EPF
Shake and Vape - płyny do zmieszania z bazą nikotynową lub bez nikotyny.
By ZapKarol
#1920410
CRUSH by VTP

Proporcje VG/PG: 70/30

Pojemność: 40 ml


CZARNA PORZECZKA X WINOGRONO
Dosyć klasyczne połączenie owoców tym razem przedstawione w wariacji popularnej serii premixów Crush od Vape Tech Poland. Jakieś zaskoczenia? Dostajemy mocno słodki płyn z lekka nutą kwaskowatości. Niestety nic ponad mierny poziom, atomizery, które posiadają problem z wyciąganiem walorów smakowych mogą mieć z tym płynem delikatny problem przez wypłaszczenie odczuwanych aromatów.

MANGO X POMARAŃCZA X TRUSKAWKA
Ileż ja w swojej waperskiej przygodzie przetestowałem płynów z aromatem owocu mango. Niestety najczęściej kończyło się to jedynie zderzeniem z aromatem jakiegoś płynu do mycia naczyń czy innego odświeżacza powietrza. Jak jest w tym płynie? Idealny słowem będzie po prostu „okej”, nie jest to żaden gamechanger na rynku, który sprawi, że fani płynów bardziej deserowych przychylniejszym okiem spojrzą na tzw. owocówki, ale powinien zadowolić stałych fanów płynów rześkich bez dodatku koolady czy mięty. Pomarańcza i truskawka fajnie dopełniają to połączenie, powodując, że płyn nie wydaje się mdły.

ZIELONA HERBATA X PIGWA X CZARNY BEZ
Raz zdarzyło mi się spotkać aromat czarnego bzu w płynie do e-papierosa, wtedy był pomieszany z jabłkiem i byłem nim zachwycony, mimo tego, że pierwsze wrażenie było zgoła odmienne. Jak wiecie bądź nie premixy powinny po zmieszaniu z bazą trochę odstać, mnie w pierwszym kontakcie nie chciało się czekać i zalałem premix do zbiornika raptem kilka minut później. Skończyło się to na wylaniu zawartości i dosyć długim czyszczeniu. Płyn poszedł w odstawkę, wróciłem do niego po prawie trzech tygodniach, biorąc go przez przypadek na spacer. Zmuszony nałogiem musiałem więc zalać atomizer ww. płynem i efekt był totalnie odmienny, udało mi się skończyć butelkę, nie zmieniając smaku ani razu. Tutaj niestety nie ma aż takiego efektu, płyn jest po prostu poprawny, znajdą się fani, ale i zdecydowani krytycy. Premix pachnie trochę jak słodkie owocowe perfumy, w smaku jest zdecydowanie fajniejszy. Zielona herbata zapewnia fajną goryczkę. Pigwa? Nie wiem, nie wyczułem.

Część druga już niebawem.
By ZapKarol
#1920437
MANGO X ANANAS X PAPAYA
Cóż mogę napisać? Staram się, żeby moje codzienne menu było „strefą wolną od ananasa”, przeprosiłbym fanów pizzy hawajskiej, ale nie zrobię tego. Płyn jest bardzo rześki w smaku, to zdecydowanie kolejna pozycja, którą mogę polecić fanom odświeżających płynów owocowych bez mięty w niskich budżecie finansowym. Niestety ja się od niego odbiłem, nienawiść do ananasa wygrała, niemniej spróbujcie i przekonajcie się sami. Mango i Papaja? Są, czuć je na wdechu i wydechu, przez co płyn nie jest mdły oraz odpychający swoim nienaturalnym aromatem.

KIWI X TRUSKAWKA
Wiecie, że jakbyśmy zmienili tylko kilka liter w nazwie DUO, to otrzymujemy CRUSH? Nie? To teraz już wiecie. Kolejny klasyczny mix zaserwowany nam przez chłopaków z VTP bardzo zbliżony swoim smakiem do płynów Go Bearsów. Premix jest mocno słodki, w cieplejsze dni, które miejmy nadzieję, powoli nadchodzą, może być trochę mdlący. Za to sprawdzi się w delikatnie chłodne, wiosenne popołudnia dla poprawy słodkości po gorzkim dniu w pracy. Ode mnie spory plus, mimo że jestem wielkim fanem liquidów deserowych.

CZARNA PORZECZKA X MENTHOL
Tak, kolejny raz wydaje wam się, że gdzieś to już widzieliście. To zdecydowanie jest pozycja w menu, którą mogę polecić na nadchodzące letnie upały. Na wdechu czujemy bardzo dobrą, naturalną czarną porzeczkę z lekką nutą kwaskowatości, a przy wydechu dostajemy uderzenie chłodnego mentholu, który pozostawia bardzo mocne orzeźwienie.

Podsumowując:
Czy poleciłbym serię Crush? Zależy komu, niestety pojawiają się wątpliwości co do rzeczywistego stosunku gliceryny do glikolu, niestety płyn wydaję się trochę zbyt rzadki. Jeśli często korzystasz z serii premixów DUO, to zdecydowanie możesz spróbować CRUSH, nie powinieneś czuć zawodu. Jednak jeśli jesteś przyzwyczajony do trochę droższych płynów, to zalecam jednak przy nich pozostać.
Czy do nich wrócę? Jedynie w chwili uszczuplenia budżetu.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920444
Z recenzji wieje rozczarowaniem liquidami. Czy słusznie? Moim zdaniem jak najbardziej, VTP to syf mogiła. Miałem kiedyś wątpliwą okazję przetestować kilka smaków i to co wyżej potwierdza to. Ale fajnie i duży plus @ZapKarol za relację z testów i podzielenie się.
Sklep internetowy

Witam, powie mi ktoś, gdzie dorwę grzałki do capta[…]

Nie wiem jak naprawić

Mam pff boya od wizmana i wyświetla mi się na ekra[…]

Cześć Wam, jakieś 100 lat temu, czyli chyba 4-5? […]

Wielu z nas zastanawia się, jak zmieni się rynek w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.