EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#242920
Oczywiscie ze moszesz.. :) Tyle ze z zalozenia ta baza jest bezsmakowa wiec i przyjemnosc z palenia bedzie taka sobie srednia :) Ale do sprawdzenia- mozna zalac sama baze jak najbardziej :) TYLKO NIE ZAPOMNIJ ZE ABY TEST BYL PRAWDZIWY - ATOMIZER MUSI BYC OCZYSZCZONY Z POPRZEDNIEGO LIQUIDU KTÓRYM PRZESIĄKŁ
By smoggus
#242922
Dalem teraz 2 krople na ml do nowego kartomizera i nadal to samo ;/ Nie odczekalem zbyt dlugo po zakropleniu bazy aromatem, wiec moze to to?

@edit
Teraz do 1ml bazy dodałem 1 kroplę aromatu i nadal czuje ten dziwny posmak od którego jest mi naprawde niedobrze... O co chodzi? Może jakoś go zniwelować gliceryną i/lub PG?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#243014
Hmm, kawe i cappuccino używałem 4kr/ml i była ok. Coffee Paradise w ogóle mi nie podeszła (nie bijcie mnie za to ;) ) tak samo wanilia. Spróbuj moze innych aromatów i pamiętaj o min. 24h odstania

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
By smoggus
#243027
No nie smakować może, kwestia gustu... Tylko, że tutaj naprawdę o smak nie chodzi bo tego się nie da palić. Parę buchów powoduje silny odruch wymiotny... Zastanawiam się czy może nie chodzi o mnie i czy nie mam jakiegoś uczulenia? No ale firmowe palę bez problemu, więc raczej wykluczam tę opcję. Mam niestety na razie tylko te aromaty, ale kilka buteleczek. Może są przeterminowała czy coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#243068
Niektórym wanilia zupełnie nie podchodzi z efektem podobnym do Twojego....
By look0x0
#244854
Świeży jestem w tym temacie, a wyszukiwarka padła więc wybaczcie jeśli się powtórzę.
Dziobak pisze:Same aromaty to za mało. Potrzebny jest jeszcze absolut tytoniowy, maltol i kwas jabłkowy.
Wtedy można zbliżyć się chociaż trochę do liquidów firmowych. Aromat to aromat - ma pachnieć.
Też mieszam i na poczatku wkurzałem się że z tych aromatów nic sie nie da zrobić sensownego.
Jak poczytasz dokładnie co piszą w wątkach ludzie z forum to chwalą sobie smaki miętowe, kawę,
czekoladę i niektóre owocowe. Wniosek - tylko takie smaki ludziom wychodzą smaczne. Tytoniowych
z tego nie ukręcisz choćby się nazywały Marlboro, Camel, Sporty i Klubowe razem wzięte. Po prostu
w liquidzie brak pozostałych składników. Zobacz skład Milda i będziesz miał odpowiedź gdzie jest problem.

Jak w takim razie uzyskać smak tytoniowy? Chciałbym zrobić wiśnię, menthol i tabacco.
Skąd wziąć pozostałe składniki i w czym samoróbka odbiega jakością, smakiem od firmowych ze względu na brak absolutu, maltolu i kwasu?
Miałem nadzieję, że wystarczy baza + aromat i będzie grało :(
Baza i aromaty od e-dym'ka się do czegoś nadają, czy polecacie coś lepszego?
Na czym polega fenomen "e-aromatów"? Inne typu np nie wiem takie do ciasta się nie nadają? Palnąłem głupotę?
Awatar użytkownika
By bbolss
#244932
hmm ja tez mam pytanko:)
ostatnio na próbę kupiłem vpg u e-dyma i parę aromatów.
Metodą prób i błędów zrobiłem pare ml przepysznej moim zdaniem wisienki - 3krople wiśni w likierze i 1kropla czarnej wiśni na ml.
Mieszanka była przepyszna słodka wiśniowa no mniam, wszystkim znajomym smakowała :D
Ale co dobre... szybko się kończy... ;P
i teraz próbuję zrobić dokładnie taki sam liquid , ale to nie to samo co przedtem! zapach może podobny ale smak hmm dużo mniej słodki !
może wie ktoś o co chodzi? wszystko było szczelnie zamknięte i vpg i aromaty ! gdzie uciekła "słodycz" ? próbowałem dać nawet więcej wiśni w likierze zakładając ze ona taka słodka... smak bardziej wyrazisty ale nadal mało słodkawy..
z góry dzięki!
Awatar użytkownika
By amment
#244989
Zakładam, że smak jest inny bo "nowy" nie leżakował. Aromaty spożywcze się nie nadają bo nie są robione na glikolu propylenowym (choć jakaś tam firma robi, nie pamiętam już która). Aromaty inawery można użyć do ciasta (tylko cenowo się nie opłaca), ale typowe aromaty do ciasta nie można użyć do sporządzenia liquidu.
Awatar użytkownika
By [H3]
#245105
look0x0 pisze:Świeży jestem w tym temacie, a wyszukiwarka padła więc wybaczcie jeśli się powtórzę.
Dziobak pisze:Same aromaty to za mało. Potrzebny jest jeszcze absolut tytoniowy, maltol i kwas jabłkowy.
Wtedy można zbliżyć się chociaż trochę do liquidów firmowych. Aromat to aromat - ma pachnieć.
Też mieszam i na poczatku wkurzałem się że z tych aromatów nic sie nie da zrobić sensownego.
Jak poczytasz dokładnie co piszą w wątkach ludzie z forum to chwalą sobie smaki miętowe, kawę,
czekoladę i niektóre owocowe. Wniosek - tylko takie smaki ludziom wychodzą smaczne. Tytoniowych
z tego nie ukręcisz choćby się nazywały Marlboro, Camel, Sporty i Klubowe razem wzięte. Po prostu
w liquidzie brak pozostałych składników. Zobacz skład Milda i będziesz miał odpowiedź gdzie jest problem.

Jak w takim razie uzyskać smak tytoniowy? Chciałbym zrobić wiśnię, menthol i tabacco.
Skąd wziąć pozostałe składniki i w czym samoróbka odbiega jakością, smakiem od firmowych ze względu na brak absolutu, maltolu i kwasu?
Miałem nadzieję, że wystarczy baza + aromat i będzie grało :(
Baza i aromaty od e-dym'ka się do czegoś nadają, czy polecacie coś lepszego?
Na czym polega fenomen "e-aromatów"? Inne typu np nie wiem takie do ciasta się nie nadają? Palnąłem głupotę?



Odnawiam, bo sam bym chciał wiedzieć.. :wink:
Awatar użytkownika
By Vince Black
#245196
Jeżeli aromat do ciasta jest na czystym PG i nie zawiera cukru IMO się nadaje.

Z maltolu nigdy nie korzystałem.
Z aromatu tytoniowego - owszem - tyle, że w moim odczuciu daje niby bagienny smak mokrego zielska (nie mylić z zielskiem, chodzi mi o zapach towarzyszący czysczeniu akwarium i zassaniu wody przy wymianie), nie jestem fanem a tak to czułem.
Z pH- owszem korzystałem, ale dla mnie to przerost treści nad formą. Nic mi to nie dało in plus.
Z Bittera owszem i polecam każdemu, kto narzeka na słodki smak liquidu. 0,5gtt/ml przynajmniej dla mnie to max, bo im bardziej suchy kartek - BW tym więcej ma do powiedzenia i zaczyna liquid smakować jak szampon. Ilość to odpowiada mi przy użyciu 30% VG.

Fenomen e-aromatów? To trzeba lubić. Mieszać, próbować, kombinować. Najpierw pojedyncze aromaty, potem mieszać kilka w jednym e-liquidzie. I kubeł zimnej wody na koniec postu - nie liczcie, że 100 bazy będzie się równało choć 100ml liquidu po którym będziecie się oblizywać. Nie liczcie, że każdy aromat dacie radę zużyć w słusznym celu (wap). To, że ja na 10ml DNB dam 45gtt Tobb C i 3gtt BW a potem rozcieńczę 5ml VG czy PG i będę chwalić pod niebiosa nie oznacza wcale że będzie smakować każdemu...
Awatar użytkownika
By [H3]
#247646
A ja mam pytanie tego typu, czy VPG baza jest gęstsza od zwykłej PG? słyszałem ze gęstość został obnizona dodatkiem wody destylowanej.. i na koniec jak to sie bedzie sprawdzać na Tanku? Irek - prosze o odpowiedź :wink:
Awatar użytkownika
By inawera
#247649
H3PQ4 pisze:A ja mam pytanie tego typu, czy VPG baza jest gęstsza od zwykłej PG? słyszałem ze gęstość został obnizona dodatkiem wody destylowanej.. i na koniec jak to sie bedzie sprawdzać na Tanku? Irek - prosze o odpowiedź :wink:


Lepkośc powninna być podobna. Nie wiem jak to będzie sie sprawdzało na tanku. Ale jak e-liquidy na PG idą to i VPG także zaskoczy. Pozdrawiam.
By pies_harry
#249508
Kilka rzeczy do uporządkowania mam w tym temacie. Przeczytałem poprzednie wpisy w temacie i coś mi się bardzo mocno nie zgadza.

Zacznijmy od tego - stworzyłem pierwszy własny płyn wychodząc z następujących założeń:
- baza PG da się palić sama. VG jest opcjonalne
- jak znajdę aromat z sugerowanym stężeniem - będę wiedział ile go dodać i jak zacząć
- 10ml bazy będzie dobre na początek - większa ilość na pierwszy raz to ogromne marnowanie składników

Wszystkie składniki kupiłem w sklepie twojliquid.pl. Jednym z nich był aromat 7 Leaves, przy którym w opisie było sugerowane minimalne stężenie 1,5%. (Założyłem, że objętościowe, bo łatwiej odmierzyć)

I właśnie te % mi się nie zgadzają. 2% to 4gtt/10ml - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale byłbym bardzo zaskoczony, bo stworzony płyn ma wyrazisty smak, zdecydowanie różny od smaku czystej bazy. Owszem, nie jest to jakaś rewela jeszcze, tzn ten wyrazisty smak nie jest tym smakiem o który mi chodziło, ale nie jest paskudny, gryzący ani "obrzydliwie chemiczny", jak piszą niektórzy. Pierwsza próba zakończyła się umiarkowanym sukcesem, mogę powiedzieć. W tym temacie znalazłem, że powinienem dodać 4gtt/1ml! To jest 20%! Wydaje mi się to na prawdę kiepską wydajnością jak na aromat! Gdybym dał 10x więcej aromatu - mógłbym uzyskać coś na prawdę paskudnego.

Pierwsze próby wykazały, że powinienem dodać VG do bazy PG żeby uzyskać lepszy dym. Dodawanie olejku tytoniowego (1gtt/10ml) daje w efekcie lekką nutę tytoniową, można dodać więcej, płyny nadal są za słodkie. W każdym razie zaczynanie od stężeń 10x większych wydaje mi się pomyłką.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#249512
Musisz próbować, prawdą jest że większość z nas używa aromaty w stężeniach 1-8gtt/ml a nie na 10/ml. Ale znam też parę osób które używają zgodnie z sugerowanym stężeniem czyli np. 4gtt/10ml i są zadowolone. Wszystko to kwestia smaku ;) 7 leaves jest bardzo mocnym aromatem, używam go 1gtt/ml, podczas gdy inne 3-6gtt/ml.

A czy jest to kiepska wydajność? Nie sądzę, w ogólnym przeliczeniu i tak wychodzimy na olbrzymi plus, 20-30gr/ml liquidu to dużo? Nie sądzę ;)
By pies_harry
#249700
Czyli faktycznie jest tak duża rozpiętość w mocy aromatów. Dobrze wiedzieć. Dodajesz czegoś jeszcze do 7 Leaves żeby był mniej słodki? Mi za pierwszym razem wyszedł z tego po prostu smak jabłkowy :) Po dodatniu trochę olejku tytoniowego było lepiej, ale to jeszcze nie to. Czy VG daje słodszy smak czy wprost przeciwnie? (zapomniałem zamówić VG więc w tej chwili nie mogę sprawdzić)

Moim wzorcem smaku jest Tobaco firmy Bogetech. Co ciekawe, ten smak różni się tak samo mocno od tego co uzyskuję mieszając samodzielnie jak i od gotowych płynów "tytoniowych" innych firm. Bogetech jako jedyny charakteryzuje się brakiem słodkawo-ostrego "smaku dominującego". Ich USA MIX jest prawie bezsmakowy, jest cała masa dymu, smak jest delikatnie słonawy, z bardzo odległą nutką tytoniu. Początkowo ten smak mi nie podchodził, był zbyt delikatny, po jakimś czasie przekonałem się do niego. W porównaniu wszystkie inne płyny wydają mi się słodkie i drapiące. Jak usunąć słodycz ze smaku?

Oto skład Bogatechów (pi x oko, bo podają to dla wszystkich smaków):
1. Tobacco Absolute, Burley - 14%
2. Orient Tobacco Absolute - 12%
3. Nicotine - 0 - 2,4%
4. 2, 5 -Dimethylpyrazine - 0,1%
5. 2-Acetylpyrazine - 0,2%
6. Linalol - 0,5%
7. Vanilia Extract - 4,4%
8. Propylene Glycol - 68%

Nie widzę VG, ale nie wiem co to jest 4, 5 i 6. Czy to są magiczne składniki dające te "kłęby dymu"? Czy "Tobacco Absolute" to to samo co "olejek nikotynowy"? Jeśli jest to coś podobnego, możnaby się pokusić o zmieszanie czegoś takiego: 10ml bazy + 40gtt tego olejku - o olejku czytałem, że ludzie uzyskują z niego smak któremu wręcz brakuje słodyczy, a przypomina najpodlejsze fajki bez filtra - jak dla mnie - dobry początek.

Czy sprawdził już ktoś jak działa MTS Vape Wizard flavor? Posiadam to cudo, dodałem nawet kroplę na 10ml, ale nie zauważyłem znaczącej różnicy. Płyn jest ciemnobrązowy, co ma w składzie - nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#249714
Wiesz, wszystko zależy od kubków smakowych, może komuś smakuje 7 leaves przy 4kr/ml, nie wiem. Ja większość aromatów używam ok 4kr/ml, a 7 leaves i Eukaliptus 1kr/ml. Co do smaku 7 leaves, dla mnie jest on anyżowy z nutką czegoś tytoniowego.
Olejku tytoniowego nie miałem, więc się nie wypowiem.
VG to gliceryna, daje słodki posmak :)
Liquidów tytoniowych takich jak z fabryki tak łatwo, jeśli w ogóle, nie zrobisz, wielu próbowało i poległo.
Słodycz usuniesz Bitter Wizard od Inawery.
Głowy nie dam, ale Tobacco Absolute to to samo co olejek tytoniowy, ale chyba w większym stężeniu. Tobacco Absolute dostaniesz w Perfumers Apprentiece.
Awatar użytkownika
By inawera
#249728
boogeyman pisze:Wiesz, wszystko zależy od kubków smakowych, może komuś smakuje 7 leaves przy 4kr/ml, nie wiem. Ja większość aromatów używam ok 4kr/ml, a 7 leaves i Eukaliptus 1kr/ml. Co do smaku 7 leaves, dla mnie jest on anyżowy z nutką czegoś tytoniowego.
Olejku tytoniowego nie miałem, więc się nie wypowiem.
VG to gliceryna, daje słodki posmak :)
Liquidów tytoniowych takich jak z fabryki tak łatwo, jeśli w ogóle, nie zrobisz, wielu próbowało i poległo.
Słodycz usuniesz Bitter Wizard od Inawery.
Głowy nie dam, ale Tobacco Absolute to to samo co olejek tytoniowy, ale chyba w większym stężeniu. Tobacco Absolute dostaniesz w Perfumers Apprentiece.



Kubki smakowe - racja.
Brak doświadczenia - wielki minus
Bitter Wizard - racja.
Tobacco absolute - ostrożnie.
Cierpliwości w lutym będzie Dirty Neutral Baza.
Swój własny e-liquid może smakować o niebo lepiej od kupnych, trzeba tylko troche poeksperymentować.
Nikotyna na DNB juz w Lublinie.
VG - gliceryna oprócz słodkiego posmaku daje gęsty, tłusty długo utrzymujący się dym.
A tak wogóle zapraszam po VPG Power Smoke.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#249755
pies_harry pisze:Oto skład Bogatechów (pi x oko, bo podają to dla wszystkich smaków):

Oni to podają na odczepnego - ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Inaczej czułbyś wanilię w każdym liquidzie.

Nie widzę VG, ale nie wiem co to jest 4, 5 i 6. Czy to są magiczne składniki dające te "kłęby dymu"?

Nie. Zajrzyj na mojego bloga, tam wszystko jest opisane.

Czy "Tobacco Absolute" to to samo co "olejek nikotynowy"?

Nie. Patrz wyżej. Pisałem o tym wszystkim kilka razy, naprawdę nie chce mi się powtarzać.

boogeyman pisze:Głowy nie dam, ale Tobacco Absolute to to samo co olejek tytoniowy, ale chyba w większym stężeniu. Tobacco Absolute dostaniesz w Perfumers Apprentiece.

Dobrze, że nie dajesz głowy, bo nie miałbyś w co wetknąć e-fajka. Patrz wyżej.
Awatar użytkownika
By R_a
#249756
Witajcie. Postanowiłem sam mieszać i właśnie dziś dotarła do mnie paczuszka od inawery - baza VPG i aromaty. Dlaczego czuję mydlany posmak? Kiedyś miałem tak gdy do gotowego liquidu dodałem zbyt wiele gliceryny... Może w VPG tej gliceryny jest za dużo i to dlatego? Myślę sobie czy dobrze że kupiłem VPG a nie PG... Fakt, po dodaniu aromatu (ananas) nie zostawiłem mieszanki aby się przegryzła bo nie miałem już żadnego liquidu. Jak myślicie o co może chodzić, czy smam może się po czasie polepszyć? Na razie mydełko Fa :-)
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#249760
R_a pisze: Dlaczego czuję mydlany posmak? Kiedyś miałem tak gdy do gotowego liquidu dodałem zbyt wiele gliceryny...

Wydaje mi się, że wiem o czym mówisz :). Po pierwszym mieszaniu też tak miałem. Bitter Wizard ratuje sprawę, całkiem inny smak wychodzi.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#249770
Po pierwsze liquid musi się przegryźć. Jeżeli tak nie robisz a chcesz zaraz wapować (powiedzmy po godzince czy dwóch) musisz użyć dużo mniej aromatu.
Awatar użytkownika
By gastolek
#249858
pies_harry pisze:Czyli faktycznie jest tak duża rozpiętość w mocy aromatów. Dobrze wiedzieć. Dodajesz czegoś jeszcze do 7 Leaves żeby był mniej słodki? Mi za pierwszym razem wyszedł z tego po prostu smak jabłkowy :) Po dodatniu trochę olejku tytoniowego było lepiej, ale to jeszcze nie to. Czy VG daje słodszy smak czy wprost przeciwnie? (zapomniałem zamówić VG więc w tej chwili nie mogę sprawdzić)

Moim wzorcem smaku jest Tobaco firmy Bogetech. Co ciekawe, ten smak różni się tak samo mocno od tego co uzyskuję mieszając samodzielnie jak i od gotowych płynów "tytoniowych" innych firm. Bogetech jako jedyny charakteryzuje się brakiem słodkawo-ostrego "smaku dominującego". Ich USA MIX jest prawie bezsmakowy, jest cała masa dymu, smak jest delikatnie słonawy, z bardzo odległą nutką tytoniu. Początkowo ten smak mi nie podchodził, był zbyt delikatny, po jakimś czasie przekonałem się do niego. W porównaniu wszystkie inne płyny wydają mi się słodkie i drapiące. Jak usunąć słodycz ze smaku?

Oto skład Bogatechów (pi x oko, bo podają to dla wszystkich smaków):
1. Tobacco Absolute, Burley - 14%
2. Orient Tobacco Absolute - 12%
3. Nicotine - 0 - 2,4%
4. 2, 5 -Dimethylpyrazine - 0,1%
5. 2-Acetylpyrazine - 0,2%
6. Linalol - 0,5%
7. Vanilia Extract - 4,4%
8. Propylene Glycol - 68%

Nie widzę VG, ale nie wiem co to jest 4, 5 i 6. Czy to są magiczne składniki dające te "kłęby dymu"? Czy "Tobacco Absolute" to to samo co "olejek nikotynowy"? Jeśli jest to coś podobnego, możnaby się pokusić o zmieszanie czegoś takiego: 10ml bazy + 40gtt tego olejku - o olejku czytałem, że ludzie uzyskują z niego smak któremu wręcz brakuje słodyczy, a przypomina najpodlejsze fajki bez filtra - jak dla mnie - dobry początek.

Czy sprawdził już ktoś jak działa MTS Vape Wizard flavor? Posiadam to cudo, dodałem nawet kroplę na 10ml, ale nie zauważyłem znaczącej różnicy. Płyn jest ciemnobrązowy, co ma w składzie - nie mam pojęcia.

Składniki 4,5,6 i wiele innych dostaniesz w Perfumers Apprentice
To są jakby "surowe aromaty" tzn. z nich producenci komponują aromaty które potem są w sprzedaży chyba.
Ale jakie zastosować proporcje to już jest tajemnica
Awatar użytkownika
By krakry1
#250221
gastolek pisze:Składniki 4,5,6 i wiele innych dostaniesz w Perfumers Apprentice
... a tak a'propos dziś właśnie tam dokonałem zamówienia (tabbaco absolute itp.). A ile Ty średnio czekałeś na przesyłkę i czy nie było cyrków z cłem (koszt zamówienia: 20,67$ z przesyłką).

I jeszcze jedno pytanie w temacie. Czy kwasowość bazy podobnie likwidują te specyfiki: od Twojego Liquid'a; http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16 , i ten od Inawery: http://www.inawera.com/earomat-minus-p- ... th=1_10_33
Awatar użytkownika
By gastolek
#250300
krakry1 pisze:
gastolek pisze:Składniki 4,5,6 i wiele innych dostaniesz w Perfumers Apprentice
... a tak a'propos dziś właśnie tam dokonałem zamówienia (tabbaco absolute itp.). A ile Ty średnio czekałeś na przesyłkę i czy nie było cyrków z cłem (koszt zamówienia: 20,67$ z przesyłką).

I jeszcze jedno pytanie w temacie. Czy kwasowość bazy podobnie likwidują te specyfiki: od Twojego Liquid'a; http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16 , i ten od Inawery: http://www.inawera.com/earomat-minus-p- ... th=1_10_33

Z Perfumers Apprentice i z szefową Lindą żadnych problemów.
Zamawiałem 3 razy i zawsze 5 do 7 dni oczekiwania, w zależności jak z niedzielami było.
Celnicy to chyba od 200 dolców czy nawet 200 euro się interesować zaczynają.
Tego Vape Wizarda z TL nie miałem, uzywam Bitter Wizard i pH minus z Inawery i Kwas jabłkowy z TL.
Awatar użytkownika
By krakry1
#250332
gastolek pisze:Tego Vape Wizarda z TL nie miałem, uzywam Bitter Wizard i pH minus z Inawery i Kwas jabłkowy z TL.
W takim razie przetestuję tego Vape Wizarda z TL. Zamówiłem właśnie to, bo zamawiałem w TL. PH Minus zaś jest tylko w Inawerze i trzeba by było osobne zamówienie. Zresztą mogę powiedzieć, że to właśnie kolega Gastolek zainspirował mnie (w innych tematach) do powiedzmy profesjonalnego podejścia do produkcji własnych liquidów. :D
Awatar użytkownika
By inawera
#250336
gastolek pisze:
krakry1 pisze:
gastolek pisze:Składniki 4,5,6 i wiele innych dostaniesz w Perfumers Apprentice
... a tak a'propos dziś właśnie tam dokonałem zamówienia (tabbaco absolute itp.). A ile Ty średnio czekałeś na przesyłkę i czy nie było cyrków z cłem (koszt zamówienia: 20,67$ z przesyłką).

I jeszcze jedno pytanie w temacie. Czy kwasowość bazy podobnie likwidują te specyfiki: od Twojego Liquid'a; http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16 , i ten od Inawery: http://www.inawera.com/earomat-minus-p- ... th=1_10_33

Z Perfumers Apprentice i z szefową Lindą żadnych problemów.
Zamawiałem 3 razy i zawsze 5 do 7 dni oczekiwania, w zależności jak z niedzielami było.
Celnicy to chyba od 200 dolców czy nawet 200 euro się interesować zaczynają.
Tego Vape Wizarda z TL nie miałem, uzywam Bitter Wizard i pH minus z Inawery i Kwas jabłkowy z TL.




Sprostowanie. Niestety dla nas wszystkich celnicy interesują sie już przesyłkami przekraczającymi 50$. W innym wypadku kilka ciekawych aromatów było by u nas juz od dwóch miesięcy. Nie polecam zakupów powyżej 50 $. Wspólpraca z celnikami to klęska. Trzeba wypisać SAD, samemu tego napewno nie zrobicie. Jeżeli przypadkiem zrobicie to w połowie miesiąca to zazwyczaj się zmienia wartość dolara przeliczeniowego. Wtedy zwort SAD-u do was i od nowa pisanie, opłaty etc. Agencje celne "powiązane" z celnikami w Warszawie biorą za usługe od 160 zł w górę. A czas oczekiwania ponad dwa miesiące.
Pozdrawiam.
Irek.
Awatar użytkownika
By R_a
#250459
Amix pisze:
R_a pisze:Ok, dzięki. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej, teraz przegryzają mi się jeszcze 4 smaczki, zobaczymy jak wypadnie mój debiut :-)

Żyjesz :?:
Opisz swoje doznania smakowe :)

Żyję, żyję :-) Powiem tak - dziś zdecydowanie lepiej, nie czuć mydła. Smak Whisky bardzo podobny do tego od Kinga, różnicy prawie nie widzę. Dark Vapure i 7 Leaves jak dla mnie mają podobny posmak z tym że 7 Lives jest łagodniejszy, no i ma jaśniejszy kolor. Periqe Black jest niezły ale "zalatuje" trochę spaloną gąbką, w sumie prawidłowo bo gąbki od Peleona używam, ale smak taki mam nawet jak jest ona dobrze nasączona. Ananas z kolei bardzo dobry i słodki, tak jak chciałem :-) Następnym razem zamówię sobie jeszcze aromaty jakieś bardziej tytoniowe bo szczerze mówiąc przy tych sugerowałem się tylko nazwą ;)
Awatar użytkownika
By krakry1
#250516
Mam pytanie. Jak to jest właściwie z datą przydatności bazy, aromatów, czy liquidów.
Co dzieje się z tymi płynami po "utracie" daty ich ważności: zmieniają smak, są trujące, czy może wybuchają? :mrgreen:

Pytam tak na poważnie - w III.2011 wychodzi mi data ważności bazy i paru aromatów i szczerze mówiąc nie wiem co dalej z nimi? Jakby wypowiedzieli się doświadczeni koledzy byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
By gastolek
#250520
krakry1 pisze:Mam pytanie. Jak to jest właściwie z datą przydatności bazy, aromatów, czy liquidów.
Co dzieje się z tymi płynami po "utracie" daty ich ważności: zmieniają smak, są trujące, czy może wybuchają? :mrgreen:

Pytam tak na poważnie - w III.2011 wychodzi mi data ważności bazy i paru aromatów i szczerze mówiąc nie wiem co dalej z nimi? Jakby wypowiedzieli się doświadczeni koledzy byłbym bardzo wdzięczny.

Olałbym to :D
Co się może stać niby z glikolem czy gliceryną, chyba nie więcej niż ze spirytusem/wódką.?
Przechowuj w szufladzie lub szafce z dala od słońca i mrozu/gorąca i tyle, myślę.
Awatar użytkownika
By sloneczko71
#258057
Ponoć sprawa tyczy się nikotyny, która jest najmniej trwałym składnikiem bazy i to ona decyduje o terminie przydatności. Ja ciągle jeszcze opróżniam liquidy robione na bazie z datą do grudnia '10 i jakoś żyję ;) Jednak radziłabym te przeterminowane bazy zużyć jak najszybciej, albo raczej w pierwszej kolejności, bo w końcu nikotyna to środek trujący a z takimi nie ma żartów.
Awatar użytkownika
By Crytek_Hunter
#260272
Chcę rozcieńczyć Camel Kinga 18 mam dwie butle 50 2 butle 10 King o smaku cygara 11 i dwie zerówki mięta jaka kombinacje proponujecie bo nie wiem jak najlepiej połączyć smaki ..18 jest po tygodniu pykania za mocna paliłem analogi 0,6 zależy mi na delikatnym miętowym posmaku .....Swoją drogą TANK to petarda..Zrywa mi beret z głowy ....
Awatar użytkownika
By miron52
#260306
Na początek spróbuj np camel 18mg z miętą 0mg w stosunku 2:1, to da liquid o mocy 12mg. Próbkę sprawdź na małej ilości np 2ml/1ml. Niech się przegryzie kilkanaście godzin, a najlepiej dobę. W razie czego kalkulator mocy liquidu masz tu http://twojliquid.pl/kalkulator-mocy-e-liquidu.html.
Mięta jest agresywnym smakiem i może się okazać, że należy dać mniej.
Awatar użytkownika
By HUDY147
#260672
a ja od jakiegoś czasu mam głupi pomysł;

Wytrzepać z papierosa tytoń i albo go zagotować w glikolu albo jakoś zrobić żeby oddał swój aromat do tego glikolu, potem przecedzić przez jakieś drobne sitko, tak żeby nie było tytoniu w gotowym aromacie i zrobić z tego liquid (dodać baze i gliceryne). Co sądzicie o moim głupim pomyśle?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.