EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919917
Witajcie Vapowicze, wracam do vapowania po sporej przerwie ale wiadomo, pandemia, kryzys finansowy więc wpadłem na pomysł, że zacznę samemu robić sobie bazy i teraz wytłumaczcie mi czy mój tok rozumowania jest poprawny czy jestem jednak upośledzony.
Chcę uzyskać 50/50 o stężeniu 3mg 1L. Kalkulator pokazał mi, że potrzebuję 150ml 20mg nikotynowej bazy na 850ml mieszanki 50/50.
1.Kupuję Glikol i Glicerynę na allegro czy gdziekolwiek, mieszam w proporcjach 50/50 (taką chcę uzyskać).
2.Zaopatruję się w bazy nikotynowe, czyli 15x10ml 20stek.
3.Wlewam te 150ml bazy nikotynowej do 850ml mieszanki glikolu i gliceryny i dzieje się magia.

Czy to jest aż takie proste? Czy trzeba zwrócić uwagę na jakieś konkretne rzeczy? Nie chciałbym niczego spieprzyć ani zrobić sobie krzywdy. Wcześniej zaopatrywałem się już w gotowe bazy z nikotyną więc pozostawało tylko wlać aromat w odpowiednich proporcjach i tyle. Robienie baz od podstaw to dla mnie nowość.

Dziękuję za uwagę i rady.
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919922
Ok super, dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze ile taka baza powinna się gryźć ze sobą żeby nikotyna się ładnie rozproszyła po płynie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Pesio
#1919930
4-6 tygodni to liczysz z aromatami. Nikotyna dobrze byłoby żeby dobę postała. Teoretycznie można wapczyć od razu. Ale wiadomo że bez aromatów nie będziesz wapczył. Ja prawie wszystkie płyny mogę wapczyć po dobie, ale są takie które miesiąc potrzebują postać.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zamtuz
#1919931
Dzieki Panowie, generalnie nie jestem wybredny i tez czekam dobę aż się aromaty przegryza a czasami pale godzinę po zmieszaniu. Generalnie Bazę będę przelewał do buteleczek 100ml 90ml bazy i będę wlewał 10ml aromatu. Muszę jeszcze policzyć ile trzeba będzie dodać nikotyny do bazy bo nie uwzględniałem tego, że później będę jeszcze do osobnych butelek dolewał aromaty.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1919936
Skorzystaj z Vape Tool albo E-Liquid Recipes, według mnie dwie najlepsze apki do mieszania. W tej drugiej fajnie się zapisuje i konfiguruje swoje przepisy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Cześć Wam. :bry Rozpoczął się kolejny okres r[…]

Tak jak w tytule. Posiadam 2 sztuki Vinci X, dziś […]

Druga RTA

Witam Ciekaw jestem jak spisuje się Druga RTA w co[…]

dinner lady mango

Siemka mam zapytanie, czy premix Dinner Lady- Sum[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.