EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By pure2222
#1920305
Tak jak w tytule. Posiadam 2 sztuki Vinci X, dziś rano jeden z nich zaczął wyłączać się randomowo po od 2-5 zaciągnięciach. Próbowałem vapować na 3 różnych bateriach ale dzieje się to samo. Wyczyściłem go, spróbowałem na innej górze od drugiego dalej ten sam problem. Co dziwne e-papieros wyłącza się tylko podczas zaciągania. Bez tego może leżeć kilka godzin i nie gaśnie.

Kilkanaście godzin później siadł mi drugi papieros. Z tym, że ten się po prostu nie włącza. Vapowałem sobie i nagle koniec. Ekran zgasł i nie włączył się. Tak jak w poprzednim przypadku próbowałem na różnych bateriach, każdą z nich ładowałem do pełna i nic.

Czy te dwa problemy mogą być spowodowane jakimś spięciem baterii? Każda z nich jest w dobrym stanie (nie jest obdrapana i są w pełni naładowane), zdaje mi się jednak, że oba te problemu pojawiły się podczas używania tej samej baterii. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo kompletnie nie mam pojęcia co robić a szkoda byłoby aby 2 sztuki poszły na śmietnik. :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920311
Czyli akus raczej do utylizacji.
Sprawdzałes koszulki od akusów, nie mają uszkodzeń, OK, ale same akusy nie są nigdzie zarysowane? wgniecione?
Tak myslę czy zalałeś kiedyś te POD-y, może liquid dostał się do gniazda USB i robi rozgardiasz w elektronice. Przedmuchaj te USB. Masz mozliwośc wyeliminowania akusów i sprawdzenia ich na jakimś innym sprzecie?
Aha, jesli jeden z POD-ów świeci cały czas, powiedz, nagrzewa się? ja bym na wszelki wypadek nie wkładał do niego akusa, pieron wie dlaczego cały czas podawany jest prąd, na wszelki wypadek wyjmij akusa.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920317
To dobrze że próbowales czyścić, ale gdzieś w sieci czytalem o problemie z uruchamianiem bodajże Drag X i tam po wyczyszczeniu gniazda USB elektronika ruszyła. Drag i Vinci to ta sama stajnia i podobna elektronika. Zapewne pomoże, napewno nie zaszkodzi. Sprężone powietrze w areozolu nie jest jakieś kosmicznie drogie, spróbuj, albo też idź do jakiegoś serwisu z elektroniką i może oni rzucą fachowym okiem na sprzęt.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.