EPF
Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj. Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.
By vaqerk
#1918541
Kupilem dzisiaj premix Radler smak wiśnia mięta coolada. Wytłumaczy mi co to za składnik? Heks-2trans-enal
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1918546
Zagrożenie! Zgodnie z klasyfikacją przekazaną przez firmy ECHA w rejestracjach REACH substancja ta jest toksyczna dla organizmów wodnych, powodując długotrwałe skutki, jest toksyczna w kontakcie ze skórą, jest szkodliwa w przypadku połknięcia, powoduje poważne podrażnienia oczu, podejrzewa się, że powoduje wady genetyczne, jest łatwopalna ciecz i opary powodują podrażnienia skóry i mogą powodować reakcję alergiczną skóry.

Co najmniej jedna firma wskazała, że na klasyfikację substancji mają wpływ zanieczyszczenia lub dodatki.

O tej substancji
Pomocna informacja
Substancja ta jest produkowana i / lub importowana na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ilości 10-100 ton rocznie.

Substancja ta jest używana przez konsumentów przy formułowaniu lub przepakowywaniu, w obiektach przemysłowych i przy produkcji
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1918547
Zastosowania konsumenckie
Substancja ta jest stosowana w produktach: kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała.
Inne uwolnienie tej substancji do środowiska może nastąpić w wyniku: stosowania w zamkniętych systemach z minimalnym uwalnianiem (np. Płyny chłodzące w lodówkach, olejowe grzejniki elektryczne) oraz stosowania na zewnątrz w zamkniętych systemach o minimalnym uwalnianiu (np. Płyny hydrauliczne w samochodach) zawieszenie, smary w oleju silnikowym i płyny hamulcowe).
Żywotność artykułu
ECHA nie posiada publicznie zarejestrowanych danych na temat dróg, którymi ta substancja najprawdopodobniej zostanie uwolniona do środowiska. ECHA nie posiada publicznie zarejestrowanych danych wskazujących, czy lub w jakich wyrobach substancja mogła zostać przetworzona.

Powszechne zastosowania przez pracowników zawodowych
ECHA nie posiada publicznie zarejestrowanych danych wskazujących, czy lub w jakich produktach chemicznych substancja może być stosowana.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1918550
Najlepiej jak będziesz sobie sam robić liquidy. Kup glicerynę, glikol, shot nikotynowy i aromat ( najlepiej z Maiart lub Inawery ).
By MaiArt
#1918552
vaqerk pisze:Kupilem dzisiaj premix Radler smak wiśnia mięta coolada. Wytłumaczy mi co to za składnik? Heks-2trans-enal

Przyjdzie mi tutaj stanąć w roli adwokata diabła...

Nie popadajmy w paranoję i podejdźmy do tematu na spokojnie. Związek o który pytasz, to pospolicie spotykany w przyrodzie aldehyd i występuje w naturze np. jako składnik odpowiedzialny za zapach dojrzałych pomidorów. Czytając kartę charakterystyki można się rzeczywiście przerazić, lecz pamiętajmy o złotej zasadzie Paracelsusa głoszącej, iż to dawka czyni truciznę. O tym czy coś nam zaszkodzi decyduje nie tyle sama substancja, a jej stężenie. Składnik ten musiał być wskazany w karcie charakterystyki ze względu na fakt, iż jest silnym alergenem. Czy można go więc bezpiecznie stosować? O ile nie jesteś uczulony, to zapewne tak (piszę w trybie przypuszczającym, gdyż nie znam pełnego składu), gdyż zazwyczaj dodaje się go w bardzo małych ilościach ze względu na intensywność aromatu.

O wiele bardziej martwiłbym się dodatkiem coolady, gdyż jest to substancja na żywca przeniesiona z chemii kosmetyków i nie ma żadnych rzetelnych badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania tej substancji w formie wziewnej.
Nowy e-papieros po przerwie

Witam serdecznie wszystkich Głowie się już parę d[…]

Box na 2 x 21700 lub 2 x 18650

Witam, co polecicie na aku 2x21700 ewentualnie na […]

Nowe zasilanie

Witam, od około dwóch lat jestem posiadaczem tesla[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.