EPF
Awatar użytkownika
By Tomba
#242854
Brawo Lesmie.
W takim razie już szykuję się na imprezkę z okazji okrągłego tałsena :)
Awatar użytkownika
By szczuro
#242855
no to zeby potem nie przegapic to ja juz pogratuluje tysiaczka koledze :-)
Awatar użytkownika
By lesmie
#242906
Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia, nie żebym miał problemy z watkowymi, bo mam to już opanowane do perfekcji, nie mniej mam już dość tych archaicznych watek.
Awatar użytkownika
By Tomba
#242927
Lesmie - podeślę ten wątek Kingowi.
Jak znam gościa, to stanie na wysokości zadania.
Z okazji tak pięknego jubileuszu jestem w stanie odstąpić Tobie moje miejsce w kolejce :)
By jaceka
#243011
tomba pisze:Lesmie - podeślę ten wątek Kingowi.
Jak znam gościa, to stanie na wysokości zadania.
Z okazji tak pięknego jubileuszu jestem w stanie odstąpić Tobie moje miejsce w kolejce :)
Jaka kolejka? Kto pierwszy ten lepszy.
Awatar użytkownika
By maxxix
#243012
Tak kukając w mój banerek zauważyłem i u mnie mały
jubileusz przypadający dokładnie dziś - czyli w ostatni
dzień roku.
Otóż dziś jest 50-ty dzień nie palenia śmierdzieli i
50-ty dzień przyjemnego dymania 18-tek... różnych zresztą :lol:
I wierzcie mi - bardzo się z tego cieszę.
Awatar użytkownika
By Tomba
#243025
Maxxiu, ja wierzę. Zwłaszcza, że miałam okazję i przyjemność poznać Cię wczoraj osobiście.
Trzymaj się i już tylko za 950 dni będzie mógł wpisać się w ten wątek :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#243029
lesmie pisze:Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia,

Sorki, że post pod postem, ale KING nasz Król Złoty odpowiedział.
Lesmie - będziesz miał - tylko musimy mu przypomnieć :)
Awatar użytkownika
By DELL
#243035
tomba pisze:
lesmie pisze:Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia,

Sorki, że post pod postem, ale KING nasz Król Złoty odpowiedział.
Lesmie - będziesz miał - tylko musimy mu przypomnieć :)

Tomba Tomba :D :D
Awatar użytkownika
By maxxix
#243047
tomba pisze:Maxxiu, ja wierzę. Zwłaszcza, że miałam okazję........



Tombuś - wyglądasz na 100% mężczyzny.... :lol:
Nie wydaje mie się, żebyś w ciągu 24h zmienil płeć :mrgreen: .
A serio - dziękuję za wszystko i te miłe słowa.
Jakoś bardzo Ciebie polubiłem.
Jestem pewien, że za jakiś czas mówiąc o Tobie
będę mój powiedzieć jak w reklamie pewnego złocistego napoju
dozwolonej po 23-ej :
NIEJEDNO RAZEM :D
Awatar użytkownika
By lesmie
#243050
tomba pisze:
lesmie pisze:Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia,

Sorki, że post pod postem, ale KING nasz Król Złoty odpowiedział.
Lesmie - będziesz miał - tylko musimy mu przypomnieć :)


Nie no, sądzę że dzięki Kingowi do końca stycznia wszyscy już uśmiercimy watki, żeby tak jeszcze znależć jakiś sposób na uśmiercenie healthów ?
By jaceka
#243053
lesmie. to ty nie na balu? na forum piszesz! Gratulacje, gratulacje. 1000 ależ wynik.
Wiesz, ciekaw jestem czy ten Twój tysiączek będzie przełomowy w dziedzinie e-papierosa.
Jeżeli atomizer od "tegotego" będzie dość trwały to jest szansa by Twój jubileusz pokrył się z przełomem ;-)
pozdrawiam serdecznie

DELL pisze:jaceka jaceka :D :D
DELL, DELL :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By lesmie
#243063
Czuję że to będzie przełom tak jak batki eGonków, te batki uwolniły nas od częstego ładowania a do tego są mało awaryjne i długo żywotne. TanKigi dodatkowo uwolnią nas od wymiany watek a ich pojemność około 1 ml też już satysfakcjonuje i cały kompletny e-p staje się prawie już bezobsługowy. Jak wynika z testów, dobrze i stabilnie dymi, dobrze oddaje smak e-liquidu czyli będziemy mieli prawie już doskonałego e-p.
By jaceka
#243064
Jeżeli "ToTo" będzie dostępne i będzie działać jak to testerzy opisują to, żyć nie umierać.
Taki sprzęcik+ baza i aromaty od Irka i już mi do szczęścia niewiele pozostanie.
Awatar użytkownika
By lesmie
#243071
King na pewno nie zawiedzie, tak jak jeszcze nie zawiódł do tej pory, testerzy są doświadczeni i godni zaufania więc na pewno będzie ok, w połączeniu z tanimi jak barszcz i coraz lepszymi samoróbkami to faktycznie żyć nie umierać. Kurde ale wszystko się zmieniło na lepsze przez te 1000 dni mojego e-palenia, wiele z tego co teraz mamy do dyspozycji nie było nawet w sferze marzeń.
By Risto
#243081
Witam.
Przyjmij gratulacje. Lesmie a pamiętasz swojego pierwszego e-papierosa? Powspominaj trochę. Jaki był? Jaki miał kolor? Manual czy automat? A pierwszy liquid: jaki miał smak,jaką moc? Poopowiadaj nam jak to się dawniej chmurzyło. Bo dzisiaj to człowiek nie nadąża za nowościami. Istny wyścig- i na pojemność batek, i na wielkość wkładów,i na nowinki konstrukcyjne, i na smaki liquidów, no i na promocje. Oczywiście to bardzo dobrze, ale jak to było 981 dni temu?

Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By lesmie
#243119
Pierwszy był biały RN4081, automat podciśnieniowy. Akustycznych i manuali nie było jeszcze, w ogóle nie było jeszcze prawie żadnego wyboru, oprócz RN4081 były jeszcze ze trzy modele na krzyż. Ten RN4081 nie był taki zły, choć kupiony przypadkowo na Allegro bo nie miałem jeszcze wtedy zielonego pojęcia o e-papierosach. Dymił dość przyzwoicie, co dwie godziny trzeba było ładować a ładowało się 4,5 godziny, wkłady miały pojemność ok 0,3 ml i oczywiście nie było jeszcze e-liquidów w buteleczkach którymi byłoby można sobie uzupełniać, jak skończył się e-liquid we wkładzie to kupowało się drogie fabrycznie napełnione wkłady których wybór mocy i smaku też był niewielki. E-liquid którymi napełnione były wkłady wydawał się wtedy bardzo tajemniczym płynem, nie wiadomo było co oprócz nikotyny zawiera ten płyn. Wydawało się że skład e-liquidu jest jakiś bardzo skomplikowany o drogich i niemożliwych do zdobycia składnikach oraz o bardzo zaawansowanej technologii jego produkcji i że samodzielnie nigdy nie będzie się tego dało sporządzić w domowych warunkach. Na to forum trafiłem przypadkowo dopiero po miesiącu e-palenia, było ono pierwsze w Polsce i było na nim tylko 15 forumowiczów i około 150 napisanych postów, było na nim kilku bardziej doświadczonych ode mnie e-palaczy i była to duża radość że było już z kim wymieniać doświadczenia i zaczęło się żmudne dochodzenie z czego składa się e-liquid i czy może nie dałoby się jakoś taniej sporządzić go samodzielnie. Z czasem okazało się że skład e-liquidu jest bardzo prosty o kilku bardzo tanich, powszechnie dostępnych składnikach. Problemem było tylko kupno nikotyny, w końcu udało się zamówić i kupować roztwór nikotyny z PG do czasu aż przerażony właściciel sklepu chemicznego jak się dowiedział że służy to nam do inhalacji, natychmiast przestał ten roztwór sprzedawać. Za aromat służyły wtedy krople miętowe na spirytusie z apteki aż do czasu kiedy jeden forumowicz o nicku Fikander podał nam sposób jak uzyskać nadający się do aromatyzowania e-liquidu aromat z aromatów do ciast które były na oleju jadalnym. Była to słynna metoda Fikandera którą długo stosowało wielu forumowiczów. W międzyczasie pojawił się od Janty gotowy e-liquid w buteleczkch, był to przełom i nie trzeba było już kupować drogich wkładów, z czasem pojawił się dostawca z bardzo tanim ale o dobrej jakości e-liquidem bazowym oraz PG a VG dobrej jakości można było kupić w aptece. Okazało się też że są na Allegro aromaty owocowe na PG do alkoholi a które znakomicie nadają się do aromatyzowania e-liquidu bazowego i rozpoczęła się era bardzo taniego e-palenia i pojawił się też dostawca z aromatami o smaku tytoniowym. Z e-papierosami prawdziwy przełom pojawił się stosunkowo niedawno, dopiero było to pojawienie się eGona z manualnymi długo żywotnymi batkami 650 mAh, co uwolniło nas od częstego uciążliwego ładowania i dużej awaryjności batek z automatycznym załączaniem podciśnieniowym jak i akustycznym. Problemy sprawiają jeszcze watkowe atomizery ale i tu najprawdopodobniej wkrótce będzie przełom za sprawą bezwatkowego TanKinga. No i tak w baaardzo dużym skrócie.

PS

A z życia forum największym przełomem było pojawienie się na nim Starego Chemika i lekarza Piotra_M którzy wnieśli nam tu olbrzymią wiedzę, bardzo cenni są też Telesfor i Wojan ze swoimi video testami, jest też kilku bardzo cennych dostawców z Kingiem, E-Jackiem i Irkiem na czele.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2011, 11:06 przez lesmie, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By LuckyS001
#243127
Gratulacje za 1000 i za ten "kawałek" ciekawej historii. Dla mnie (i zapewne nie tylko) to coś czego nie znałem - ja już na gotowe przyszedłem... Twoje zdrowie lesmie :piwo
Awatar użytkownika
By lesmie
#243218
Kurde, może Administrator coś by się tu wypowiedział, w końcu On pierwszy był tutaj pierwszy.
Awatar użytkownika
By mariolka
#243235
lesmie pisze: wyszło mi że e-palę już 981 dni, 19 stycznia będzie okrągłe 1000.


wiesz, ja wolę ci już dziś gratulować i szczerze gratuluje, bo akurat 19-I... to ja mogę być w krainie Oowad`a :lol:
Awatar użytkownika
By Riccardo
#243289
Lemsie, moje gratulacje. Pamiętam jak odkryłem to forum, jeszcze się nie rejestrowałem, tylko czytałem. Twoje posty - pełen szacunek, uważałem Cię - i nadal uważam, za guru e-palenia. Nauczyłem się od Ciebie bardzo dużo. Dziękuję Ci Lesmie i oby tak dalej. :)
BTW A RN4081 mam i uważam go - gdyby nie mikroskopijne wkłady - za jeden z najlepszych atomizerów.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#243296
tomba pisze:
lesmie pisze:Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia,

Sorki, że post pod postem, ale KING nasz Król Złoty odpowiedział.
Lesmie - będziesz miał - tylko musimy mu przypomnieć :)

Tomba- ale to było w zeszłym roku, więc właśnie sobie z kimś porozmawiałem telefonicznie. Nie powiem z kim :mrgreen: Ale usłyszałem w słuchawce bardzo godny tekst: "...Będzie miał! A jak nie dojadą, to nawet poświęcę swojego! Należy mu się na ten tysiączek!"

Lesmie- gratulacje.
Have a nice year!
Awatar użytkownika
By LinGruby
#243297
Witam *SMOKEKING*

@Lesmie kolejnego 1000-czka życzę *SMOKEKING* *SMOKEKING* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By lesmie
#243323
Kszywho pisze:
tomba pisze:
lesmie pisze:Żeby tak można było na 19 stycznia kupić już tanKinga, sprawiłbym sobie fantastyczny prezent na te 1000 dni e-palenia,

Sorki, że post pod postem, ale KING nasz Król Złoty odpowiedział.
Lesmie - będziesz miał - tylko musimy mu przypomnieć :)

Tomba- ale to było w zeszłym roku, więc właśnie sobie z kimś porozmawiałem telefonicznie. Nie powiem z kim :mrgreen: Ale usłyszałem w słuchawce bardzo godny tekst: "...Będzie miał! A jak nie dojadą, to nawet poświęcę swojego! Należy mu się na ten tysiączek!"

Lesmie- gratulacje.
Have a nice year!


Nie no, bez przesady, przecież nie odejmę samemu Królowi ostatniego tanKinga od ust, będę się oczywiście cieszył jak załapię się na pierwszy rzut, bo zapotrzebowanie może zaskoczyć nawet samego Kinga. Już wyobrażam sobie te gorące dyskusje w tasiemcowych postach jakie się rozwiną jak już będziemy to mieli.
Następny tysiączek na pewno nastąpi, bo nie mam zamiaru ani wracać do analogów ani przestać e-palić, żeby tylko zdrowie pozwoliło, no ale pzecież nie palę tylko e-palę to i powinienem dożyć w dobrym zdrowiu jeszcze niejednego tysiączka.

PS

Nie wiem czy wiecie ale to forum powstało 23 kwietnia 2008 r. (przyjmuję datę zarejestrowania się naszego Admina) i 18 stycznia, czyli jeden dzień przede mną będzie obchodziło 1000 dni swojego istnienia. To dobra okazja do ciekawych promocji przez naszych dostawców :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Popek102
#243363
Gratulacje dla Ciebie i Forum
Czytając Twoje wspomnienia, naszła mnie refleksja, o czym pisać się będzie teraz na forum? W dobie niezawodnych baterii i (mam nadzieję) doskonałych tanków?
Pozdrawiam i życzę następnych tysiąc dni i nocy. :piwo *SMOKEKING* *CZAJNICZEK* (a możne i lat?)
By Risto
#246960
Witam.
Jak już wspominałem w innym temacie, gdy przedwczoraj po kilkudniowej nieobecności nadrabiałem zaległości w czytaniu postów i otworzyłem ten temat, spodziewając się bardzo dużej ilości wpisów z gratulacjami i życzeniami, rozczarowałem się. 16 osób napisało 33 posty, z czego sam jubilat napisał 8. Ostatni wpis w Nowy Rok. Lesmie ciekawie opisał trudne początki swojej przygody z e-paleniem. I to jak trudne, że praktycznie dzisiaj dla większości niewyobrażalne i nie do przyjęcia. Dzisiejszy nowicjusz ma do wyboru nie tylko wiele modeli ep. Do dyspozycji jest bogaty wybór atomizerów, kartomizerów, smaków liquidu, akcesoriów i ciągłe nowinki. A ile osób wraca do palenia analogów pomimo,że prawie wszystko ma gotowe, podane na przysłowiowym "talerzu". Tylko napełniać wkłady i wapować. A może potrzeba niektórym, tego rytuału przygotowania ep do palenia. Wracając do jubileuszu Lesmie, nie wiem, obojętność to czy zazdrość. A może wszechobecna znieczulica na wszystkich i na wszystko, oczywiście z wyjątkiem "kultu mamony" i związanego z nim robienia kariery. Gdyby chociaż 1 % zarejestrowanych użytkowników forum wypowiedziało się, to powinno być ponad 100 wpisów. Mam nadzieję, że to tylko niezauważenie, a nie świadome omijanie lub co gorsze ignorowanie tematu.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję Lesmie samozaparcia, którego niektórym brakuje.

P.S. Tomba i Kszywho, chyba cieszycie się, że King sprzedaje już atomizery T. Spełni się marzenie Lesmie a Wy automatycznie wywiązaliście się z danej Jemu obietnicy. Lesmie będzie miał tankomizer na swója rocznicę. Niech Mu kłęby dymu klawiatury na tyle nie przesłonią , co by wrażeń z wapowania nie mógł opisać.
Awatar użytkownika
By VVADER
#246965
Risto nie ma się jeszcze czym rozczarowywać, "tysiączka" lesmie jeszcze nie było, a gratki składa się po, a nie przed. Nie martw się, na pewno w tym wątku będzie jeszcze mnóstwo wpisów, poczekaj do 19-nastego.
By bodzio102
#246967
Do lesmiego na tysiączek wpadnę obowiązkowo, w końcu z niejednej flaszki się piło! :D Jak napisał VVADER, jest jeszcze trochę czasu. :wink:
Awatar użytkownika
By lesmie
#246969
Pamiętam Bodzio, choć może nie tak do końca bo pod koniec film już mi się urywał. Nie pamiętam dokładnie ile piw wypiłem ale pamiętam że jakoś dziwnie dużo pieniędzy jak na taką ilość wypitych piw mi zostało. Mam nadzieje że będzie okazja do rewanżu i wtedy Tobie zostaną pieniądze po wypitych piwach jak się spotkamy.
Awatar użytkownika
By barcelona50
#251692
Serdeczne gratulacje lesmie !!!
Podziwiać trzeba Twoją wytrwałość w e-paleniu, zwłaszcza że początki nie były
usłane różami.
Porównując łatwość dostępu i wielki postęp w rozwoju tej dziedziny
w chwili obecnej, do Twoich początków, wyobrażam sobie jak wiele
samozaparcia trzeba było, żeby wytrwać.
Wielkie brawa i Twoje nieustające zdrowie :piwo :piwo :piwo
Awatar użytkownika
By Tomba
#251696
Lasmie, serdeczne gratulacje - piękny wynik.
Trzymaj się dzielnie i bądź z nami na forum.
To forum bardzo dużo Tobie zawdzięcza.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#251707
Lesmie - prawicę ściskam serdecznie, stary druhu! Gratuluję. Pamiętam, że jak ja tu przyszedłem, to Twoje wątki były pierwszymi, które czytałem. Podziwiałem konsekwencję działania i upór w dążeniu do zrobienia liquidu. Jestem pod dużym wrażeniem - mało kto spoza światka chemicznego zdziałał aż tyle.
No i życzę kolejnych tysięcy. A jak Ci strzeli 10 tysięcy, to nie ma bata - stawiasz piwo! Zapisz datę: 10 września 2035 - poniedziałek.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#251709
StaryChemik pisze:Lesmie - prawicę ściskam serdecznie, stary druhu! Gratuluję. Pamiętam, że jak ja tu przyszedłem, to Twoje wątki były pierwszymi, które czytałem. Podziwiałem konsekwencję działania i upór w dążeniu do zrobienia liquidu. Jestem pod dużym wrażeniem - mało kto spoza światka chemicznego zdziałał aż tyle.
No i życzę kolejnych tysięcy. A jak Ci strzeli 10 tysięcy, to nie ma bata - stawiasz piwo! Zapisz datę: 10 września 2035 - poniedziałek.


Przyłączę się do tych słów, bo mam takie same zdanie. Lesmie - jeszcze raz gratulacje. Bądź z nami zawsze!
By maniak
#251723
I ode mnie wyrazy szacunku lesmie, oraz podziękowanie za wszystko co dla nas (bezinteresownie przecież) zrobiłeś i napisałeś.
Kolejnego tysiąca dni.
Awatar użytkownika
By nessie
#251729
To dziś ten wielki dzień Lesmie! Gratulacje!

Czy jest ktoś na forum z dłuższym stażem? Żyje?
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#251736
lesmie Wielki szacun... Twoje ... *PIWKO*

nessie pisze:Czy jest ktoś na forum z dłuższym stażem? Żyje?

Jest... Admin... żyje... gdzieś... *PLAZA*
:D
Awatar użytkownika
By lesmie
#251765
Dzięki wszystkim za pamięć :D , trochę mi głupio bo sam bardzo rzadko składałem życzenia jak ktoś miał swoje 100, 200 itd dni e-palenia :oops:


StaryChemik pisze:Lesmie - prawicę ściskam serdecznie, stary druhu! Gratuluję. Pamiętam, że jak ja tu przyszedłem, to Twoje wątki były pierwszymi, które czytałem. Podziwiałem konsekwencję działania i upór w dążeniu do zrobienia liquidu. Jestem pod dużym wrażeniem - mało kto spoza światka chemicznego zdziałał aż tyle.
No i życzę kolejnych tysięcy. A jak Ci strzeli 10 tysięcy, to nie ma bata - stawiasz piwo! Zapisz datę: 10 września 2035 - poniedziałek.


Pamiętam jak marzyło mi się aby na forum zarejestrował się ktoś z wiedzą chemiczną i mi pomógł albo przejął pałeczkę, długo na Ciebie czekałem Stary Chemiku, gdzie byłeś jak Cię tu nie było ? Gdybyś był wcześniej, mielibyśmy tanie samoróbki już dużo, dużo wcześniej.
Jak będę miał 10 000 dni e-palenia to piwo postawię :piwo
Awatar użytkownika
By wojan
#251778
Heh ja pamiętam że forum które już miało ponad 6 miesięcy przeczytałem w 2 dni. Lesmie był jednym z pierwszych i to na ich opiniach opierałem swoje pierwsze zakupy. Ale dużo nas starych wyjadaczy znikło i poszło w niepamięć.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#251784
lesmie pisze:Pamiętam jak marzyło mi się aby na forum zarejestrował się ktoś z wiedzą chemiczną i mi pomógł albo przejął pałeczkę, długo na Ciebie czekałem Stary Chemiku, gdzie byłeś jak Cię tu nie było ?

Lekki *OFFTOPIC*

Wiesz, co jest najśmieszniejsze? W ogóle mnie nie interesowały e-fajki. Parę razy przechodziłem obok stoiska Colinssa w M1 w Poznaniu i tylko wzruszałem ramionami. Wiedziony ciekawością zajrzałem na forum amerykańskie... poczytałem trochę ale jakoś mnie to nie zafascynowało - poza samym aspektem chemicznym.
Na forum nie trafiłem przypadkiem, tylko poprosiła mnie koleżanka-tłumaczka. Napisała, że dyskutujecie tutaj słynny raport Laugesena i pewnie bym się Wam przydał. Zajrzałem... no i wessało mnie na dobre.
Awatar użytkownika
By Wichura
#251795
Gratulacje lesmie!!! *CZAJNICZEK* Kiedy zaczynałem przygodę z e-petkami, czytałem to i brązowe forum żeby się jak najwięcej dowiedzieć. Byłeś jednym z autorytetów i dalej pozostałeś. Kolejnych tysiączków życzę. Twoje zdrowie! :piwo
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.