EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By LavenderBirch
#1921905
Zastanawiam się więc, czy w oczach mojego ubezpieczyciela zdrowotnego jestem uważany za palacza, czy niepalącego. Znowu nadeszła ta pora roku, aby odnowić mój plan świadczeń w pracy, a oni oczywiście o to proszą, i oczywiście wpływa to na mój tygodniowy koszt ubezpieczenia zdrowotnego. Ale wszystko, o co pytają, to „Czy jesteś palaczem?”. W przeszłości odpowiedziałem „nie”, ale jestem ciekaw, czy mieliby to przeciwko mnie, gdyby w jakiś sposób okazało się, że jestem vaperem, powiedzmy na wizycie u lekarza, i pokazano mi nagranie, że nie byłem palacz. Czy moje ubezpieczenie zdrowotne nie pokryłoby mnie, ponieważ „kłamałem”? Ponieważ technicznie nie palę, vape.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921907
Pierwszy lepszy Kowalski powie, że palisz i do tego to jest gorsze od papierosów. Tacy Kowalscy są także w środowiskach medycznych, dla nich jesteś palaczem i żadna argumentacja nic tu nie da, tylko go rozsierdzi. Kiedy na pytanie o papierosy powiedzialem lekarzowi, że nie palę i leczę uzależnienie używając e-papierosa, grubym markerem na karcie choroby walnął napis - PALACZ. Teraz każdy inny lekarz biorąc moją kartę pierwsze co widzi to ten subtelny zapisek.
Co masz napisać przy badaniach? Prawdę.Nie palę.
By LavenderBirch
#1921930
Zastanawiam się więc, czy w oczach mojego ubezpieczyciela zdrowotnego jestem uważany za palacza, czy niepalącego. Znowu nadeszła ta pora roku, aby odnowić mój plan świadczeń w pracy, a oni oczywiście o to proszą, i oczywiście wpływa to na mój tygodniowy koszt ubezpieczenia zdrowotnego. Ale wszystko, o co pytają, to „Czy jesteś palaczem?”. W przeszłości odpowiedziałem „nie”, ale jestem ciekaw, czyappvalley tutuapp tweakbox mieliby to przeciwko mnie, gdyby w jakiś sposób okazało się, że jestem vaperem, powiedzmy na wizycie u lekarza, i pokazano mi nagranie, że nie byłem palacz. Czy moje ubezpieczenie zdrowotne nie pokryłoby mnie, ponieważ „kłamałem”? Ponieważ technicznie nie palę, vape.

isssue got solved
Awatar użytkownika
By Pesio
#1921948
Dobry prawnik pewnie podjął by się takiego wyzwania w przypadku odmowy wypłaty świadczenia. Nie kłamałeś, bo palenie a waporyzacja to zupełnie dwa różne pojęcia. To mniej więcej jak gotować wodę w czajniku, a smażyć kiełbasę na ognisku.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.