EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By Kacperito-
#1915059
Witam,
Jestem dość świeży w epaleniu i mam problem, zepsuła mi się 1 grzałka (asgard mini). I nie mam teraz możliwości jej wymiany, widziaiałem, że tam gdzie idzie końcówka drucika są śróbki i można tam wykręcić, czy można normalnie to wykręcić i palić na 1 grzałkę? Czy zepsuje mi się sprzęt?
Za odpowiedzi dziękuję :)
Awatar użytkownika
By pol
#1915063
Na 100% nie palić. W EIN nic się nie pali. Z EIN można wapować/chmurzyć.

Z tego co napisałeś wynika, że masz w atomizerze założone dwie grzałki.
Atomizer przygotowany jest do wapowania z zarówno z jednej jak i z dwóch grzałek.

Vaperz Cloud Asgard Mini
z jedną grzałką



Na zdjęciu wyraźnie widać, że zewnętrzna część bazy atomizera jest w kolorze srebrnym. Jest to równocześnie "minus".
Druga część odizolowana od obudowy jest w kolorze złotym. Jest to równocześnie "plus".

z dwoma grzałkami



Nie zapomnij o nośniku e-liquidu - bawełna. Jej ułożenie w parowniku ma zasadnicze znaczenie.






Przed usunięciem "uszkodzonej" grzałki sprawdź czy przyczyną awarii nie jest poluzowanie śrubki mocującej końcówkę grzałki.
Awatar użytkownika
By pol
#1915074
Zwróć uwagę ma bawełnę włożoną w spirale grzałek i jak jest ona ułożona w kanalikach bazy atomizera.
Gdy wyjmiesz jedną zepsutą grzałkę to usuniesz też bawełnę. W kanalikach będzie mniej bawełny (nośnika) i może zacząć lać z atomizera.
Jak nie dział jedna grzałka to zostaw ją z bawełną w atomizerze.

Chyba, że masz bawełnę na założenie nowego nośnika do sprawnej jedne grzałki.
Awatar użytkownika
By pol
#1915076
Przy rozkręconym atomizerze daj kilka kropli e-liqudu na grzałki i zobacz po włączeniu zasilania czy obie grzałki działają.
Tylko uważaj bo mogą polecieć "komety" z grzałek, które mogą poparzyć.
By Kacperito-
#1915077
Bawełnę mam, tylko cięzko ze śrubokrętem grzałka wydaje się być sprawna, może da radę ją jeszcze raz skręcić, na końcu się rozwarstwiła.
Awatar użytkownika
By pol
#1915079
Włóż do spirali grzałki pręt 2mm (np wiertło).
Odwiń kawałek (np jeden zwój) grzałki do momentu gdzie jeszcze jest dobra. Rozwaloną końcówkę utnij. Załóż naprawioną grzałkę.
Grzałki pracują razem. Jeżeli jedna będzie miała inną rezystancję niż druga, to nie będzie to wpływać na pracę atomizera.
W połączeniu równoległym rezystencja wynikowa to odwrotność sumy odwrotności rezystencji składowych rezystancji.
G= G1 + G2 gdzie G = 1/R

https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%82% ... leg%C5%82e
Awatar użytkownika
By pol
#1915081
pol pisze:Odwiń kawałek (np jeden zwój) grzałki do momentu gdzie jeszcze jest dobra. Rozwaloną końcówkę utnij. Załóż naprawioną grzałkę.
By Kacperito-
#1915086
przepraszam za spam tutaj,
teraz jakby było ok ale na koniec czuję smak bobra, nie dokonca wiem o co chodzi, bo nie drapie w gardło tylko taki smak jest.
By Kacperito-
#1915087
mogę tą grzałkę z boku zostawić czy musi być z 2 stron? Bo boję, się że coś zepsuję kiedy dam ją na środek.
Awatar użytkownika
By pol
#1915088
Najlepiej by było gdybyś zrobił zdjęcie i wrzucił na forum.
Ustawienie grzałki nie jest bez znaczenia. Wpływa również na odczucia smakowe i ewentualni może powodować efekt podobny do bobra - tzw metaliczny bóbr.

Wcześniej wrzuciłem zdjęcia jak ma być ustawiona pojedyncza jak i podwójna grzałka.


By Kacperito-
#1915089
[img]2-B7-A972-C-60-FF-4283-9110-D338-CFDFA9-F7[/img]
[img]AFC53-B5-D-9-E90-4-CC6-9-DE9-6-A18-B07-C8933[/img]
[img]10-EACA88-7060-4235-B6-F5-3-A916-FA20-ECC[/img]
Awatar użytkownika
By pol
#1915093
Z tych zdjęć nie potrafię dokładnie określić na jakiej wysokości zamontowałeś spirale (prześwit między bazą atomizera, a dolną częścią spirali grzałki).

Spirale powinny być bliżej siebie



Ogólna uwaga. Spirale grzałki "obrośnięte" nagarem. Należy je przepalić.
Awatar użytkownika
By pol
#1915095
Ustaw poziomo atomizer.

Zobacz, że przy prostopadłym ustawieniu do obiektywu można ocenić prześwit.

Przykładowo z innym atomizerem

Awatar użytkownika
By pol
#1915101
Takiego ułożenia grzałek się spodziewałem po informacji o "bobrzeniu".

Za mały prześwit miedzy grzałką, a metalową bazą atomizera. Stąd po rozgrzaniu grzałki pojawia się metaliczny "bóbr".

Prześwit musi być przynajmniej połowa średnicy spirali grzałki.
Powinieneś również zmniejszyć odległość pomiędzy spiralami grzałki.

Porównaj z ustawieniem grzałek w poprzednim poście -> post1915095.html#p1915095

sa male przeswity pomiedzy drucikami, ciezko ze zlaczeniem ich w takich warunkach

Włóż do spirali pręt i odwiń małe kawałki grzałki, tak aby wydłużyć końcówki montażowe.
By Krasnal45
#1915120
A nie prościej zrobić, albo kupić nowe grzałki i założyć odpowiednio?
Aaa, rozumiem, nieletnim teraz nie wolno samym wychodzić z domu :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#1915121
@Krasnal45
Racja po Twej stronie tylko w pewnym procencie.
Dyskusja z poradami trwała w niedzielę. Co prawda handlową, ale ....
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.