EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By maniak
#146542
tofi pisze:Sam tlen, to za mało żeby mieć korozję metalu, potrzeba jonów (np. sole mineralne w kranówie).

Możesz to rozwinąć?
Do czego te jony (i jakie) są potrzebne przy reakcji utlenienia?
Pomijając już fakt, że atomizer na pewno nie jest nigdy idealnie czysty i suchy a nie traktują go ludzie czystym tlenem tylko wodą utlenioną (więc wody i ewentualnych dodatków będzie wystarczająco)...
By maniak
#146556
U mnie w garażu leży spora siekiera...
Jak myślicie - da się nią wyczyścić atomizer od 510? Może chociaż watkę przyciąć?
By user
#146563
maniak pisze:U mnie w garażu leży spora siekiera...
Jak myślicie - da się nią wyczyścić atomizer od 510? Może chociaż watkę przyciąć?


Jasne, że się da. Jeden "szlag" i cały nagar na raz odleci :?
Awatar użytkownika
By Potek
#146570
dymiacy pisze:Ejj. A white spirit to jest spirytus? bo niewiem... lezy to u mnie w garazu i moge to uzyc

no w sumie benzynę lakową można użyć... kop będzie na pewno... :twisted:
Awatar użytkownika
By Agalloch
#147092
Przeczytałem ten wątek i jedno z niego wynika - jest problem ze skutecznym czyszczeniem atomizerów :roll:

Ostatnio zacząłem preferować "metodę Maniaka" - tzn. nie czyszczę w ogóle :wink: :mrgreen: , jedynie co kilka dni zostawiam na noc ze zwitkiem ręcznika papierowego. O dziwo atomizer 510 od DPV9 przez miesiąc używany jako jedyny, nadal pali jak nowy, a ostatnio pozwalam sobie na więcej (jakieś 2 ml liquidu dziennie) :shock:

Zrobiłem mały test podręcznych "środków czyszczących": na blaszce, położonej na kuchence elektrycznej w kuchni, przypaliłem liquid do uzyskania ciemnobrązowych plam, a następnie próbowałem je rozpuszczać. Do tego celu użyłem następujących substancji:
- woda
- spirytus
- mieszanka woda + spirytus
- woda utleniona (z apteki)
- woda z płynem do mycia naczyń
- Cif w żelu (znalazłem w szafce łazienkowej :wink: )

Rezultaty: żaden z tych środków niestety nie rozpuścił osadu... najlepiej spisały się: woda utleniona i Cif, po których spalony liquid niechętnie, ale odkleił się od blaszki, z tym że pozostał w formie kłaczków, czyli ze środka atomizera niekoniecznie chciałby wypłynąć.
To były próby wstępne, mam zamiar rozwinąć te "badania", w warunkach bardziej laboratoryjnych i z wykorzystaniem większej gamy rozpuszczalników :)
By maniak
#147097
tofi, nie wnikajmy może w to czy czysty tlen może reagować z poszczególnymi częściami atomizera czy nie. Troszkę niefortunnie sformułowałem chyba poprzedniego posta... Skupmy się lepiej na sytuacji realnej w której atomizer jest narażony na działanie resztek liquidu, aromatu, wody utlenionej i uwalnianego przez nią tlenu. Nie jesteś w stanie przewidzieć z czym tak naprawdę styka się w takiej sytuacji grzałka...
Ja po prostu uważam, że nie ma sensu przesadzać z czyszczeniem - sam nie używam w tej chwili żadnych specyfików (bo jak wspomniałem nie czyszczę) ale jeśli już miałbym to zrobić to wolałbym użyć spirytusu spożywczego lub wody a nie wody utlenionej. I tyle.

PS. Wiem co to jest korozja... Moje pytanie nie wynikało z chęci udowodnienia swojej racji a raczej z ciekawości. Skąd mam wiedzieć czy nie tym akurat się zajmujesz - wówczas możesz mieć jakieś szersze informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147544
mmm... ale tu wszystcy mili... :( po prostu sie spytalem.
reed pisze:Ty nie wiesz co leży u ciebie w garażu, a my mamy wiedzieć?
ja wiem co mam w garazu, mam white spirit. dosc dokladnie to napisalem w moim poprzednim poscie...Pytam was tylko czy to jest spirytus.
maniak pisze:U mnie w garażu leży spora siekiera...
Jak myślicie - da się nią wyczyścić atomizer od 510? Może chociaż watkę przyciąć?
daj fote... to ci powiem co da sie nia przyciac.
Potek pisze:
dymiacy pisze:Ejj. A white spirit to jest spirytus? bo niewiem... lezy to u mnie w garazu i moge to uzyc

no w sumie benzynę lakową można użyć... kop będzie na pewno... :twisted:
mowisz? daj jakis poradnik bo sie nie znam *BOR*
Awatar użytkownika
By Marshallec
#147595
Myślę, że w e-paleniu chodzi przedewszystkim o to aby zminimalizować ilość niepożądanych substancji dostających się do naszego organizmu. Podejrzewam, że nawet coś co super odparowuje pozostawia jakiś ślad po sobie.

Paliliście 2 paczki dziennie? ... To nawet co 2 dzień możecie sobie zaserwować taki atomizer. A wiadomo, że atomek nie zacznie śmierdzieć po 2 tygodniach jak się nim opiekujemy - odsączamy na noc i nie katujemy (choć ja nie wiem co to znaczy, bo wale z cybucha jak smok a nigdy nic mi się nie działo - aktualnie mój atomek ma jakieś 2-3 miesiące katowany jako jedyny i dymi jak powalony, kopie, smakuje... Nie wiem jak czajnik kocham w czym Wy macie problem XD.

Polecam sobię na początku miesiąca kupować 2 atomizerki, 40 ml liquidu i to wszystko. Około 120-130 zł. a na zwykłe faje wydajecie 300 przy paleniu 1 paczka dziennie- 600 zł dwie paczki dziennie.
Oszczędność oczywista, zdrowie, brak ryzyka jakiś dziwnych substancji dostających się do organizmu, brak nerwów, wygoda bo nic nie trzeba robić. I wuala.

A jak będziecie kupować 1 atomizer miesięcznie to i tak Wam na 100% wystarczy a oszczędności jeszcze się powiększą.
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147630
Ja nie czyszszcze i mam juz prawie 3 miesiace i dymi jak nowka, takze po co przeczyszczac.Chyba ze chcecie sie jakiegos smaku spalenizny pozbyc, albo przy zmianie liQuidu. A tak to wystarczy odsaczyc 1-2 razy w tygodniu.Mysle ze czyszczenie i mowienie ze lepiej dymi i smakuje to wyobraznia i sila persfazji. Takie jest moje zdanie, a wiem ze je moge miec :D
By Pilot353
#147636
Dymiący. zgadzam się z Tobą. Ja swojego od 510 jeszcze nie kąpałem. I działa i chodzi. Ręcznik na noc, czasami dobre przedmuchanie. Rezystencja jego 3,1 - 0,8 na przewody po ponad trzech miechach. A spiryt. Jak kto woli z colą, spritem czy innym napojem na nerki.
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147642
Mowisz ze moje zdanie nie jest wspolne z rzeczywistoscia? czy ja zle rozumiem... Mysle ze nie jedna osoba tak robi jak ja i nie ma najmniejszych problemow, a pozatym nie ma (chyba) w zadnej instrukcji E-petka zeby atomizer kapac w alkocholu Oo, to jest poprostu wymysl uzytkownikow e papierosa oczywiscie.
By maniak
#147699
dymiacy pisze:nie ma (chyba) w zadnej instrukcji E-petka zeby atomizer kapac w alkocholu Oo, to jest poprostu wymysl uzytkownikow e papierosa oczywiscie.

How to keep atomizers last longer?
...
2 To completely clean the atomizer:
a. Blow out the atomizer from the screw end with slightly high pressure air.
b. Drip small amount of regular alcohol into the atomizer, then rinse out with distilled water, shake out well, then blow out with compressed air.

Źródło:
http://www.heaven-gifts.com/index.php?g ... ticleid=11
Awatar użytkownika
By Potek
#147735
dymiacy pisze:
Potek pisze:
dymiacy pisze:Ejj. A white spirit to jest spirytus? bo niewiem... lezy to u mnie w garazu i moge to uzyc

no w sumie benzynę lakową można użyć... kop będzie na pewno... :twisted:
mowisz? daj jakis poradnik bo sie nie znam *BOR*

Dymiący, white spirit to po polsku benzyna lakowa... po prostu :D
By user
#147777
dymiacy pisze:Mowisz ze moje zdanie nie jest wspolne z rzeczywistoscia? czy ja zle rozumiem... Mysle ze nie jedna osoba tak robi jak ja i nie ma najmniejszych problemow, a pozatym nie ma (chyba) w zadnej instrukcji E-petka zeby atomizer kapac w alkocholu Oo, to jest poprostu wymysl uzytkownikow e papierosa oczywiscie.


Nic takiego nie powiedziałem. Przeczytaj proszę jeszcze raz moje słowa.
Każdy robi jak uważa za stosowne.
BTW instrukcji. Przeczytaj proszę swoją, dołączoną do M201 i kilka innych o ile je masz. Możesz być zaskoczony.
No i wpis maniaka.
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147836
b. Drip small amount of regular alcohol into the atomizer


No to i tak DRIP SMALL AMOUNT-mysle ze 2-3 kropelki, a nie kapanie w 2 kielichach. Potem sie ludzie dziwia dlaczego atomki po kapaniu padaja.
Ja zrobie tak... powiem po ilu miesiacach padnie mi ten atomizer, a przedtym co miesiac bede wstawial filmik "produkcji dymu" moich paru kolegow tez tak zrobi, i zobaczymy ktore atomizery dluzej i lepiej chodza:
Kapane czy,
Nie kapane

ja podejrzewam ze alkochol "wyniszcza" tam w jaakims stopniu atomek, zreszta tak samo jak ludzi :|
By user
#147847
dymiacy pisze:
b. Drip small amount of regular alcohol into the atomizer


No to i tak DRIP SMALL AMOUNT-mysle ze 2-3 kropelki, a nie kapanie w 2 kielichach. Potem sie ludzie dziwia dlaczego atomki po kapaniu padaja.
Ja zrobie tak... powiem po ilu miesiacach padnie mi ten atomizer, a przedtym co miesiac bede wstawial filmik "produkcji dymu" moich paru kolegow tez tak zrobi, i zobaczymy ktore atomizery dluzej i lepiej chodza:
Kapane czy,
Nie kapane

ja podejrzewam ze alkochol "wyniszcza" tam w jaakims stopniu atomek, zreszta tak samo jak ludzi :|


Jeżeli już cytujesz i odnosisz się do czegoś, to nie wyrywaj tego z kontekstu. "zapomniałeś" o reszcie cytatu:
, then rinse out with distilled water, shake out well, then blow out with compressed air.


Ty sobie "myślisz" a producent jasno to napisał. Twoja interpretacja, to Twoja sprawa, ale nie próbuj uchodzić za wyrocznię w kwestii o której jak widać mało wiesz.

ja podejrzewam ze alkochol "wyniszcza" tam w jaakims stopniu atomek, zreszta tak samo jak ludzi


Może zapoznasz się z budową atomizera i użytymi materiałami? Zwróć też uwagę na wpływ alkoholu na stal nierdzewną.
To, że czasem atomek padnie, to nie wina spirytusu, tylko albo błędu w trakcie produkcji i niedbalstwa żółtych ludzików. Albo niewiedza e-palacza i wynikające z tego awarie? (palenie na sucho)
Z ludźmi się zgodzę, wyniszcza, ale tylko tych którzy nie potrafią się z nim obchodzić. Podobnie jak z e-p.

PS:
Przeczytałeś w końcu swoją instrukcję do M201?
Myślisz, że producent/dystrybutor specjalnie poleca spirytus abyśmy niszczyli swoje atomizery?
Nie pogrążaj się proszę.
Rób co chcesz ze swoimi e-papierosami, ale nie pisz proszę bzdur na publicznym forum.
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147904
Ciekawe dlaczego zawsze slysze "po kapaniu atomek padl"

Dystrybutor/producent poleca alkochol... ale jeszcze raz powtarzam
maniak pisze:b. Drip small amount of regular alcohol into the atomizer, then rinse out with distilled water, shake out well, then blow out with compressed air.


Nie w kielichu!! Pare kropel odsaczyc i nara.. a tak w ogole to NIE POLECAM TEJ METODY

Nie wiem dlaczego "ZAWSZE" to słyszysz. Ale są już metody leczenia ;)
Ty nie polecasz, ale czy Ty jesteś wyrocznią?
BTW, nie odpowiedziałeś nadal co napisano w Twojej instrukcji do M201
reed
By maniak
#147928
Jedno słówko dymiący.
Nie wiem jakim cudem nie zauważyłeś że ja też nie polecam czyszczenia spirytusem ale mniejsza z tym.

Twierdzisz, że nie "w kielichu"? Widzę, że masz Milda m201 - proszę bardzo:
Mild pisze:Problem: Podczas zaciągania się, papieros nie wytwarza dymu, lub wytwarza małą ilość dymu.

Przyczyna:
1.Bateria jest nienaładowana.
2.Kartridż jest pusty.
3.Atomizer jest zabrudzony, lub zepsuty.

Rozwiązanie: Proszę w pełni naładować baterię oraz założyć nowy kartridż. Jeśli to nie pomaga, proszę zdjąć kartridż i dmuchnąć kilkanaście razy w stronę atomizera, tak żeby bateria załączyła się i atomizer rozpoczął nagrzewanie (dzięki temu zabrudzenia w atomizerze zostaną wypalone). Można też odkręcić atomizer od baterii, zdjąć kartridż, włożyć go do naczynia ze spirytusem i potrząsnąć kilkadziesiąt razy (np. w kieliszku), po tym zabiegu proszę dokładnie wysuszyć atomizer (np. na grzejniku, lub suszarką).

Źródło: http://mild.pl/pytania-papieros_nie_wyt ... ymu,9.html
Awatar użytkownika
By dymiacy
#147980
Ehh...moze i mild poleca ta metode.. ale:
Bardzo dobry temat do lektury: http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=64&t=3267
Nie chce sie z wami juz klucic a pozatym nie mam juz sil, i do tego jeszcze dziadek podobno ma bialaczke od palenia analogow :shock:

a pozatym powinnismy zyc razem w zgodzie a nie dzielic e-palaczy na jakies grupy
-czyszczacych atomizery w spirytusie
- i nie czyszczacych w spyrytusie

pozdrawiam
Dymiacy [[[[}}}}}}}}~~~~
Awatar użytkownika
By Matti
#148196
Heja:)
Dla mnie czyszczenie (tzw.kąpiel) w spirytusie ma jedną podstawową wadę,(a może zaletę).Próbowałem raz ...hm..nie wiem czy atomizer na tym zyskał ,ale ja następnego dnia czułem się nieco zblazowany ,no i głowa coś nie tego....
Próbowałem w Tequilli ale znowu to samo.
Teraz normalnie gorąca woda,albo para z expresu ciśnieniowego i mam spokój.
Głowa nie boli no i rano fajnie się wstaje.

A tak serio to na naszym forum są różne (szkoły) rewitalizacji atomków,i pewnie tak już zostanie.
Jeszcze dodam tylko że firmy sprzedające e-fajki różne rzeczy wypisują -taka to uroda prototypowego sprzętu na rynku- czasem może ktoś źle przetłumaczyć,mam na myśli
benzynka-spirytusik.
Narqa
By kajan5
#148208
I tak nie mogę pojąć niby czemu ten spiryt, do czego? Czy szklankę po herbacie/kawie rownież spirytem traktujecie? A sztućce również?, dłonie, klamki i manetki w aucie? Jeśli na któreś pytanie odpowiecie NIE to dajcie spokój pseudoczyściochy bo żałośnie się robi i tyle :P
By user
#148215
kajan, a czy w: szkalnkach, sztućcach i innych klamkach przysmażasz liquid? ;) Że już o manetkach nie wspomnę?
Wiesz, różne są "szkoły" Jeżeli ktoś chce w spirycie i mu się sprawdza, to czemu nie?
IMO to nie dlatego, żeby być super czyściochem, tylko po to żeby pozbyć się resztek smażonych soczków :)
By kajan5
#148227
Alez Czeerwony ;) Nie smażą i co z tego?. Ale często piją herbatę/kawę przez tydzień. Jest często cukier, pożywka bakterii iiiiiiiii co, żyją jak ta la la. Daj spokoj, jasne, mozna robic co sie chce, jest przeca podobno demokracja. Jednak robienie jakiejs religii to przesada. Tak po prawdzie wystarczy 30s we wrzatku i wszystko zabite, prosto, latwo i skutecznie oraz tanio, znaczy wprost za darmo :)
By user
#201295
Czytać proszę. Czytać .................. a nie zadawać te same pytania "pierdylion" razy.
BTW, po co takie dziwne wynalazki? Przecież spirytus rektyfikowany jest ogólnie dostępny.
By maniak
#230654
A skąd akurat 75%? Bez sensu. Jeśli już to 95%.
Ale ja się znów powtórzę - pomijając eksperymenty na początku - ja aktualnie z atomizerami nie robię nic (tylko palę). Ewentualnie jak się któryś zaleje za bardzo to przedmucham. I tyle. Nie odsączam, nie rozkręcam na noc, nie kąpię, nie przepalam, kulki Wojana nie stosuję. Działają zwykle około miesiąca - potem zmieniam na nową sztukę (mam zawsze zapas w szufladzie) a zużyty idzie do woreczka. Jak się uzbiera z 5 zużytych - odsyłam do reklamacji. I nie robię sobie niepotrzebnych stresów...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#230662
Podpisuję się pod tym, co napisał maniak. Sam pisałem w książce o kilku sposobach rewitalizacji atomizerów, ale to było rok temu, czyli w epoce e-fajka łupanego.
Jeśli się uprzesz, myj spirytusem 95%, ale naprawdę lepiej przyjąć filozofię maniaka. Mniej stresu, mniej liquidu wyjdzie.
Awatar użytkownika
By marek_cz
#230683
Przepraszam, że się wtrącę - w dobie cen za atomizer 15-25zł - szkoda się męczyć i niepotrzebnie denerwować, że źle dymi. Maniak dobrze pisze. Zabiegi higieniczne to podstawa. A wymiana atomizera co miesiąc, to i tak niewielki wydatek.
Awatar użytkownika
By PucH2
#230686
Tak się składa że atomki przechowuję w spirytusie. Naturalnie te częściowo używane. Mam ich sporą ilość i swego czasu to był sprzęt. Po wprowadzeniu kartomizerów poszły w odstawkę. Tak się składa że po jakimś czasie liqid gęstnieje na takim nieużywanym atomku i uniemożliwia to jego dalszą eksploatacje. Spirytus rozpuszcza ten galaretowaty liqid bardzo skutecznie. Są inne sposoby konserwacji nieużywanego atomka. Mi akurat pasuje ten bo jest prosty i skuteczny.

Na dłuższe wypady biorę zawsze 2-3 takie atomki i mam pewność że nie są zapchane. Stanowią rezerwę dla kartomizerów które potrafią poza domem robić rożne psikusy. Atomek jest w tym wypadku niezastąpiony.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 23:42 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#230692
Pewnie i prościej a nawet i taniej. Spirytus ma mniejszą gęstość a co za tym idzie większą skuteczność penetracji. A że liqid się rozpuszcza w spirytusie to powszechnie wiadomo.
By maniak
#230695
PucH2 pisze:Pewnie i prościej a nawet i taniej.

I przede wszystkim bezpieczniej, bo nawet jak zostaną resztki to najwyżej zaciągniesz się oparami glikolu. Po moczeniu w spirytusie jednak trzeba porządnie wysuszyć, żebyś sobie krzywdy nie zrobił.
Awatar użytkownika
By PucH2
#230699
maniak pisze:
PucH2 pisze:Pewnie i prościej a nawet i taniej.

I przede wszystkim bezpieczniej, bo nawet jak zostaną resztki to najwyżej zaciągniesz się oparami glikolu. Po moczeniu w spirytusie jednak trzeba porządnie wysuszyć, żebyś sobie krzywdy nie zrobił.

Zbyt długo się tym bawię by o tym nie wiedzieć. Spirytus ma te właściwości że bez ingerencji szybko sam odparowuje. Ale twa uwaga jest słuszna. To forum ogólnopolskie i różni ludzie to czytają a dostać gorącym spirytusem w paszcze do przyjemności nie należy :mrgreen:
By maniak
#230701
PucH2 pisze:Spirytus ma te właściwości że bez ingerencji szybko sam odparowuje.

Z gładkiej powierzchni.
Z atomizera już niekoniecznie tak szybko. A ja faktycznie mam na uwadze tych nowicjuszy co przeczytają dany temat "po łebkach" potem wrzucą atomizer do kąpieli i zaraz po tym będą próbować go palić... W takiej sytuacji lepiej żeby kąpali go w glikolu.
Awatar użytkownika
By Antol
#372128
Ujmę to tak:
Mam 6 atomizerów (tank) i chciałem je zrewitalizować.
Przebrnąłem przez 10 stron tego tematu i mam tylko jedną słuszną konkluzję, jestem bardziej bez mapy niż zanim zacząłem szukać ;)
Wniosek:

Jak sam nie zaczniesz kombinować i uczyć na własnych błędach to się nie dowiesz co dla Ciebie będzie najlepsze, czyli prastara i najbardziej skuteczna (kosztowna) metoda prób i błędów. Zacznę chyba od myjki ultradźwiękowej.
Awatar użytkownika
By Tomba
#372136
Antol pisze:Mam 6 atomizerów (tank) i chciałem je zrewitalizować.

Antol pisze:Jak sam nie zaczniesz kombinować i uczyć na własnych błędach to się nie dowiesz co dla Ciebie będzie najlepsze, czyli prastara i najbardziej skuteczna (kosztowna) metoda prób i błędów. Zacznę chyba od myjki ultradźwiękowej.

Trochę dziwna konkluzja. Po prostu czytasz nie ten wątek :wink:
Tu masz na temat rewitalizacji tanków: viewforum.php?f=159
Awatar użytkownika
By Antol
#372154
Tomba nie sposób się z Tobą nie zgodzić, to był ostatni temat który czytałem i konkluzja pozostaje ta sama. Ile e-papierosów*ilość użytkowników = tyle opinii.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.