EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By moonami
#1916088
Jak w temacie. Sprawa jest taka że posiadam Joy techa exceed D19, kupiony w sierpniu zeszłego roku. Sprzęt działał na początku okej poza jednym problemem, jakim były trudności z wymianą grzałki (przez cały okres posiadania urządzenia udało mi się tego dokonać 2-3 razy). Przejrzałam naprawdę chyba całe internety, mam świadomość że zakleszczenie zwykle powoduje za mocne dokręcanie, upadki etc. Jednak ten problem był praktycznie od początku. Parę miesięcy po kupnie papieros niefortunnie zaliczył upadek na imprezie, po którym nie działał w ogóle, ale udało się oddać gwarancję i po powrocie do mnie dalo się vapować. Myślałam że naprawi to problem z wymianą grzałki, ale niestety nie. Wtedy po jakimś czasie udało mi się po godzinie męki w gumowych rękawiczkach i z śrubokrętem wymienić grzałkę, króra siedzi tam do dzis (już z 3 miesiące co najmniej). No i jakiś czas temu zaczął się następny problem: bateria zdaje się nie łączyć z atomizerem. Bateria się normalnie ładuje etc., Ale nie da się chmurzyć za Chiny ludowe. A propos tej kwestii też przejrzałam wiele tematów, nie działa czyszczenie sprzętu (zrobione bardzo dokładnie co najmniej 3 razy w ciągu ostatniej doby), podciąganie pinu, no nie działa nic. Czy możliwe jest to że grzałka została tak zjarana że dosłownie nie czuć nic? Bo zwykle spalonej grzałce towarzyszy dobrze znany smak spalenizny, ja oprócz mniejszej chmury i gorszego smaku przy tej grzałce tego nie doświadczyłam i sprzęt zdaje się przestał działać dosłownie z chwili na chwilę. Ogółem grzałki wymienić teraz totalnie nie mogę mimo że się z tym męczyłam dzisiaj bardzo długo, da się rozkręcić w tym przekleństwie wszystko oprócz niej, przy odkręcaniu szkiełka z ustnikiem grzałka powinna zostać na miejscu, a ona idzie do góry, więc innymi słowy, nie idzie za ****. I pytanie moje, czy lecieć z tym do sklepu liczyć że jakoś oni mi to odkleszcza (co się jednak nie udało w poprzednim serwisie), kupować nowy sprzęt całkowicie, czy kupować tylko nowy atomizer? Bo w sumie nie jestem pewna co tu do końca jest problemem, niby właśnie na atomizer stawiam, bo nie ma jak grzały wymienić (a przecież nie będę za każdym razem jak się grzała zużyje latać do serwisu żeby mi to rozkręcali kombinerkami...), ale z drugiej strony nie wiem czy bateria jest w 100% bez winy (przy próbie "palenia" świeci się jakby było zwarcie). Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam ze braki w profesjonalnym słownictwie oraz jeśli pominęłam jakieś ważne informacje, wtedy dopowiem
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1916089
Wrzuć parownik ( sam, bez zasilania) wraz z tą ... grzałką do zamrażalki. Odczekaj jakiś czas, np godzinę i po nim spróbuj odkręcić tą ... grzałkę przy pomocy gumowych rękawiczek vel kombinerek. :wink:
Awatar użytkownika
By pol
#1916091
moonami pisze:przy próbie "palenia" świeci się jakby było zwarcie

Przy wkręconym atomizerze do zasilania?

Czego od czego w atomizerze nie możesz odkręcić?



Z opisu
podciąganie pinu
rozumiem, że możesz odkręcić atomizer od zasilania.

Tak możesz rozkręcić atomizer?



******************
Edit:
Airflow z innego parownika, ale zasada podobna.









Wsadź jakiś pręt (śrubokręt) w otwór (poziome rozcięcie) w Airflow, tak aby zablokować go i kombinerkami złap grzałkę i wykręć ją.

Jaką grzałkę używasz?
By moonami
#1916094
Tak to wyglądało w momencie pisania pierwszego posta:
https://i.imgur.com/o8TW6nt_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
W międzyczasie udało mi się rozkręcić dalej, także teraz wygląda to tak:

https://i.imgur.com/y0nB30L.jpg

Mam nadzieję że wszystko widać co i jak, ręce już mam pozdzierane od tych prób odkręcania, ale polegam w walce :-?
Awatar użytkownika
By pol
#1916105
Poprawiłem linkowanie zdjęć





Ze zdjęć widać, że grzałka "ugrzęzła" w "Filling component" - czyli w górnym capie, a właściwie w jej "srebrnej" tulejce.

Opis wg drugiego zdjęcia (tam gdzie już zdemontowałaś szkiełko)
Złap górnego capa (w górnej części, tam gdzie nie ma uszczelki/oringu) przez kawałek gumy (dętki rowerowej :mrgreen: ) w jakieś większe kombinerki, a drugimi kombinerkami złap grzałkę (za tę złotą część) i wykręć ją.
Dalsza część (srebrna) jest wspólnym elementem capa.

Ewentualnie mniejszymi kombinerkami przytrzymać za wcięcia otworów do napełniania parownika


i drugimi kombinerkami wykręcić grzałkę.

***************
Edit:
Tak wyglądają grzałki do Exceed D19



Tak wygląda inna "druga" wersja Exceed D19



Zmontowany D19



*****************
P.S.
Ty masz "pierwotną" wersję Exceed D19
https://e-dym.pl/atomizery/4435-4889-at ... d-d19.html


Są dwie wersje atomizera Exceed D19.
Pierwotną wersję pokazuje Haze.


Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 17:48 przez pol, łącznie zmieniany 7 razy.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.