EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Aquas
#267310
Od niedawna pale ep wcześniej paliłem vicki light paka szla na dzień a teraz mam płyny 18 i 14 mg czasem potrafię opróżnić kartek xl w ciągu dnia. od kilku dni zauważyłem dziwne objawy jestem prawie cały czas zmęczony i chce mi się spać, czasem czuje lekkie zawroty głowy (tak jak bym zapalił analoga po raz pierwszy takie dziwne kręcenie w głowie ) i co najgorsze i najbardziej budzi mój niepokój od kilku dni regularnie mierze ciśnienie i wyniki troszkę mnie martwią przeważnie mam w granicach 160/80 puls 60-70 ale zdarzały się kilka razy 180/90 a czasem ciut mniej ale od kilku dni nie miałem mniej niż 150/80. dodam ze nigdy nie miałem problemów z ciśnieniem a po drugie w moim wieku to dość nietypowa sprawa (mam 24 lata)

przypuszczam ze to będzie przedawkowanie delikatne nikotyny ale chciał bym się was poradzić co o tym myślicie. Jeśli jest już gdzieś taki wątek to przepraszam.
Awatar użytkownika
By E-JACK
#267324
Aquas pisze:Od niedawna pale ep wcześniej paliłem vicki light paka szla na dzień a teraz mam płyny 18 i 14 mg czasem potrafię opróżnić kartek xl w ciągu dnia. od kilku dni zauważyłem dziwne objawy jestem prawie cały czas zmęczony i chce mi się spać, czasem czuje lekkie zawroty głowy (tak jak bym zapalił analoga po raz pierwszy takie dziwne kręcenie w głowie ) i co najgorsze i najbardziej budzi mój niepokój od kilku dni regularnie mierze ciśnienie i wyniki troszkę mnie martwią przeważnie mam w granicach 160/80 puls 60-70 ale zdarzały się kilka razy 180/90 a czasem ciut mniej ale od kilku dni nie miałem mniej niż 150/80. dodam ze nigdy nie miałem problemów z ciśnieniem a po drugie w moim wieku to dość nietypowa sprawa (mam 24 lata)

przypuszczam ze to będzie przedawkowanie delikatne nikotyny ale chciał bym się was poradzić co o tym myślicie. Jeśli jest już gdzieś taki wątek to przepraszam.


Jeśli tylko opróżniasz jeden kartek XL w ciągu dnia to nie wina przedawkowania nikotyny. Poza tym takie minimalne przedawkowanie raczej nie objawia się w ten sposób. Zazwyczaj po odstawieniu analogów ciśnienie obniża się, a często wraca do normy.. Ciśnienie masz dość wysokie i jeśli takie się utrzymuje to radzę się wybrać z tym do lekarza i wykonać badania.
By Aquas
#267326
e-jack w poniedziałek idę do lekarza mam nadzieje ze to nic poważnego zastanawia mnie tylko jeszcze jak długo się wydala nikotyna z organizmu. Już od 4 dni staram się mało epalic w pracy i w domu przy kompie tez już nie mam ep żeby nie korciło ale ciśnienie wciąż wysokie, tłumaczyłem to sobie tak ze po prawie miesiącu to płucka mi się oczyściły i po prostu więcej się wchłania niż wcześniej ale teraz zaczyna się martwic.
Awatar użytkownika
By E-JACK
#267332
Aquas pisze:e-jack w poniedziałek idę do lekarza mam nadzieje ze to nic poważnego zastanawia mnie tylko jeszcze jak długo się wydala nikotyna z organizmu. Już od 4 dni staram się mało epalic w pracy i w domu przy kompie tez już nie mam ep żeby nie korciło ale ciśnienie wciąż wysokie, tłumaczyłem to sobie tak ze po prawie miesiącu to płucka mi się oczyściły i po prostu więcej się wchłania niż wcześniej ale teraz zaczyna się martwic.


Ponieważ piszesz o 1 kartku XL na dzień, to tyle co nic. Ponieważ sam mam/miałem nadciśnienie i dwa razy lądowałem na OIOMie to wiem jaki to jest problem. Po odstawieniu analogów i całkowitym przejściu na ep nie miałem już nigdy z tym problemów (od 2 lat). Nadal biorę jakieś tam pigułki ale jak zapomnę to i tak nic się nie dzieje. A podwyższone ciśnienie może być spowodowane wielorakimi czynnikami od stresu po jakieś choróbsko. Także idź do lekarza i zrób dokładne badania.
Awatar użytkownika
By Tusia
#267342
(...)tłumaczyłem to sobie tak ze po prawie miesiącu to płucka mi się oczyściły i po prostu więcej się wchłania niż wcześniej ale teraz zaczyna się martwic.(...)


Nikotyna z e-p (prawdopodobnie) nie wchłania się w płucach ale w górnych drogach oddechowych. Może stres jakiś masz? Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, zleci badania i będzie wszystko jasne choć czasami trudno znaleźć przyczynę nadciśnienia.
Awatar użytkownika
By gentillo
#267421
Leczę się na nadciśnienie prawie do dziecka. Po przejściu na ep po jakimś czasie pojawiło się podwyższone ciśnienie, poszedłem do lekarza dostałem nowe leki i od jakiegoś czasu 130/70 max.
By Aquas
#267439
wiec w poniedzialek czeka mnie wizyta u lekaza a potem badania a miedzy czasie sprawie sobie slabsze olejki i sprawdze czy pomoze a co do tego kartka 1,8 ml to wydaje mi sie ze to ok 2x wiecej niz przy analogach
Awatar użytkownika
By gentillo
#267442
Ja wapuję do 8 ml dziennie płynu o mocy od 3 do 6 mg/ml.
By maniak
#267443
Aquas pisze:zastanawia mnie tylko jeszcze jak długo się wydala nikotyna z organizmu

Jakieś 2 godziny.
By Aquas
#267465
gentillo pisze:Ja wapuję do 8 ml dziennie płynu o mocy od 3 do 6 mg/ml.


8x3=24 a 8x6=48 czyli miedzy 24 a 48 wapujesz a ja 1,8 (zdaza mi sie wapowac cala xl i jeszcze pobusze mojego dse na roznych smakach ale licze ze te 1,8 wydymam ) 1,8x18=32,4 czyli w podobnych granicach tylko olejku duzo mniej :P
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#267509
maniak pisze:
Aquas pisze:zastanawia mnie tylko jeszcze jak długo się wydala nikotyna z organizmu

Jakieś 2 godziny.

Precyzyjniej mówiąc - po mniej więcej 2h stężenie nikotyny spada o połowę (to jest tzw. czas półtrwania). Czyli po 4h mamy 25%, po 6h - 12,5% itd... po 14h mamy 1% wyjściowej ilości nikotyny. Oczywiście tylko w przypadku, gdy już jej sobie nie dodajemy.

-- [scalono] 25 lut 2011, 23:52 --

Aquas pisze: czyli w podobnych granicach tylko olejku duzo mniej :P

Proponuję zamiast olejku używać liquidu... znacznie zdrowiej będzie. :twisted: :mrgreen:
By maniak
#267523
StaryChemik pisze:
maniak pisze:
Aquas pisze:zastanawia mnie tylko jeszcze jak długo się wydala nikotyna z organizmu

Jakieś 2 godziny.

Precyzyjniej mówiąc - po mniej więcej 2h stężenie nikotyny spada o połowę (to jest tzw. czas półtrwania). Czyli po 4h mamy 25%, po 6h - 12,5% itd... po 14h mamy 1% wyjściowej ilości nikotyny.

Skrót myślowy to był...
A z innej beczki - jeśli (hipotetycznie) przyjmiemy 2 molekuły nikotyny to po dwóch godzinach mamy jedną, a po czterech godzinach? :mrgreen:
Inna rzecz, że to trochę zależy od organizmu - te 2 godziny to przecież średni czas półtrwania. Każdy z nas ma nieco inny metabolizm.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#267530
Maniaku - tu nie można stosować skrótów myślowych... tu nas ludzie czytają - oni się uczą ;)

Odpowiadając na drugie pytanie: po czterech godzinach mamy lek homeopatyczny ;)
By Aquas
#267606
StaryChemik pisze:Proponuję zamiast olejku używać liquidu... znacznie zdrowiej będzie. :twisted: :mrgreen:


to tez był skrót myślowy (choć przyznam się szczerze ze nigdy nie zwracałem na to uwagi myślałem ze olejek i liquid są słowami używanymi zamienię :P :shock: )



edit
dwa dni bez ep (odstawiłem dla testów ani ep ani analogów) i zero zmiany no może trochę nie zauważyłem ciśnienia 180 ale wszystko się kreci wokół 150/80 a to i tak za dużo jak na mój wiek i fakt ze nigdy nie miałem problemów z ciśnieniem
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.