EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#207523
No piękna robota ja na takiego się piszę ale z innym wzorem :D
Aż wierzyć się nie chce że ktoś to wystrugał
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#207525
Łaaadne to... :) Ale ja mam niestety 2 lewe ręce - więc ograniczę się tylko do podziwiania :)
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#207527
Wystrugał to facet. Niespecjalnie uzdolniony. Robi się to dosyć łatwo. Najpierw rysujemy ołówkiem, pisakiem do płyt CD itd. Potem bierzemy klasyczny nożyk do tapet (ten człowiek strugał samym ostrzem, bo nie miał oprawki do ostrza) i lecimy po liniach. Nie wydaje się aby było to mocno skomplikowane.
Do głowy przychodzi mi np. jakiś ciekawy wzór tatuażu. Przykleić na Egona i wycinać.
Awatar użytkownika
By PucH2
#207528
Wzory regionalne. Na początek Kaszubskie
Awatar użytkownika
By boogeyman
#207530
Fajne, chociaż tytuł sugeruje drewniane ego, to by było dopiero coś :)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#207534
Na początku może jest to ładne, ale od tych wystruganych miejsc po jakimś czasie pewnie zacznie się proces odłażenia farby i zamiast wzorka będzie fajek w bezkształtne plamy :mrgreen: i jedyne co pozostanie, to przerobienie całości korpusu na kolor inox :D
Awatar użytkownika
By kijan77
#207535
Agalloch pisze:Na początku może jest to ładne, ale od tych wystruganych miejsc po jakimś czasie pewnie zacznie się proces odłażenia farby i zamiast wzorka będzie fajek w bezkształtne plamy :mrgreen: i jedyne co pozostanie, to przerobienie całości korpusu na kolor inox :D

lakierem posmyrać?
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#207536
Na początku może jest to ładne, ale od tych wystruganych miejsc po jakimś czasie pewnie zacznie się proces odłażenia farby

Niekoniecznie. Mówimy o oryginalnych, gumowanych Ego. Ta guma naprawdę trzyma się dość solidnie. Nie tyczy się to RIVY i innych Egonowatych malowanych farbą
Awatar użytkownika
By Agalloch
#207537
kijan77 pisze:
Agalloch pisze:Na początku może jest to ładne, ale od tych wystruganych miejsc po jakimś czasie pewnie zacznie się proces odłażenia farby i zamiast wzorka będzie fajek w bezkształtne plamy :mrgreen: i jedyne co pozostanie, to przerobienie całości korpusu na kolor inox :D

lakierem posmyrać?


masz rację, trzeba by to jakoś zabezpieczyć. U mnie na e-petku powstał malutki punkcik zdrapanej farby (spotkanie z kluczami w kieszeni :oops: ) i widzę, że zaczyna się powoli poszerzać :cry:
unexplainedforces: właśnie tak mam na Rivie, stąd moje obawy
Awatar użytkownika
By jupiajo
#207560
Ja mam jedną baterię i tulejkę zeszlifowaną papierem ściernym w wiertarce. Można by na tym walnąć jakiś grawer, to już by było pro. :o
By user
#207570
Pisanki, kraszanki ............
Ja podziękuję, ale pewnie amatorzy tych "upiększeń" się znajdą.
Dla mnie piękna jest jednolita czerń gumy na egonie.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#207573
oszlifowane ego:

Obrazek

photoshopped:

Obrazek
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218478
Witajcie,
jeśli jesteście miłośnikami grawerowanej sztuki na e-papierosach zapraszam do obejrzenia kilku fotek. Grawer wykonany jest laserem, jest dokładny i w pełni powtarzalny.
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218480
StudioGrafic pisze:Witajcie,
jeśli jesteście miłośnikami grawerowanej sztuki na e-papierosach zapraszam do obejrzenia kilku fotek. Grawer wykonany jest laserem, jest dokładny i w pełni powtarzalny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By boogeyman
#218482
A jaka cena takiego graweru? Pewnie uzależniona od wielkości, ale może chociaż orientacyjnie podasz?
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218491
10 zł za grawer, grawerujemy tylko na swoich epapierosach - pełen asortyment Colinss, na etui również jeśli ktoś ma takie życzenie.
Może macie jakieś pomysły na grawer? Mam kilka wolnych baterii które chętnie ozdobię.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#218492
Szkoda że tylko na swoich, z chęcią bym podesłał moje egonki ;) Zwłaszcza że cena całkiem przyzwoita
By FemeFatale
#218495
no wlasnie, ja tez bym cos podzucila, oczywiscie przesylke bym oplacila, nie da rady? :(
Awatar użytkownika
By Kszywho
#218497
boogeyman pisze:Szkoda że tylko na swoich, z chęcią bym podesłał moje egonki ;) Zwłaszcza że cena całkiem przyzwoita

FemeFatale pisze:no wlasnie, ja tez bym cos podzucila, oczywiscie przesylke bym oplacila, nie da rady? :(


U naszego starego forumowicza i dostawcy zarazem już od dawien dawna można cosik takiego na e-fajku wystrugać. http://www.casablancacig.pl/index.php?p5037,dowolny-nadruk-na-e-papierosie
Sean4 to porządny chłop, więc pewnie można się z nim jakoś dogadać.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#218501
Kszywho pisze:
boogeyman pisze:Szkoda że tylko na swoich, z chęcią bym podesłał moje egonki ;) Zwłaszcza że cena całkiem przyzwoita

FemeFatale pisze:no wlasnie, ja tez bym cos podzucila, oczywiscie przesylke bym oplacila, nie da rady? :(


U naszego starego forumowicza i dostawcy zarazem już od dawien dawna można cosik takiego na e-fajku wystrugać. http://www.casablancacig.pl/index.php?p5037,dowolny-nadruk-na-e-papierosie
Sean4 to porządny chłop, więc pewnie można się z nim jakoś dogadać.

Ale to nadruk, nie grawer...
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218502
no niestety póki co grawerujemy tylko nasze... ale jak coś się zmieni dam znać
zawsze można spróbować się przerzucić na colinssa ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#218511
Ja tam nie widzę grawerowania. Tylko usuniętą farbę. Fakt, grawerka z prawdziwego zdarzenia by się przydała.
Znalazłem gościa co wykonuje piękne ornamenty z srebra i bursztynu. Tyle ze to tylko nakładka. Na razie go molestuje by wykonał jedną do egona.
Ciekawy sposób jest też na popularnym portalu http://www.youtube.com/watch?v=dpq4nPsBHvs&feature=player_embedded#
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218562
grawer polega właśnie na usunięciu wierzchniej warstwy grawerowanej powierzchni :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#218808
StudioGrafic pisze:grawer polega właśnie na usunięciu wierzchniej warstwy grawerowanej powierzchni :)


Odsyłam do http://pl.wikipedia.org/wiki/Grawerstwo . Wypalanie farby niebieskim laserkiem prawie pod grawerkę podchodzi. Tyle że prawie czyni wielka różnicę.

Trwałość tej farby no jakby to powiedzieć ... jest wielce kontrowersyjna. Bardzo dobrze mi się ja paznokciem zdrapuje bez względu na markę E.
Awatar użytkownika
By StudioGrafic
#218826
My do grawerowania używamy lasera CO2, który nie pozwala na to by naruszyć metal. W przypadku grawerowania e-p usuwana jest wierzchnia warstwa - czyli farba. Gdybyśmy chcieli uzyskać grawer głęboki wewnątrz metalu to pewnie lepiej by się tutaj sprawdził grawer mechaniczny, lecz ten o ile mi dobrze wiadomo jest nieco mniej precyzyjny niż laserowy. Szczegółów nie znam bo na takim nigdy nie pracowałam. W każdym razie laser w tego typu zastosowaniach sprawdza się świetnie i od lat jest wykorzystywany np. do znakowania metalowych długopisów. A obudowa długopisu niewiele się różni od obudowy e-papierosa, patrząc na to "oczami" lasera.
By maniak
#239922
Tak mi się przypomniało... Dla tych, co nie byli na poznańskim spocie - parę fotek mojej najstarszej bateryjki do eGo. Efekt chwili wolnego czasu, odprysku lakieru w jednym miejscu i spinacza biurowego jako narzędzia. I mam niepowtarzalne eGo :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
By soniqs
#244536
natchiony maniakiem zaczlem strugac kingowa tysiaczke. jutro efekty tatuowania :D
Awatar użytkownika
By Kszywho
#244540
No to i ja wystrugam swoją Starą Babkę 650 :mrgreen: ...a może i TanKing'a :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Virgo
#244549
Fajne, ale chyba trzeba umeć. Jak znam siebie to po pięciominutowym struganiu stwierdziłbym że nic mi sensownego nie wyjdzie i obdarł batkę do zera. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#244552
Dremelkiem Panowie dremelkiem. To nawet jak farby nie będzie efekty strugania zostaną.

Taki bez skórki to mój ulubiony fajek Virgo .
Obrazek
Awatar użytkownika
By soniqs
#244561
kurde przyznam ze nie jest to latwe :D godzine "tatuowalem" węza na swojej batce i pol godziny moje imie chinsku :D ogolnie batka bedzie w stylu kraju z ktorego pochodzi :D
By maniak
#244563
PucH2, czy to obok to zatyczka a la Leo/Tube?
Jeśli tak, to zdradź z czego i czy dobrze pasuje do eGo.
soniqs, przecież ma być niepowtarzalna... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 sty 2011, 20:14 przez maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By dubanek
#244565
maniak pisze:PucH2, czy to obok to zatyczka a la Leo/Tube?
Jeśli tak, to zdradź z czego i czy dobrze pasuje do eGo.


Pojemnik baterii od Ego :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#244770
maniak pisze:PucH2, czy to obok to zatyczka a la Leo/Tube?
Jeśli tak, to zdradź z czego i czy dobrze pasuje do eGo.

Tak to zatyczka a la Leo/Tube. Sprawuje się wyśmienicie. http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=39&t=10321
By maniak
#244795
Oż faktycznie. Pamiętałem te Twoje latareczki ale jakoś mi umknęło z czego była zatyczka. Dzięki za przypomnienie. Tylko cholera skąd ja to teraz wezmę? Mój jedyny eGo 650 jest "strugany" a 900ki raz że trochę za długie, dwa że jeszcze całkiem sprawne. Zresztą 650ka też.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.