EPF
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363313
Tym razem wizualizacja przygotowania DC i ST. Proszę uszanować fakt, że nie każdy jest techniczny i niektórym jest to potrzebne.
Procedura przygotowania metalowego DC i ST wymaga dodatkowo oberwania folii zewnętrznej czarnej i wymycia kleju zanim będzie można wywiercić otwór.
Ostrzegam, że można zrobić sobie krzywdę wkrętarką i wiertłem. Ja zrobiłem wizualizację. Element wiercony należy umocować na sztywno !
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 17:29 przez _Monter_, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363367
Używam i się nie rozpuszczają choć nie należę do mieszających. Na gotowcach sprawują się super. Łatwo się rozbiera, myje, składa i dalej używa.
Awatar użytkownika
By zdzislaw422
#363373
_Monter_ pisze:Używam i się nie rozpuszczają choć nie należę do mieszających. Na gotowcach sprawują się super. Łatwo się rozbiera, myje, składa i dalej używa.

Piszesz tu o pojemniku - liquinatorze czy kartku DC? Może trochę lamerskie pytanie ale ja wyrzucam kartki - jak słabną do śmietnika. Czyżby były do regeneracji?
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363379
Piszę o kartku DC, który można myć i używać dalej...ale jak kto lubi.
Liquinator alias strzykawkomizer raczej nie słyszałem, żeby się rozpuścił.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363386
wieo pisze:_Monter_
gdzie kupujesz te plastikowe kartki DC moge prosic o linka bo znalazlem ale tylko metalowe :/ a jednak w plastiku o wiele latiwej zrobic otwor :)
i jeszcze pytanie czy mozna uzyc
http://e-dym.pl/pl/326/kartomizer-do-li ... ra-dc.html

Pozdrawiam
Wiechu

Te są gotowe i jak najbardziej możesz je używać.
Sam szukałem plastikowych dzisiaj i w "moich" sklepach ich nie znalazłem ale narazie mam zapas.
Awatar użytkownika
By zdzislaw422
#363387
_Monter_ pisze:Piszę o kartku DC, który można myć i używać dalej...ale jak kto lubi.
Liquinator alias strzykawkomizer raczej nie słyszałem, żeby się rozpuścił.

@Monter Bardzo ciekawy temat - dzięki. Opisz dla "nie technicznych" a do takich się zaliczam :D jak czyścisz kartki DC. Pewnie nie tylko mnie to interesuje,bardzo dużo ludzi je teraz używa, zwłaszcza z liquinatorem.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363393
zdzislaw422 pisze:
_Monter_ pisze:Piszę o kartku DC, który można myć i używać dalej...ale jak kto lubi.
Liquinator alias strzykawkomizer raczej nie słyszałem, żeby się rozpuścił.

@Monter Bardzo ciekawy temat - dzięki. Opisz dla "nie technicznych" a do takich się zaliczam :D jak czyścisz kartki DC. Pewnie nie tylko mnie to interesuje,bardzo dużo ludzi je teraz używa, zwłaszcza z liquinatorem.

Postaram się jak najszybciej. Próbowałem znaleźć coś w tym stylu aby nie wywarzać otwartych drzwi ale chyba jednak nie ma.
Awatar użytkownika
By senio
#363413
@Monter

Ja się nie czepiam absolutnie Ciebie, ale zaprzeczasz sam sobie trochę. Z jednej strony piszesz że pokazujesz ludziom którzy nie są nie techniczni jaki nawiercić otwór, a z drugiej strony robisz to w sposób napisał bym nieodpowiedni a co gorsze nieodpowiedzialny.

A to dlatego że wiercenie w ten sposób prosi się o kłopoty, tym bardziej osób nie wprawionych w majsterkowaniu. Wiesz co robi wiertło około 1mm gdy wpadnie w rękę. Potrafisz sobie to wyobrazić ?. Ludzie wierzą w słowo pisane, a tym bardziej pokazane jako poradnik. Weź jakieś imadło, umocuj to bezpiecznie, nakręć film i napisz że tak należy to robić. Inaczej będziesz zaraz miał kilku na sumieniu z dziurami w rękach. Minimum BHP jest wymagane przy wiertarce, wiertłach i tym podobnych zabawach.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363422
senio pisze:@Monter

Ja się nie czepiam absolutnie Ciebie, ale zaprzeczasz sam sobie trochę. Z jednej strony piszesz że pokazujesz ludziom którzy nie są nie techniczni jaki nawiercić otwór, a z drugiej strony robisz to w sposób napisał bym nieodpowiedni a co gorsze nieodpowiedzialny.

A to dlatego że wiercenie w ten sposób prosi się o kłopoty, tym bardziej osób nie wprawionych w majsterkowaniu. Wiesz co robi wiertło około 1mm gdy wpadnie w rękę. Potrafisz sobie to wyobrazić ?. Ludzie wierzą w słowo pisane, a tym bardziej pokazane jako poradnik. Weź jakieś imadło, umocuj to bezpiecznie, nakręć film i napisz że tak należy to robić. Inaczej będziesz zaraz miał kilku na sumieniu z dziurami w rękach. Minimum BHP jest wymagane przy wiertarce, wiertłach i tym podobnych zabawach.

Senio rozumiem Twoją troskę ale chyba wkrętarka na wolnych obrotach nie jest śmiercionośnym narzędziem. w zasadzie nie mam imadła i wszystko co robię to domowym sposobem i taka idea mi przyświeca, jak to zrobić z podstawowymi narzędziami. Jak ktos pokazuje na forum jak zmienić grzałkę, knot itp to nie pisze, ze trzeba uważać przy cięciu kantala, knota itp ostrymi narzędziami a wiadomo, że trzeba ich użyć. To takie trochę "amerykańskie" w stylu "uważaj bo rower może doprowadzić do uszkodzeń ciała".
Równie dobrze trzeba by nóż w kuchni zakładać do imadła. Oczywiście nie czuję się urażony i traktuje to jako dywagację.
Awatar użytkownika
By senio
#363429
@Monter

Jeszcze raz powtórzę. Przyjmij argument że nie wszyscy trzymali taką wkrętarkę z wiertłem i nie wszyscy wiedzą że to się może zsunąć i wbić w rękę oraz jak to działa. Tym bardziej jak sam podkreśliłeś panie. Natomiast Twoje argumenty do mnie nie trafiają bo są nie trafione. Noża używa każdy z nas na co dzień. Obcinaczków do paznokci też.

A żeby coś zrobić , zaprezentować i żeby miało ręce i nogi jeszcze raz powtarzam minimum BHP. „Domowe imadełko” do drobnych prac kosztuje 2 -5 euro i można je kupić sobie do takich zabaw. A jeśli już nie, to jakiś klocek drewienka wyżłobiony zrobić aby tego nie trzymać w ręce w ten sposób jak to pokazałeś. Sposobów jest wiele, wybrałeś i zaprezentowałeś najgorszy z możliwych i na to Cię chce uczulić. Nic więcej nie napiszę na ten temat. Zrobisz jak uważasz.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363440
Ja również napiszę w tej kwestii ostatni post,. Robię to w rękach ponieważ mogę bardzo dokładnie kontrolować docisk i głębokość wiercenia co jest ważne aby nie nawinąć watki na wiertło i nie uszkodzić kartka. Sam dobrze wiesz, że do wiercenia takiego otworu aby masa wkrętarki po przewierceniu pierwszego otworu nie doprowadziła do zniszczenia kartka trzeba by użyć wiertarki stołowej z regulacją głębokości wiercenia.
Awatar użytkownika
By DELL
#363446
BHP przy wykonywanych czynnościach to podstawa.
Instrukcja powinna być bezpieczna w wykonywaniu podanych czynności dla laika.
Tomba coś zna a może znacząco dużo na ten temat.
Tomba przywołujemy Cię do tablicy :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#363451
Już to widzę jak kto wierci tak małym wiertłem w kwasówce i to w dodatku w rączkach. Poza kwestiami bezpieczeństwa filmik jest OK.
Awatar użytkownika
By senio
#363459
_Monter_ pisze:trzeba by użyć wiertarki stołowej z regulacją głębokości wiercenia.


Odniosę się tylko do kwestii technicznej. Słyszałeś o ogranicznikach głębokości wiercenia ? . Taki prosty do wykonania domowym sposobem podpowiem. Docinasz patyczek, przewiercasz w nim otwór wzdłuż i ustawiasz tak głęboko wiertło w uchwycie ile Tobie potrzeba. Czyli przykładowo ma wystawać 0,5mm to tyle ustawiasz. Skupiasz się na wierceniu a nie na własnym wyczuciu, a pracę wykonujesz szybciej, powtarzalnie i bezpiecznie w imadełku.

Pamiętaj że podstawą wykonania każdej pracy jest przygotowanie sobie warunków do jej wykonania i "odpowiedniej narzędziowni" o ile jest potrzebna.
Widziałem już wiele złego i wiem że należy dmuchać na zimne. Bezpieczeństwo prac przede wszystkim bo zdrowie mamy tylko jedno. A że dłużej potrwa to trudno. Coś za coś.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363465
DELL...offtopujesz bo lubisz czy masz inne intencje. Przeczytaj co napisałem nad filmem i tyle.
Notabene czemu przy każdym przepisie na liquidy nie ma uwagi jak niebezpieczna jest baza nikotynowa? BHP ? wiertło nie zabije w przeciwieństwie do bazy z nikotyną w dużym stężeniu a nie każdy czyta pierwszy post...co widać po Twoich wpisach.

Dziękuję Senio za uwagi. Myślę, że osoby obawiające się o palce zastosują się do Twoich uwag bo są bardzo dobre.
Awatar użytkownika
By DELL
#363466
senio w Castoramie wszystko kupisz tylko jak tego używać aby sobie krzywdy nie zrobić.
Pozdrawiam *SMOKEKING*

-- [scalono] 17 lis 2011, 18:22 --

_Monter_ pisze:DELL...offtopujesz bo lubisz czy masz inne intencje. Przeczytaj co napisałem nad filmem i tyle.
Notabene czemu przy każdym przepisie na liquidy nie ma uwagi jak niebezpieczna jest baza nikotynowa? BHP ? wiertło nie zabije w przeciwieństwie do bazy z nikotyną w dużym stężeniu a nie każdy czyta pierwszy post...co widać po Twoich wpisach.

Dziękuję Senio za uwagi. Myślę, że osoby obawiające się o palce zastosują się do Twoich uwag bo są bardzo dobre.

Jesteś z tych nawiedzonych co proponowali e-palenie z sieci 220-230DC za pomocą zasilaczy wydajnych prąd owo i trudno z nimi było rozmawiać że to niebezpieczne.
Kończę i nie podejmuję dalszej dyskusji.
Awatar użytkownika
By zdzislaw422
#363482
No i klops !!! Bardzo ciekawy temat i jak zwykle zaśmiecony,wpisy nie na temat,dyskusje itp. itd. Za chwilę zrobi się tasiemiec na kilka stron i nie będzie można znależć tego co ludzi najbardziej interesuje.Rozumiem,że koledzy z dobrej woli chcą nas uchronić przed nieszczęśliwymi wypadkami,ale może założą temat np. BHP przy pracach z e -papierosem? Jak to będzie kogoś interesowało to sobie poczyta,chociaż wątpię.Jak na razie to leżą mi na biurku DC a kolega @Monter musi odpowiadać w swoim temacie na zarzuty a mnie bardziej niż BHP interesuje jak wyczyścić DC :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 18:36 przez zdzislaw422, łącznie zmieniany 1 raz.
By Pilot353
#363487
Zalej szklanką wrzącej wody, jak wystygnie trochę to kilka razy zanurzaj i przedmuchaj. Potem suszenie i wapowanie. Zazwyczaj tak robię gdy przegapię moment kończenia się zapasów i czekam na przesyłkę.
Awatar użytkownika
By Lutor
#363488
zdzislaw422 pisze:No i klops !!! a mnie bardziej niż BHP interesuje jak wyczyścić DC :)
Pozdrawiam

przepłukać w gorącej wodzie, a następnie zostaw na noc zalany spirytusem w szklance pózniej wysusz
Awatar użytkownika
By analog3
#363492
_Monter_-po 1-wbitym na wolnych obrotach wiertelku zmienisz zdanie :D -czego Ci oczywiscie nie zycze,a wracajac do tematu,podaje sposob reczny do kartkow stalowych.
Bierzemy iglaka najlepiej trojkatnego-wypilowujemy rowek ,a otwor robimy gwozdzikiem-tez dziala :D
Awatar użytkownika
By Grzecho
#363498
Proszę pamiętać, aby nie poparzyć łapek gorącą wodą. :)
A tak serio. Ja kartek trzymam za pomocą spinacza do bielizny. Nie porysuje nam go jak np. obcęgi i od strony ustnika przelewam go gorącą wodą a dalej tak jak opisał lutor.
Pilot353 pisze:... a następnie zostaw na noc zalany spirytusem w szklance pózniej wysusz


Taka regeneracja nie zawsze pomoże kartkowi na długo ale zawsze masz czs na zamówienie nowych
Awatar użytkownika
By sikorex
#363500
Już widzę jak DELL rozbiera i lutuje kolejną baterie w np. w okularach ochronnych
Jak szlifujecie dremelkami też w okularach
tymi pilniczkami i gwozdzikami też można sobie zrobić krzywdę.
Monter dopisz w pierwszym poście że nie odpowiadasz za szkody powstałe przy tych pracach i w pupie to miej
ps
analog3 bez urazy
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363508
DELL pisze:senio w Castoramie wszystko kupisz tylko jak tego używać aby sobie krzywdy nie zrobić.
Pozdrawiam *SMOKEKING*

-- [scalono] 17 lis 2011, 18:22 --

_Monter_ pisze:DELL...offtopujesz bo lubisz czy masz inne intencje. Przeczytaj co napisałem nad filmem i tyle.
Notabene czemu przy każdym przepisie na liquidy nie ma uwagi jak niebezpieczna jest baza nikotynowa? BHP ? wiertło nie zabije w przeciwieństwie do bazy z nikotyną w dużym stężeniu a nie każdy czyta pierwszy post...co widać po Twoich wpisach.

Dziękuję Senio za uwagi. Myślę, że osoby obawiające się o palce zastosują się do Twoich uwag bo są bardzo dobre.

Jesteś z tych nawiedzonych co proponowali e-palenie z sieci 220-230DC za pomocą zasilaczy wydajnych prąd owo i trudno z nimi było rozmawiać że to niebezpieczne.
Kończę i nie podejmuję dalszej dyskusji.

Jesteś z tych co muszą coś napisać byle napisać nie czytając wszystkiego. Nigdzie nie napisałem, że to bezpieczne.
Napisałem już dwa razy aby uważać i że warto zastosować się do uwag Senia.
Jak nie ma to dużo osób pyta a jak zrobisz to krytykantów bez liku ale żaden nie nakręci filmu według tego o czym prawi.
Jeśli admin uzna, żeby to usunąć to usunie.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 19:25 przez _Monter_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363523
analog3 pisze:_Monter_-po 1-wbitym na wolnych obrotach wiertelku zmienisz zdanie :D -czego Ci oczywiscie nie zycze,a wracajac do tematu,podaje sposob reczny do kartkow stalowych.
Bierzemy iglaka najlepiej trojkatnego-wypilowujemy rowek ,a otwor robimy gwozdzikiem-tez dziala :D

Nie wiem, wczoraj się urodziłem, 15 lat w mechatroniki samochodowej i nie wiem co może wiertło jedynka.
Przepraszam ale zawsze mnie irytuje kiedy ktoś zza monita uważa inną osobę zza monitora za nowo narodzonego, mniej doświadczonego tudzież idiotę...
Kończę OT bo męczy mnie hipokryzja.
Awatar użytkownika
By senio
#363524
Nie po to napisałem tą uwagę i wtrąciłem swoje 0,03pln żeby wywołać niepotrzebne sprzeczki i przytyki. Monter coś robi pokazuje i chwała mu za to. Jak by takich ludzi nie było jarali byśmy dalej tanki czy inne takie. Chodzi tylko o to że można to zrobić nieco inaczej, bezpieczniej i tylko tego tyczyła się uwaga. Tak więc nie ma co tego roztrząsać dalej. Stosowna uwaga jest, jak Monter kupi sobie imadełko, zrobi ogranicznik wiercenia, nakręci nowy film, usunie wpis ostrzegawczy to będzie całkiem cacy. Przejdźmy do porządku tematu już.
Awatar użytkownika
By el Petto
#363645
_Monter_ pisze:Nie wiem, wczoraj się urodziłem, 15 lat w mechatroniki samochodowej i nie wiem co może wiertło jedynka.
Przepraszam ale zawsze mnie irytuje kiedy ktoś zza monita uważa inną osobę zza monitora za nowo narodzonego, mniej doświadczonego tudzież idiotę...
Kończę OT bo męczy mnie hipokryzja.


_Monter_ - nie napinaj się tak, bo senio i DELL mają rację!

Prezentujesz wyjątkowo niebezpieczne zabawy z wiertarko-wkrętarkami!!!

Co z tego że Ty i wielu innych ma jako-takie obeznanie ze sprzętem i minimum wyobraźni przy jego użytkowaniu, jeśli znajdzie się - a życie (i np. czytanie postów na tym forum) uczy, że dość łatwo się znajduje - paru takich, co tych cech nie posiedli i będzie płacz!
Pomijam truizm, że rutyna najbardziej zabija..., widziałem już np. stolarzy z wieloletnim stażem - szukających paluchów w stercie wiór, czy 'wiertaczy precyzyjnych' panikujących po niechcącym wciśnięciu blokady wyłącznika...

Nikt nie neguje Twojego poświęcenia i chęci pomocy innym, ale to również trzeba robić 'z głową'!

Może opracuj jakąś bardziej bezpieczną metodę dziurkowania plastiku....hmmm...napunktowanie igłą/gwoździkiem i dalsze rozwiercanie końcówką scyzoryka/nożyczek,
bo przepalanie gorącym pręcikiem/grotem lutownicy - to chyba 'nie halo'...? :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#363650
DELL pisze:Tomba przywołujemy Cię do tablicy :D

Jak już zostałem przywołany do tablicy, to się wypowiem :)
Tak, nie polecam takiego sposobu wiercenia i zgadzam się z oponentami Montera.
Poza tym, wydaje mi się, że kręcenie takiego wideo nie mam sensu (no ale może się mylę).
To tak, jakbym chciał pokazać komuś jak się pisze na klawiaturze kompa i nagrał jak piszę :lol:
Kurcze, chyba wystarczy napisać, że można wiercić. No ale może w tej dobie trzeba pokazywać jak wygląda wiertarka (a raczej wkrętarka) i wiertło? Nie wiem. Nie znam się.
Awatar użytkownika
By wojan
#363656
Mój Boże to opis dla nietechicznych, a nie debili. Dla tych drugich wypada stworzyć nowe forum. Ilu znacie nietechnicznych, którzy przewiercili sobie ręce, bo ja żadnego. Co innego z debilami, bo pamiętam gościa który zszywaczem pneumatycznym przystrzelił sobie płytę do dłoni (pracował w swoim fachu kilka lat) i nie nazwał bym go nietechnicznym.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363669
Jak wspomniałem urodziłem się wczoraj i nic w życiu nie widziałem. Nie spinam się bo nie mam takiej natury. Jeśli macie lepszy sprzęt i pomysły to macie pole do popisu, chętnie wstawię Wasz film.
Ja nie każę tego robić a pokazałem jak ja to robię więc jeśli ktoś chce to zrobi lub nie. Mam wszystkie członki i tak też pozostanie bo mam swój rozum i łokciem doopy nie będę podcierał.
Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce to w łyżce wody się utopi. W tym toku rozumowania można dojść do granic absurdu.
Jesteś kolejną osobą, która wpada i odnoszę wrażenie, że nie przeczytała wszystkiego i bardzo wybiórczo traktuje temat.
Tomba...i to jest właśnie Wasz problem starych wyjadaczy. Wydaje Wam się, że nie ma po co pokazywać i wystarczy pisać...jednak ostatnio okazało się, że nie.
Naprawdę mam dość pisania o tym.
Awatar użytkownika
By Tomba
#363674
_Monter_ pisze:Tomba...i to jest właśnie Wasz problem starych wyjadaczy. Wydaje Wam się, że nie ma po co pokazywać i wystarczy pisać...jednak ostatnio okazało się, że nie.

Kolego z całym szacunkiem dla Twoich intencji i chęci. Ja też jeszcze takowe mam i chyba nie możesz mi nic zarzucić? W końcu liquinatora odkryłeś w wątku, który ja założyłem i w którym próbowałem go rozsławić (chyba, że się mylę?).
Ja sobie do tego prawa nie przywłaszczam (zwłaszcza, że to nie mój pomysł, o czym przypominam kolejny raz), a wręcz się cieszę, że kolejni e-palacze mogą z tego korzystać. W końcu po to założyłem.
Tylko kręcenie wideo o tym jak się wierci dziurki wydaje mi się nieco dziwnym pomysłem *BOJE SIE* :shock:
Chyba mam prawo do wyrażenia swojego zdania?
A Twój filmik oglądałem będąc w pracy i od razu mi się skojarzyło, że wiertło może się omsknąć.
Ja bym tak nie wiercił. Prędzej położyłbym na blacie stołu.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#363678
Nie oglądałeś filmu o liquinatorze w którym to mówię o tym, że to nie mój pomysł. Jak najbardziej dowiedziałem się o tym Z Twojego wątku i nie wiem skąd wątek o zarzucaniu.
Wiedziałem, że jak nie podkreślę tego to w którym momencie to się stanie co właśnie się stało.
Nakręciłem film (i w nim o tym powiedziałem) bo kilka osób zadało mi pytanie jak to zrobić bo choć czytają to nie wiedzą, tak po prostu.
Po raz kolejny napiszę, że jest to wizualizacja a nie prikaz ja to robić. Ani razu nie powiedziałem, że musisz tak zrobić. Każdy ma wolną wolę i wybór czy skorzystać czy też nie.
Temat z BHP zaczyna zmieniać kierunek.
Łatwo jest oceniać trudniej prezentować.
Awatar użytkownika
By Tomba
#363680
Dobra Monter. Nie mam zamiaru się z Tobą spierać.
Wyraziłem tylko swoje zdanie, bo byłem wywołany do tablicy.
Jeżeli była takowa potrzeba, to OK.
Doceniam Twoje chęci i nie mam zamiaru temperować zapału.
Ja już kończę w tym wątku. Peace.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#363686
Może i na tej wizualizacji niezbyt zostały zachowane zasady BHP, ale przypomnijcie sobie inne filmiki z forum. Moim zdaniem są o wiele bardziej niebezpieczne. Tutaj jest wiertarka na wolnych obrotach. Ktos się tego będzie trzymał to nie stanie się wielka krzywda <choć imadełko wskazane>. Ale pomyślcie sobie o tych wszystkich filmikach np. o napełnianiu wkładów/kartomizerów. Przecież ukłuć się igłą z liquidem przy napełnianiu jest 10x łatwiej. Nie wspominając już o przetarciu sobie oka palcem pobrudzonym liquidem. Czy ktoś na filmikach pokazywał, że trzeba umyć ręce? Używać ochronnych rękawic przy zabawach z igłą? Czy używał ochronnych rękawic podczas docinania uszczelki w CE2 bardzo ostrym nożykiem? Nie wydaje mi się. Na tym forum powinny być dorosłe osoby i chyba każdy podstawowe znajomości BHP posiada. A przynajmniej posiadać powinien.
Awatar użytkownika
By uziq
#364765
_Monter_ pisze:Tomba...i to jest właśnie Wasz problem starych wyjadaczy. Wydaje Wam się, że nie ma po co pokazywać i wystarczy pisać...jednak ostatnio okazało się, że nie.
Naprawdę mam dość pisania o tym.



jak najbardziej jestem po stronie Montera
Niestety, ale nie dla wszystkich 'przewiercenie dziurki' jest czymś oczywistym. Nie każdy ma 'duszę technika', i taki tutorial w postaci filmiku, wyjaśniający każdy banał i szczegół, jest całkowicie przydatny dla osób ktore nigdy wcześniej nie miały do czynienia z liquinatorem.

Poza tym od jakiegoś czasu, forum można podzielić na dwie grupy osób - weteranów, czyli starych wyjadaczy ktorzy operują skrótami, i często początkujący którzy przeglądają forum nie mają pojęcia o co kaman, oraz ci właśnie początkujący którzy wchodząc na forum nei do końca wszystko rozumieją.

Z całym szacunkiem do wszystkich forumowiczów, jestem tu od ponad 6 miesięcy i nie nadążam za całą tą terminologią, często drapiąc się po głowie o co chodzi

MONTER, filmik świetny, łopatologiczny, wiadomo w 100% o co chodzi


pozdrawiam
Awatar użytkownika
By _Monter_
#364776
Mareckimt pisze:
uziq pisze:...jestem tu od ponad 6 miesięcy i nie nadążam za całą tą terminologią, często drapiąc się po głowie o co chodzi...
Bo może czytanie forum warto zacząć od początku?
Choćby TU i TU?
Te tematy trzeba okresowo aktualizować, możesz pomóc w tej pracy także.
A w nawiązaniu do tematu głównego dyskusji, to fanem prezentowanego filmu nie jestem i nie popieram przedstawionej metody wykonywania otworu w kartomizerze. Sam niekiedy robię coś niezgodnie z zasadami BHP, ale chwalić się tym i sugerować metody innym nie zamierzam.

Trochę jak słuchanie komentarzy w "pirat drogowy"...dobrać odpowiednie słowa aby podgrzać atmosferę...
Cieszę się, że nie zamierzasz się chwalić...chwaląc się o tym na forum.
Awatar użytkownika
By Tomba
#364798
uziq pisze:[ wyjaśniający każdy banał i szczegół, jest całkowicie przydatny dla osób ktore nigdy wcześniej nie miały do czynienia z liquinatorem.

Poza tym od jakiegoś czasu, forum można podzielić na dwie grupy osób - weteranów, czyli starych wyjadaczy ktorzy operują skrótami,

Takie stwierdzenie mnie osobiście uraziło.
Zrobiłem szczegółowego tutka dla wszystkich (ponad 38 tysięcy otwarć): viewtopic.php?f=266&t=16771&start=0
Udzielałem odpowiedzi na setki pytań, a Ty mi jeszcze coś zarzucasz?
No sorry kolego, ale nie będę kręcił filmów jak należy wywiercić otwór.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#364805
Ale nikt Ci Tomba nie karze kręcić filmów jak wiercić otwory i nie wiem dlaczego znowu ja jestem besztany w , bądź co bądź Waszym sporze".

A co do meritum...
Każdy z nas palił i miał świadomość, że analogi zabijają a nawet czytając ostrzeżenie brał paczkę w sklepie do ręki, otwierał ją i się truł.
Ile osób zabiło się (skrzywdziło się papierosami) a ile wiertłem 1,2 mm ?
Jak już napisałem wcześniej, każdy jest dorosły i umie wybrać właściwą drogę dla siebie a robienie teraz z siebie "troskliwego o zdrowie" paląc x lat analogi to trochę hipokryzja bo truliście nie tylko siebie ale każdego, kto stał obok.
EOT.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.