EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By xyz999
#1922396
hej mam pytanie odnoście akumulatorów, kupiłam ostatnio geekvape aegis boost pro do niego w zestawie dostałam akumulator 18650 Samsung 25R 2500mAh 20A i od razu zakupiłam drugi żeby używać ich na zmianę

używam sprzętu codziennie na 30W od 20 dni, od początku nie podobało mi się że bateria wystarcza na niedługo, ale w ostatnich dniach całkowicie naładowany akus starcza mi na około 100 buchów (sprawdzałam kilka razy), ładuje je w ładowarce jak coś

i teraz pytanie czy te akumulatory nie są dobre do tego e papierosa i stąd ten problem? (bo później doczytałam w instrukcji że najlepiej używać tych co mają 30A I więcej a moje mają 20A) czy jak kupię akumulatory 30A lub więcej to będzie dłużej trzymała bateria?

poczytałam już trochę podobnych tematów ale do końca nie rozumiem jak działa prąd rozładowania, więc jak można to proszę o odpowiedź bardzo prostym językiem
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922399
Prąd rozładowania to mniej więcej jak dużo na raz go potrzebujesz. 30W to nie dużo i taki Samsung powinien wytrzymać 4-6 godzin. Żeby mieć pewność w jakim stanie jest akumulator, najlepiej kupić ładowarkę z wyświetlaczem. Pokazuje wtedy ilość wpompowanych miliamperów. Ja też kiedyś tanio kupiłem takie same Samsungi i miały na starcie około 25% mniej pojemności niż to co jest wskazane. Używam ich sporadycznie, ale kupiłem najprawdopodobniej używki po laptopowe.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922403
To nie jest taka sama sytuacja, bo nigdy akumulatora nie rozładowujesz do końca, dba o to box. W zależności od mocy na jakiej kończysz rozładowywać baterię, o tyle wcześniej box odcina zasilanie, czyli załadowanie o 20% mniej nie oznacza że akumulator nie ma swoich parametrów. Moje 6cio letnie Sony dalej trzymają 2-2.1Ah, a od początku mogłem wpompować do nich max 2.3Ah.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By refurbished
#1922426
Policzmy.
Do obliczeń bierzemy tylko parametry po stronie akumulatora, zakładamy sprawność elektroniki 100%.
Po stronie grzałki przykładamy moc 30W i tylko to się liczy, nie jest istotny jej opór.
30W przy 3,7V (nominalne napięcie akumulatora) to prąd 8106 mA.
Masz aku 2500 mAh.
Jak długo możemy pobierać moc ?
2500/8100 = 0,3 h
0,3 h x 60 = 18 min
18 min x 60 = 1080 sekund - i na tyle nominalnie powinno wystarczyć prądu w akumulatorku
ale - powiedzmy, że masz do dyspozycji 80%
czyli 1080 x 0,8 = 864 sekundy
Jeżeli jeden buch to 8 sekund - jesteś w domu. Nic złego się nie dzieje. Po prostu dla mocy 30W taki akumulator więcej nie wydoli.
By xyz999
#1922527
dziękuje za odpowiedzi

dodam tylko ze zmniejszyłam jasność ekranu na 0% (używałam na 80%) I widać różnicę, akumulator starcza mi na dłużej

może skusze się na lepsze akusy żeby normalnie używać sprzętu
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.