EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Antoniio7
#1916035
Cześć, posiadam zestaw aegis mini + aegis cerberus. Około tydzień temu zmieniłem grzałkę na nową że względu na zużycie starej. Zmieniłem z smok mini m2 - 0.25ohm na geekvape mesh x2 0.3ohm. Cały atomizer wyczyściłem, dałem trochę liquodu na watę, wkręciłem do atomizera i zalałem. Odczekałem pół godziny i po pierwszym buchu czułem spaleniznę. No cóż, czasami się zdarza, że nowa grzałka fabrycznie jest zepsuta. Poszedłem kupić nową grzałkę - smok baby m2 - 0.15ohm. Tak samo polalem watę, zalałem atomizer i dałem grzałce jeszcze nasiąknąć. Pierwszy buch i od razu spalenizna. Pilnuje wat tak aby trzymać się w szczebelkach dla każdej grzałki. Zasilanie jest ok bo pierwsza grzałka działala dobrze a w międzyczasie nic mi nie spadł mi, nie zalałem go, zasilanie w takim samym stanie. Dodam tylko że jak patrze do grzałki to wata jest cała biała, nasączona a nawet nie czuję smaku liquodu i spalenizny - jest to coś w stylu pary wodnej i waty. Macie jakieś porady co mogę zrobić żeby pozbyć się tej spalenizny z każdej nowej grzałki? Trochę mi już szkoda kasy na kupowanie nowych grzałek bo w 2 dni musiałem kupić 2. Z góry dzięki za pomoc.
By Antoniio7
#1916038
W grzałce mesh x2 nakuwałem watę igłą, parzyłem w bardzo ciepłej wodzie. Przyniosło to taki efekt, że smak waty był odczuwalny dopiero pod koniec, lecz dalej nie czułem w ogóle liquodu. Przejrzałem już masę tematów o tym i na razie wszystkie pomysły to "przeparz grzałkę" "nakłuj watę" lub "gotowe grzałki mają fabryczne wady". Rozumiem żeby raz na ruski rok tak się zdążyło. Ale żeby każda grzałka jaką wezmę do ręki miała wadę? Dlatego założyłem nowy temat
Awatar użytkownika
By pol
#1916039
Sam sobie odpowiedziałeś.
Antoniio7 pisze:Ale żeby każda grzałka jaką wezmę do ręki miała wadę?

Taki urok fabrycznych grzałek.
Zasada prosta, z czasem coraz gorsza jakość grzałek zmusza użytkownika do kupna nowszego modelu atomizera.

Nie bez powodu doradzamy przejście na grzałki wykonywane samodzielnie.
By Ellodurroato
#1916042
Tak jak piszą przedmówcy fabryczne grzałki z czasem są coraz gorszej jakosci, aby zmusić do kupna nowej. Tak działa ten rynek. Natomiast podpowiem, że posiadam ello duro i przed przygotowaniem grzałki delikatnie ją nakłuwam po 2 razy w bocznych otworach i 4 razy na górze tak, aby nie wygiąć siatki. Od kiedy stosuje tą metodę każda grzalka działa mi minimum miesiąc bez obrzydliwego smaku waty.
By Antoniio7
#1916046
Dzięki za odpowiedź. Poszedłem logiką, że skoro przy paleniu wata nie przypala się to spróbuję palić ile wlezie aż pozbędę się smaku waty. Po około 4 zbiornikach nie ma smaku spalenizny. Jest za to bardzo mocny, słodki smak. Nie czuć zadnego owoca. Na aegis x mojego znajomego ten sam liquid smakuje bardzo dobrze, czuć owoce. Wiesz czym może być to spowodowane? Kolejne pytanie dotyczy watt jakich dokładnie powinienem używać. Na grzałce jest napisane "for 3.7v direct output". Jakie watt będą odpowiednie? Aktualnie używam 55.
By Antoniio7
#1916048
Nie czuję już spalenizny, lecz zamiast owocewgo smaku jest sama słodycz (na innym sprzęcie smak jest normalny). To jest pierwszą sprawa. Drugą sprawą jest to (jeśli jesteś w stanie mi wytłumaczyć) co oznacza for 3.7v direct output zamiast podanego zakresu wat.
By Ellodurroato
#1916056
Antoniio7 pisze:Nie czuję już spalenizny, lecz zamiast owocewgo smaku jest sama słodycz (na innym sprzęcie smak jest normalny). To jest pierwszą sprawa. Drugą sprawą jest to (jeśli jesteś w stanie mi wytłumaczyć) co oznacza for 3.7v direct output zamiast podanego zakresu wat.



Miałem to samo z moją grzałką, która miała 3.7V.Generalnie podwyżałem moc tak, aby dojść do napięcia 3.7V i na grzałce Smok M2-0.15Ohm dobiłem do 70W przez co szybko się rozgrzewała a chmura nie była ciepła. Wiem, ze to zależy od chipu i opisuje to na przykładzie IJOY Captain PD270, który nie ma znanego chipu. Natomiast co do słodyczy, bo nie wiem czy dobrze przeczytałem wątek ty masz zamontowanego mesha? Jeśli tak, to meshe w grzałkach stockowych strasznie wybijają słodycz w porównaniu do grzałek na zwykłym drucie
By Antoniio7
#1916061
Tak się składa, że podobnie jak ty mam Smok Baby-M2 0.15Ohm 3.7V :) Problem jest taki, że każdy liquid jaki mam (preferuję owocowe) smakuje tak samo. Testowałem te same liquidy na sprzęcie znajomego i aromat owoców był wyraźnie odczuwalny. Używałem też przez chwilę mesha od GV, smak również niewyczuwalny, sama słodycz. A co do grzałki smoka, mówisz, że dojśc do momentu w którym napięcie na ekranie będzie wskazywać 3.7V? U mniej jest to niecałe 60W.
By Ellodurroato
#1916069
Antoniio7 pisze:Tak się składa, że podobnie jak ty mam Smok Baby-M2 0.15Ohm 3.7V :) Problem jest taki, że każdy liquid jaki mam (preferuję owocowe) smakuje tak samo. Testowałem te same liquidy na sprzęcie znajomego i aromat owoców był wyraźnie odczuwalny. Używałem też przez chwilę mesha od GV, smak również niewyczuwalny, sama słodycz. A co do grzałki smoka, mówisz, że dojśc do momentu w którym napięcie na ekranie będzie wskazywać 3.7V? U mniej jest to niecałe 60W.


Ja tak zrobiłem i grzałka działała ponad dwa tygodnie, ale ja zmieniłem bo przyszły mi grzałki mesh
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.