EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By roscislaw
Robił ktoś ostatnio zakupy? Jak to teraz wygląda? Wcześniej, przez wirusa, podobno były duże problemy.
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
Ja kupiłem coś z chin i do Pl dotarła w 4 dni, a teraz leży w wawie pięć dni. Dam znać jak by się coś ruszyło ;)
Awatar użytkownika
By roscislaw
Płatny kurier? Kiedyś darmowe przesyłki szły jakoś 4 tygodnie.
Awatar użytkownika
By Superlux
@roscislaw

Generalnie w bezpłatne bym nie wchodził, po ostatnich przygodach jedyną akceptowalną, szybką i najczęściej darmową formą wysyłki jest Aliexpress Standard Shipping. No ale to jest Ali, w pozostałych sklepach omijam wszelkie darmowe formy z daleka, ostatnia szła do mnie 4 miesiące. Z resztą w zeszłym roku też miałem taką na 65 dni. Nigdy więcej. Na 3fvape najszybsze to Euro Line...coś tam, coś tam a na FT Post Nl. Radzę raczej omijać z daleka China Post ponieważ tam nadal jest niezłe bordello i podobnie jest z Hongkongiem. Aliexpress Standard na Ali, Euro Line na 3fvape i Post Nl na FT. To jestem w stanie polecić, uważam że warto dopłacić i mieć święty spokój.

@AVATARKUBA

:shock: FeDex ??? Kubutek, co Ty tam zamówiłeś ? Czołg, telefon, szwajcarski zegarek ? :mrgreen:

:drinkb
By Szym87
Paczki Z Ali ostatnio długo ida. W lipcu jakiś kupowałem na fasttech i paczka w dwa tygodnie u mnie. Z kolei na 3fvape tragedia. Czekałem na atomizer dwa miesiące

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Frankosio
Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że paczki z Ali idą teraz szybciej niż przed pandemią.
Od 20 kwietnia zrobiłem 7 zamówień z których jedna była płatna (4.25zł :) ) i wszystkie doszły w czasie poniżej 3 tygodni. Najszybsza dostawa trwała 12 dni, a pozostałe 17-20 dni.
Zamówienia przed pandemią szły minimum 3 tygodnie a nie raz i półtora miesiąca czekałem.
Ostatnie zamówienie odebrałem dziś rano po 19 dniach od złożenia.
Awatar użytkownika
By roscislaw
Właśnie mnie by chodziło o fastecha, rzecz bardzo tania, więc aż grzech wydawać krocie na wysyłkę.
Ale też bym potrzebował czegoś z aliexpress.
Także informacje przydatne dla mnie w dwójnasób :zakrecony
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
Co do mojej paczki to jednak moja wina, bo papierki do wypełnienia przyszły z dniem dostarczenia do wawy i trafiły do spamu na poczcie gdzie mam sam spam(nie polecam o2 ;) ). Dziś ogarnąłem papierki i paka może będzie na dniach.
Awatar użytkownika
By wertjacek
Paczki pomimo koronki dochodzą bardzo szybko, byleby nie przez płatne czy też China Post, a AliExpress Standard Shipping. Ostatnia szla 10 dni, od zamówienia pod drzwi.
Kolejne idą 6-ty dzień i już powinny być w Belgii, co oznacza że za jakieś 4-5 pokażą sie na WER Wawa. Inna sprawa że to duperele w rodzaju waty, case do fonu i zapasowych zbiorniczków do Drag X.
By gourmet
Czyli tylko ja mam pecha. Uchwyt do telefonu zamówiony na początku marca, minęły wszystkie terminy a uchwytu brak. Ali nawet nie przyjął zgłoszenia o braku. W lipcu przyszedł pakunek z ChRL, uchwyt do telefonu zamienił się po drodze w uprząż dla kota. Sprzedawca przyznał, że to jemu pomieszało się, ale ma tylko jeden kupon na standard shipping, więc domówiłem zapach do auta i czekam dalej, tym razem na dwa przedmioty.
Awatar użytkownika
By wertjacek
gourmet pisze:Czyli tylko ja mam pecha. Uchwyt do telefonu zamówiony na początku marca, minęły wszystkie terminy a uchwytu brak. Ali nawet nie przyjął zgłoszenia o braku. W lipcu przyszedł pakunek z ChRL,

Ja bym tego pechem nie nazwał. chyba wszyscy zamawiający mieli tak samo. Wszystkie paczki do momentu odblokowania lotów wisiały gdzieś w zawieszeniu, Sprzedawcy gdy ruszyło na szybko przygotowywali paczki z poprzednich miesięcy, idzie to sobie wyobrazić jakie burdello musiało wtedy być.
Paczki po lipcu idą na bieżąco, musi ich być stanowczo mniej, dlatego odlatują w expresowym tempie.

9-tego Sprzedawca podał mi numer przewozowy
2020-08-10 22:07:41 Przewoźnik otrzymał przesyłkę
2020-08-10 22:37:41 Nadejście do sortowni
2020-08-11 08:52:38 Opuszczenie sortowni
2020-08-11 18:40:33 Nadejście do sortowni
2020-08-12 20:00:00 Przekazanie do linii lotniczych
2020-08-16 17:24:00 -Liege-Linehaul Arrival
2020-08-17 09:10:00 -Liege-Customs Clearance Start
2020-08-17 09:42:00 -Liege-Import Customs Clearance Success

Koło czwartku-piątku w WER Wawa, łikend i na poniedziałek spodziewam sie listonosza.
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
Moja doszła. Gdyby nie fakt, że nie wysłałem od razu odpowiedzi do Urzędu Celnego to Fedex ogarnąłby się z Chin do mnie w 7 dni :)
Awatar użytkownika
By wertjacek
AVATARKUBA pisze:Moja doszła. Gdyby nie fakt, że nie wysłałem od razu odpowiedzi do Urzędu Celnego to Fedex ogarnąłby się z Chin do mnie w 7 dni :)

Masz z tym problem by zdradzić ile Cie ten Fedex kosztował? Tak po ludzku ciekawy jestem.
Awatar użytkownika
By roscislaw
To może jakieś zbiorowe zamówienie z fasttech? :D

Kupiłem ostatnio premix The Mask "Denver&quo[…]

Aegis solo + kylin M. Warto?

Cześć, składam zestaw do około 400/500 PLN. I przy[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.