EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By arv
#21001
Witam,
wyczytałem na e-cigarette-forum.com ciekawy mod wkładu. Przetestowałem go już na swoim Kissboxie i mogę szczerze polecić. Zacznijmy od wad, a na końcu będzie link do rysunków... :wink:

Wady (specjalnie na początek):
Zauważyłem, że wkład jest bardziej mokry od zewnątrz, ale liquidu się nie napiłem ani razu.

Zalety:
Wkład napełnia się do samego dna poprzez zakrapianie na wierzch watki.
Wkład wypala się praktycznie do sucha, liquid dużo lepiej spływa z pół-pustego wkładu.

Wykonanie:
Przy wymianie wypełnienia wkładu dajemy go trochę mniej. Do wkładu wkładamy cienką rurkę - ja użyłem obciętego patyczka higienicznego (tego z watką na dwóch końcach, on jest pusty w środku). Ważne, żeby na dnie wkładu rurka była ucięta pod kątem, a u góry chowała się na 1-1,5mm wgłąb wkładu. Autor moda radzi żeby na dnie wkładu zostawić trochę pustego miejsca (ja tego nie robiłem). U mnie watka wystaje ponad rurkę, więc jak końcówka wkładu jest mokra to powietrze nie powinno dostawać się do rurki.

Link do oryginalnego wątku.
Po angielsku, ale są obrazki poglądowe, warto zajrzeć.
Awatar użytkownika
By E-JACK
#21010
Jak rozumiem, chodzi to o odpowietrzenie wkładu od spodu. W sumie za dużo roboty. Ja wyjmuję watkę całkowicie. Zakrapiam na 4/5 pojemnik i powoli wkładam watkę, która nasiąka w miarę zanurzania. Jeśli powstaje jakiś menisk to ligninką odsączam nadmiar... jak do tej pory u mnie ta metoda spisuje się wyśmienicie, kiedy szykuje sobie pełny wkład. Na szybko, oczywiście po prostu wkrapiam...
Awatar użytkownika
By arv
#21016
To ma dwie zalety - jedną jest zakrapianie do pełna, bez wyjmowania watki, bez strzykawek itp.
Druga to lepsze oddawanie liquidu przy paleniu.
Awatar użytkownika
By MALY001
#21071
po pierwsze rolę taka spełnia zwykły spinacz włożony podczas napełniania, po drugie "rurka" taka może uszkadzać siateczke
Awatar użytkownika
By arv
#21075
Też o tym myślałem - u mnie jest na tyle krótka że nie ma prawa dotknąć plecionki.
A spinaczami się nie lubię bawić, rozwalają watkę po jakimś czasie.
Pamiętaj też o lepszym oddawaniu liquidu - moje wrażenie jest takie że dużo lepiej się pali w ten sposób.
Awatar użytkownika
By MALY001
#21079
rozumiem... co do oddawania liquidu to u mnie nie ma problemu:) zawsze tak watke wyssie że nic nie pozostaje...

skoro tak zachwalasz to pewnie spróbuje... mam gdzieś taka cienka izolacje termokurczliwa, powinna ie nadać
Awatar użytkownika
By sq8shq
#21101
MALY001 pisze:s[cut]...mam gdzieś taka cienka izolacje termokurczliwa, powinna ie nadać


ale to musisz idealnie dobraz dlugosc... ja mialem tak zrobione z termokurczki i okazalo sie ze sie "skurczyla" od ciepla, mimo ze nie dopdtykala do plecionki to byla zbyt blisko... z patyczka do czyszczenia (takiego kosmetycznego) jest trwalsza.

Swoja droga nie zauwazylem aby to jakos specjalnie podnosilo wlasciwosci oddawania przez watke liquidu... napelnia sie lepiej to fakt ale czy znaczaco poprawia wysuszanie wkladu to juz nie mam pewnosci - taki sam efekt uzyskuje robiac poprostu cos ala "otworek" w srodku watki np. spinaczem... ugniatam srodek watki we wkladzie.
By adse
#21133
sq8shq masz pena od Colinssa, a te usprawnienia (sądzę po obejrzeniu filmu Wojana) dotyczą Janty Kissboxa, bo w nim jest prawdopodobnie inna watka niż we wkładach Colinssa. W tych od Colinssa nie ma czego poprawiać, watka jest taka delikatna, że bardzo łatwo oddaje płyn. Stąd też pewnie kłopoty z mokrym Colinss penem przy częstym przenoszeniu i sporą ilością płynu na zewnątrz pojemniczka. Jak zwykle coś za coś.
Awatar użytkownika
By sq8shq
#21138
adse pisze:sq8shq masz pena od Colinssa, a te usprawnienia (sądzę po obejrzeniu filmu Wojana) dotyczą Janty Kissboxa


tak tak, mam pena, ale watek oryginalnych juz zdziebko braknie... oryginalne ladnie oddaja plyn - fakt tez ze ladnie ciekna... niemniej ja uzywam waty do filtrow (nie akwarystycznej), wtedy pomaga bardzo robienie otworka na srodku, rurka tez pomaga, jednak nie jest wyraznie skuteczniejsza niz otworek na srodku watki.



ew. ja cos zle robie, bo nie widze wiekszej roznicy na korzysc rurki
Awatar użytkownika
By arv
#21141
sq8shq pisze:tak tak, mam pena, ale watek oryginalnych juz zdziebko braknie... oryginalne ladnie oddaja plyn - fakt tez ze ladnie ciekna... niemniej ja uzywam waty do filtrow (nie akwarystycznej), wtedy pomaga bardzo robienie otworka na srodku, rurka tez pomaga, jednak nie jest wyraznie skuteczniejsza niz otworek na srodku watki.

ew. ja cos zle robie, bo nie widze wiekszej roznicy na korzysc rurki

Ty robisz dokładnie to samo, tzn. odpowietrzenie, tyle że bez rurki. Mi wygodniej z rurką, tym bardziej że jeszcze nie znalazłem właściwej waty i wolę jej nie szarpać spinaczem, żeby włókna nie wychodziły.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.