość tego co wydostanie się przez wloty masz w łapie.Bezpieczniej już będzie bez otworów.Kwasówki nie rozsadzi.


A wg. Ciebie w którym miejscu powinny być otwory ?
Awatar użytkownika
By ohlers
#445449
Proxy pisze:Tak to trzeba przyznać,do brzydkich nie należy.A grawerkę przewidujesz tylko taką czy może być coś na indywidualne zamówienie.

Tak Specjalnie dla ciebie:
Może być EURO 2012 :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 21:51 przez ohlers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Alex_master
#445458
Oto i jest nowy nabytek :D
Obrazek

Po kilku godzinach testowania mogę powiedzieć już parę słów.
Wykonanie - perfect! Tu podziękowania dla Jacka za kawał dobrej roboty. Ale do rzeczy. Qubik bardzo dobrze leży w dłoni, nie ma obawy, że się wyślizgnie, mimo swojej wagi. Wszystko wykończone bardzo ładnie, zaokrąglone kanty - zero niedociągnięć, cap'y wykonane wzorowo wraz z gwintem (nie zacinają się, chodzą płynnie). Grawerka ładnie wykonana. No i przede wszystkim pali się zacnie, wręcz niebiańsko *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK* na razie na Liquinatorze ST LR. Jedyne z czym mam niejasność, to kwestia akumulatorka, tj. jak się odwróci naszego Q do góry nogami to się włącza z automatu. Ale ogółem daję 5+ za wykonanie, jakość, pomysł i funkcjonowanie. Jestem naprawdę zadowolony z tego cacka.
Pozdrawiam
Alex
By Proxy
#445460
JacekMr pisze:
Proxy pisze:Negatywne,hmm.Widziałem fotkę na bazarku.Otwory bezpieczeństwa o ile to one z boku body są w kiepskim miejscu.Jeżeli aku by rozsadziło to całość tego co wydostanie się przez wloty masz w łapie.Bezpieczniej już będzie bez otworów.Kwasówki nie rozsadzi.


A wg. Ciebie w którym miejscu powinny być otwory ?

Jak najniżej się da.Z dołu masz przycisk,a więc wypada zrobić otwory z boku body.Najlepiej nisko i pod kątem,tak żeby ewentualne gazy powstałe po wybuchu aku leciały w dół a nie prostopadle.Nic więcej tutaj się zrobić nie da.

-- [scalono] 20 kwi 2012, 20:00 --

ohlers pisze:
Proxy pisze:Tak to trzeba przyznać,do brzydkich nie należy.A grawerkę przewidujesz tylko taką czy może być coś na indywidualne zamówienie.

Tak
Może być EURO 2012 :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :lol:

Fanem piłki kopanej nie jestem.Spam tutaj też nie jest potrzebny.Od tego masz inne tematy.
Awatar użytkownika
By jimixxx
#445466
Proxy pisze:
JacekMr pisze:
A wg. Ciebie w którym miejscu powinny być otwory ?

Jak najniżej się da.Z dołu masz przycisk,a więc wypada zrobić otwory z boku body.Najlepiej nisko i pod kątem,tak żeby ewentualne gazy powstałe po wybuchu aku leciały w dół a nie prostopadle.Nic więcej tutaj się zrobić nie da.

Chyba na siłę szukasz efektów pirotechnicznych w modach... Ale to Twój problem i poczekamy na moda Twojej produkcji z ukierunkowanymi lufami na gazy wylotowe... :mrgreen:

JacekMr - ładne Ci to wyszło, naprawdę. Gratki. :wink:
Awatar użytkownika
By xtigerx
#445473
jimixxx taki pirotechniczny fajek był by dobry na sylwestra.Mina gości podczas wybuchu -bezcenna :wink:
Dokładnie ,piękna robota Jacek :beer:
Awatar użytkownika
By PucH2
#445482
Niestety budowa akumulatora nie pozwala na efektowne wybuchy. Otwory w modach stosuje się do innych celów. Służą w razie zwarcia do wyrównania ciśnienia jak i do szybszego zadziałania zabezpieczeń mechanicznych, zamontowanych przez producenta akumulatora. Widoczny jest tu brak wiedzy jak i sianie sztucznej paniki. Nie wnikam komu zależy na takim stanie wiedzy epalaczy by bali się własnego cienia.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445489
Proxy pisze:
JacekMr pisze:
Proxy pisze:Negatywne,hmm.Widziałem fotkę na bazarku.Otwory bezpieczeństwa o ile to one z boku body są w kiepskim miejscu.Jeżeli aku by rozsadziło to całość tego co wydostanie się przez wloty masz w łapie.Bezpieczniej już będzie bez otworów.Kwasówki nie rozsadzi.


A wg. Ciebie w którym miejscu powinny być otwory ?

Jak najniżej się da.Z dołu masz przycisk,a więc wypada zrobić otwory z boku body.Najlepiej nisko i pod kątem,tak żeby ewentualne gazy powstałe po wybuchu aku leciały w dół a nie prostopadle.Nic więcej tutaj się zrobić nie da.


Z tego co mi wiadomo ogniwa Li-Ion nie wybuchają tylko palą się, ale może się mylę.
Widzisz więc otwory są tak zrobione by nie kolidowały z głowicą i przyciskiem, są rozmieszczone na skrajnych końcach baterii.
Otworów jest w sumie 4szt. 2 na górze i 2 na dole i trzymając body można tak ustawić palce że otwory je ominą.
Także rozmieszczenie otworów jest bardziej przemyślane niż Twoje posty na ten temat :mrgreen:
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#445490
PucH2 pisze:Niestety budowa akumulatora nie pozwala na efektowne wybuchy. Otwory w modach stosuje się do innych celów. Służą w razie zwarcia do wyrównania ciśnienia jak i do szybszego zadziałania zabezpieczeń mechanicznych, zamontowanych przez producenta akumulatora. Widoczny jest tu brak wiedzy jak i sianie sztucznej paniki. Nie wnikam komu zależy na takim stanie wiedzy epalaczy by bali się własnego cienia.

PucH2 :beer: :beer:
Dzięki za precyzyjne i łopatologiczne wyjaśnienie sprawy i ukrócenie oponentom siania zamętu.
Awatar użytkownika
By jimixxx
#445496
JacekMr pisze:Także rozmieszczenie otworów jest bardziej przemyślane niż Twoje posty na ten temat :mrgreen:

I to prawidłowa puenta postów kol. Proxy... :D
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#445508
Bardzo ładny i funkcjonalny MOD.Osobiście podoba mi się kształt,rozmiar i staranne wykonanie.
Co do opinni negatywnej kolegi Proxy,widać po rejestracji konta :D
Komuś nie pasuje że że coraz więcej osób kupuje MOD-y Naszych domorosłych konstruktorów i że są bardziej polecane przez grono z Forum.
Komu pasuje straszenie i sianie fermentu...?
Na to pytanie każdy chyba sam znajdzie lub zna odpowiedz :?
Jeszcze raz brawa za wykonanie :D
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445549
Kaszuba pisze:Osobiscie nie mogę się już doczekac. Cos mi mowi, że zrobilem sobie cudny urodzinowy prezent :)


Na tym zdjęciu jest Twoja sztuka właśnie :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
By prymus140
#445554
JackuMr,jak zwykle robota wykonana perfekcyjnie i zbyt masz zapewniony, ale chociaż bardzo mi się podoba to niestety go nie zakupię.Zapytasz o powód.Otóż od kiedy przeszedłem na zmienne stabilne napiecie czy to w modach, czy boxach to powrot do wapowania bez tego jest dla mnie nie do przyjęcia nawet w tak pieknym modzie jak Twój.Może pomyslisz z czasem o glowicy na Kissie na 2x 16340 lub 2x18350 to dla mnie bylby raj.I podejrzewam że nie tylko dla mnie.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445645
Prymusie wiem że niektórzy potrzebują VV i już pewne przymiarki są do wyposażenia Q w elektronikę :) szczegóły mam nadzieję niebawem.
Ja już od kilku miesięcy nie używam kartków tylko iAtty i Cyclona V2 i mnie taki zestaw razem z Q wystarcza w zupełności (nawet Buzz Pro niedługo wyląduje na giełdzie)

witcher_2005 pisze::piwo Wypas jakich mało !!!! Cudo :)

!!!Congratulations!!!


Z Twoim Cycem stanowią zestaw pancerny ;)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#445648
Piękny, ale z zakupem wytrzymam się do momentu wyjścia kwadratowego baniaka ;) z okrągłym parownikiem jakoś niezbyt mi się podoba ;) co do otworów wylotowych, może tak jak w Kobrze, w dolnym capie, a w tym przypadku, włączniku?
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#445668
JacekMr pisze:
Kaszuba pisze:Osobiscie nie mogę się już doczekac. Cos mi mowi, że zrobilem sobie cudny urodzinowy prezent :)


Na tym zdjęciu jest Twoja sztuka właśnie :mrgreen:

Mógłbyś w tych okolicznościach być dla mnie miły, zamiast skrajnego rozdrażniania :wink:

prymus140 pisze:JackuMr,jak zwykle robota wykonana perfekcyjnie i zbyt masz zapewniony, ale chociaż bardzo mi się podoba to niestety go nie zakupię.Zapytasz o powód.Otóż od kiedy przeszedłem na zmienne stabilne napiecie czy to w modach, czy boxach to powrot do wapowania bez tego jest dla mnie nie do przyjęcia nawet w tak pieknym modzie jak Twój.Może pomyslisz z czasem o glowicy na Kissie na 2x 16340 lub 2x18350 to dla mnie bylby raj.I podejrzewam że nie tylko dla mnie.

Niebawem się może dowiemy, czy przypadkiem w grę nie wchodzi 18500 + Kick
By Proxy
#445704
JacekMr pisze:


Z tego co mi wiadomo ogniwa Li-Ion nie wybuchają tylko palą się, ale może się mylę.
Widzisz więc otwory są tak zrobione by nie kolidowały z głowicą i przyciskiem, są rozmieszczone na skrajnych końcach baterii.
Otworów jest w sumie 4szt. 2 na górze i 2 na dole i trzymając body można tak ustawić palce że otwory je ominą.
Także rozmieszczenie otworów jest bardziej przemyślane niż Twoje posty na ten temat :mrgreen:

Cytat z Wiki.

Akumulatory Li-ion mogą wyciec, zapalić się lub wybuchnąć, jeśli zostaną nagrzane do wysokich temperatur. Nie należy ich przechowywać w samochodzie podczas upalnych i słonecznych dni. Zwarcie akumulatora może spowodować zapłon lub eksplozję. Nie należy również otwierać akumulatora. Akumulatory Li-ion zawierają urządzenia zabezpieczające, które, jeśli zostaną uszkodzone, również mogą spowodować, że akumulator zapali się lub wybuchnie. Ładowanie takiego akumulatora jest niebezpieczne. Podczas ładowania ogniwo (akumulator) rozgrzewa się co może doprowadzić do wybuchu.

Czyli aku Li-ion mogą też eksplodować.No ale nie ma róży bez kolców.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 09:47 przez Proxy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ohlers
#445725
a ja myślę, że we wszystkim powinno się zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek. idąc dalej w/wym. postępowaniem, nie używajmy zatem samochodów, wszak opary również mogą się zapalić, telefonów, windy, urządzeń grzewczych, elektrycznych, lub żadnych innych, mogących wyrządzić nam krzywdę.
nawet wieszak może się złamać, i nas skaleczyć! aha, i pod żadnym pozorem nie wypuszczajmy dzieci na podwórko. Boże, ile tam się czai niebezpieczeństw! sorry, jeżeli OT.
Awatar użytkownika
By daras25
#445779
Proxy pisze:
JacekMr pisze:


Z tego co mi wiadomo ogniwa Li-Ion nie wybuchają tylko palą się, ale może się mylę.
Widzisz więc otwory są tak zrobione by nie kolidowały z głowicą i przyciskiem, są rozmieszczone na skrajnych końcach baterii.
Otworów jest w sumie 4szt. 2 na górze i 2 na dole i trzymając body można tak ustawić palce że otwory je ominą.
Także rozmieszczenie otworów jest bardziej przemyślane niż Twoje posty na ten temat :mrgreen:

Cytat z Wiki.

Akumulatory Li-ion mogą wyciec, zapalić się lub wybuchnąć, jeśli zostaną nagrzane do wysokich temperatur. Nie należy ich przechowywać w samochodzie podczas upalnych i słonecznych dni. Zwarcie akumulatora może spowodować zapłon lub eksplozję. Nie należy również otwierać akumulatora. Akumulatory Li-ion zawierają urządzenia zabezpieczające, które, jeśli zostaną uszkodzone, również mogą spowodować, że akumulator zapali się lub wybuchnie. Ładowanie takiego akumulatora jest niebezpieczne. Podczas ładowania ogniwo (akumulator) rozgrzewa się co może doprowadzić do wybuchu.

Czyli aku Li-ion mogą też eksplodować.No ale nie ma róży bez kolców.

To moze zaczniesz uzywac baterii z PCB lub IMR - poczytaj troche to nie boli :wink:
By Proxy
#445781
Powiem Ci coś o PCB.Miałem kiedyś aku 3V z PCB.Nie powinienem ich przeładować bo mają PCB.Czyli ich max napięcie powinno wynosić 3.6V.Swoje ładowałem do 4.2V lol ,gdzie jest PCB które powinno odciąć ładowanie powyżej 3.6V.
Kolego czytanie nie boli,ale używanie chińszczyzny może zaboleć.Zresztą to nie jest temat o aku.Proponuję oczyścić z OT.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#445783
Proxy załóż sobie temat o bateriach , wybuchach itp. , bo rozmieszczenie otworów mam nadzieję że Ci wytłumaczyłem.
A w nawiązaniu do tematu wątku dzisiaj ukończyłem wszystkie mody i w poniedziałek lecą już do Was.
Awatar użytkownika
By gastolek
#445792
Alex_master pisze:Jedyne z czym mam niejasność, to kwestia akumulatorka, tj. jak się odwróci naszego Q do góry nogami to się włącza z automatu.


Jak to jest z tym wyłącznikiem?
Czy tam jest druga sprężynka wyłącznika, oprócz spręzynki dociskającej akumulator?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.