EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Tox
#124392
Amphora Full Aroma (czerwona)

skład: Virginia, Burley, Kentucky, Oriental ready rubbed Cavendish
Pewnie jeszcze coś czego producent nie ujawnia. :mrgreen:

Te tytonie wchodzą w skład Amphory, można by zastąpić je aromatami inawera: Virginia, Burley, nie wiem gdzie można znaleść pozostałe dwa: Kentucky, Oriental ready rubbed Cavendish.
Niezbyt orientuje się w temacie mieszania aromatów, ale może przy pomocy bardziej obeznanych w temacie udała się coś podobnego uzyskać.

PS. Jeśli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
By inawera
#124440
Tox pisze:Amphora Full Aroma (czerwona)

skład: Virginia, Burley, Kentucky, Oriental ready rubbed Cavendish
Pewnie jeszcze coś czego producent nie ujawnia. :mrgreen:

Te tytonie wchodzą w skład Amphory, można by zastąpić je aromatami inawera: Virginia, Burley, nie wiem gdzie można znaleść pozostałe dwa: Kentucky, Oriental ready rubbed Cavendish.
Niezbyt orientuje się w temacie mieszania aromatów, ale może przy pomocy bardziej obeznanych w temacie udała się coś podobnego uzyskać.

PS. Jeśli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.



To bardzo mało. Podstawowym "aromatem" jest opdopwiednio sfermentowany i sosowany tytoń.
Jeżeli składniki były podane z tytoniu, to za mało.
Ale dążcie do celu.
Powodzenia.
Irek.
Awatar użytkownika
By laki001
#124460
Skoro firma Smuke ma w swoich katridżach ten smaczek ,to znaczy ,że jest do zrobienia, powoli dojdziemy do tego:) , a ta amphora z angielskiego Imperiala ,to już jest całkiem co innego niż była ta oryginalna holenderska, od kiedy Holendrzy sprzedali patent na produkcję tego tytoniu Angolom ,to już nie ten tytoń.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#124470
inawera pisze:
To bardzo mało. Podstawowym "aromatem" jest opdopwiednio sfermentowany i sosowany tytoń.
Jeżeli składniki były podane z tytoniu, to za mało.
Ale dążcie do celu.
Powodzenia.
Irek.

Irku, ja bym chciał wam życzyć powodzenia... w uzyskaniu tego aromatu. Czekam na niego ;)
Awatar użytkownika
By szwejku
#124474
laki001 pisze:Skoro firma Smuke ma w swoich katridżach ten smaczek ,to znaczy ,że jest do zrobienia, powoli dojdziemy do tego:) , a ta amphora z angielskiego Imperiala ,to już jest całkiem co innego niż była ta oryginalna holenderska, od kiedy Holendrzy sprzedali patent na produkcję tego tytoniu Angolom ,to już nie ten tytoń.

Laki, zgadzam się. Nie pale amphory od lat, bo obecna jest okropna. Zresztą zawsze dodawałem amphore do mieszanek (tę czerwoną).
Moim marzeniem byłby aromat dowolnego Samuel Gawitch (najlepiej w formie flake) :lol: . Chociaż aromaty to też flake'i, bo zasadniczo "kroi się je na miarę" :) . Z petów jestem w stanie zrezygnować, ale fajkę uwielbiam wyłącznie analogową.
Awatar użytkownika
By laki001
#124504
Szwejku, szukam gdzie kupić tę amphorę holenderską , choćby 10 gram ,potrzebuję do porównywania zapachu , przy tworzeniu liquidu.Myslałem o kupnie amphory gold ,jest delikatniejsza ,ale bardzo przypomina tę starą czerwoną ,ale i tej nie ma ,coś wymiotło amphore ze sklepów i hurtowni.A co do sokowania tytoniu ,to właśnie robią teraz Angole ,dawną amphorę, Hilson zakupił i "reanimował" oryginalny wyrób Douwe Egberts Royal Factories z Utrechtu w Holandii. Tytoń leżał szczelnie zamknięty około 30 lat. Oczywiście wymagał nawilżenia, co powiodło się znakomicie. Teraz już takiego niema:(
Awatar użytkownika
By inawera
#124617
Riccardo pisze:
inawera pisze:
To bardzo mało. Podstawowym "aromatem" jest opdopwiednio sfermentowany i sosowany tytoń.
Jeżeli składniki były podane z tytoniu, to za mało.
Ale dążcie do celu.
Powodzenia.
Irek.

Irku, ja bym chciał wam życzyć powodzenia... w uzyskaniu tego aromatu. Czekam na niego ;)



Dziękujemy. Ale my nie bierzemy sie za aromaty tytoniowe. My aromaty tytoniowe dla was "wybłagujemy" u producentów. Muszę sie pochwalić:
-wiadomość dobra - otrzymałem od jednego z producentów katalog zawierający ok. 60 str. aromatów tytoniowych używanych do produkcji; papierosów, tytoniu do shishy, tytoniu fajkowego, melasy itd.
- wiadomość zła; aromaty drogie i minimalny zakup 30 kg.
Pracujemy.
Pozdrawiam.
Irek.
Awatar użytkownika
By inawera
#124620
szwejku pisze:Życzę powodzenia - moim zdaniem nie ma szans.



Szwejku szanse na aromat są. Obecnie firmy są w stanie wyprodukować prawie każdy zapach czy smak. Kwestia ceny i minimalnej ilości jaką trzeba zakupić. Nie ma natomiast szans aby aromat oderbany został przez wszystkich tak samo.
Pozdrawiam.
Irek.
By Tox
#124638
szwejku pisze:Życzę powodzenia - moim zdaniem nie ma szans.


Aromaty Virginia i Burley już są.
Paliłem virginie gold dosyć długo, gdy pierwszy raz dostałem e-liquid nie wiedząc że to virginia, pierwsze skojarzenie o VIRGINIA .
Jeśli uda znaleźć się aromaty tytoni i kilku dodatków, każdy kto to zapali powie o Amphora.

Irku w jednym z postów napisałeś:
Sprzedając wam aromaty tytoniowe mieliśmy nadzieję że staną się one "bazą" dla waszych własnych aromatów. "Amphora" - temat wielokrotnie podnoszony przez jednego z naszych stałych klientów. "Amphory" brak. Zrobił sobie sam mieszając jeden z aromatów tytoniowych z czekoladą, wanilią i wiśnią sherry. Poinformował mnie o tym, niestety nie chciał podać proporcji.

Ja zacznę od próby zdobycia tych czterech aromatów tytoniowych. *SZUKAJ2*
Czekolada, wanilia, wiśnia sherry, jest u inawera
I jest już pięć prawdopodobnych aromatów.
AMPHORA może z tego nie wyjdzie, może substytut tylko.

Ale E-palenie jest substytutem palenia analogów.
Awatar użytkownika
By inawera
#124656
Tox pisze:
szwejku pisze:Życzę powodzenia - moim zdaniem nie ma szans.


Aromaty Virginia i Burley już są.
Paliłem virginie gold dosyć długo, gdy pierwszy raz dostałem e-liquid nie wiedząc że to virginia, pierwsze skojarzenie o VIRGINIA .
Jeśli uda znaleźć się aromaty tytoni i kilku dodatków, każdy kto to zapali powie o Amphora.

Ja zacznę od próby zdobycia tych czterech aromatów tytoniowych. *SZUKAJ2*
Czekolada, wanilia, wiśnia sherry, jest u inawera
I jest już pięć prawdopodobnych aromatów.
AMPHORA może z tego nie wyjdzie, może substytut tylko.

Ale E-palenie jest substytutem palenia analogów.


Jak pisałem mam bardzo obszerną ofertę na aromaty tytoniowe. Jednakże poważni producenci aromatów nie używają nazw jednoznacznie wskazujących na marki papierosów. Marlboro którre sprzedajemy kupiliśmy jako Marlb. Ale musieliśmy nazawać to Marlboro by nie kojarzyć z naszym nieudanym Marlbo. Nazwy typu Camel, Kent, Winston, i inne napewno są nazwami zasttrzeżonymi i nie wolno je używać. Także w ofertach nie ma nazwy Amphora co nie oznacza że aromatu zbliżonego do Amphory nie ma w ofercie. Kwestia dogadania się. Zobaczymy co da się zrobić.
Pozdrawiam.
Irek.
Mój nowy nr telefonu 516 653 075. W firmie pełen zasięg nie tnie rozmów tak jak Era.
Stary nadal akutalny. 692 356 017
Awatar użytkownika
By DELL
#124671
Witam Irku i pozdrawiam Darek po perypetiach z kodami pocztowymi

Irek czekam na CCamel
Inhaluję teraz mój własny liquid 12mg/ml z dodatkiem aramatu rum/banan i czekam na paczkę *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By world-smoking
#131467
Amfora holenderska różni się od innej choćby tym, że oryginalna ma napis z datą według jakiej technologii była robiona. Najlepsza była ta według receptury z XVIIIw i można było ją spokojnie kupić w Polsce jeszcze w latach 70-tych ub. stulecia. Potem popyt się zwiększył i produkowano już tą według receptury z XiXw. To już nie było to, ale jeszcze było czym się delektować. Obecna jest jaka jest. Samo poznanie składu gatunków tytoni to mało. Oriental ready rubbed Cavendish - jaki orientalny tytoń, jak robiony, na jakiej bazie, z jakimi dodatkami, wędzony, czy też nie, a jaki ten cavendish - ciemny czy jasny i co dodano do fermentacji i jak mocno sprasowano? Takich pytań mnóstwo można zadać, bo tak dokładnie w odpowiedziach tkwi tajemnica receptury. Ja tak daleko bym nie szedł, a raczej spróbowałbym poszukać własnego przyjemnego aromatu dobierając poszczególne pojedyncze i utworzył coś w rodzaju bayaderki.
Awatar użytkownika
By Rm1
#158167
a jak się ma do tego nasz liquid Amphora ? próbował ktoś porównywać ? Ciekaw jestem

Piotr
Awatar użytkownika
By ohaem
#158471
Rm1 pisze:a jak się ma do tego nasz liquid Amphora ? próbował ktoś porównywać ? Ciekaw jestem

Piotr

Panie Piotrze moze w smaku jest cos z Amphory (szczerze z 20% max reszata to przyjemny tytoniowo/analogowy smak) zapach jaki znamy ja tylko z powonienia bo moj ojczulek to palil analogowo przez fajeczke dawno temu i stwierdzil ze cos w tym jest ale daleko od oryginalu(palenie E inne napewno od analoga) i wiecej aromatu i bedzie super ale to trzeba sprawdzic i nie spodziewam sie tutaj zeby ktos z osob 3-ich poznal noskiem ten aromat/smak ale zeby e-palacze poczuli to chociaz w 70% i bedzie super cos jest ale to nie to...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By laki001
#158480
Pamiętam z tamtych lat zapach tamtego dymu z Amphory, bo tak naprawdę , tylko dym pachniał pięknie i zniewalał swoim zapachem tych co stali z boku , bo dla samego palacza Amphora wcale nie była taką rewelacją , było wiele smaczniejszych tytoni :) , zapach tego dymu w pomieszczeniu miał taką lekką nutę wanilii ,miodu i dojrzałego jabłka , takiego już nadgryzionego , które poleży kilka godzin, komponuję Amphorę już od dłuższego czasu , brakuje mi właśnie tego jabłka , bo wszystkie te smaki jabłkowe to są takie , zielone jabłuszko :mrgreen: , należy tez użyć minimalną ilość czekolady , tak daleko w tle ,by nie zdominować zapachu , wiśni też. Jakieś dwa miesiące temu sprowadziłem z Danii przez znajomego ,paczkę tytoniu Amphora i walczę , budzę się w nocy sięgam po nią wącham i myślę co tam jeszcze czuć , jak tylko ktos do mnie przyjdzie ,to zaraz podsuwam mu ten tytoń i pytam co czuje , jakie zapachy z czym mu się kojarzą , któregoś dnia chyba ktos zadzwoni i mnie zawiną w kaftanik i *NOSZE* . Ale dobra strona tego szaleństwa , to ta ,że dzięki temu mam już naprawdę dobry liquid , bardzo zbliżony do zapachu tej Amphory , choć to jeszcze nie to, na razie nie poddaję się i działam , zapisuję każdą kroplę i każde 0,1ml ,składników ,których używam .
Awatar użytkownika
By rudee
#173553
laki001 pisze:Pamiętam z tamtych lat zapach tamtego dymu z Amphory, bo tak naprawdę , tylko dym pachniał pięknie i zniewalał swoim zapachem tych co stali z boku , bo dla samego palacza Amphora wcale nie była taką rewelacją , było wiele smaczniejszych tytoni :) , zapach tego dymu w pomieszczeniu miał taką lekką nutę wanilii ,miodu i dojrzałego jabłka , takiego już nadgryzionego , które poleży kilka godzin, komponuję Amphorę już od dłuższego czasu , brakuje mi właśnie tego jabłka , bo wszystkie te smaki jabłkowe to są takie , zielone jabłuszko :mrgreen: , należy tez użyć minimalną ilość czekolady , tak daleko w tle ,by nie zdominować zapachu , wiśni też. Jakieś dwa miesiące temu sprowadziłem z Danii przez znajomego ,paczkę tytoniu Amphora i walczę , budzę się w nocy sięgam po nią wącham i myślę co tam jeszcze czuć , jak tylko ktos do mnie przyjdzie ,to zaraz podsuwam mu ten tytoń i pytam co czuje , jakie zapachy z czym mu się kojarzą , któregoś dnia chyba ktos zadzwoni i mnie zawiną w kaftanik i *NOSZE* . Ale dobra strona tego szaleństwa , to ta ,że dzięki temu mam już naprawdę dobry liquid , bardzo zbliżony do zapachu tej Amphory , choć to jeszcze nie to, na razie nie poddaję się i działam , zapisuję każdą kroplę i każde 0,1ml ,składników ,których używam .


to może zamiast jabłka winogrono??? - grape liquid, lekka nuta cierpkości, nie takie zachodnie a polskie ciemne winogronko
By Tox
#192169
Czy więcej prób tym dalej w las.
Do mieszanki tytoniowej:
Black Cherry, od 1kr/10 ml jak by coś dało, 2kr i lipa, może jak się odstoi.
Awatar użytkownika
By mm2424
#410975
czy udało się komuś uzyskać coś zbliżonego do amfory ?? jeśli tak to prosiłbym o przepis
Awatar użytkownika
By mm2424
#411013
wiadomo że amphory się nie uzyska ale może coś zbliżonego
Awatar użytkownika
By inawera
#416810
mm2424 pisze:wiadomo że amphory się nie uzyska ale może coś zbliżonego

Wiśnia, wanilia, czekolada.
Takich składników użył jeden z naszych klientów. Twierdził że otrzymał aromat amphoropodobny.
Proporcji nie chciał ujawnić.
Awatar użytkownika
By wodz11
#416811
inawera pisze:
mm2424 pisze:wiadomo że amphory się nie uzyska ale może coś zbliżonego

Wiśnia, wanilia, czekolada.
Takich składników użył jeden z naszych klientów. Twierdził że otrzymał aromat amphoropodobny.
Proporcji nie chciał ujawnić.


A chwalił się w jakich proporcjach ?

szczuro: powiekszono :mrgreen:
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
#416994
Cóż, jestem młody, ale pamiętam jak mój ojciec fajkował, nikt go z domu nie gonił, bo zapach był cudowny, także czekam z niecierpliwością, na efekt poszukiwań:D
Awatar użytkownika
By inawera
#417055
tomcich pisze:Cóż, jestem młody, ale pamiętam jak mój ojciec fajkował, nikt go z domu nie gonił, bo zapach był cudowny, także czekam z niecierpliwością, na efekt poszukiwań:D


Tomcich. Zapach nie koniecznie równa sie smak. Mamy aromat guarana z WG. Kupiłem na "zapach". Cudowny. Testerzy określili smak jaki pozostaje po wapowaniu jako smak wymiocin. Aromat który cudnie pachniał został bardzo źle przyjęty przez testerów.
Awatar użytkownika
By Kriss
#417059
To ja jeszcze się dopytam - zapach GDZIE? :)
Bo zapach, który czujemy w nosie to ileś tam procent (zdecydowana większość) smaku, ale zapach, który czujemy z buteleczki albo zapach w pomieszczeniu to już całkiem inne sprawy. ;-)
Awatar użytkownika
By Ramzaj
#417139
Na stronach http://tobaccoreviews.com/
jest podany dokladny recept na Amforke

Brand: Amphora
Blender: Douwe Egberts Royal Factories
Tin Description: A well-rounded blend, emphasizing the chocolate flavour of Burley tobacco.
Country of Origin: NL
Curing Group: Air Cured
Contents: Burley
Kentucky
Cavendish
Virginia
Flavoring: Cocoa / Chocolate
Cut: Ribbon
Packaging: 50g pouch

Mysle, ze wlasnie Kakaowiec właściwy i Czekolada daja odpowiedni smak. Sam palilem w Polsce 1989/95.
Awatar użytkownika
By inawera
#417167
Kriss pisze:To ja jeszcze się dopytam - zapach GDZIE? :)
Bo zapach, który czujemy w nosie to ileś tam procent (zdecydowana większość) smaku, ale zapach, który czujemy z buteleczki albo zapach w pomieszczeniu to już całkiem inne sprawy. ;-)


Tinko. Aromat Guarana pięknie pachniał w butelce do testów i pięknie pachnie w 50 litrowym karnistrze. Nie próbuje nawet spróbować jak pachnie podczas wapowania. Wystarczą mi opinie testerów. Ale jak jesteś ciekawa :lol: to na dwie szable :lol: chętnie wyślę. W sklepie go nie ma.
Gdy płukamy sprzęt po dozowaniu US RED MIX-a też znad zlewu dobywa się piękny zapach. I co z tego. Ja go nie trawię, cżęść userów także, a część userów jak najbardziej.
Dla mnie jest be. Ale spróbuje zrobić dla siebie liqud z super małą ilością aromatu. Tak z ciekawości.

-- [scalono] 29 lut 2012, 18:28 --

Ramzaj pisze:Na stronach http://tobaccoreviews.com/
jest podany dokladny recept na Amforke

Brand: Amphora
Blender: Douwe Egberts Royal Factories
Tin Description: A well-rounded blend, emphasizing the chocolate flavour of Burley tobacco.
Country of Origin: NL
Curing Group: Air Cured
Contents: Burley
Kentucky
Cavendish
Virginia
Flavoring: Cocoa / Chocolate
Cut: Ribbon
Packaging: 50g pouch

Mysle, ze wlasnie Kakaowiec właściwy i Czekolada daja odpowiedni smak. Sam palilem w Polsce 1989/95.


Czekolada sie powtarza. Musi coś w tym być. Ja pamietam że odczuwałem także dodatkowo w Amphorze jakby pestkę wiśni + słodycz. Wanilia lub lukrecja.
Awatar użytkownika
By Kriss
#417407
Ramzaj pisze:Na stronach http://tobaccoreviews.com/
jest podany dokladny recept na Amforke

Brand: Amphora
Blender: Douwe Egberts Royal Factories
Tin Description: A well-rounded blend, emphasizing the chocolate flavour of Burley tobacco.
Country of Origin: NL
Curing Group: Air Cured
Contents: Burley
Kentucky
Cavendish
Virginia
Flavoring: Cocoa / Chocolate
Cut: Ribbon
Packaging: 50g pouch

Mysle, ze wlasnie Kakaowiec właściwy i Czekolada daja odpowiedni smak. Sam palilem w Polsce 1989/95.

Nie tylko nie dokładny, ale w sumie nawet nie recept - to skład po prostu. :) Jak nie wiadomo ile czego, to żaden recept. :)

inawera pisze:Tinko. Aromat Guarana pięknie pachniał w butelce do testów i pięknie pachnie w 50 litrowym karnistrze. Nie próbuje nawet spróbować jak pachnie podczas wapowania. Wystarczą mi opinie testerów. Ale jak jesteś ciekawa :lol: to na dwie szable :lol: chętnie wyślę. W sklepie go nie ma.

W sklepie nie ma, ale ja mam, więc nie musisz podsyłać - jak spróbuję, dam Ci znać jak ze smakiem. ;-)
Jak na razie 3 liquidy wywołały we mnie odruch wymiotny Davidoff i Cuban starego Joye oraz samoróbka na Waszym niegdysiejszym Marlboro ;-)
Tak czy siak to częsty motyw, że zapach z buteleczki to jedno a palony drugie, na plus albo na minus dla liquidu, więc zapachem z buteleczek nie ma się co sugerować.

Wspominacie tę Amphorę a ją przecież da się kupić - kupcie kopertkę, poniuchajcie i mieszajcie, ale ja nie widzę w Polsce jak na razie żadnego aromatu, który by się nadawał do stworzenia czegoś porządnego fajkowego. Może Hangseny...
Awatar użytkownika
By inawera
#417718
Wspominacie tę Amphorę a ją przecież da się kupić - kupcie kopertkę, poniuchajcie i mieszajcie, ale ja nie widzę w Polsce jak na razie żadnego aromatu, który by się nadawał do stworzenia czegoś porządnego fajkowego.

Tinko. Amphora i nie tylko - tytonie fajkowe tak długo leżały na biurku lub obok że już zwietrzały.
Doskonale zdajesz sobie sprawę że nawet gdyby udało się co podobnego namieszać u nas nigdy nie będzie się nazawać Amphora.
Doskonale sobie zdajesz sprawę, dlaczego.
Awatar użytkownika
By Kriss
#417722
Mnie to piszesz?
Przecież ja nie namawiam. ;-)

A zacytowany fragment ogólnie napisałam do tęskniących za Amphorą - w końcu łatwiej coś kombinować mając zapachowy wzór pod nosem.
By gizmo
#417848
Rm1 pisze:a jak się ma do tego nasz liquid Amphora ? próbował ktoś porównywać ? Ciekaw jestem

Piotr


A gdzie on?
Awatar użytkownika
By Kriss
#417869
Gizmo, zacytowałaś post sprzed prawie 2 lat, może już go nie ma... :)
By gizmo
#417943
:oops:
Awatar użytkownika
By kch
#511738
Pewnie dostanę po głowie, ale co tam...
Ponad rok używam KSZYWHO LIQUIDU i przyszła ochota na jakąś zmianę. Dodałem więc do KL trochę aromatu waniliowego z takiej stronki:
http://smartcoffee.pl/product-pol-211-W ... ywczy.html
to jest aromat na bazie glikolu - efekt jest taki, że KL jest odrobinkę słodszy, w smaku Amphory czerwonej raczej za bardzo nie przypomina (wyszła mieszanka trochę mało tytoniowa), lecz sporo z osób wchodząc do pomieszczenia, w którym wapuję pyta się cyt. "co tutaj tak ładnie pachnie?".
Pewna pani dodała, że pamięta podobny zapach dymu tytoniowego z lat siedemdziesiątych, gdy jej mąż delektował się czerwoną Amphorą. Wierzyć, nie wierzyć?
Awatar użytkownika
By Kaazz
#511806
Podobny to byc moze. Jakąs nute waniliowa w Amphorze pamietam.
Chociaz to daaaawno bylo jak fajczylem :)
Awatar użytkownika
By jagon
#512482
Khieh, w 2010 zostałem obdarowany połową puszki czerwonej amphory. Była z lat 80-tych. Po nawilżeniu smak miała całkiem niezły. Ale zapominacie wszyscy o jeszcze jednym bardzo ważnym składniku zapachu dymu tytoniowego. Chodzi o fajkę. Jak jest opalona (dobrze/źle), czym była opalona (mój wuj opala wkladając watkę nasączoną dobrym koniakiem, zostawia na dzień-dwa, później tytoń i opalanie), ilość nagaru, sposób palenia, wiek fajki. Te zmienne mają bardzo duży związek z zapachem i smakiem (odczuwanym przez fajczącego).

A dla mnie i tak rewelacją jest Cpt. Black White,zapakowany w hermetyczną puszke, a po otwarciu leżakowany przez przynajmniej 2 lata. *SMOKEKING*
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.