EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.

Jak często myjesz swój atomizer?

Raz na tydzień
73
23%
Raz na dwa tygodnie
53
17%
Raz na miesiąc
47
15%
Nie myje wcale
140
45%
By Kamol
#202026
Ehh moj atomizer w tr 108 chyba całkiem padł.... jest czysciutki juz i nie dymi nadal :( a ma dopiero miesiąc... kupilem go tu od uzytkownika pewnego...
juz wiem, aby kupowac tylko nowe przedmioty tego typu.......
By mact
#202508
sprawdź miernikiem czy ma koło 3,4 ohma rezystancje
jeśli tak to poświeć latarka w głąb i sprawdź czy grzałka nie jest czarna, czarny kolor świadczy o dużej ilości osadu w dodatku zasklepionego wtedy warto zalać atomka na 24h woda utleniona żeby osad namiękł, choć nie zawsze się udaje.
By Lukasz27
#202553
King wymienil mi atomki wszystko fajnie chmury dymu ale po chwili strasznie niedobry smak jakbym zaciagal sie spalanym plastikiem dym gryzie w gardlo kaszle,zakraplam watke i na chwile przechodzi potem po 5 buchu znow ten smak.Najgorsze jest to ze przy poprzednich dwoch atomkach na poczatku bylo to samo po jakims czasie przeszlo.Pale niedlugo i nie wiem co to jest ? niechce kombinowac z watkami i marnowac liquid na takie zabiegi.Nie wierze ze nikt z forumowiczow nie spotkal sie z tym smakiem jezeli mial atomki od kinga ? moje pytanko brzmi co to do cholery jest ?.
By user
#202556
Jak to co to jest?
Sam piszesz, że nie chce Ci się bawić z watkami. A to podstawa.
Oryginalne wkłady mają watki nadające się do wielu rzeczy, ale niekoniecznie do e-palenia.
Sam psujesz atomizer paląc go na sucho, właśnie przez te nieszczęsne watki.
Jest z 2 "miliony" postów z poradami jak wykonac watke idealną, bądź też zastosować Blue Foam, gąbkę.
Ale skoro Ci się nie chce ...................
Odpowiedź na Twoje pytanie:
To jest Twoja niechęć do udoskonalenia wkładu.
By Lukasz27
#202561
Sam przygotowuje watke z filtusa ale ok bede kombinowal czyli ten gryzacy smak to jest oznaka ze pale na sucho.Dziekuje za odpowiedz i sorry za podniosly ton mojego postu :).Myslalem ze to te atomki tak maja,przeszukiwalem forum co do wkladu widzialem tez filmy jak ludzie penseta zgniataja watke i wkladaja do wkladu mam podobnie gruba watke i niestety nie oddaje liquidu i pojawia sie smak palonego plastiku.
By user
#202562
No problem ;)
Watka, i związany z nią transport liquidu na siatkeczkę grzałki, to podstawa. Bez tego nie ma prawidlowego odparowywania liquidu.
Za to wypalasz resztki tego co znajduje się na grzałce, i stąd "smród"
Naprawdę 97% oryginalnych wkładów, na watki do d...y.
Stąd moje, i nie tylko, wariacje z gąbką BlueFoam (BF)
Choć przyznam, że da się tak dobrac ilość watki, aby działała prawidłowo, i czasem lepiej niż gąbka.

Watka nie może byc zbita, to logiczne. Liquid spływa wzdłuż jej włókien.
Nie może byc ciasno upchana, bo zbyt wolno z niej ścieka.
Musi mieć proste włókna, i być stosunkowo luźno we wkładzie.
By Lukasz27
#208479
O atomki trzeba dbac, wczoraj po 1,5 tygodniowym uzywaniu atomkow stwierdzilem ze nie odczuwam na nich smaku liqudiu , jakis dym byl ale smaku kompletnie zero.Moje dotychczasowe dbanie polegalo tylko na przedmuchaniu i odstawieniu do gory gwintem na noc.Wczoraj po przedmuchaniu zapodalem do kazdego kulke zwinieta z recznika papierowego docisnelem spinaczem do siateczki i odstawilem na noc.Po porannym zaladowaniu kartridza czulem sciere wiec zapodalem po kropelce na siataczke i smak liquidu przy calym spaleniu kartridza jest idealny.Teraz wiem ze dwa wczesniejsze atomki zajechalem,wiem ze ta metoda jest stosowana przez epalaczy i zwie sie odsaczanie choc dowiedzialem sie o tym po fakcie :).Musze dodac ze pale liquidy tytoniowe od kinga inaczej jest np przy blue lagoon od rm1 ten liquid jest tak aromatyczny ze jego smak chyba na niczym nie zaniknie i przez to nie podszedl mi w ogole.
By Oowad700
#208489
Ja na noc wkładam do atomka zwiniętą w rulonik chusteczkę higieniczną i to pomaga.Kolega reed ma rację,odkąd stosuję niebieską gąbkę od Peleona i do tego rureczkę, palenie na atomku stało się przyjemnością.Z początku był to dla mnie koszmar,ale dzięki poradom doświadczonych forumowiczów opanowałem ten temat/jak mi się wydaje/.
By roxson
#270910
Te wszystkie wasze porady można o kant d...rozbić.Przecież Lukasz27 kupił ORGINALNY ZESTAW i wg reeda spalił atomizery przez złe watki,cytuje "..Naprawdę 97% oryginalnych wkładów, na watki do d...y.".To na cholerę ktoś to sprzedaje?
By 1krzysztof
#271016
EGO Kamikaze Tank, używane dwa atomizery od pierwszych dni lutego '2011. Jeden 80% czasu, drugi 20% czasu (na czas czyszczenia pierwszego).
Codziennie przedmuchuję, a raz w tygodniu:
- przelanie w obu kierunkach gorącą wodą (prawie wrzącą)
- osuszenie przez noc na kaloryferze.
Pracują oba bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
By cieniu
#271025
roxson pisze:To na cholerę ktoś to sprzedaje?

Ponieważ Ty je kupujesz :lol:
By cosmowomen
#284417
Witam
Mam pytanie i zapytam tu [(a co tam :lol: )tak wiem, że był temat, ale nic z niego konkretnego nie wynika :roll: ] Jak przechowujecie nieużywane atomki?? Jadę właściwie na Kartkach CE2 i atomki (używane) poszły w odstawkę czy powinnam je wyczyścić i odłożyć w jakieś suche i ciemne miejsce?? Czy mogą sobie leżeć bez tych zabiegów??
Awatar użytkownika
By ohlers
#284434
Wiesz, ważne jest aby leżały z północy (gwint), na południe. :)
A tak na poważnie, to niektóre czyszczę i odsączam, a niektóre nie.
Losowo. Leżą sobie w pudełeczku, i czekają. Śpią ;).
I na ogół jest im to obojętne, czy jest widno, czy ciemno.
Kupuję takie bez oczu :)
By cosmowomen
#284682
Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o to czy jeśli zostawię nieużywane atomki upaćkane w środku liquidem,
a później będę chciała znowu zacząć ich używać to czy nie odmówią mi posłuszeństwa :twisted:
Awatar użytkownika
By utak3r
#284776
W zasadzie po trochu zależy to też od tego, czym były zalane... jeżeli jakimś mało trwałym liquidem (choćby np. cappuccino) to bym chociaż wydmuchał, jeśli nie wypłukał. Natomiast i tak i tak po wyjęciu i powrotu do użytkowania powinno się go przemyć i wydmuchać :)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#284791
Dzisiaj wyprobowalem sposob z mikrofala... istotnie liquid ladnie sie wydobywa z atomka.
Pol szklanki wody. Atomek nura do szklanki. Szklanka do mikrofalowki. 850W i jakies 3-4 minuty.

Zobaczymy jak wyschnie co z tego bedzie. :)

Strasznie lipne atomki mam aktualnie... i juz kombinuje jak moge by je jakos zmusic do sprawnosci.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.