EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#124753
Witajcie Towarzysze ;)
Przykładam się do kupienia jakiegoś dobrego papierosa na kartomizery. Przestudiowałem wszelkie dostępne działy dotyczące rodzajów papierosów Collinsa Age, Easy, Milda itd ale wybaczcie i tak nie wiele rozumiem. Nie to że jestem nie kumaty, raczej chodzi o natłok zdobytej wiedzy w mojej głowie.
Chciałbym papieroska który działa zarówno na kartomizerkach jak i atomizerkach. Zainteresował mnie model Easy gdyż jak mi się wydaje (nie wiem czy słusznie) jest to klasyczna 401ka z kartomizerem. Mój tok myślenia już uzasadniam:
Otóż poniżej link do miękkich kartomizerów:
http://www.royalsmokers.com/Softcartomizers.html
Jak piszą pasuje on do modeli 401,402,403 a wygląda jak kartomizer Colinssa Easy
Jeśli się mylę poprawcie mnie proszę ewentualnie zasugerujcie coś fajnego. Piszę o tej 401 dlatego że palę takowego i byłoby to fajnie kompatybilne.
Z drugiej strony rozważałem również zakup modelu Vogue v808 tylko nie wiem czym różni się on od kr808
Zernijcie:
http://www.alibaba.com/product-gs/27567 ... ronic.html
Czekam na Wasze jak zwykle ogromnie pomocne uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
By Potek
#124763
Szczuro tobie to wszystko się z 510 kojarzy ;)

w opisie tego Vogue v808 masz napisane że bateria to 808D1 czyli taka jak KR808D1 /BFREE/DPV9, COLINSS AGE a od wymienionych różni się najprawdopodobniej producentem.

401 z kartomizerami pierwszy raz widzę, chyba żaden polski dostawca jeszcze ich niema.

Easy to nie 401, on jest zgodny gwintami z 501 ale na bateriach z 510 kiepsko działa.
Awatar użytkownika
By szczuro
#124773
to kup batke KR808D1 i do tego wkrecasz serie 901 - zarownokatomki jak i atomki /dobre 901 maja w poltiko/

a jak chcesz uzywac atomkow z serii 510 i kartomizerow, jak wspomniales bez zadnych adapterow - to kup batke od trendy 808 /bez literki D na koncu - tez to jest seria KR/
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#124775
szczuro pisze:to kup batke KR808D1 i do tego wkrecasz serie 901 - zarownokatomki jak i atomki /dobre 901 maja w poltiko/

a jak chcesz uzywac atomkow z serii 510 i kartomizerow, jak wspomniales bez zadnych adapterow - to kup batke od trendy 808 /bez literki D na koncu - tez to jest seria KR/


To do trendy 808 da cie wkrecic kartomizer (typu BFREE ? ) i bez przejsciowki atomizer od 510 ?
Awatar użytkownika
By szczuro
#124777
nie da rady - chyba ze z adapterem 510>901
aczkolwiek nie wiem jak z przeplywem powietrza bo trendy 808 ma tylko auto batki

trendy 808 jest kompatybilne z seria 510
wiec do trendy 808 masz dedykowane kartomizery
808 bez D
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#124782
ALe namieszaliście ;) Czyli jeśli dobrze rozumiem, kupując załóżmy Colinssa Age mogę na jego baterii używać atomków modelu 901??? Tak mi się wydawało czytając wiadomości zawarte w dziale dot. poszczególnych marek papierosów.
A jak się ma do tego Mild Pure??? Z moich wiadomości wynika że colinss ma wytrzymalsze baterie ale może się mylę bo jednak nawet na forum co osoba to inna opinia
Awatar użytkownika
By Potek
#124788
No dobra spróbuje to zebrać
KR808D-1, BFree, DPV9, Colinss Age, Trendy 808D - mają gwinty takie jak seria 901
Trendy 208, Ecis N901, Mild Pure, Colinss Smooth 105, Colinss Soft 115, Weew - maja takie same gwinty
Colinss Easy, Trendy 808, seria 510 - maja takie same gwinty

Mam nadzieje że taraz sie wyjaśni

Edit: dopisałem modele podpowiedziane przez iowa
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 14:39 przez Potek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#124800
KR808D-1, BFree, DPV9, Colinss Age, Trendy 808D - mają gwinty takie jak seria 901
Trendy 208, Ecis N901, Mild Pure, Colinss Smooth 105, Colinss Soft 115, Weew - maja takie same gwinty
Colinss Easy, Trendy 808, seria 510 - maja takie same gwinty

Potek - świetna robota tylko czy te same gwinty oznaczają pełną kompatybilność tzn będę do wszystkich pasować te same kartomki lub atomki z pozostałych?

unexplainedforces - latwoejszego nicka nie miales

Szczuro - no miałem :) Najpierw zarejestrowałem się moim pseudonimem że tak powiem artystycznym Magic Martin ale coś administratorzy nie wysłali mi maila co do aktywacji konta i postanowiłem zarejestrować się pod drugim nickiem. Używam ich naprzemiennie
Pozdrówka
Awatar użytkownika
By Potek
#124811
No to dalej,
901 mam cała masę i nigdy nie było problemów z kompatybilnością. Niestety nie popalisz katromizerów na bateriach ep które standardowo sprzedawane są z atomizerami. Czyli np. atomizer DSE901 będzie działał na baterii KR808D-1 ale karomizer na baterii od DSE juz nie (brak przepływu powietrza)

Mam Tr208, N901 i Pure są kompatybilne w każda stronę, z Tusią sprawdzaliśmy też Weew i Colinssy i wszystko działało.

Co do Easy i 510 powiem tyle, że kartomizer Easy na baterii 510 działa okropnie, mało dymu i zero kopa. Innych kombinacji nie znam.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#124816
901 mam cała masę i nigdy nie było problemów z kompatybilnością. Niestety nie popalisz katromizerów na bateriach ep które standardowo sprzedawane są z atomizerami. Czyli np. atomizer DSE901 będzie działał na baterii KR808D-1 ale karomizer na baterii od DSE juz nie (brak przepływu powietrza)

Mam Tr208, N901 i Pure są kompatybilne w każda stronę, z Tusią sprawdzaliśmy też Weew i Colinssy i wszystko działało

Upraszcza się wybór. Gdyż póki co model 510 mnie na razie nie interesuje gdyż chciałem zasmakować w kartomizerach.
Chyba pozostanę przy drugiej wskazanej przez Ciebie opcji. Kupię raczej Colinssa Age (bo chyba to ten z kompatybilnych w tej opcji?) no chyba że doradzicie raczej Trendy lub Milda.

Model 510 zostawię sobie na kiedy indziej bo też w przyszłości mam zamiar go spróbować
Awatar użytkownika
By Potek
#124838
Age to niezły papierosek, szczególnie jak teraz zmiejszyli jego cenę. Problem jest tylko z zakupem. Nigdzie ich nie ma. Podobno baterie ma bardziej pojemne niż pozostałe tego typu ep.

Pure tez jest fajny, ma niezłego kopa, tylko baterie maja dosyć małą pojemność i są akustyczne. Ja używam kartomizerów Pura na baterii Trendy (ma wieksza pojemność i jest podciśnieniowa). Bardzo ładnie to działa i moim skromnym zdaniem smakuje lepiej niż Age/BFree/KR808D1.
Awatar użytkownika
By blackraven
#125020
Potek pisze:Age to niezły papierosek, szczególnie jak teraz zmiejszyli jego cenę. Problem jest tylko z zakupem. Nigdzie ich nie ma. Podobno baterie ma bardziej pojemne niż pozostałe tego typu ep../.../

Dziś widzialem Age na stoisku w Galerii Jurajskiej w Częstochowie...
Pozdrawiam
By addicted
#125088
Poza trzema typami kartomizerów o których piszecie jest jeszcze jeden ze zmodyfikowanym gwintem typu 910. Na zachodzie określany jest m.in. jako:
1) Kanger KR-808D-2
2) 808D-1 w odmianie by Bogetech
3) nowa generacja Kanger 808D-1

W Polsce prawdopodobnie tego nie sprzedają (ale gwinty kartów od e-dymka są do tego typu podobne, ponadto Trendy swego czasu próbowało wprowadzić fajka o bardzo podobnej nazwie). Na zachodzie fajki/karty te sprzedają pod brandem E9, LeCig D2, Smoke 51 DUO lub Green Smoke.

Po szczegóły i zdjęcia odsyłam tu http://www.e-cigarette-forum.com/forum/kr808d-1/56806-non-kanger-kr808d-1-battery-lecig-com.html. Wbrew nazwie prezentowany tam zestaw który ma robić za 808Dx_nie_od_Kangera ma pudełko i instrukcję dokładnie takie same jak w oryginalnych zestawach Kangera:)

BTW gwoli ścisłości może ktoś obeznany potwierdzić (szczuro?), że C. Easy i T. 808 to dokładnie ten sam typ fajka/karta co rodzina Kanger KR-808/KR-808A/KR-808B? A jeżeli ktoś wie, to może i posiadł wiedzę na temat pierwowzoru kartów M601/208?
Awatar użytkownika
By Potek
#125314
unexplainedforces pisze:Potek a który to model Trendy??? Jak już mi się wydawało że wszystko zrozumiałem to znów się gubię. Generalnie chciałem klona kr808d1

Ja wole Kartomizery Milda Pure na baterii Trendy 208. To zupełnie co innego niz kr808d1

blackraven pisze:Dziś widzialem Age na stoisku w Galerii Jurajskiej w Częstochowie...

To masz szczęście, bo nawet w sklepie internetowym Colinssa go nie mają
Awatar użytkownika
By szczuro
#125417
addicted pisze: że C. Easy i T. 808 to dokładnie ten sam typ fajka/karta co rodzina Kanger KR-808/KR-808A/KR-808B? A jeżeli ktoś wie, to może i posiadł wiedzę na temat pierwowzoru kartów M601/208?


t808 - fakt to batki KR z innymi gwintami
co do C easy - nie wiem - moge domniewac ze tez - w koncu age na KR to easy pewnie tez

m601 - jak dobrze pamietam - to jest m601 czyli bateria od mild pure i m601c to katomki - "c" na koncu oznacza jakies tam ulepszenie w stosunku do wczesniejsze wersji - ale glowy nie dam uciac :-)
acha a te katomki od trendy 208 sa chyba bez C na koncu
ale mowie tego nie jestem pewien
By kajan5
#125439
Będę stronniczy, co widać w podpisie :P Zatem z Age/Bfree/DPV9 i pochodnych, faktycznie ColinsS jest najlepszy, a niekoniecznie najdroższy, może minimalnie, wystarczy przeliczyć praktycznie podwójnego Colinsa (bez 2 ładowarek) z pojedyńczymi pozostałymi producentami. Nie znam totalnie Pura (więc się nie wypowiadam), (ale poznam wkrótce :D ). Bateria najlepsza, odpowiedni przedmuch, i trzyma dłużej od konkurencji o około 1-1.5 h. Kartomizery co prawda nienajładniejsze (wolę czarne) też moim zdaniem lepsze, pewnie kwestia "watki". Na dodatek jest po prostu ładny i solidny, począwszy od pudełka, a na ładowarce skonczywszy :)
By addicted
#125973
unexplainedforces pisze:Addicted, a toż to nie to samo?
http://allegro.pl/item962071441_nowosc_ ... pr111.html
Według mnie tak


Zdjęcia kartów PR110/PR111 http://www.premiumecigarette.com/ecig-parts.html wskazują na to, że najprawdopodobniej jest to KR-808D-2. Dokładnie tylko widać ich styki, ale wydaje mi się, że liczba rowków między zwojami gwintu karta wynosi 3 - czyli jest to D-2 (modyfikacja gwintu 901 w D-2 polega m.in. na jego wydłużeniu).
Co do kompatybilności D-1 i D-2, to na baterii typu 901/D-1 (klony DSE 901/klony KR-808D-1) działają (ponoć) zasadniczo karty D-2, ale mają kiepski przepływ powietrza. W drugą stronę to (ponoć) nie działa - na batkę D-2 nie dokręcisz kartomizera dedykowanego dla D-1.

Adaptory do zmodyfikowanego gwintu typu 901 raczej nie istnieją. Nie ma chyba jeszcze adaptorów do gwintu o nieznanej mi nazwie wykorzystywanego w kartach z Pure i T-208 (jest on podobny do 510, ale różni się wielkością).

Są za to dostępne adaptory do pozostałych dwóch typów kartów, wykorzystujących pospolicie w ep stosowane gwinty. Są to oczywiście klony KR-808D-1 (mają gwint 901) i klony nie wiadomo czego (bo ep z serii KR-808/A/B są to fajki 3-częściowe na atomizery typu 510), ale wiadomo że w PL sprzedają to jako C. Easy lub Trendy 808 (mają oczywiście gwint 510). Oba typy kartów dokręcisz do byle jakiej baterii, byleby miała jeden z czterech popularnych typów gwintów (901, 801, 401 lub 510 - ten ostatni jest żeński, pozostałe męskie). Pełną gamę adaptorów dla uzyskania dowolnej kombinacji kupisz w DPV9.
By xdur
#158169
Witam.
Mam pytanie następujące: jakie kartomizery będą pasowały do EGO KAMIKAZE bez stosowania przejściówki?
Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Jakoś nie mogę doszukać się na forum odpowiedzi na takie pytanie, a chciałbym spróbować e-palenia z zastosowaniem kartomizera. Dużo wapuję i denerwuje mnie konieczność ciągłego uzupełniania wkładu atomizera.
Awatar użytkownika
By gotronkk
#158170
Na forum jest o tym dużo. Zastanów się jaki atomizer ma Ego i wyszukaj kartki.
Awatar użytkownika
By navegare
#158176
Nie ma chyba jeszcze adaptorów do gwintu o nieznanej mi nazwie wykorzystywanego w kartach z Pure i T-208

To jest gwint JKY 303, rzadziej uzywany
Przejściówek jeszcze nie spotkałam, wrrrr...
Lubię mojego Ecisa N901, ale chętnie bym go z czym poskręcała :)
By user
#158240
boogeyman pisze:Hej, jak z długością kartków 510 z dpv9? Są może dłuższe od tych od edymka? Przydałoby się pare mm więcej ;)


Wymień fabryczną zatyczkę na przycięty wkład z 510/901 i będziesz miał dłuższy :)
Na płaskich lepiej się dyma :)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#158251
reed, wiem że tak można, teraz palę z nałożoną gumową płaską nasadką na kartomka, ale jakoś lepiej pali mi się okrągłe. Dlatego też przydałoby się coś troszkę dłuższego (była podana "przedłużka" w temacie ego, ale to znowu za długie), wielkość kartka Pure'a była by idealna. Przycięcie kołpaka też odpada bo nie mam odpowiedniego sprzętu.
Awatar użytkownika
By Kaazz
#163827
Czyli możesz sobie skręcić kartomizer El-Cigara z kartomizerem np. Pure albo z atomizerem od Ecisa N901... :twisted: :wink:

z batkami chyba :D
By sebbaa
#218809
Mam nadzieję że nie zostanę zlinczowany za zadawanie głupich pytań :wink:
Czy takie kartomizery :
1 http://peleon.vot.pl/sklep/index.php?ac ... ductId=472
2 http://www.dpv9.pl/BIG_KARTOMIZER_eGo_RiVa-142.html
pasują do tego modelu papierosa (baterii) :
http://www.joye-sklep.pl/286-joye-ego.html
bez stosowania przejściówki ?
Z góry dziękuję za treściwe odpowiedzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By ubs
#218810
Maja ten sam gwint, wiec pasuja bez zadnych przejsciowek.
Czasami tylko jesli nie stykaja sie bieguny trzeba lekko zeszlifowac czolowy plastyk kartomizera.
Lepiej zeszlifowac niz na sile dokrecac, poniewaz silowe dokrecanie moze zerwac klej trzymajacy i bebechy wyjda lub bedzie ciekl.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.