EPF
Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj. Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.
By vapito333
Czy każdy drut wytrzyma 200w czy są jakieś konsekwencje? Jeśli nie to doradzicie co wybrać pod taką moc?
Z góry dzięki!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
Zacznij od uzasadnienia dlaczego musi być moc 200W w EIN.

Większość waperów chmurzy korzystając maksymalnie z 40-50W, a nawet są i tacy, którzy chmurzą z ustawieniami na 25W.
By vapito333
Zależy mi na dużej chmurze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
To zanim uzyskasz to na czym Ci zależy, to poczytaj trochę informacji podanych na forum. Szybko się dowiesz, że nawet największa chmura nie jest aż tak zależna od mocy zasilania.

Generatory mgły, które rzucają ostry cień mgły, działają inaczej.
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
Sporo zależy przede wszystkim od rodzaju grzałki, stosunku PG do PV, wilgotności powietrza. Fajną chmurkę można uzyskać nawet na stokowej grzałce z ijusta3, jeżeli dowali się dużo PG i będzie pochmurny dzień ;)
By BezimiennyII
Moc podana na grzałkę ma znaczenie drugorzędne. Jeżeli chcesz bawić się w cloud chasing, to jeszcze spora droga przed Tobą.

Zacząć należy od opanowania stosunku bezwładności cieplnej z powierzchnią odparowania grzałki. Czyli zależy nam na jak największej powierzchni odparowania liquidu na grzałce przy jednoczesnej możliwie najmniejszej bezwładności. Warto tutaj znać charakterystyki stopów, z których są robione druty i jak łączyć że sobą różne druty. Na początek najłatwiej zacząć od grzałek w tzw. układzie "power coil" - Power Clapton czy Power Twisted.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest nośnik. Mowa nie tylko o danym rodzaju - muji, Kendo, Fiber Freaks; ale o sposobie jego ułożenia. Poczytaj o czym takim jak np. scottish roll, bow wicking, toilet paper wicking (tak, jest coś takiego :lol:).

Ważnym czynnikiem jest również przepływ powietrza, który trzeba odpowiednio ustawic względem zastosowanej grzałki.

Na koniec tych kilku rad, przejdę do sedna. Sama idea cloud chasingu jest świetna. Uważam to za bardzo ciekawy, wymagający sport. Ale czym innym jest sportowa rywalizacja na zawodach o ustalonych regułach czy treningi, a czym innym jest stanie na przystanku i zadymianie ulicy. To tak jak porównać zawody WRC do katowania Golfa III na ręcznym pod Lidlem.
Awatar użytkownika
By STRUNA
pol pisze:Zacznij od uzasadnienia dlaczego musi być moc 200W w EIN.

Większość waperów chmurzy korzystając maksymalnie z 40-50W, a nawet są i tacy, którzy chmurzą z ustawieniami na 25W.

Tak, używałem 25W, ale wróciłem do 18 W i jestem szczęśliwy. :D :D :D
Awatar użytkownika
By pol
@STRUNA
Te 25 w moim poście miało być w znaczeniu, że niektórzy max mają 25, czyli mieścisz się w grupie tych hardcorowcach.
By mattoid1973
@pol a co ja mam powiedzieć, jak chmurzę na 12? CS100 + Ehpro True.
Awatar użytkownika
By pol
@mattoid1973
Jak to co masz powiedzieć?
Tylko i aż tyle, że wiesz jak używać EIN.
By mattoid1973
@pol to już tyle lat... Zapasy przedakcyzowe takie, że już chyba do końca życia tylko aromaty, PG i VG będę musiał kupować. Fora coraz rzadziej odwiedzam. Pozmieniały się priorytety.
Awatar użytkownika
By pol
@mattoid1973
Do końca życia?
Czemu tak krótko zamiarujesz chodzić po tym padole?
No chyba, że zainwestowałeś w chłodnię przemysłową :lol:
By mattoid1973
@pol "Tyle lat" odnosiło się do wapowania :)
Edit: czasem jak wpadnę tutaj lub do Salonu, to nie mogę się nadziwić.
By Szym87
Wyczerpaliscie temat chyba w 100 procentach

@bezimiennyll zawarł w tym cała prawdę.
Ja mogę skromnie tylko od siebie dodać że najlepszy materiał do tego to ni80, szybko się nagrzewa i równie szybko chłodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
@Szym87
Niestety nie dla wszystkich dobrym rozwiązaniem jest Ni80 - miewają uczulenie.
Odpowiednikiem będzie wtedy Kanthal A1 0,2 - 0,3 mm

@mattoid1973
mattoid1973 pisze:czasem jak wpadnę ... do Salonu, to nie mogę się nadziwić.

Wpadanie tam może być czasem niebezpieczne, a i nawet zagrażać zdrowiu psychicznemu *BOR*
By mattoid1973
pol pisze:Wpadanie tam może być czasem niebezpieczne, a i nawet zagrażać zdrowiu psychicznemu *BOR*

No co Ty, tam przynajmniej administracja coś robi.
Awatar użytkownika
By pol
mattoid1973 pisze:No co Ty, tam przynajmniej administracja coś robi.

:shock: :lol: :lol: "coś" to pojęcie względne.
Ale cóż poradzić, gdy ktoś lubi klimaty pudelka.
By Szym87
pol pisze:@Szym87
Niestety nie dla wszystkich dobrym rozwiązaniem jest Ni80 - miewają uczulenie.
Odpowiednikiem będzie wtedy Kanthal A1 0,2 - 0,3 mm

@mattoid1973
mattoid1973 pisze:czasem jak wpadnę ... do Salonu, to nie mogę się nadziwić.

Wpadanie tam może być czasem niebezpieczne, a i nawet zagrażać zdrowiu psychicznemu *BOR*
Doskonale o tym wiem, ja znowu mam odwrotnie. Nie mogę ani jednego bucha pociągnąć na kanthalu. Od razu cholerny ból gardła.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
E papierosy SMOK

Jestem od niedawna właścicielem SMOK'a, oglądam w […]

Drag S nie działa tryb automatyczny

Witam. Dzisiaj kupiłem Draga S i nie mogę wapować […]

Zakup e-papierosa - drugi wybór

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :bry S[…]

Ile wat?

Czy każdy drut wytrzyma 200w czy są jakieś konsekw[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.