EPF
Awatar użytkownika
By eser
#422432
Tampon666 święte słowa, na dobrych batkach 2x 18650 spadki napięcia były dużo mniejsze (ok 1/2)
Awatar użytkownika
By seiken
#422435
Na dwóch samsungach 18650 były mniejsze spadki tylko gabaryt 2 x wiekszy :-)
Awatar użytkownika
By eser
#422769
Sprawdziłem odcinanie zasilania u siebie: UL - pokazuje przy 6,4V, można jeszcze palić, ale coraz słabiej. Uo odcina, ale przy jakiej wartości nie wiem (instrukcja podaje 6V). Po rozłączeniu batek i ponownym dokręceniu jest jeszcze szansa na kilka sztachów.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#422799
Ostrzeżenie jest wyświetlane jeżeli w czasie zasilania grzałki napięcie na ogniwach spada poniżej 6,5V.
Nie zmienia to w żaden sposób napięcia wyjściowego. W ogóle nie ma nic wspólnego z regulacją.
Pomiar napięcia -> porównanie z wartością progową -> wyświetlenie lub nie ostrzeżenia UL.
Porównywane są liczby dwucyfrowe.
Dopóki napięcie na obciążonych ogniwach wynosi choćby 6,1V układ wyda 6V, jesli tyle było nastawione przez użytkownika.

Od tego momentu energia zawarta w ogniwach jest już bardzo mała i najlepiej od razu dać je do ładowania, w myśl starej maksymy "Co się nie naje, to się nie naliże"

Blokada podnapięciowa aktywuje się jeżeli wartość napięcia zmierzonego pod obciążeniem wynosi 5,9V.
By urquidezj
#425008
mogę dostać USZ Kobra tv? Ta moda byłby idealny dla mnie. Lista gdziekolwiek? imponująca praca. mój provari potrzebuje baterii zmieniać co 4 godziny. nie może poradzić sobie moje zapotrzebowanie. dzięki

can i get a usz kobra tv? this fashion would be perfect for me. list anywhere? very impressive work. my provari needs battery change every 4 hours. cannot handle my demand. thanks
Awatar użytkownika
By Tomba
#425048
@ urquidezj
Write a message (option PW) to user epalacz.
Awatar użytkownika
By eser
#425382
Kilka nowych modów z VV Mistrza pewnie już dotarło do Szanownych Userów. Jak tam wrażenia? Jestem ciekawy, czy moje zachwyty podzielają inni, tym bardziej, że kilku namówiłem. :D
Tombuś, no pochwal się :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 17:53 przez eser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomba
#425403
eser pisze: Jak tam wrażenia? Jestem ciekawy, czy moje zachwyty podzielają inni, tym bardziej, że kilku namówiłem. :D
Tombuś, no pochwal się :mrgreen:

Już się robi Szefie :lol:
------------------------------------

A więc mam USZ KOBRĘ !!!

Obrazek

Jak dla mnie to super sprzęcicho. Jest prześliczny, a waga wcale nie jest taka duża (tulejki są dość cienkie – 0,65 mm). Mod leży dobrze w dłoni (ja tam lubię czuć, że coś w niej trzymam :mrgreen: ), przycisk jest dobrze usytuowany, wyświetlacz po przeciwnej stronie przycisku - ładnie osadzony. Sam przycisk jest duży i chodzi z charakterystycznym kliknięciem (może co niektórych denerwować, bo każde włączenie jest słyszalne – mi nie przeszkadza). Teleskopowa budowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem i to nie tylko dlatego, że można stosować różne akusy, ale również z uwagi na właściwości użytkowe. Dzięki temu nie ślizga się tak w dłoni (ktoś już o tym wspominał).
Pozbyłem się oryginalnej sprężynki, by go maksymalnie skrócić.
Bez sprężynki działał bez problemów na akusach 18350 bez PCB, a na tych z PCB nie chciał się wcale załączyć. W nocy odkryłem co było przyczyną. Te bez PCB miały mniej odsłonięty biegun minusowy i nie było przepływu prądu. Włożyłem małą sprężynkę i hula jak burza. Teraz tylko muszę się zastanowić jak ją przymocować, bądź dobrać inną (oryginalna jest duża i mocna).
Z akusami 18350 z PCB wysokość całości to około 130 mm.
Biegun północny (+) też już został poprawnie oznaczony :)
Przed pierwszym złożeniem, polecam przeczyścić wszystkie gwinty i przesmarować specjalną pastą.
Jedyna rzecz, którą lekko poprawię, to spoleruję środkową tulejkę, by też się świeciła jak psu jajca :mrgreen:

Oczywiście wielkie dzięki dla Epalacza, za profesjonalne i szybkie wykonanie.

O elektronice Tajwoja nie będę się rozpisywał, bo cóż tu pisać? To już mój trzeci mod z tą elektroniką :) (dzięki Tajowoj za wszystko: elektronikę, miłą korespondencję, fachowe porady i wszelaką pomoc). I obiecuję, że dopóki nie ukaże się TVM, to już niczego z zasilania nie kupię.

Wielkie dzięki dla Muzyka (elektronikę musiałem zanabyć we własnym zakresie, bo epalacz już nie miał, a kolega Muzyk spisał się perfekcyjnie).

Oczywiście, wielkie dzięki dla Esera, który to swoją wrodzoną siłą perswazji (i posturą) przekonał mnie do chęci posiadania tego moda :lol:

Nie zapominam też o moim koledze Kijanku, którego krew zalewa czytając to wszystko (ale obiecuję, że do póki nie dostaniesz swojego, to nie zabiorę Ci wypożyczonego gepetto – mam nadzieję, podobnie jak TY, że prędko to nastąpi, bo też mi brakuje zasilania.

A ogólnie, to polecam tego moda.

PS. Zapomniałem podziękować żonie, że toleruje moje wydatki. Bidulka – jeszcze nie wie co Ją czeka :mrgreen:
Awatar użytkownika
By seiken
#425413
A moje dzieło "sztuki " z własną reżyserią ,scenografią o dialogach nie wspomnę :-) cos pomogło w wyborze hihi ?
ja juz splerowałem te srodkowa tulejke - nadziałem na kij od szczoty potem do wiertarki papier 1000 potem 2500 i na koniec szmata z pastą polerską
ślady po nozu znikły
Awatar użytkownika
By Tomba
#425417
seiken pisze:A moje dzieło "sztuki " z własną reżyserią ,scenografią o dialogach nie wspomnę :-) cos pomogło w wyborze hihi ?
ja juz splerowałem te srodkowa tulejke - nadziałem na kij od szczoty potem do wiertarki papier 1000 potem 2500 i na koniec szmata z pastą polerską
ślady po nozu znikły


Twoje posty czytałem, ale już byłem po decyzji :)
Dzięki za podpowiedź jak to spolerować.
Awatar użytkownika
By eser
#425443
Wydaje się,że z rurki miedzianej (o odpowiedniej średnicy lub ciut większej, przeciętej ) można by zapewnić dobry styk. Musiała by wystawać ok 1 mm ponad gniazdo sprężyny.
Awatar użytkownika
By Tomba
#425444
Dobry pomysł Eserku. Dobrze coś takiego osadzić i zapomnieć o sprężynce. Będę szukał.
By epalacz
#425638
Z tym szlifowaniem i polerowaniem nie przesadzajcie .Ścianka rurki jest dość cienka 0,5 mm
Kijanek przeżyje do przyszłego tygodnia i będzie również miał to Coś.Wielkie dzięki Dla Tajwoja za jego układ oraz wielki szacun i podziękowania dla wszystkich forumowiczów i forumowiczek za wsparcie.Pozdrowienia dla całej braci .
Awatar użytkownika
By seiken
#426648
A ja ze starej latarki za 3 zł z rynku wyjąłem sprezynke była deko długa i szeroka ale przyciąłem na wymiar i jest lux no i jest mięciutka i srebrzona :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
By seiken
#426752
U ruskich za 3 zety kupiłem jakies g**no totalne pojechałem specjalnie ,patrzyli na mnie jak na debila bo we wszystkich dolne capy wykręcałem :-) aż najtańsza okazała sie ,że to jest to :-)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 17:45 przez seiken, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By seiken
#426756
w czajna shopie tez sa tylko po 4 zety hehe
Awatar użytkownika
By Tomba
#426758
No tylko trzeba wiedzieć jaką brać. Przez neta nie podkręcam przeca capów :wink:
Awatar użytkownika
By seiken
#426768
wiesz z czego jeszcze moze być dobra ze szczotek do silnika one sa cienkie i b.miekkie
By djMarco
#426770
seiken pisze:wiesz z czego jeszcze moze być dobra ze szczotek do silnika one sa cienkie i b.miekkie


I jeszcze zapewne z zabawek na baterie i/lub pilotów zdalnego sterowania
Awatar użytkownika
By mkosmida
#426771
tomba.. capa Ci trza czy sprezyny?? moze ta z ProVari Ci podejdzie?? mam na zbyciu pare sztuk
Awatar użytkownika
By Tomba
#426775
mkosmida pisze:tomba.. capa Ci trza czy sprezyny??

Sprężynki. Tak by dobrze siedziała w capie. Mam teraz, ale jest ciut za mała i wypada przy zmianie akusów.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#426777
poslij na PW namiary to Ci w przyszlym tyg nadam
Awatar użytkownika
By Tomba
#426816
Kosmito - wielkie dzięki za deklarację i wymianę PW, ale chyba już nie potrzebuję (szkoda kasy na wysyłkę).
Obciąłem oryginalną sprężynę i wyszło dobrze.
Zostawiłem 3 zwoje, ładnie się klinuje i nie wypaduje :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By e89154
#427214
Wielkie podziękowania dla Mistrza epalacza *SMOKEKING* za piękną robotę i dużą cierpliwość do mojej osoby :wink:
Awatar użytkownika
By seiken
#428532
Kobra dobrze się komponuje w niedzielne popołudnie :-) taka smukła i błyszczaca :mrgreen:
Obrazek

-- [scalono] 20 mar 2012, 12:53 --

Za 10 złociszy zrobiłem grawer laserem teraz to juz jak "fabryka"

Obrazek

no i nick :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
By Tomba
#429668
Masz kolego Seiken, cobyś nie czuł się osamotniony. Wykorzystałem pomysła, bo u nas będzie wiele kobr na spocie, więc niech każdy marszczy swoją :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
By seiken
#429725
No i pieknie :-)
By djMarco
#430218
Mam i ja :)

Jedno co mi sie nie podoba to bardzo luzny przycisk :(

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By seiken
#430221
luźny ? czy z miękki - szybko załącza ?
mi akurat to odpowiada :-)
Awatar użytkownika
By eser
#430224
djMarco może przesunął się moduł TV w rurze. Rozkręć wszystkie elementy i delikatnie "wycentruj" moduł.
Awatar użytkownika
By FROST-MODS
#430327
Miło mi poinformować iż dołączyłem do posiadaczy kobry TV
Awatar użytkownika
By lahcim
#432715
jakie zasilanie lepiej dac do kobry? 2x r123a pcb czy 2x 18350 z bezpieczna chemia?
Awatar użytkownika
By Kaazz
#432717
TV to pójdzie na wszystkim. ta druga opcja będzie nieco wydajniejsz
Awatar użytkownika
By lahcim
#432719
i nie bedzie znaczacej roznicy ze r123a jest z pcb a 18350 bez?
By djMarco
#433133
Dzisiaj dostałem kobrę TV po poprawkach i w końcu jest super. Już przycisk nie lata, otwór na elektronikę i przycisk jest ładny a nie "poszarpany" jak w sztuce którą dostałem na początku.

Dzięki epalacz
Awatar użytkownika
By eser
#433159
djMarco pisze:Dzisiaj dostałem kobrę TV po poprawkach i w końcu jest super. Już przycisk nie lata, otwór na elektronikę i przycisk jest ładny a nie "poszarpany" jak w sztuce którą dostałem na początku.

Dzięki epalacz

Miałeś pecha. Pocieszającym jest to, że serwis mamy na miejscu, a nie za Oceanami. :D
By epalacz
#433216
Informacja dla wszystkich.
Tuleja przedłużająca moda ma być wkręcana do tulei gwintowanej teleskopu zamiast tylnego kapa.Na fotkach jest to wyraźnie widoczne.
Obecnie dla lepszego styku i działania moda ( przy batkach 2x14500) wszystkie mody które zostaną wykonane od dnia dzisiejszego mają krótszą tuleję przedłużającą oraz bardzo krótką sprężynę dociskową
Awatar użytkownika
By lahcim
#433260
epalacz pisze:Informacja dla wszystkich.
Tuleja przedłużająca moda ma być wkręcana do tulei gwintowanej teleskopu zamiast tylnego kapa.Na fotkach jest to wyraźnie widoczne.
Obecnie dla lepszego styku i działania moda ( przy batkach 2x14500) wszystkie mody które zostaną wykonane od dnia dzisiejszego mają krótszą tuleję przedłużającą oraz bardzo krótką sprężynę dociskową

w moim egzemplarzu tez tak bedzie?
By epalacz
#433272
Tak jak pisałem od dziś wszystkie mody mają krótszą tuleję przedłużającą.
Awatar użytkownika
By giantx
#433700
Ja dodam trzy grosze :) Jadę na 18350 i nie używam sprężynki żadnej ani niczego innego. Dokręcając delikatnie samą dupkę jest styk :) Wynik- Bez obciążenia np- 7.7 a pod - 7.3V Jak wspomniałem na PW fajnie by wyglądała dupka o mm szersza bez radełka mosiężna :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#433839
giantx pisze: Jak wspomniałem na PW fajnie by wyglądała dupka o mm szersza bez radełka mosiężna :)

Z szerszą się zgodzę. Czy mosiężna? mogła by być, ale narzynka jest mi potrzebna. Lepiej odkręca się dekielek. Ja przez niego zmieniam akusy a nie rozkręcam innych elementów.
Awatar użytkownika
By seiken
#433992
Może nie tyle szersza ale 1mm grubsza, mi tam w sumie ta pasuje
na co mosiężna ? kwasówka sie nie rysuje łatwo ja utrzymac w doskonałym stanie
mosiądz jest b.miękki
przycisk i górny element sa z fosforobrazu
jak by były z mosiadzu to zaraz by sie wytarły
Awatar użytkownika
By giantx
#434211
Ok,OK to moje wariacje estetyczne :) chodziło mi o trzy punkty koloru mosiężnego. Fajnie by się prezentowała i tyle. A wracając do dupki i sprężynki to można by naddać trochę (1mm) materiału na styku dupki, a akumulatora minus. Wtedy zupełnie eliminujemy sprężynkę. Ogólnie w tego typu modzie z ruchomą obudową(teleskopową) nie trzeba stosować docisku w formie sprężynki. Obudowa pracuje i wsio. Jak ktoś nie ma docisku bez sprężyny może zrobić smarka z cyny na minusie aku.
By LOKONDO
#434227
A ja z innej beczki, jakie polecacie baterie do cobry tv. chce zeby wymiar ogolny moda byl mniej wiecej taki jak wymiar tuby czyli okolo 13 cm i szukam czegos pokroju 14500 tylko jak z wydajnoscia tych akumulatorow? moze jakies inne polecicie. za jakies 2tg dolacze do grona :D
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.