EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By Lutor
#417668
lepszy jest ten z monopolowego, nie zostawia posmaku i nie krystalizuje się
Awatar użytkownika
By gregbard
#417669
By mati25
#417674
gregbard pisze:http://www.google.pl/search?q=czyszczenie+kartomizera&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a


Nie rozumiem tego linka.. przecież wiem jak trzeba czyścić tylko nie wiem czy inny spirytus się do tego nadaje.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#417677
Weź pod uwagę że tak łatwo nie pozbędziesz się (o ile w ogóle) posmaku tego co tam wlejesz. Wywal go i kup nowy, a jak koniecznie chcesz wyczyścić, rozbierz i wymień watkę oraz otulinę grzałki.
By mati25
#417678
Kupiłem około 2 tygodnie temu kartomizery, 2 w cenie prawie 40 zł. Kupiłem 4 więc ok. 80 zł mam wydawać co mniej więcej 2 tygodnie.. ? To ja już nie rozumiem czy to czyszczenie się opłaca czy nie.
Awatar użytkownika
By adamson
#417682
mati25 pisze:Kupiłem około 2 tygodnie temu kartomizery, 2 w cenie prawie 40 zł. Kupiłem 4 więc ok. 80 zł mam wydawać co mniej więcej 2 tygodnie.. ? To ja już nie rozumiem czy to czyszczenie się opłaca czy nie.

Kartomizery są z reguły jednorazowe, korzystamy z nich więcej niż raz.
Czyścić według mnie się nie opłaca, może lepiej poszukać źródła tańszych kartomizerów.... ? :)
Awatar użytkownika
By gregbard
#417684
Niestety, trzeba kogoś pełnoletniego do monopolowego wysłać? Salicylowy ma specyficzny zapach czy smak, nie wywietrzeje tak jak zwykły spirytus. Aż tak nie eksperymentuj. Jesteś pewien że kupiłeś kartomizery czy może są to atomizery? To akurat jest spora różnica. Kartomizery po 20 zł? Z platyny czy co?
Awatar użytkownika
By PucH2
#417686
Zastanawiam się co można czyścić spirytusem salicylowym w EP i nic mi nie przychodzi na myśl. Prędzej olejek kamforowy bym użył do smarowania gwintów :lol: . Bynajmniej jakieś nowe odczucia smakowo/zapachowe do liqidu doda.
By mati25
#417688
gregbard pisze:Niestety, trzeba kogoś pełnoletniego do monopolowego wysłać? Salicylowy ma specyficzny zapach czy smak, nie wywietrzeje tak jak zwykły spirytus. Aż tak nie eksperymentuj. Jesteś pewien że kupiłeś kartomizery czy może są to atomizery? To akurat jest spora różnica. Kartomizery po 20 zł? Z platyny czy co?


http://cig-shop.pl/p/21/399/kartomizer- ... izery.html

Takie kupiłem. Sądzę że jednak są to kartomizery.

Póki co nie jestem w stanie po prostu po to jechać a tylko takie coś mam pod ręką, wiadomo.. jakbym zrobił z tym teraz to kartki byłyby wcześniej gotowe do kopcenia.
Awatar użytkownika
By gregbard
#417694
TO jest Giant, NIE ma w nim waty, jest ROZBIERALNY. czyszczenie... gorącą wodą przelać grzałkę, wysuszyć(kaloryfery ciepłe?), a potem kilkusekundowe crash testy z przepalania aż do zaczerwienienia grzałki. Grzałka zrobi się szara, koniec. Spirytus jak będziesz miał wlej do małego słoiczka, nawet kilka miesięcy i zasyfiony spełnia swoje zadanie, clearomizery i gianty po wyjęciu grzałki z tulei można poddać kilkudniowemu leżakowaniu w spirytusie, to rozmiękcza nagar, potem gorąca woda, suszenie, przepalanie(ostrożnie), zero filozofii poza tym że wszyscy tu doradzali ci sądząc że masz WACIAKI.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 16:37 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#417699
boogeyman pisze:
gregbard pisze:TO jest Giant


A giant to nie kartomizer? ;)


1 czy jest różnica w postępowaniu przy czyszczeniu gianta i kartomizera watkowego?
2 Giantowi bliżej do ce2 niż do kartków?
Drugi post dzisiaj trafiam gdzie nie sprecyzowany obiekt pytania powoduje że porady o ObrazektłucObrazek
Awatar użytkownika
By gregbard
#417706
zamiast spirytu można wódki użyć, wewnętrznie też.
biez poł litra nie razbieriosz jak mawiają wschodni indianie
By mati25
#417758
W każdym cholernym sklepie dopisane jest do tego gianta że jest to kartomizer, ja nie wiem czy jak coś ma watki to jest atomizerem, kartomizerem czy jakimś innym zerem. Dla mnie słowo "giant" przy słowie "kartomizer", znaczy model czy po prostu nazwę tego czegoś. Przepraszam że sklepy tak to podpisują ale do jasnej cholery nie każdy na tym forum jest znawcą i chyba od tego też są działy żeby liczyć na pomoc a nie marne żarciki i wyśmiewanie się z kogoś. Od razu mówię, ja nie wymagam tutaj pomocy, ja tylko o nią proszę i liczę że obędzie się bez zbędnych "dodatków".

Mam przemyć ciepłą wodą, wysuszyć, poddać "crash testom" i użytkować. Spirytusu nie używać, salicylowego tym bardziej.

Dzięki raz jeszcze wszystkim którzy mi pomogli, temat można zamknąć.
Awatar użytkownika
By gregbard
#417760
Dlatego ważne jest sprecyzowanie z czym mamy do czynienia, przyjmując że wszystko to nazywa się kartomizerem, i watkowe, i bezwatkowe, te z grzałkami u góry i z dołu, skoro sposób postępowania z każdym jest troszkę inny to i określenie typu też ma znaczenie. Większość porad jakie dostałeś, w tym mój sposób z KOSZEM odnosiło się do waciaków. Gdybyś napisał Giant ap v2 lub v3 wsszystko byłoby jasne i bez nerwów. Tymczasowo możesz wódki użyć, docelowo spirytus
Awatar użytkownika
By prymus140
#417764
Są kartomizery ceramiczne, sznurkowe, watkowe.Kartomizer posiada grzałkę lub grzałki i nie wymaga wkladu.Czyli kartomizer i bateria- dwie czesci.
Atomizer posiada grzałke, ale wymaga wkladu z liquidem, czyli zbiornik lub kartridz.Czyli atomizer, wklad i bateria- trzy czesci.
To tak w wielkim skrócie.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.