EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By RaVaU
#17826
Ciekawostki
Zadziwiające działanie papierosów

Nawet u osób nie palących nikotyna działa uspokajająco - wykazali naukowcy z Kalifornii. Autorzy pracy opublikowanej właśnie na łamach pisma "Behavioral and Brain Functions" sugerują, że nikotyna zmienia aktywność tych części mózgu, które są zaangażowane w hamowanie negatywnych emocji takich jak złość i agresja.

Jean Gehricke wraz z zespołem z University of California badał wpływ nikotyny uwalnianej z plastrów nikotynowych na tendencję do zemsty po prowokacji zachowań agresywnych. Uczestnicy grali w grę komputerową, a na monitorze widzieli obraz gry innej osoby, o której myśleli że jest ich przeciwnikiem chociaż w rzeczywistości każdy grał sam. Po każdej rundzie zwycięzcy mieli możliwość ogłuszenia przeciwnika przy pomocy wyjątkowo nieprzyjemnych dźwięków o głośności i czasie trwania wybieranym przez zwycięzcę.

Badacze zaobserwowali, że u znacznej części uczestników nikotyna zmniejsza chęć zemsty nawet jeżeli zachowanie przeciwnika jest prowokujące. Gehricke dodaje, że u osób u których zanotowano redukcję zachowań negatywnych, zaobserwowano również zmiany w metabolizmie mózgu w tych obszarach które są odpowiedzialne za orientację, planowanie i przetwarzanie bodźców emocjonalnych.

Zdaniem autorów pracy ich odkrycie sugeruje, że ludzie wybuchowi są bardziej podatni na działanie nikotyny i w związku z tym łatwiej się uzależniają. Naukowcy dodają, że terapia pomagająca kontrolować swoją złość może pomóc w rzucaniu palenia.

PAP, JG / Wczoraj 0:17
Awatar użytkownika
By Aikanaro
#17839
Czy to aż tak nowe odkrycie...? Od dawna wiadomo, że częściej po papierosa sięgają ludzie nerwowi, wybuchowi, podatni na stres (co nie jest równoznaczne z częstością i wielkością ekspozycji na stres), niecierpliwi, emocjonalnie wrażliwi itp. itd. Do tego również zalicza się złość (która z tego wszystkiego wynika i w tych samych rejonach mózgu jest... "przetwarzana" ;))
By jaceka
#31363
- E-papieros to nic innego jak przyrząd do podawania nikotyny. Ona sama nie jest rakotwórcza, jej szkodliwość jest nieporównywalnie mniejsza niż palenie. Ale w końcu nie jest to woda - mówi prof. Witold Zatoński z Centrum Onkologii w Warszawie, od lat zwalczający palenie, prezes fundacji Promocja Zdrowia.

- Na temat papierosów elektronicznych nie ma żadnych znaczących badań. Ich ewentualna nieszkodliwość nie ma weryfikacji naukowej - ocenia prof. Piotr Tutka z Katedry Toksykologii Akademii Medycznej w Lublinie, badający m.in. wpływ nikotyny na pracę mózgu.

- Jeśli e-papieros eliminuje spalanie tytoniu, substancje smoliste, rakotwórcze, tlenek węgla, dym, popioły itd., to ja bym tego inhalatora nikotyny nie zwalczał - deklaruje dr Andrzej Woliński, pneumonolog
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Dymek.html

przyrząd do podawania nikotyny. Dobre ;-)
Awatar użytkownika
By fox_tychy
#33364
RaVaU pisze:
Nawet u osób nie palących nikotyna działa uspokajająco - wykazali naukowcy z Kalifornii.


Od Dawna wiadomo że nikotyna wspomaga wydzielanie Endorfin (chyba w przysadce mózgowej) co wspomaga dość konkretnie tonizację czyli uspokojenie :)
dlatego też osoby rzucające palenie często są nerwowe organizm jest przyzwyczajony do sporej ilości endorfin.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.