EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By AdamMialczynski
#1916285
Cześć,

Jestem świeżakiem w wapowaniu.
Dostałem w prezencie używkę mod: Aspire NX75 i do tego górę VandyVape Berserker.

Jakie mam pytania na które nie wiem jak googlać ;):
mam gotowe grzałki, które po zamontowaniu mają określoną ilość Ohmów.
W tej chwili pokazuje mi 0.49 Ohma - jak powininenem to wapować? Mogę wybrać Waty albo Volty - ale nijak nie potrafię ogarnąć jak to kalkulować. Bo w dokumentacji NX75 mam napisane: Bateria 3.7V.

Dodatkowo muszę wybrać rodzaj grzałek - a nie wiem - Ni, Ti, SS, M1, M2, M3 i jakaś temperatura... nie mam bladego pojęcia co wybrać ;(

Pomoże ktoś laikowi jak to skonfigurować? i jak ustawić aby bezpiecznie wapować tak aby nie palić grzałek co chwilę?

Pozdro!
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1916288
Hej.
Ustaw Watt ( Twoja grzałka zrobiona jest z Kanthal i tylko w tej opcji może być używana) , przy grzałce 0.49 om celuj w około 20-35W.
Zacznij od 20W i opcjonalnie jedź z nimi wyżej aż uznasz, że smak i chmura są dla Ciebie w sam raz.
Reszta czyli "Ni, Ti, SS, M1, M2, M3 i jakaś temperatura... , M1, M2, M3 i jakaś temperatura... " na chwilę obecną Cię nie musi martwić a w międzyczasie poczytać sobie o tym możesz u nas na forum.

W skrócie i dla zachęty:
Ni, Ti, SS- to ustawienia odpowiednie dla grzałek Nikiel, Tytan i Stal nierdzewna

M1, M2, M3 - to opcja ustawienia i zapamiętania danego setupu.

jakaś temperatura... - to opcja TC czyli kontroli temperatury.

O wszystkim powyższym znajdziesz tu sporo, więc ... w wolnej chwili wyszukiwarka w ruch i miłej lektury. :wink:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.