EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By pol
#1910300
Dorcia33 pisze:...
Nie korzystałam z żadnego z polecanych kalkulatorów ponieważ mam jeszcze problem ze zrozumieniem niektórych pojęć. Obliczenia wykonałam w arkuszu kalkulacyjnym.
Gorąca prośba do waperów fachowców o opinie i uwagi na temat zrozumienia przeze mnie istoty samodzielnego "mieszania" liquidu.


@Dorcia33 ,
Robienie liquidów wg opisanych przez Ciebie technik nie jest aż tak skomplikowane jak myślisz.
To nie aptekarskie dawkowanie.

Uwierz, że nie ma większej różnicy w proporcji gliceryny i glikolu propylenowego. Nie odczujesz różnicy pomiędzy 40PG/60VG a 34PG/66VG.
Zawartość nikotyny w e-płynie 3,60mg/ml a 3,49 mg/ml nie stanowi żadnej różnicy ani w smaku, ani w odczuwalnej "mocy" chmurki.

Aromaty też są robione na bazie glikolu propylenowego i/lub gliceryny.

Trochę pomieszane pojęcia. Kiedyś baza zazwyczaj określała płyn zawierający nikotynę (o większej zawartości nikotyny) do własnego przygotowywania e-liquidu.

Od wejścia w życie tzw ustawy tytoniowej nastąpiła zmiana pojęć.
Premix - to płyn na bazie glikolu propylenowego i/lub gliceryny (w różnych proporcjach) zawierający różne wersje aromatów. Płyn bez zawartości nikotyny.
Shot - (trochę wymyślona nazwa marketingowa) - ustawa wprowadziła ograniczenie pojemności pojemników (buteleczek) wprowadzonych do sprzedaży do max 10ml w przypadku gdy płyn zawiera nikotynę.
Pozostała forma sprzedaży to gliceryna, glikol propylenowy lub ich mieszaniny w różnych proporcjach (czasem z zawartością wody).
Odrębna forma to same aromaty zapachowe - koniecznie bezwzględnie robione na bazie glikolu propylenowego.

W sprzedaży dostępne są aromaty spożywcze na bazie oleju rzepakowego - ich do inhalacji w EIN nie wolno używać.
Awatar użytkownika
By marcos2
#1910311
joloass pisze:Bazę robisz mieszając VG + PG + nikotyna ... dodając do niej aromat np. Traveller (* sugerowane stężenie 10 %) otrzymujesz już liquid. Każdy kolejny aromat zmienia smak tegoż liquidu. :mrgreen:

Traveller od MaiArta to nie jest aromat. To lekko ziołowy dodatek na bazie etanolu dodawany do mieszanek, uwypuklający smak i aromat liquidu.
Awatar użytkownika
By pol
#1910313
marcos2 pisze:Traveller od MaiArta to nie jest aromat. To lekko ziołowy dodatek na bazie etanolu dodawany do mieszanek, uwypuklający smak i aromat liquidu.


@marcos2
Producent ma odmienne zdanie.

Aromat traveller
http://maiart.pl/tobacco/130-1134-aromat-traveller.html
Sugerowane stężenie: 10% obj. (baza minimum 70% VG)


Premix traveller
http://maiart.pl/tobacco/167-aromat-traveller.html
PG/VG = 30/70

Aby uzyskać gotowy liquid, wystarczy uzupełnić butelkę 20 ml bazy. Dodając 10ml bazy o mocy 18 mg/ml oraz 10 ml bazy beznikotynowej, otrzymamy 50 ml liquidu o mocy 3,5 mg, natomiast gdy dodamy 20 ml bazy o mocy 18 mg/ml, otrzymamy 50 ml liquidu o mocy 7 mg/ml.

PREMIX PLUS! Zamawiając produkt w tej wersji, otrzymacie Państwo GRATIS dodatkową porcję czystego aromatu (1,5 ml) do samodzielnej korekty smaku. Chcąc otrzymać PREMIX PLUS proszę o wpisanie tej informacji w okienku UWAGI.
By Andrzejson
#1920862
Siemano, właśnie zaczynam swoją przygodę z produkcją liquidow. Kupiłem glikol, glicetol i wymieszałem 50/50. Mam także sporo aromatów i shotow nikotynowych o stężeniu 18mg niktoyny. I tu moje pytanie bo chce robić dla siebie liquidy o mocy 6 a dla znajomego o mocy 18 (w buteleczkach 10ml). Moje pytanie brzmi w jakich proporcjach to mieszać bo szukałem w internecie i nigdzie nie ma napisane dokładnych proporcji. przykładowa proporcja 6 bazy 3 niktoyny i 1 aromat która wymyslilem, czy wyjdzie z niej lq o mocy 6? I drugie pytanie jak zrobić lq o mocy 18 bo go już dla mnie jeszcze większą czarna magia, bo czytałem gdzie w necie że potrzeba shotow o mocy 60mg. Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920863
Źle szukałeś, ten jest najprostszy http://skrypty.info.pl/kalkulator.html Są też apki, ja korzystam tylko z nich. Kupiłeś gliceryne zapewne. Legalnie na rynku dostępne są tylko shoty nikotynowe max 18mg, więc nie da się zrobić liquidu o mocy 18mg.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
Sklep internetowy

Witam, powie mi ktoś, gdzie dorwę grzałki do capta[…]

Nie wiem jak naprawić

Mam pff boya od wizmana i wyświetla mi się na ekra[…]

Cześć Wam, jakieś 100 lat temu, czyli chyba 4-5? […]

Wielu z nas zastanawia się, jak zmieni się rynek w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.