EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By mikmikm84t
#1915936
Witam, wczoraj kupiłem pierwszy atomizer rta, jakim jest Zeus X, skręciłem pierwszą grzałkę. Rezultatem były wycieki i brak smaku...
Dziś zrobiłem już 3(wszystko robię tak jak w poradnikach) i dalej po przechyleniu są wycieki, a smaku jak nie było tak nie ma, czuć tylko jakiś nie dobry smak nie przypominający zalanego lq, i bardzo mocno czuć nikotynę... bawełna jest podobno całkiem niezła.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2020, 02:28 przez mikmikm84t, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1915951
@mikmikm84t Może udostępnij te zdjęcia, a nie na zamkniętym Dysku Google.

Potrzebujesz uprawnień
Poproś o dostęp lub przełącz się na konto z odpowiednimi uprawnieniami.
Awatar użytkownika
By pol
#1915954
Rezultatem były wycieki i brak smaku...


GeekVape
ZEUS X RTA - Build it right
Tip: Don't cut your cotton too short, better full with the wick port.

WHY LEAKING?



Za mało waty w otworach/nacięciach, wata musi również być na tyle długa, aby sięgać swobodnie do dna rynienki na e-liquid.
Brak smaku (wg załączonych przez Ciebie zdjęć) złe ustawienie grzałki i nie uwzględnienie specyfiki Zeus X jeżeli chodzi o nawiew powietrza na grzałkę.
1. Jeżeli dajesz jedną grzałkę to nie montuj jej tak jak przy dwóch. Skrajnie.
Spróbuj ją zamontować po przekątnej.




Zwróć uwagę gdzie są otwory nawiewu powietrza. Ustawienie wysokości grzałki do tych otworów ma wpływ na odczucia smakowe.

2. Z zdjęć nie mogę jednoznacznie stwierdzić na jakiej wysokości zamontowałeś spiralę grzałki. Prawdopodobnie jest za wysoko zamontowana, za długie końcówki grzałki.


3. Watę przyciąłeś za krótki i prawdopodobnie rozczesałeś.
4. Watę przytnij pod kątem prostym, a nie skośnie i nie rozczesuj końcówek.
5. Wata powinna mieć dłuższe "wąsy". Teraz wygląda jakby ledwo co były wciśnięte w nacięcia/otwory.
Powinna swobodnie sięgać dna korytka







GeekVape
Little Tip 丨Single coil on ZEUS X RTA
How to get the right flavor if you insist to use the single coil on Zeus X RTA.
Tip:
- Using ≥0.3ohm coil
- Put enough cotton through the single coil





***************
W Zeus X na dual coil stosuje się grzałki o średnicy 2.5-3.0mm, przy single coil proponowane jest zastosowanie grzałki o większej średnicy nawet do 4.0mm


Edit:
Zwróć uwagę na sposób przepalania nowej grzałki z ustawieniem, aby równomiernie rozgrzewały się wszystkie zwoje grzałki.
Wendy Vapes na filmie rozczesuje końcówki waty. Osobiście nie zalecam tej czynności.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2020, 20:49 przez pol, łącznie zmieniany 3 razy.
By mikmikm84t
#1915956
Dodałem nowe zdjęcia, na tej grzałce smak czuć, ale nawet na starej przypalonej grzałce (na smoku V9 max) smak jest oddawany lepiej...
Teraz zrobiłem na dwa coile, druty trochę przyciąłem (rozgrzewają się równo). Później dodam zdjęcia już gotowej grzałki, bo zapomniałem zrobić.
Awatar użytkownika
By pol
#1915961
Może wrzucaj na jakiś darmowy serwer te zdjęcia.
Poprawionych pojedynczych już nie zdążyłem zobaczyć.
Podwójna wersja wygląda na dobrze zrobioną. Tylko nie wiem czy nie za duże średnice grzałek.

Porównaj średnice grzałek. Dwie grzałki - zewnętrzna część grzałki nie wystaje poza obrys "klocka" mocowania nóżek, a pozostaje jeszcze spory odstęp pomiędzy spiralami grzałek w środkowej części.
Musi być zostawiona wolna przestrzeń na "omiatanie" powietrzem grzałek.



// Cudze zdjęcie, autor zielonym kręgiem zaznaczył inny problem //
By borygo77
#1915970
Też się kiedyś męczyłem z RTA i niestety poddałem. Z przyjemnością sledze Twój temat może wyciągnę klamoty z szuflady *RTFM*
Awatar użytkownika
By pol
#1915973
@borygo77 RTA nie równy RTA. Atomizery mają podobną budowę, ale są między nimi niewielkie różnice techniczne (nie mówię o różnicach w design). Oczywiście różnice techniczne w konstrukcji mogą mieć wpływ na oddawanie smaku. Z tym, że różnice w smaku na różnych parownikach może też polegać na tym, że jedne lepiej oddają smaki owocowe, a inne lepiej smaki tytoniowe.
By mikmikm84t
#1915984
Właśnie dodałem kilka zdjęć obecnej grzałki, jest po jednym dniu używania, tak jak pisałem wcześniej, czuć strasznie nikotynę i delikatnie smak.(nikotynę czuć dużo bardziej niż na innych parownikach, liquid powinien być o mocy 6mg, 40ml premixu i 20ml shota 18mg.) A i czy normalne jest to że po przechyleniu liquid się wylewa przez ustnik?
Awatar użytkownika
By pol
#1915986
@mikmikm84t
Dlaczego tak utrudniasz pomoc?
Wysyłaj pliki graficzne na jakiś zewnętrzny nawet darmowy serwer i niego udostępniaj zdjęcia na forum.

Ze zdjęć na bitej drodze wnioskuję, że nie dałeś waty z na tyle długimi "wąsami" aby swobodnie spoczywały w rynience dla e-lquidu. To powoduje wyciek e-liquidu przez ustnik.

Przy atomizerze typu DLT nie stosuj e-liqidu o dużej zawartości nikotyn. Spróbuj na 3mg/ml, max 6mg/ml (VG/PG 70/30).
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.