EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By intodecay00
#1915998
Witam serdecznie.
Wymieniłem dzisiaj cartridge z 2 ml (czy to 2,5 ml było, mniejsza) na 5.5 ml. Wraz z tym zamontowałem nową grzałkę 25-35W czyli 0.45 omh.
Zalałem, watę nasączyłem. Odczekałem nawet trochę. Zaciągnąłem się i mało nie zwróciłem obiadu. Otóż po chwili czucia jakiegokolwiek smaku spiekło mi trochę gardło i zalatywało jakbym się zaciągnął spaloną watą. Premixa tego zalewałem już do poprzedniego cartridge'a, grzałki 0.3 i 0.6 [omh] przyjmowały go bez problemu. Nie było żadnych problemów. Premix owocowy.
Nie wiem w czym problem ponieważ grzałkę obejrzałem, wata jest na 100% nasączona, ale dość szybko zaczęła lać na styku z modem.
Moc użyta to 25W.
Nie wiem w czym problem. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By pol
#1916000
Możliwa wada fabrycznej grzałki - jest to normalny objaw przy masowo produkowanych grzałkach.

Możesz dokonać szczegółowych oględzin.
Czasem warto igłą poluzować bawełnę w bocznych otworach grzałki, gdzie czasem bawełna jest za mocna zbita i nie pobiera właściwej ilości e-liquidu. Ponakłuwaj igła watę w tych otworach bocznych.

Nie podałeś typu grzałki.
Zobacz przykładowo



P.S.
Jednostką rezystancji w układzie SI jest "om".
By intodecay00
#1916018
Zrobiłem tak jak powiedziałeś i efekt jest taki, że na początku liquid trochę zbyt przelewał się przez watę zamiast w nią wsiąkać, ale w tej chwili jest już w porządku poza tym, że ciężko o smak. Ważne, że waty nie spalam.

Grzałka, o której mówiłem to PnP -VM3 0,45 om.

Dziękuje za pomoc.

P.S.
Tak, masz racje. Dużo piszę po angielsku i z przyzwyczajenia chciałem napisać "ohm" tylko przekręciłem litery.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.