EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By pol
#1915513
21.04.2020
Dziś #CargoDlaPolski na pięć: cztery Dreamlinery LOT aktualnie w powietrzu, a B767 Iguana Skytaxi na ziemi w Szanghaju.

21 kwi 2020 - 8:59 PM**************************

Akcję #LotDoDomu przekształcono w #CargoDlaPolski. W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a ChRL transportowany jest niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym.

Akcja #CargoDlaPolski. To most powietrzny z Chinami, którym LOT będzie realizował dostawy sprzętu medycznego. Jak informują przedstawiciele linii, wykorzystane zostaną samoloty należące do floty.

KAS - W ramach #CargoDlaPolski współpracujemy z Agencją Rezerw Materiałowych i ze spółkami Skarbu Państwa, które sprowadzają do Polski wyposażenie potrzebne do walki z koronawirus. Takie produkty odprawiamy w pierwszej kolejności.

W ramach lotów #CargoDlaPolski linie lotnicze PLL LOT transportują wszystkie kluczowe w walce z wirusem towary, a przede wszystkim:
  maseczki,
  przyłbice,
  okulary ochronne,
  ochraniacze na buty oraz sprzęt medyczny, w tym głównie respiratory
...w ogromnych ilościach

Stan realizacji na 20 kwietnia 2020r.
Przewożone materiały są lekkie, jednak ich objętość jest znaczna. Aby zwiększyć ilość transportowanych materiałów, wykorzystujemy również siedzenia oraz luki bagażowe na pokładach Boeinga 787-8 i Boeinga 787-9.

PLL LOT ma wykonać do końca kwietnia 78 rejsów cargo. Jak dotąd dostarczył niemal 800 ton sprzętu medycznego.
Dreamlinery będą przerabiane - demontaż foteli i więcej miejsca na cargo

PLL LOT potwierdził, że pracuje nad modyfikacją B787.

Stan realizacji dostaw na 18 kwietnia 2020r.LS Airport Services
11 kwi 2020
Obsłużyliśmy już 40 samolotów, które przywiozły do Polski ponad 1000 ton środków medycznych
Pracownicy LSASaero dokonują rozładunku i przygotowują towar do dalszego transportu
8 kwi 2020
Za nami rozładunek wyjątkowego statku powietrznego An-124 Rusłan – jednego z największych samolotów transportowych na świecie.
55 ton środków ochrony osobistej pracownicy LSASaero rozładowali w zaledwie 3,5h7 kwi 2020
Krótko po zachodzie słońca zakończyła się operacja rozładunku kilkuset palet ze środkami ochrony osobistej, które przyleciały dziś na pokładzie samolotu AN-124 Rusłan.

30 mar 2020
Pracownicy LSASaero zadbali o kolejny transport środków ochrony na potrzeby polskich placówek medycznych
zorganizowany przez PKN_ORLEN

27 mar 2020
Relacja wideo z wczorajszego lądowania samolotu z transportem środków ochronnych, które zabezpieczają przed koronawirusem.


Cargo dla Polski - przylot Boeing 747 Rubystar Airways - 10/11.04.2020
#CargoDlaPolski - na Lotnisko Chopina codziennie lądują samoloty z materiałami potrzebnymi do walki z koronawirusem COVID-19.

****************
Źródła:
https://twitter.com/LOTdoDomu
https://twitter.com/LSASaero
https://twitter.com/hashtag/cargodlaPolski
Awatar użytkownika
By pol
#1915514
Jak inne linie lotnicze realizują "cargo" w samolotach pasażerskich:

Boeing 777 passagers d’Air France
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 0418832384

Boeing 777 d’Air France
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 4427750401

El Al optimise le chargement de son fret en cabine. Ici, dans un Boeing 777
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 3267530753

Boeing 777 transformé d’Air Canada
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 2927366144

Boeing 777-300ER d’Air Canada
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 0102496260

Luftwaffe transforme un Airbus A319
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 7557639169

France Airbus A330
https://twitter.com/airplusnews/status/ ... 6939206661Awatar użytkownika
By pol
#1915525
Agencji Rezerw Materiałowych
20 kwietnia 2020

Oprócz realizacji bieżących potrzeb zostały zakontraktowane dostawy m. in. z Chin i Turcji,:
  103 mln maseczek medycznych
  33 mln maseczek z filtrami
  6,6 mln środków ochrony oczu
  3,5 mln kombinezonów ochronnych
  prawie 60 mln rękawic ochronnych

Coraz więcej materiałów ochronnych pochodzi z polskiej produkcji. Na przykład przyłbice produkują w większości producenci krajowi.

Do Polski sprowadzane są też linii technologicznych, żebyśmy mogli w Polsce produkować gogle, maseczki, kombinezony i wszelki sprzęt potrzebny do zabezpieczenia służb medycznych i służb, które pomagają zarządzać sytuacją.

ARM zaopatruje również szpitale w respiratory. Liczba zamówionego sprzętu sięgnęła już 1500 sztuk. Dotychczas dostarczono do placówek medycznych już blisko 30 mln maseczek trójwarstwowych, ponad 11 mln rękawiczek lateksowych, blisko 2 mln płynów dezynfekcyjnych oraz blisko milion kombinezonów i fartuchów. Codziennie rozwozi je ponad 20 samochodów ciężarowych, które dotychczas obsłużyły niemal 2,5 tys. przesyłek.

Żaden kraj nie był przygotowany na dzisiejszą sytuację, ale dzięki sprawnej współpracy wszystkich zaangażowanych instytucji możliwe jest skuteczne dostarczanie materiałów ochronnych i medycznych na pierwszą linię frontu – do szpitali, domów opieki, placówek służby zdrowia. Współpracujemy ze Spółkami Skarbu Państwa – Orlen, Lotos, KGHM kupują sprzęt medyczny, Agencja Rozwoju Przemysłu koordynuje logistykę i odpowiada za produkcję krajową, LOT swoimi samolotami transportuje towar do Polski, a wojsko i Poczta Polska odpowiadają za dostawy. Korzystamy również ze wsparcia korpusu dyplomatycznego, administracji rządowej, wojewodów – zapewnia Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Ustanowiono most powietrzny gdzie regularne połączenia realizowane przez PLL LOT. – Tylko do końca kwietnia za pośrednictwem 78 połączeń lotniczych przewieziemy blisko 11 000 m3 towarów, pokonując tym samym 1,2 mln km. W ramach mostu powietrznego do Polski latają również inni przewoźnicy – w tym maszyny Antonow w ramach natowskiego programu SALIS oraz maszyny transportowe MON.

Realizacja wszystkich zleceń nie byłaby możliwa, gdyby nie doskonała współpraca wielu firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego, które działając razem z agencją, stanowią ważne ogniwo w procesie dostaw sprzętu ochronnego do szpitali. Cała dystrybucja materiałów odbywa się przez struktury ARM oraz wojewodów – przy wsparciu wojsk logistycznych, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Poczty Polskiej przesyłki docierają do ponad 600 placówek medycznych w całej Polsce.


Most powietrzny i pociąg z Chin

Z informacji przekazanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM) wynika, że zakontraktowane zostały już kolejne dostawy. Wśród zakupionych towarów, które mają wkrótce trafić do Polski znajdzie się: 03 mln maseczek medycznych, 33 mln masek z filtrami, 6,6 mln środków ochrony oczu, 3,5 mln kombinezonów ochronnych oraz blisko 60 mln rękawic ochronnych.

Co ciekawe część z nich dotrze do Polski koleją. Transport z Chin ma zostać wykonany pociągiem, który dotrze do Polski po szerokim torze korzystając z infrastruktury PKP LHS. PKP LHS to przewoźnik kolejowy i zarządca infrastruktury wchodzący w skład Grupy PKP operujący na linii szeroktorowej prowadzącej od granicy z Ukrainą do Sławkowa. Firma powstała z myślą o obsłudze Huty Katowice (transport rudy żelaza) oraz wywozu siarki z Polski. Obecnie oprócz transportu surowców rozwija także przewozy intermodalne.
Awatar użytkownika
By pol
#1915526
#CargoDlaPolski: LOT wykonał 43 rejsy i dostarczył 775 ton sprzętu medycznego
21.04.2020

W ramach trwającego od 5 kwietnia projektu #CargoDlaPolski PLL LOT ma zrealizować 78 połączeń lotniczych z Chinami. Jak dotąd odbyły się już 43 loty, a do Polski trafiło 775 ton sprzętu medycznego.
Operacja #CargoDlaPolski rozpoczęła się w niedzielę 5 kwietnia wraz z zakończeniem #LOTdoDomu, w ramach którego narodowy przewoźnik sprowadzał do kraju rozrzuconych po całym świecie Polaków. Pierwszy lot cargo do Chin w ramach tej akcji został zaplanowany na 7 kwietnia.

LOT podkreśla, że procedura została uruchomiona już 17-18 marca i to w tym miesiącu rozpoczęły się lotnicze transporty materiałów ochronnych i sprzętu medycznego dla niezbędnego w walce z koronawirusem. W trakcie trwania operacji #LOTdoDomu na niektórych trasach także były przewożone ładunki – w ten sposób z Wietnamu nad Wisłę dotarły m.in. dary ufundowane przez społeczność wietnamską w Polsce i znanego producenta tzw. zupek chińskich.


Jak dotąd przewoźnik obsłużył 43 rejsy, co pozwoliło na dostarczenie 775 ton sprzętu medycznego - dostarczono 30 mln maseczek, 11 mln rękawiczek i blisko milion kombinezonów i fartuchów.
Zakontraktowanych jest m.in. kolejne 103 mln maseczek, 3,5 mln kombinezonów ochronnych oraz 33 mln masek z filtrem. Do końca kwietnia, dzięki mostowi powietrznemu, odbędzie się 78 połączeń realizowanych przez LOT, a do kraju zostanie przewiezione 11 000 m3 towarów.


Materiały ochronne przywożone do kraju w ramach operacji #CargodlaPolski są dosyć lekkie, ale mają dużą objętość. Preferencyjnie przyjęliśmy, że wykorzystując możliwość załadunku kartonów także na fotele i do luków bagażowych ponad siedzeniami, możemy jednorazowo przewieźć około 130 m3 towaru w boeingu 787-8 i około 150 m3 w boeingu 787-9. W obydwu przypadkach mamy możliwość swobodnego transportu ładunków o wadze do 40 ton – wyjaśnia biuro prasowe LOT-u. Przewoźnik dodaje przy tym, że sprawna i szybka realizacja przewozów jest możliwa dzięki rozwojowi segmentu cargo w ostatnich latach oraz wiedzy i doświadczeniu zespołu LOT Cargo.

Większość połączeń do realizowanych przez LOT Cargo na trasie do Chin odbywa się z międzylądowaniem w kazachstańskim Nur-Sułtan. Dzięki temu w Chinach nie zachodzi konieczność wymiany załogi, ani tym bardziej poddawania się procedurom kwarantanny. Samoloty, w odróżnieniu od operacji #LOTdoDomu, nie latają tylko na stołeczne lotnisko. Jednym z większych zadań są przewozy do Poznania dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation dla Fundacji Lekarze Lekarzom. 20 kwietnia na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie wylądował samolot Boeing B787-9 Dreamliner na pokładzie, którego znalazło się 11 ton środków ochrony osobistej zakupionych dla polskich szpitali przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

LOT dostarczył sprzęt medyczny nie tylko do Polski – Dreamlinery dotarły m.in. do Państw Nadbałtyckich oraz do Budapesztu.


Będą modyfikacje Dreamlinerów?

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przewozy cargo LOT rozpoczął poszukiwania nowych możliwości przewozu ładunków. Jednym z najprostszych rozwiązań było wynajęcie frachtowców od wyspecjalizowanych w przewozach cargo przewoźników. Rozważane są także modyfikacje posiadanych samolotów, czyli usunięcie foteli w celu zwiększenia możliwości przewozowych.

– Dodatkowo jesteśmy właśnie na etapie testowania możliwych modyfikacji w boeingach 787, które pozwolą zwiększyć przestrzeń do załadunku w ramach operacji all-cargo i w pełni wykorzystać pokład pasażerski do transportu towarów. Na razie podchodzimy do tego ostrożnie – projekt jest pionierski. Dreamlinery to bardzo nowoczesne, komfortowe samoloty zaprojektowane tak, aby były możliwie lekkie i oszczędne w eksploatacji. To sprawia, że ich konstrukcja nie była zaprojektowana pod kątem ewentualnego wykorzystania w formule all-cargo. Pomysł jest jednak warty uwagi, wspólnie z producentem szukamy optymalnego rozwiązania w tej kwestii – informuje narodowy przewoźnik.


Źródło: na podstawie różnych artykułów i materiałów znalezionych w internecie.
Awatar użytkownika
By pol
#1915607
23 kwi 2020 - 8:09 PM

Na Lotnisko Okęcie zawitał rzadki gość: Airbus A300 w wersji cargo w barwach MNG_Airlines.

Samolot przywiózł z Turcji do Polski transport sprzętu zabezpieczenia medycznego, który trafi do szpitali.

Źródło


******************************
24 kwi 2020 - 11:25 AM

Zwiększamy wsparcie służb medycznych i mundurowych w walce z #koronawirus.em.
Do Polski dotarła już pierwsza partia z 8,3 mln masek ochronnych, zamówionych przez @PKN_ORLEN
. Kolejny transport wyląduje jeszcze dziś. Maski trafią przede wszystkim do ARM i @MSWiA_GOV_PL
**********************

25 kwi 2020 - 9:42 PM

Dziś po południu na @ChopinAirport przyleciał 2. transport @fundacjawosp z wyposażeniem medycznym dla szpitali walczących z epidemią COVID-19
Lot zrealizował #B787 #Dreamliner #LOT-u dzięki wsparciu @PremierRP w ramach #CargodlaPolski
W transporcie było 40 tys. kombinezonów stanowiących elementy zestawu indywidualnej ochrony dla pracowników służby zdrowia.
Ładunek miał 122 m3 i 12,5 t.
Przesyłka przyleciała na pokładzie pasażerskim. Rozładunek samolotu zrealizował @LSASaero

Źródło
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2020, 23:37 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1915609
23 kwi 2020 - 12:26 PM

Polish Airlines Dreamliner @LOTPLL first time ever in Taiwan.

Welcome the first landing of LOT's Dreamliner at Taiwan for carrying back medical equipment.
Hope this is the first of more or even regular to come!

Dreams come true as first ever Polish #LOTPLL airplane #Dreamliner arrived in #Taiwan to pick up #Covid_19-related medical supplies for #Poland.

Źródło

************
26.04.2020

26 kwietnia o 23:00 na poznańskiej Ławicy (Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego) wylądował kolejny, trzeci Dreamliner ze środkami ochrony życia i zdrowia na pokładzie.
Ta dostawa, jak i poprzednie ufundowana przez Kulczyk Foundation na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Na pokładzie i w ładowniach maski, kombinezony, gogle i przyłbice.Źródło
Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915659
28.04.2020

W ubiegłym tygodniu na Lotnisko Chopina samolotem Boeing777F Qatar Airways przyleciało 60 ton środków do walki z koronawirusem.
W kilku tysiącach kartonów znajdowały się maseczki, rękawiczki oraz termometry. Wszystkie materiały trafią do aptek oraz placówek medycznych.Źródło
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 15:38 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1915663
04.2020

Po rozładunku samolotów trwa gigantyczna praca logistyczna.
Tu na relacja z pracy firmy Welcome Airport Services

Źródło


*******************
Welcome Airport Services Lotnisko Chopina Warszawa
Awatar użytkownika
By pol
#1915667
28 kwi 2020 - 3:56 AM

Cztery Dreamlinery lecą, a piąty ładuje się w Szanghaju.

Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915669
22 kwietnia 2020 na Lotnisku Chopina gościliśmy dwa samoloty tego przewoźnika. UR-SQA i UR-SQH.
Boeingi 737-800 SkyUp Airlines mają 189 miejsc dla pasażerów. Tym razem ich zadaniem był transport cargo (również na pokładzie pasażerskim).
Na swoich pokładach przywiozły część z 8,3 miliona masek ochronnych, zakupionych przez PKN ORLEN.
Samoloty z pierwszym transportem maseczek przyleciały wcześnie rano 22 kwietnia.
Awatar użytkownika
By pol
#1915670
17 kwi 2020 - 2:25 PM

W nocy z 16 na 17 kwietnia do Warszawy przyleciały cztery samoloty z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych. Na pokładzie dwóch samolotów Hercules i dwóch samolotów CASA przyleciało 19 ton kombinezonów ochronnych, które będą przekazane m. in. dla personelu medycznego szpitali jednoimiennych.
Transport środków ochrony osobistej z Turcji do Polski zrealizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

C-130E HerculesSamolot C-130E Hercules. Ma 29,8 m długości (kadłuba) i 11,6 m wysokości.C-295M CASASamolot CASA może wziąć na pokład około 5 ton ładunku.Na pierwszym planie przygotowany do odkołowania i startu C-130E Hercules, w tle trwa rozładowanie samolotów C-295 CASA.Po rozładunku samoloty poleciały do swoich baz macierzystych.


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915695
29 kwi 2020 - 10:50 PM

Dziś na lotnisku Chopin Airport kolejny rejs w ramach akcji #CargoDlaPolski.
Airbus A321 dostarczył ponad 10 ton medycznych środków ochrony.

Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915711
30.04.2020


30 kwi 2020 - 3:29 PM
Ostatniokwietniowe Dreamlinery LOT CargoDlaPolski - LSG w drodze na Tajwan, LSE do TSE, LRG na wschód, a LRE i LSB wracają z obsługi technicznej w Abu Zabi.


Źródło


30 kwi 2020 - 5:57 PM

Aż sześciu Dreamlinerów LOT na raz w locie chyba jakiś czas było. Jeszcze kilka i wrócimy do normy ;)


Źródło


30 kwi 2020 - 8:24 PM

Hercules 3SLTr kolejny raz wraca z Turcji.


Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915791
1 maj 2020 - 4:16 PM

An124 Rusłan wylądował na lotnisku Chopina z transportem medycznym (600m3) zamówionym przez Grupa NEUCA.
Przywiezione materiały trafią do aptek i placówek medycznych.Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915792
5 maj 2020 - 12:08 PM

5 maja na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował Boeing B777F Qatar Airways Cargo ze specjalnym ładunkiem dla Agencja Rozwoju.

Na pokładzie było 12 linii do produkcji maseczek, 1,5 mln. maseczek FFP2 i 400 tys. gogli. Wszystko zajmowało 526m3 i ważyło 47 ton.Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915846
6 maj 2020 - 6:00 PM

CargoDlaPolski wciąż lata - dziś mijanka Dreamliner-ów LOT nad Kazachstanem.
Źródło


*****************
6 maj 2020 - 6:10 PM

Rozładunek kolejnego transportu - 5 milionów maseczek z Chin, zakończony. Już wkrótce w ramach akcji CargoDlaPolski trafią do najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

*****************
6 maj 2020 - 11:01 PM

Jeden Dreamliner wrócił, trzy poleciały.
Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915943
9 maj 2020 - 10:39 AM

Wczorajszy rejs KC1371 linii AirAstana z Ałmaty (Ałma-Ata).
Na pokładzie samolotu Boeing 767-3KY(ER) przyleciało do Polski 5200 kg środków medycznych

Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915944
11 maj 2020 - 11:23 AM

Transporty w ramach #CargoDlaPolski to stale powiększające się zapasy środków bezpieczeństwa, które zabezpieczają pracowników ochrony zdrowia walczących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.
Do tej pory przewieźliśmy już 10 700 m3 towarów.

Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1915946
11 maj 2020 - 5:40 PM

Pomimo zawieszenia lotów, na lotnisku Chopin Airport codziennie obsługujemy dostawy towarów medycznych oraz loty repatriacyjne.

W ciągu ostatnich 2 dni były to m.in. B777 Saudi Airlines, Aeroflot, Emirates SkyCargo oraz B787 Vietnam Airlines
Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1916224
15 maj 2020 - 10:58 AM

W ramach operacji CargoDlaPolski zrealizowaliśmy już 90 rejsów medical cargo, których łączna objętość wyniosła 11 700 m3!

Źródło

****
16 maj 2020 - 1:14 PM

Most Wuhański trwa.Źródło

****
17 maj 2020 - 7:26 AM

Panie, a do tego Wuhanu to którędy, z 33 czy z 15...?
Źródło

****
17 maj 2020 - 12:18 PM
Źródło

****
17 maj 2020 - 2:13 PM

Przed południem na lotnisku ChopinAirport wylądował Dreamliner, który wykonał setny przelot w ramach operacji CARGOdlaPolski. Transport medical cargo odbył się na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa.
Źródło

****
17 maj 2020 - 11:09 PM

Za nami już 100 przelotów z transportem medical cargo!

Dziś drużyna LS Airport Services zrealizowała rozładunek setnego transportu w ramach akcji CARGOdlaPolski.
Środki medyczne z Pekinu przyleciały na pokładzie Dreamlinera Samolot Boeing787-9.
Źródło


****
18 maj 2020 - 11:58 AM
Źródło


****
18 maj 2020 - 9:45 PM

Dziś przyleciały kolejne samoloty z materiałami ochrony osobistej - AN124 Rusłan we Wrocławiu oraz B777 na warszawskim Okęciu.

Antonow An-124 Rusłan - to już trzeci taki samolot lądujący w Polsce.
W nocy ze środy na czwartek do Wrocławia przyleciał olbrzymi samolot Antonow An-124 Rusłan. Na jego pokładzie z Chin przetransportowano milion rękawiczek, 50 tys. gogli, 180 tys. kombinezonów ochronnych i kilkaset tysięcy maseczek.
To pierwszy taki transport na wrocławskim lotnisku. Transport w ramach programu NATO SALIS.


https://twitter.com/i/status/1262469463225577472


Źródło


****
19 maj 2020 - 8:57 AM

Aktualny konwój polsko-chińskoludowy.
Źródło


****
20 maj 2020 - 10:04 AM

Kolejny rejs B787-9 LOT-u na Tajwan do Tajpej.
LOTPLAirlines Boeing B787-9 SP-LSF just departed from Warsaw as LOT8501.
Źródło


****
20 maj 2020 - 1:37 PM

Niedawno było siedem Dreamliner-ów w powietrzu, w tym kolejny do Taipei.
Źródło


****************
20 maj 2020 - 7:25 PM

W ramach operacji CargoDlaPolski na lotnisku ChopinAirport obsłużono transport dla MZ materiałami do walki z koronwirusem, dostarczony przez Boeing B747-400F linii Silk Way West Airlines.


Przy pięknej pogodzie pracownicy LSASaero zadbali o rozładunek 63 ton towaru, który następnie trafił do magazynu LS CARGO Terminal.
Źródło
Źródło
Awatar użytkownika
By pol
#1916296
21 maj 2020 - 6:17 PM

Boeing B747-400F (ER) linii SFairlines, który wylądował dziś na lotnisku ChopinAirport z kolejnym transportem środków medycznych do walki z koronawirusem.Źródło
SMOK RPM 40, spalenizna

Cześć, Mam problem z moim RPM40, mianowicie po za[…]

Problem z nasączaniem

Witam,od pewnego czasu mam problem z zespołem grze[…]

Grzałka prebuilt do TFV8 Big Baby

Cześć, Zamierzam powoli kierować się w stronę skr[…]

27.05.2020 [obraz_800:23al1y9s]https://www[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.