EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By lipsierp
#1916480
Mam pytanko. W takiej baterii jak np. KGO Mega jest ogniwo 16650 1300mah. Jak kupię ogniwo UR16650ZTA to będzie np. bezpiecznie? Wiem, że to się będzie w cholerę długo ładowało zwykłą ładowarką ego, ale czy po prostu wystarczy dolutować dwa kabelki do nowego ogniwa jak to jest w starym? Te UR16650ZTA są bez zabezpieczeń, ale te oryginalne chyba też? Za wszystko odpowiada elektronika w głowicy ego? Pytanie czy pozwoli ona na naładowanie tego ogniwa do tych 2500mah?
By Krasnal45
#1916481
lipsierp pisze:Jak kupię ogniwo UR16650ZTA to będzie np. bezpiecznie?

Nie za bardzo. Ma mały maksymalny prąd rozładowania. Bodajże ok. 5A. To za mało.
By lipsierp
#1916486
Jak to jedyny problem, to nie jest problem - ja tu mówię o ego i grzałkach typu 2 Ohm - z tego pójdzie góra 2A prąd.
Awatar użytkownika
By pol
#1916494
lipsierp pisze:czy po prostu wystarczy dolutować dwa kabelki do nowego ogniwa jak to jest w starym?

Końcówek do ogniw się nie lutuje. Końcówki do ogniw się zgrzewa.
Czemu?
Zastanów się nad konstrukcją ogniw Li-ion.

Jeżeli uznasz, że "rybka mi to", to nie zalej cyną wentyli bezpieczeństwa w ogniwie.

***********
model: UR16650ZTA
pojemność nominalna: 2500mAh
napięcie nominalne: 3,7V
pojemność minimalna: 2380mAh
technologia: litowo-jonowa (Li-ION)
maksymalne napięcie ładowania: 4,35V
standardowy prąd ładowania: 1190mA (4h)
wymiary: 16,39 x 64,90mm

SANYO UR16650ZTA 2500mAh Li-ION 3,7V 16,4x64,9mm

Sprawdziłeś wymiary w KGO Mega?
By lipsierp
#1916497
pol pisze:
lipsierp pisze:czy po prostu wystarczy dolutować dwa kabelki do nowego ogniwa jak to jest w starym?

Końcówek do ogniw się nie lutuje. Końcówki do ogniw się zgrzewa.
Czemu?
Zastanów się nad konstrukcją ogniw Li-ion.

No i nadal nie wiem. Widziałem, że można je kupić ze zgrzanymi stykami.
pol pisze:Jeżeli uznasz, że "rybka mi to", to nie zalej cyną wentyli bezpieczeństwa w ogniwie.
Sprawdziłeś wymiary w KGO Mega?


Wiesz, no nie chcę żeby mi to wypaliło w spodniach. Dlatego pytam. Rozbierałem KGO i tam jest ogniwo oznaczone 16650, wymiary też będą na styk. Nie zwróciłem uwagi, w jaki sposób kabelki są przymocowane do ogniwa - fakt. Podałem to Sanyo, bo akurat tylko to widziałem na allegro.
Naładuje się to ogniwo do pełna przez elektronikę tego KGO?
Awatar użytkownika
By pol
#1916498
Dla własnego bezpieczeństwa. Nie szukaj, a zwłaszcza nie kupuj ogniw/akumulatorów z nieznanego źródła (w tym i z allegro).

Naładuje się to ogniwo do pełna przez elektronikę tego KGO?

Każde ogniwo Li-ion naładujesz ładowarką dedykowaną dla ogniw Li-ion.
Będzie to odpowiednio długo trwało w zależności od pojemności ogniwa i od parametrów ładowarki.
Wbudowana ładowarka w KGO będzie miał prawdopodobnie maksymalny prąd ładowania 420 mA.

Czy będzie działać? Powinno. Czy będzie bezpiecznie? Na to pytanie nikt nie odpowie.
Nawet z fabrycznymi zasilaniami może coś niespodziewanego się wydarzyć.

Edit:
Wpisz w wyszukiwarce google: UR16650ZTA

U mnie jako pierwszy adres zwraca
https://www.bto.pl/produkt/53269/sanyo- ... 0mah-liion
jest to zaufany sprzedawca.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1916505
To ogniwo, które podał założyciel wątku jest takie na styk - max prąd rozładowania - 2,45A
https://www.bto.pl/pdf/06753/UR16650ZTA ... %20BTO.pdf
Coś tam - jak widzę - da się znaleźć na Ali..., jednak w aukcjach nie ma niestety max prądu rozładowania.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2020, 00:16 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1916506
Nałóg Totalny pisze:To ogniwo,... jest takie na styk

Gabarytowo?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.