EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#60301
Tak, zrobiło się poważnie, ponieważ zacząłeś atak personalny, zarzuciłeś mi demagogię i oszukiwanie ludzi, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne. Nie pokrywaj teraz tego dziwacznym uśmiechem, bo sprawa jest zbyt poważna.
najpierw piszesz o 20.31, że:
A zauważyłeś drobną różnicę? Wyraz "Może" nie występuje w charakterystyce PG.

Gdy udowadniam Ci, że w Twoim źródłowy MSDS z Aldricha słowo to występuje, udajesz, że w ogóle nie było sprawy a potem dryfujesz w jakąś nieznaną stronę.

Nie domagam się żadnych ostrzeżeń czy innych tego typu sankcji. Chcę tylko, abyś napisał, że nie zrozumiałeś moich intencji. Tylko tyle - i jak się okazuje - AŻ TYLE.
Awatar użytkownika
By decadus
#60306
Podajesz źródło POCH, to się przerzuciłem na nie, jeśli chodzi o ścisłość. I to raczej pan StaryChemik dryfuje w różne strony. Tak, mogę to samo zarzucić Tobie!
Nie widzę personalnego ataku z mojej strony, tak samo jak Ty nie widzisz protekcjonalnego tonu Twoich wypowiedzi (i to nie tylko tu), który uważam za obraźliwy. Wiek/staż/wiedza nie upoważniają do tego typu praktyk na forach.
Awatar użytkownika
By Tusia
#60312
Kolega dekaktus lubi ataki personalne. :mrgreen:
Wybiera sobie ofiarę i atakuje ale nie zna zasady, że każda akcja wywołuje reakcję a potem się żali, że zostaje poniżany...
Awatar użytkownika
By decadus
#60325
Droga Tusiu, nie jestem Twoim kolegą i taki zwrot też jest obraźliwy w stosunku do obcych ludzi, jeśli nie wiesz. Nie żalę się nikomu. StaryChemik rozpoczął tą dyskusje w sposób, jak napisałem wyżej, obraźliwy. Potem chciał mnie wciągnąć w jakąś bezsensowną grę, a na koniec prawdopodobnie pożalił się moderatorom, że jestem nieuprzejmy (domyślam się, że zaraportował mój post) i teraz jeszcze mnie atakuje, że to ja nie zrozumiałem...
K woli wyjaśnienia jeśli ktoś spoglądnie na mój pierwszy post:

decadus pisze:Karta charakterystyki potwierdza większość ;) poza rakotwórczością, hmmm


to nawet ćwierćinteligent się domyśli, że piszę to kpiąc sobie z informacji zawartych na publikowanych stronach. Ten post nie wymagał cytowania czy komentowania, zwłaszcza w sposób wywyższający się i pogardliwy w stosunku do mojej osoby.

Ta dyskusja jest sucha i niepotrzebna moim zdaniem.
Awatar użytkownika
By Tusia
#60328
Ale przecież nie o panu ja piszę proszę pana tylko o dekaktusie :twisted:
A pan zwraca się do mnie per Droga Tusiu, czuję się obrażona :!: :twisted:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#60332
decadus pisze:Potem chciał mnie wciągnąć w jakąś bezsensowną grę, a na koniec prawdopodobnie pożalił się moderatorom, że jestem nieuprzejmy (domyślam się, że zaraportował mój post) i teraz jeszcze mnie atakuje, że to ja nie zrozumiałem...

Jasne - pożaliłem się moderatorom. Każdy sądzi po sobie - widać masz takie odruchy. Ja nie potrzebuję niczego nikomu raportować.
Wiesz co, chłopie... daj mi już spokój, proszę. Odczep się ode mnie raz na zawsze. Jest tu tyle wątków i tylu ludzi, a tyś się mnie uczepił jak rzep normalnie. Jak nie w wątku o nikotynie, gdzie dowodziłeś, że znasz ceny, to tutaj, gdzie dowodzisz, że znasz inne rzeczy. Odpuść.
Awatar użytkownika
By decadus
#60334
Tusia pisze:Ale przecież nie o panu ja piszę proszę pana tylko o dekaktusie :twisted:
A pan zwraca się do mnie per Droga Tusiu, czuję się obrażona :!: :twisted:


Ta wypowiedź chyba kończy i podsumowuje tą dyskusję. Jak zwykle, gratuluję profesjonalizmu pani Moderator.

@Chemik> jeśli nie, to przepraszam, ale atak 3 (słownie: trzech) moderatorów na mnie na to wskazywał. Twój kolejny post właśnie w typowym Tobie tonie.
Awatar użytkownika
By komedyjka
#60345
decadus pisze:(...) Potem chciał mnie wciągnąć w jakąś bezsensowną grę, a na koniec prawdopodobnie pożalił się moderatorom, że jestem nieuprzejmy (domyślam się, że zaraportował mój post) i teraz jeszcze mnie atakuje, że to ja nie zrozumiałem...

Jesteś w błędzie. Nie zaglądam na to forum często, jestem tu tylko wtedy, gdy ktoś wyciągnie pseudomądrości w stylu "luskiewnika". Dzisiaj "luskiewnik" został wyciągnięty, więc zagladam co jakiś czas kontrolnie. O żadnych skargach/raportach SCh nie wiem, po prostu czytam wypowiedzi.

decadus pisze:Karta charakterystyki potwierdza większość ;) poza rakotwórczością, hmmm

to nawet ćwierćinteligent się domyśli, że piszę to kpiąc sobie z informacji zawartych na publikowanych stronach. Ten post nie wymagał cytowania czy komentowania

Problem w tym, że nowy użytkownik, który trafi na Twój wpis, potraktuje go serio i dlatego, choć my domyślamy się, co masz na myśli, musimy to wyjaśnić, żeby nikt nie miał wątpliwości. Gdyby tego pytania nie zadał SCh, ja bym to zrobiła, bo nie można było tego zostawić bez wyjaśnienia.
Ja nie patrzę na "gry" stałych bywalców - nie obchodzi mnie to. Na wszystkie wypowiedzi patrzę oczami nowego użytkownika, który przychodzi na to forum i wyłapuje wszystkie wpisy straszące glikolem propylenowym, aby np. potwierdzić to, co przeczytał w raporcie FDA, czy usłyszał od min. Piechy. Ty sobie żartujesz, my wiemy że żartujesz, a nowy to przeczyta i pójdzie na inne fora cytować "luskiewnika".
Awatar użytkownika
By roback
#60354
komedyjka ma rację. Mnie jako nowego takie rzeczy niepokoją. Tym bardziej, że jestem laikiem w tych sprawach.
By PanStarszy
#60357
Ja tu jakiś, nie na temat, ataków personalnych nie widzę.
Widzę w wypowiedziach decadusa również troskę o ogólne bezpieczeństwo. Zgodzić się musimy, że tak do końca nie wiemy co u ludzi może powodowac długotwałe inhalowanie PG i innych rzeczy zawartych w liquidach. Wyciągamy jedynie wnioski z róznych infromacji . Z dużą dozą prawdopodobieństwa wysnuwamy tezę, że inhalowanie ep w rozsądnym wymiarze, (podkreślę w rozsądnym) nie jest tpksyczne i dużo mniej szkodliwe od palenia analogów.
Nie straszmy się nawzajem ostrzeżeniami, nie starajmy odganiać w ten sposób naszych leków. Utrzymujmy i dbajmy o zdrowy rozsądek.

A każdy nowy użytkownik musi sam na tyle zbudować własną wiedzę na temat epalenia, żeby mógł sam podjąc decyzję czy w to wchodzi.
By marti701
#60362
Niestety , na temat wplywu PG nie ma konkretnych badań. Te na myszach z przed kilkudziesięciu lat można wsadzić w buty, nic nie wiadomo o zastosowanych dawkach, czy była to szklanka, czy wiadro PG.
Na pocieszenie powiem, że zaczęto badania na malpach ( zastosowanie PG do odkazania szpitali) jak narazie małpki maja się dobrze, skutki uboczne - tyją :)
Na forach zachodnich bardziej martwi ludzi fakt, że ze skladników liquidu + do tego temperatura może powstawac nowy
związek chemiczny. FDA tez podziela te obawy i żąda badań pod tym kątem. Dla kazdego smaku oddzielne badania, ponieważ substancje smakowe posiadaja rozne związki, które w polączeniu z PG, nikotyną i dziesiątkami innych chemikalii zawartych w liquidzie mogą tworzyć nowe, być może szkodliwe związki. Do tego badania na czystośc, jak pamiętacie w jednym z kartridży RYUAN, badanych przez FDA wykryto Glikol Dietylenowy. Jak widzicie z czystością chińczycy maja problem, dlaczego jeden z testowanych kartridży został skażony ? Podstawowe badania powinny byc odgórnie nakazane, a jeśli chodzi o wpływ e-p na zdrowie, sami sobie odpowiemy za kilka lat :)
Ja mam tylko nadzieje że bedą to same pozytywy :)
Awatar użytkownika
By komedyjka
#60376
marti701 pisze:Na pocieszenie powiem, że zaczęto badania na malpach ( zastosowanie PG do odkazania szpitali) jak narazie małpki maja się dobrze, skutki uboczne - tyją :)

Czy nie masz przez przypadek na myśli pracy z 1947 roku - http://jpet.aspetjournals.org/content/91/1/52.abstract opublikowanej w the Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics? Pary glikolu propylenowego stosowano do odkażania sal szpitalnych w latach 40-tych ubiegłego stulecia z uwagi na pewne właściwości bakteriobójcze.

marti701 pisze:Na forach zachodnich bardziej martwi ludzi fakt, że ze skladników liquidu + do tego temperatura może powstawac nowy związek chemiczny.

Podawaj proszę źródło takich informacji. Czy chodzi o akroleinę? Jeżeli tak, to temperatura musi być b. wysoka. W badaniach dymu z e-papierosa z płynem ECOPure (płyn o dużej zawartości glicerolu, bo to jego dotyczy ten problem) akroleiny nie wykryto http://www.intellicig.com/images/pdf/ECOpureReport2009-04-14.pdf.
By marti701
#60385
komedyjka pisze:Czy nie masz przez przypadek na myśli pracy z 1947 roku - http://jpet.aspetjournals.org/content/91/1/52.abstract opublikowanej w the Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics? Pary glikolu propylenowego stosowano do odkażania sal szpitalnych w latach 40-tych ubiegłego stulecia z uwagi na pewne właściwości bakteriobójcze.

Nie, mówie o całkiem nowych badaniach, te z 1947 posiadaja zbyt malo informacji dla medyków, dlatego rozpoczeli nowe badania.

komedyjka pisze:Podawaj proszę źródło takich informacji. Czy chodzi o akroleinę? Jeżeli tak, to temperatura musi być b. wysoka. W badaniach dymu z e-papierosa z płynem ECOPure (płyn o dużej zawartości glicerolu, bo to jego dotyczy ten problem) akroleiny nie wykryto http://www.intellicig.com/images/pdf/ECOpureReport2009-04-14.pdf.

Nie, nie chodzi o akroleine, tylko o polaczenie różnych związków zawartych w liquidzie, PG+jakiś skladnik zawarty np. dodatku smakowym = nowy związek, to tylko przykład, nie jestem chemikiem. Jak wiesz w liquidzie znajduje się nawet 15 zwiazkow chemicznych, które wspolnie moga tworzyć nowe związki, nie zawsze bezpieczne.
Wszelkie info czerpie z forum e-cigarette, tam masz linki w sprawie nowych badań na malpkach i całej reszty jaką napisałem.
Awatar użytkownika
By komedyjka
#60387
marti701 pisze:Wszelkie info czerpie z forum e-cigarette, tam masz linki w sprawie nowych badań na malpkach i całej reszty jaką napisałem.

Podaj te linki proszę. Inni użytkownicy też na pewno chcą zajrzeć. To duże forum z kilkoma tysiącami wątków.
By marti701
#60398
Postaram sie odnaleźć na temat tych nowych badań PG, niektóre wątki maja ponad 100 stron. Jeśli chodzi o powstawanie nowych związków w procesie waporyzacji, są to narazie tylko obawy, ponieważ brak jest badań. W wielu wątkach ludzie wypowiadają się na ten temat, wystarczy poszukać.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#60692
Marti - czy to naprawdę tak trudno podczas tego przeglądania forów zrobić szybkie Ctrl-C, Ctrl-V - i wkleić link do wątku tutaj, albo chociaż u siebie do notatnika, a potem na nasze forum?

Co do dywagacji na temat możliwych reakcji między składnikami płynu - to też wymaga choćby śladowych przesłanek. Które ze składników miałyby reagować?
Awatar użytkownika
By fenek
#98931
Ja tak dla ciekawości znalazłem ciekawą stronę - przyda się przede wszystkim kobietom. Oto co z niej wyczytałem (mam nadzieję, że nie było):
http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient/705315/PROPYLENE_GLYCOL/

Nie ustosunkuję się narazie zupełnie do tych faktów, podaje dla informacji.
Awatar użytkownika
By fenek
#99530
Wybaczcie post pod postem. Link dziwny - za drugim razem się uruchamia. Gdyby ktoś miał problemy, proponuję wejście na stronę główną i wyszukanie pod hasłem "glycol propylene".
W kwestii prawdopodobnego działania karcynogennego, autorzy posiłkują się badaniami:
RTECS®- Acta Pathologica et Microbiologica Scandinavica, Section A, Supplement 1981
RTECS®- Food and Chemical Toxicology 1984
Ktoś coś wie więcej? Piotr_M, Marek_Li?

Nie chcę znowu siać fermentu, ale temat wydaje się być interesujący.
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#100072
fenek pisze:Wybaczcie post pod postem. Link dziwny - za drugim razem się uruchamia.

Najpierw próbuje przez przeglądarkę zainstalować robaka, a jak się nie uda (albo i uda), to następnie łączy ze swoim folderem www.

fenek pisze:Gdyby ktoś miał problemy, proponuję wejście na stronę główną i wyszukanie pod hasłem "glycol propylene".
W kwestii prawdopodobnego działania karcynogennego, autorzy posiłkują się badaniami:
RTECS®- Acta Pathologica et Microbiologica Scandinavica, Section A, Supplement 1981
RTECS®- Food and Chemical Toxicology 1984
Ktoś coś wie więcej? Piotr_M, Marek_Li?

Nie chcę znowu siać fermentu, ale temat wydaje się być interesujący.


Tak, już to przeglądaliśmy w jakiejś serii postów. To są prace typu: "należy zbadać, czy nie ma działania rakotwórczego, bo przecież takie może być". W tak podanym temacie lub tytule jest zawarta presupozycja, że: "a nuż jednak to działanie jest, skoro ktoś się nad tym zastanawia".
Prac stwierdzających choćby cień działania rakotwórczego glikolu dotychczas nie spotkałem. Intuicja mi podpowiada, że nie spotkam.
Można się natomiast spodziewać, że co pewien czas ktoś podejmie próbę zajęcia się "problemem", mimo że sprawy nie ma, dla zaznaczenia swojej obecności. To plaga życia naukowego. [Jest jeszcze druga plaga: badanie tego, co dawno zostało zbadane; ostatnio ktoś mi zaproponował wzięcie udziału w "prospektywnym badaniu skuteczności pasków do analizy moczu"; to dopiero idiotyzm; sposób na nabijanie licznika prac drukowanych i wyciąganie forsy od sponsorów].
Awatar użytkownika
By fenek
#100120
Piotr_M pisze:Najpierw próbuje przez przeglądarkę zainstalować robaka, a jak się nie uda (albo i uda), to następnie łączy ze swoim folderem www.

Coś te Wasze "Wingrozy" jakimiś "false-positive" was katują. Niech zgadnę...Vista? :P U mnie snort siedzi cicho, ale mam przestarzałe reguły.

Piotr_M pisze:Tak, już to przeglądaliśmy w jakiejś serii postów. To są prace typu: "należy zbadać, czy nie ma działania rakotwórczego, bo przecież takie może być". W tak podanym temacie lub tytule jest zawarta presupozycja, że: "a nuż jednak to działanie jest, skoro ktoś się nad tym zastanawia".
Prac stwierdzających choćby cień działania rakotwórczego glikolu dotychczas nie spotkałem. Intuicja mi podpowiada, że nie spotkam.
Można się natomiast spodziewać, że co pewien czas ktoś podejmie próbę zajęcia się "problemem", mimo że sprawy nie ma, dla zaznaczenia swojej obecności. To plaga życia naukowego. [Jest jeszcze druga plaga: badanie tego, co dawno zostało zbadane; ostatnio ktoś mi zaproponował wzięcie udziału w "prospektywnym badaniu skuteczności pasków do analizy moczu"; to dopiero idiotyzm; sposób na nabijanie licznika prac drukowanych i wyciąganie forsy od sponsorów].

Ja szczerze powiedziawszy nie miałem już czasu przeglądać tych prac. Strona generalnie znana (była kiedyś podawana w jakimś programie na TVN) więc i mogłaby wydawać się dość wiarygodna - to był dla mnie w zasadzie jedyny argument, który przeważył na decyzji podania tych informacji publicznie na forum. Widać myliłem się. Swoją drogą cieszy mnie ten fakt, bo 200 ml PG idzie do mnie pocztą.[/quote]

Dzięki Marku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tusia
#102521
Glikol Propylenowy E1520 jest konserwantem i nigdzie nie znalazłam informacji (choć szukam stale dla własnej świadomości), że jest w grupie substancji zakazanych, rakotwórczych, niebezpiecznych, podejrzanych (nawet):

Tabela substancji dodawanych do potraw (kod literowy):
ZAKAZANE
RAKOTWÓRCZE
NIEBEZPIECZNE
PODEJRZANE
E 103. E 105, E 111, E 121, E 125, E 126, E 130, 1 152, E 180, E181, E 222, E 223, E 224, E 232, E234, E 241
E 131, E 132, E 142, E 210, E 211, E 212, E 213, E 214, E 215, E 216, E 217, E 218, E 219, E 239, E 249, E 250, E 251, E 252
E 102, E 110, E 123, E 124, E 127, E 226, E 231, E 233, E 310, E 311, E 312, E 320, E 321
E 122, E 141, E 151, E 240, E 330

Uczą się o tym dzieci w IV klasie szkoły podstawowej.
http://209.85.129.132/search?q=cache:Fq ... clnk&gl=pl

Nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że to prawda i jeśli nawet ktoś się weźmie za kolejne badania to nic nowego nie wykryje...
Awatar użytkownika
By cube99
#102914
Tusia pisze:Glikol Propylenowy E1520 jest konserwantem i nigdzie nie znalazłam informacji (choć szukam stale dla własnej świadomości), że jest w grupie substancji zakazanych, rakotwórczych, niebezpiecznych, podejrzanych (nawet):

Tabela substancji dodawanych do potraw (kod literowy):
ZAKAZANE
RAKOTWÓRCZE
NIEBEZPIECZNE
PODEJRZANE
E 103. E 105, E 111, E 121, E 125, E 126, E 130, 1 152, E 180, E181, E 222, E 223, E 224, E 232, E234, E 241
E 131, E 132, E 142, E 210, E 211, E 212, E 213, E 214, E 215, E 216, E 217, E 218, E 219, E 239, E 249, E 250, E 251, E 252
E 102, E 110, E 123, E 124, E 127, E 226, E 231, E 233, E 310, E 311, E 312, E 320, E 321
E 122, E 141, E 151, E 240, E 330

Uczą się o tym dzieci w IV klasie szkoły podstawowej.
http://209.85.129.132/search?q=cache:Fq ... clnk&gl=pl

Nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że to prawda i jeśli nawet ktoś się weźmie za kolejne badania to nic nowego nie wykryje...


Jedynie Tusiu znalazłem :
E 1520

Nazwa chemiczna: Glikol 1,2-propylenowy

Funkcja technologiczna: Nośnik

Aromaty - 3g/kg ze wszystkich źródeł w środkach spożywczych gotowych do spożycia lub przygotowanych do spożycia zgodnie z instrukcją producenta; pojedynczo lub łącznie z E 1505, E 1517, E 1518. W przypadku napojów, z wyjątkiem likierów kremowych, maksymalny poziom E 1520 wynosi 1 g/l.

W odniesieniu do barwników, emulgatorów, przeciwutleniaczy i enzymów - maksymalna pozostałość w środku spożywczym wynosi 1 g/kg.
Co i tak w sumie nic nie mówi ..:)
Awatar użytkownika
By fenek
#102939
Tusiu, nie miałem zamiaru podnosić kwestii rakotwórczości glikolu.
Moim celem było raczej zapytanie odnośnie wiarygodności badań, na które powołują się autorzy wcześniej podanej przez mnie strony. Sam do nich nie dotarłem i szczerze przyznam - mam wrodzoną niechęć do analizy wszelkich takich prac szczególnie w języku innym od mojego ojczystego. W pismach podobnych dotyczących nieco bardziej mojej dziedziny zawsze zaczynam od wniosków. Jeśli te okażą się być sprzeczne z moimi - wnikam głębiej (w ostateczności) w treść owych badań.
Awatar użytkownika
By 25palacz
#126495
Czy przy paleniu e-papierosów występuje problem "biernych palaczy"? Bo jeżeli GP utrzymuje się w powietrzu przez dłuższy okres czasu to wraz z nim wystepuje też domieszka nikotyny a to już "bierne palenie".
Awatar użytkownika
By vertigo
#126509
25palacz pisze:Czy przy paleniu e-papierosów występuje problem "biernych palaczy"? Bo jeżeli GP utrzymuje się w powietrzu przez dłuższy okres czasu to wraz z nim wystepuje też domieszka nikotyny a to już "bierne palenie".

Tak ale mniej bierne niż przy analogach.
By user
#126513
easycig pisze:
25palacz pisze:Czy przy paleniu e-papierosów występuje problem "biernych palaczy"? Bo jeżeli GP utrzymuje się w powietrzu przez dłuższy okres czasu to wraz z nim wystepuje też domieszka nikotyny a to już "bierne palenie".

Tak ale mniej bierne niż przy analogach.


W dodatku nikotyna w tej postaci ulega bardzo szybkiemu rozkładowi. SCh o tym pisał.
By Pilot353
#126523
Znalazłem coś na temat glikolu na stronie forum piwnego. Raczej do najciekawszych to nie należy ale myślę że też nie było to napisane przez fachowców a jest to dyskusja. Nie wiem czy wkleić tu ten link. Była to rozmowa z 2007 roku
By Jarodt
#149381
Witam,czytam intensywnie wasze wypowiedzi na temat glikolu. Przeczytałem też o tym,że glikol propylenowy jest mylony z etanolowym używanym w płynach do chłodnic samochodowych. A co sądzicie o tym - http://www.amsoil.com/storefront/ant.aspx ? A co do szkodliwości to z drugiej strony jest taka specyfikacja http://www.brenntag.pl/fileadmin/pdf/kch/150073.pdf . Tu nie ma opisu szkodliwości.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#149387
Jarodt pisze:Witam,czytam intensywnie wasze wypowiedzi na temat glikolu. Przeczytałem też o tym,że glikol propylenowy jest mylony z etanolowym używanym w płynach do chłodnic samochodowych. A co sądzicie o tym - http://www.amsoil.com/storefront/ant.aspx ? A co do szkodliwości to z drugiej strony jest taka specyfikacja http://www.brenntag.pl/fileadmin/pdf/kch/150073.pdf . Tu nie ma opisu szkodliwości.

No a co mamy sądzić? Glikol jak glikol...
By maniak
#149397
StaryChemik pisze:No a co mamy sądzić? Glikol jak glikol...

Tyle, że zapewne techniczny...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#149403
No, to na pewno - a dodatkowo są tam też inhibitory korozji itp. Nie używałbym raczej do e-fajek. :)
By Emde
#149775
Witam,powiedzcie mi proszę,czy dobrze rozumuję:mam liquid 20 ml,stężenie nikotyny to 18mg/ml,czyli w buteleczce mamy 20X18=360 ml nikotyny.Zakładając,że w 1 ml mieści się 15-20 kropli,możemy przyjąć,że jedna kropla zawiera ~1 ml nikotyny.Papieros Camel zawiera 0.8mg nikotyny,ale wdychamy z tego nie więcej niż połowę.Można więc wywnioskować,że 1kropla 18-stki w e-papierosie zastępuje 2 papierosy analogowe,czyli buteleczka 20ml za stępuje 36 paczek.Dobrze rozumuję? ;)
pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
By daro
#149802
Oj pomieszało się trochę koledze z jednostkami w tych wyliczeniach *BOJE SIE* :D
Samo stężenie 18mg/ml (inaczej mówiąc 18 miligramów na mililitr) mówi samo za siebie więc po co tak kombinować :)
Czyli biorąc pod uwagę dalsze kolegi obliczenia wychodziłoby że średnia kropla liquidu zawiera 1 miligram nikotyny :)
By rawen
#149805
1 wklad do pena 1ml-ok 1 paczka teoretycznie praktycznie w odczuciu to max15 papierosow-przyjmując że wdychasz 100% mgiełki-dymu z e-p-raczej nie mozliwe tez są straty nikotyna gdzieś ginie po drodze
By Emde
#149835
Daro i Rawen-dzięki,hehe,różnymi obliczeniami doszliśmy do tego samego wyniku :):) :
1ml liquidu o stężeniu 18mg/ml daje nam 20 kropli czyli 1 kropla zawiera około 1 mg nikotyny,czyli teoretycznie to 2 papierosy-na pewno nie wchłania się całe 0,8mg z camela.Ok,czyli wszystko jasne:)
pozdrawiam,
Marcin :)
By maciej_41
#154987
Zastraszony zamieściłem link do luskiewnika, ale wycofałem bo już było.
A tk a'propos to od czasu jak "chmurzę" na trendy808 mini pen wątróbka "napiernicza" i lekki ból w okolicach cynaderków. Nie ciągle, ale jednak.
Awatar użytkownika
By omegasupreme
#235452
A słuchajcie mnie martwi też cos innego.
Apropo zakazu Epków w UE.. i tego czy one napewno sie sa szkodliwe...

jesli Firmy tytoniowe mogą przekupić pilotyków by wprowadzic zakaz Epków..
jeśli zakaże sie ich np też poto zebysmy wrocili do analogów i zasilali budzet panstwa..

.. to jąką mamy pewnośc ze jak oficjalnie zleci sie badania nad Epapierosami ze ci naukowcy chemicy i lekarze beda ucziciwi wobec nas?
A co jesli wezmą w łape i a potem wcisną nam kit ze niby jakies czary mary sie dzieje i jednak te papierosy szkodzą???

Jakby naukowcy ogłosili ze nie wolno jeść ogórka razem z pomidorem Bo wtedy są szkodliwe to bysmy w to uwierzyli... a jakby za rok powiedzieli ze jednak sie mylili i ze można i tak jest zdrowo. też byśmy to łykneli i rzucili sie na salatke z ogórków z pomidorami...

Jak sie odbywają takie rzetelne badania i jaka gwarancja ze badan nie przeprowadzą osoby przekupione przez przeciwników Epków ????
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#235494
omegasupreme pisze:A słuchajcie mnie martwi też cos innego.
Apropo zakazu Epków w UE.. i tego czy one napewno sie sa szkodliwe...
...Jak sie odbywają takie rzetelne badania i jaka gwarancja ze badan nie przeprowadzą osoby przekupione przez przeciwników Epków ????

omegasupreme Tak czytam... no i w końcu nie wiem co z tym PG :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#235496
PG - pisanie gdziekolwiek ;)
Awatar użytkownika
By Alamo
#235678
omegasupreme pisze:
Jakby naukowcy ogłosili ze nie wolno jeść ogórka razem z pomidorem Bo wtedy są szkodliwe to bysmy w to uwierzyli... a jakby za rok powiedzieli ze jednak sie mylili i ze można i tak jest zdrowo. też byśmy to łykneli i rzucili sie na salatke z ogórków z pomidorami...


już było kiedyś tak ze margaryna bardziej zdrowsza od masła, później wyszło ze to nieprawda a badania były opłacone przez producentów, trzeba być sceptycznym co do wiarygodności takich badań. Z reszta jak na razie nie słyszałem żeby jakiś palacz ep umarł, natomiast o analogowym tak.
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#235769
Alamo pisze:już było kiedyś tak ze margaryna bardziej zdrowsza od masła...

Następny...
w margarynie i maśle też jest PG *BOJE SIE* :zakrecony
Awatar użytkownika
By hilton1
#242258
Witam mam pytanie, bo raz użwacie skrótu PG, a raz GP ,czy w obydwu tych skrótach chodzi o glikol propylenowy,
tzn. PG lub GP to to samo ? Chciał bym również zapytać, czy Eco pure jest na PG ? bo chyba mam uczulenie na PG
i jeśli Eco pure nie jest na PG to zacznę je wapować. I jeszcze jedno, czy to PG to jest gliceryna? Może dla Was to
banalne pytania , ale ja się już w tych chemikaliach pogubiłem. Proszę pomóżcie mi bo skóra mnie swędzi i mam jakieś
bąble na przedramionach, a palić się chce- ratunku.!!!!!!
Awatar użytkownika
By Goldi
#242270
Skrót PG (propylene glycol) oznacza glikol propylenowy i nie jest to gliceryna, którą się oznacza skrótem VG (vegetable glycerin).
Awatar użytkownika
By hilton1
#242496
Dziękuję goldi 74 ależ to było proste , aż mi teraz głupio , że pytałem o ten skrót. Ale, zapytam o jeszcze jedno, czy
Eco pure zawiera PG , a jeśli nie to na czym ono jest ????
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#242507
hilton1 pisze:Dziękuję goldi 74 ależ to było proste , aż mi teraz głupio , że pytałem o ten skrót. Ale, zapytam o jeszcze jedno, czy
Eco pure zawiera PG , a jeśli nie to na czym ono jest ????

Poczytaj tutaj... http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=37&t=8525
Awatar użytkownika
By Goldi
#242508
Liquidy ECOpure nie zawierają glikolu propylenowego (PG). Głównym składnikiem jest gliceryna (VG).
Awatar użytkownika
By chmmka
#242577
Swoją drogą, jeżeli podejrzewasz alergię na glikol to IDŹ SIĘ PRZEBADAĆ. Glikol jest 'wszędzie'. W paście do zębów, w wędlinach...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.