EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By emi
#1920098
Cześć Wam,
jakieś 100 lat temu, czyli chyba 4-5? na tym forum nauczyłam się ssać :-)))
Potem e-dym.pl wprowadził mnóstwo fajnych rzeczy, kupowałam i powoli z mocy liquidów rezygnowałam. Rzuciłam i palenie i waporyzery :-))

Została mi sterta czegoś tam. Nigdy nie byłam dobra w nazywaniu czego używam ale Tubylcy zawsze byli bardzo pomocni i przeuroczy! :-)))
Przyszłam popatrzeć na tutejszy bazarek..a tu normalnie jakby w opuszczonej piwnicy .......

Gdzie wszyscy!?!!!!???

Biedna ja (siomknęła noskiem i poszla się rozglądać, które nicki pamięta) ;-))

emi
By miiio
#1920101
o Ty szczęśliwa... Ja mimo iż czas też mnie posunął - ciumkam. Lżej bo 11tkę ale towarzyszy mi toto :lol:
i tylko myśl mnie naszła by sprawdzić Superfine MTL Fused Clapton Wire: 30ga x 2(=)+38ga porównać vs Fused Clapton Wire (2.35 ohm): 28ga x 2(=)+35ga, ale nie ma za bardzo gdzie. Bo ciszaaaaaaaaa
Awatar użytkownika
By emi
#1920131
Fuck, na pewno po polsku do mnie piszesz? :-)))
Nic nie rozumiem, co z czym i na co? Przekaż dotarł, że smutno Ci, więc tulę! ;-)))

11 to już nieźle; poproś kogoś by Ci podmienił na 6, tak żebyś nie był tego świadom....może nie odczujesz różnicy .... a potem już tylko 2 kroki do zera! hehe
Awatar użytkownika
By Superlux
#1920157
@Fabian74


Piękne czasy... ale to już nie wróci. Forum zostało świadomie zlikwidowane i sprowadzone tylko do poziomu bazaru. Zwyczajne, świadome działanie biorąc pod uwagę to kto został beneficjentem takiego stanu rzeczy. Nic już nie będzie takie jak kiedyś, nic...



:drinkb
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920160
Chciałbym zrozumieć to świadome działanie. Czyżby jakiś koncern w tym maczał swoje śmierdzące tytoniem paluchy?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1920161
Pesio pisze:Chciałbym zrozumieć to świadome działanie. Czyżby jakiś koncern w tym maczał swoje śmierdzące tytoniem paluchy?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Nie, to tylko nowi właściciele, których temat prowadzenia forum niestety przerósł.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920162
Superlux pisze: Nic już nie będzie takie jak kiedyś, nic...


Ale można przynajmniej zapomnieć wstawić kropki i żaden burak nie będzie z tego powodu straszył Cię banem :P
By miiio
#1920175
emi pisze:Fuck, na pewno po polsku do mnie piszesz? ))
Nic nie rozumiem, co z czym i na co? Przekaż dotarł, że smutno Ci, więc tulę! ))

A dziękuję :))
emi pisze:11 to już nieźle; poproś kogoś by Ci podmienił na 6, tak żebyś nie był tego świadom....może nie odczujesz różnicy .... a potem już tylko 2 kroki do zera! hehe

Kurczę obawiałem się tego przejścia a tu teraz tak ładnie to brzmi ;)

Ps. I jak bez tego... fajnie?
By HanysPL
#1920194
Smutne to, sama ustawa w dużym stopniu zniszczyła ludziom hobby, teraz akcyza.
Ja nawet nie zarejestrowałem momentu gdy forum się posypało, którymś razem wchodzę i praktycznie cisza.
Wspaniałe to było miejsce..
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1920195
@wertjacek, twoja tożsamość była tajemnicą o której wszyscy wiedzieli. :)
Sam się potwierdziłeś, kiedy całkiem niedawno wrzuciłeś na oba fora temat handlowy. Zwykłe kopiuj/wklej.
A teraz złapany za rękę krzyczysz, że to nie twoja ręka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By 2dest86
#1920201
A ludzie co Wam będę gadał, na początku było piękne, zero analogów, stare sprzęty i liquidy zerówki.. Jeden analog wystarczył i lecimy z tematem od nowa eh, czy to się kiedyś skończy *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920202
2dest86 pisze: Jeden analog wystarczył i lecimy z tematem od nowa eh, czy to się kiedyś skończy *SMOKEKING*


To jest to, niestety korzystanie z ep nie gwarantuje ci skutecznej walki z nałogiem. Zobacz jak jestesmy uzaleznieni od analogów, nawet po latach dopada za rogu. Ja po 4 latach wapowania, w skrajnym stresie chwyciłem za analoga, z nadzieją, że mnie przymuli i zapomne o stresie. Potem kolejne 4 miesiące rzucalem palenie i wiesz co... łatwiej było mi rzucić po 32 latach palenia (a zacząłem z marszu wapować na zerówkach, zero nikotyny w liquidzie) niż po tych 4 miesiącach. Aż nie wierzyłem w to co wyprawiałem.
Awatar użytkownika
By emi
#1920203
Alkoholik będzie alkoholikiem do końca życia.
Nie palę, nie wapuję. A kiedy mnie ciągnie proszę sąsiada by dał mi powąchać swoje (śmierdzące analogiem) dłonie..... :-)) Odechciewa mi się natychmiast.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920204
Ja się przyznam, że w wielkim stresie zdarza mi się chwycić za analogi raz na kilka miesięcy, tak jak wczoraj po błyśnięciu fotoradaru. Nawróciłem i pojechałem na stacje. Wyjarałem chyba 5 przez 2 godziny czerwonych setek, ale to byłoby na tyle i pewnie znów przerwa kilka miesięcy. Ale na dzień dzisiejszy wiem że efajkę wsadzą mi do trumny.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
By miiio
#1920205
@emi jak tego dokonałaś ;) opowiesz ze szczegółami... budują mnie takie historie :))

emi pisze: A kiedy mnie ciągnie proszę sąsiada by dał mi powąchać swoje (śmierdzące analogiem) dłonie..... ) Odechciewa mi się natychmiast.

To jest i dla mnie argument!!!
Awatar użytkownika
By dexx33
#1920223
Ja spróbowałem niedawno zapalić analoga po 5 latach wapowania...dla próby.Wcześniej analogi przez 40 lat.
Odpaliłem menthola, zgniotłem kulkę w ustniku aby mieć więcej aromatu i *BOJE SIE* ...wziąłem tylko 4 buchy, więcej nie dałem rady, smród w paszczy taki jakbym zjadł popielniczkę kiepów na kacu!
Mało co sie nie porzygałem.
Koniec eksperymentów.
Awatar użytkownika
By emi
#1920269
Myślałam, że jak ktoś rzuci to powinien być tolerancyjny do innych uzależnionych, sam przecież palił, to rozumie ciąg......
Myślałam, że jak rzucę to będę tolerancyjna.

Otóż ja nie jestem :-)))
By pio.kus
#1920569
Ja po przesiadce na e-papierosy nigdy już do nich nie wróciłem. To już 4 lata:)
Na razie nie zamierzam tego rzucać, bo być może wróciłbym do analogów.
Inna sprawa że nie przeszkadza mi zapach analogów, inni palą analogi ja wapuje, tyle że nie strzepuje do popielniczki ;)
Ale np. zbyt duże zadymienie w jednym pomieszczeniu zawsze mi przeszkadzało, nawet gdy paliłem.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920571
Swego czasu chodziłem do knajpy, gdzie wydzielona w piwnicy kamienicy była sala dla palących około 40m2, wychodziłem z tamtąd naćpany gorzej niż paliłbym normalnie analogi razem z nimi.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
By Mystics91
#1920795
2dest86 pisze:A ludzie co Wam będę gadał, na początku było piękne, zero analogów, stare sprzęty i liquidy zerówki.. Jeden analog wystarczył i lecimy z tematem od nowa eh, czy to się kiedyś skończy *SMOKEKING*

To mi się kiedyś wydawało, że da się palić tzw: hybrydowo. To było bodajże 6 lat temu jak również wapowałam zerówki. Nie wiem jak w ogóle mogłam to wytrzymać, bo teraz nawet w głowie mi się nie mieści taki pomysł. Podejrzewam, że wpływ miało częste przebywanie w towarzystwie osób palących, węch i smak się stępiają i nieszczęście gwarantowane. W każdym razie nie polecam, bo to nie jest kompromis tylko powrót do analogów gwarantowany. Później jak udało się wrócić do tematu i raz na zawsze skończyć z analogami (jakieś 5 lat temu) to już sobie solennie obiecałam, by palaczy traktować jak trędowatych tzn po prostu z dala od nich zawsze się trzymać jak palą, zupełnie jakby ta ich "groźna choroba" mogła na mnie przeskoczyć.

Jestem zadowolona ze swej decyzji. Ludzi palących kiedy nie palą oczywiście traktuję normalnie, a nie nadal jak trędowatych. No i cieszy mnie jak widzę, że coraz więcej osób wapuje.
Tak sobie pomyślałam, że napiszę a nuż (tak, jest taki wyraz) kogoś to zastanowi(z tych, którzy wracają na złą ścieżkę, albo najwyżej piszę to sama do siebie. Nic nie szkodzi.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#1920932
emi pisze:jakieś 100 lat temu...

A mnie 101 lat już nie było na tym forum aż do dziś. Jeden z najstarszych vaperów spowodował, że zajrzałem. Dziwne, konto działa, hasło też, wszedłem. I co? Ano poczułem się jakbym na początku lat 2000 wszedł na "manhatan" lub inne "sprzedam, kupię i nie złupię". Aż sprawdziłem, czy zamiast nowych postów nie wszedłem w dział handlowy :shock: Zielone zeszło na rozkładane łóżko polowe z vaperskim sprzętem. I dobrze :mrgreen: jest młodość, czas dojrzewania, starość i śmierć. Naturalna kolej rzeczy tego świata. Pogrzeb będzie niebawem, bo brak merytoryki zabił już niejedno forum.
Z pozdrowieniami dla starych vaperów.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920938
Szczerze, nie pamiętam co wpłynęło na ten brak merytoryki, niby wina leży po stronie nowych właścicieli forum. Tu i tak robiła się pomału krakowska Tandeta, bo nie wiem jak manhatan wygląda.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920948
Pesio pisze:niby wina leży po stronie nowych właścicieli forum.


Dla mnie to kilku nawiedzionych strzeliło focha i tyle, zrobili czarny pijar, admini się postawili, w końcu to ich strona i nie ugięli się. No i nastąpiła migracja. Inna sprawa, że to forum od lat idzie bardziej w stronę bazarku, to już nie forum tematyczne. Ale i czasy mamy szybsze, jeden post na temat Smoka i dalej hopsa pod trzepak.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920951
Ubawiłem się tym trzepakiem. A jak to było z tą historią postów, która podobno gdzieś się zapodziała. Tak z ciekawości pytam, bo już parę lat minęło od tego czasu jak spękała tu ziemia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920956
Pesio pisze: A jak to było z tą historią postów, która podobno gdzieś się zapodziała. Tak z ciekawości pytam, bo już parę lat minęło od tego czasu jak spękała tu ziemia.


Nie mam pojęcia i nie za bardzo mnie to obchodzi. Stare posty w temacie epapierosow tak po prawdzie komu były teraz potrzebne? Zmienił sie sprzęt diametralnie, problemy sprzed 5-6 lat stały się kompletnie nieaktualne i niepotrzebne, nic nie wnoszące. Administracja ma we władaniu forum i zrobiła co zrobiła, mogli gdzies to wrzucić w dział Archeologia, ale podjęli inną decyzję. Oni płacą, my korzystamy, możemy te forum za free przeglądać, pisać, za decyzje w jakim ksztalcie i treści odpowiada ten co buli, czyli Administracja i tego sie trzymajmy, pamietając by ingerencja w treść uzytkownika nie była moderowana bez powodu.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920959
Nie znam zasad funkcjonowania forów i nie wiem za co trzeba płacić. Ale brzmi to jak robienie łachy, my płacimy a wy tańczcie bo my gramy. Dla mnie wtedy to też jakoś tak dziwnie wyglądało, że był ogólny foch, ale nie wiem czy słuszny. Ale nie mnie to oceniać. To co mnie ze starych postów może zainteresować jest, także dalej nie wiem co wtedy wyparowało, ale z tego co pamiętam chyba coś było niezgodne z prawem.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920962
Pesio pisze:Nie znam zasad funkcjonowania forów i nie wiem za co trzeba płacić. Ale brzmi to jak robienie łachy, my płacimy a wy tańczcie bo my gramy. Dla mnie wtedy to też jakoś tak dziwnie wyglądało


Kupuję forum, prowadzę dzialalność gospodarczą, ustawiam sobie regulamin pod siebie, tak by nikt nie mógł przyczepić się do czegoś co mogło sie zdarzyć a nie powinno. To nie user a ja mialbym problemy, więc sie zabezpieczam, nawet jesli nie podoba sie to kilku osobom. To oczywista oczywistość. Admin przywitał się, poinformowal, że prowadzi dzialalność, że pewne sprawy musi uregulować i to zrobił. Potem pyskówki z userami o prawach autorskich do swoich postów, o zmianach w zapisach regulaminu, na koniec ogólnoforumowy foch z obu stron i sprawa się ma jak ma.
Forum zostało, rwetesu brak.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920963
Jak ktoś kupuje forum, to raczej z wszystkimi postamihe he, więc nie wiem o jakie prawa mogło chodzić.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1920964
Pesio pisze:Jak ktoś kupuje forum, to raczej z wszystkimi postamihe he, więc nie wiem o jakie prawa mogło chodzić.


No i tu pies pogrzebany, skończylem sie tym tematem interesować gdy zaczęły sie pyskówki na temat co jest kogo, co można wykorzystać a czego nie i co ma być/ nie być w regulaminie. Jak znasz Kargulów i Pawlaków to wiesz, ze raz stawiali plot, po czym go brutalnie demolowali, cięli własne koszule i tłukli własne garnki. Podobnie tu, dyskutowali tak dlugo aż nie doszli do porozumienia. I jesli szukasz winnego to go nie znajdziesz bo prawda leży po tej stronie po której stoisz. :P
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920969
Winnego nie ma, sąd sądem ale sprawidliwość musi być po naszej stronie, tym razem po stronie właścicieli, bo to oni kupili, zapłacili i mają. Kargul z Pawlakiem zawsze się jednak na koniec godzili. Może i tu do jakiegoś pojednania kiedyś dojdzie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.