EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1785452
dzisiaj dodałem do 2 baz 10ml dwa różne aromaty :
(baza nikotynowa oraz aromat Ice Fresh zakup wysekpowy , aromat Sweet Mango Capella zakup E-Dym)

1 . 10 ml baza nikotynowa 6mg/ml + 10 kropli aromatu MANGO z Capella
2. 10 ml baza nikotynowa 6mg/ml + 6 kropli aromatu Ice Fresh z zakupu wysekpowego

Moje pytanie brzmi : Na ile odstawić do przegryzienia ???
By Hortstik
#1785455
Ja odstawiam na 2-3 dni. I w tedy jest git. A jak mbie bardzo przycisnie to i po 1 dniu biore i w sumie tez podchodzi :D

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1785457
10gtt = 0,5ml = 5% (przy 10ml)
No to nie wiem gdzie problem.
Chyba...
Wiem?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1785458
Spokojnie, nie przesadzać bo potem kamień na zębach rozpuszcza.
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1785460
nic nie będę marudzić że nie czuć smaku. napisze po prostu moje odczucia smakowe z tych dwóch mieszanek. tylko nie wiem ile ma leżakować . Czytalem że najlepiej co jakiś czas wstrząsnąć buteleczką.
Awatar użytkownika
By bofh
#1785466
@macieksobie Nie mierz w kroplach. Do flaszeczek 10ml kup sobie taką strzykawkę precyzyjną o pojemności 1ml z wkręcaną :idea: igłą, wtedy ilość aromatu będzie ciut bardziej jasna niż w zadaniu pt. na ile plasterków da się pokroić pęto kiełbasy ;)

Co najmniej tydzień. Miesiąc wystarczy 8) Wstrząsing wskazany - można włożyć do plecaka, lub do bagażnika auta, wtedy samo się wstrząsa :mrgreen:

search.php?keywords=wstrz%C4%85sing :D
Awatar użytkownika
By Donayo
#1785476
Owocówki i deserówki zazwyczaj wstrząsam i wapuję.
Poza kilkoma aromatami, daję 12 kropli na 10ml bazy (kiedyś używałem strzykawki, ale ostatnio mam lenia i wróciłem do "mierzenia" kroplami).
Czuję smak i jeszcze nigdy nie wylałem nic do "kibelka".
Ile osób tyle opinii co do mieszania, jednak ja do prostych liquidów zawsze stosuję metodę "shake'n'vape" :D
Najlepiej sam sobie sprawdzaj co jakiś czas czy smak się zmienia i kiedy będzie Ci odpowiadał :)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1785488
Najważniejsze jest to, by zapisać datę tworzenia tego eliksiru na karteczce, dobrze byłoby podkleić ją na zalanej buteleczce i zerkać na nią przy każdym mieszaniu, wstrząsaniu :) To bardzo wzmaga apetyt na coś wyjątkowego, stworzonego przez nas samych :) Dajcie czas na klarowanie, warzenie i sublimację smaków, tymczasem kupcie sobie trochę " zalewki " z " P1 " i czekajcie cierpliwie, zaskoczenie będzie wielkie do tymczasowego " niepotrzebnego smaku z P1 " :)
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1787350
macieksobie pisze:dzisiaj dodałem do 2 baz 10ml dwa różne aromaty :
(baza nikotynowa oraz aromat Ice Fresh zakup wysekpowy , aromat Sweet Mango Capella zakup E-Dym)

1 . 10 ml baza nikotynowa 6mg/ml + 10 kropli aromatu MANGO z Capella
2. 10 ml baza nikotynowa 6mg/ml + 6 kropli aromatu Ice Fresh z zakupu wysekpowego

Moje pytanie brzmi : Na ile odstawić do przegryzienia ???



Dziś zalałem baze nr 2 czyli z Ice Fresh. chmura większa bo baza 50/50 .
Chmura w porównaniu z liquidami Liqueen i BM urosła , smak słaby pomimo dania 6 kropel na 10 ml.

zobaczymy dalej.
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1787896
Baza byla 50/50 .musialem zmieszac z 70/30 (do tej bazy tez dodalem 10 kropli aromatu mango ) bo w/g mnie nie chcialo sie palic (atomizer i ustnik grzaly sie ). Teraz jest okolo 60/40 i idzie dobrze. Akurat probuje mango i aromat 6/10 , chmura ok. Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1805183
Witam ponownie.
Już doszedłem do wprawy z bazami .
moja metoda: na 50ml bazy inavera vpg 70/30 daje w zależności co chce wapować :
- 90-100 kropli aromatu sweet mango ,
- 90-100 kropli sweet wartermelon ,
- 90-100 kropli juicy lemon,
- 50 kropli orange mango vith stevia (dla mnie tyle wystarczy bo jest słodki przez stevie ) ,
- 50 kropli fresh lemon (esw) .

i odstawiam na 3 tygodnie.

dziękuje wszystkim za pomoc.
niech będą wam dane wieczne grzałki
:mrgreen:
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1808088
czasem robi mi sie :zakrecony , ale jest sposób po 20 kropli i jest git .

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1808924
Jedna mała strzykawka za 70 gr dostępna praktycznie dla każdego w obszarze 2km od miejsca zamieszkania ( apteki) i problem liczenia 100 kropel z głowy, po co się męczyć ?:)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1808926
Piottrr pisze:Jedna mała strzykawka za 70 gr dostępna praktycznie dla każdego w obszarze 2km od miejsca zamieszkania ( apteki) i problem liczenia 100 kropel z głowy, po co się męczyć ?:)

Strzykawka w piórniku to nie jest dobry pomysł.
Strach pomyśleć co się stanie jak starzy znajdą.

Teraz zamieszam...
Jeśli liquid nie jest smaczny po 24h od wymieszania to już nigdy nie będzie smaczny, nawet gdyby leżakował dziesięć lat.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1808927
pawel_aa pisze:
Piottrr pisze:Jedna mała strzykawka za 70 gr dostępna praktycznie dla każdego w obszarze 2km od miejsca zamieszkania ( apteki) i problem liczenia 100 kropel z głowy, po co się męczyć ?:)

Strzykawka w piórniku to nie jest dobry pomysł.
Strach pomyśleć co się stanie jak starzy znajdą.

Teraz zamieszam...
Jeśli liquid nie jest smaczny po 24h od wymieszania to już nigdy nie będzie smaczny, nawet gdyby leżakował dziesięć lat.


No faktycznie z tej strony na to nie patrzyłem, a jak jeszcze znajdzie "facetka od pszyry" ;p.

pawel_aa pisze:
Teraz zamieszam...
Jeśli liquid nie jest smaczny po 24h od wymieszania to już nigdy nie będzie smaczny, nawet gdyby leżakował dziesięć lat.


tak nie mieszaj bo mam wielkie nadzieje co do jednego merdadełka a po 4 dniach jest tak gryzące ze nie da sie wapować ..
By andreass2
#1914998
Witam ,przepraszam że się wcisłem w temat.
Ale mam pytanie odnośnie wstrząsania zrobionego liquidu , (np. owocówki) jest mnóstwo różnych wypowiedzi na polskich i angielskojęzycznych forach że sam zgłupiałem.
proszę powiedzieć jak to jest z tym wstrząsaniem co jaki czas i przez ile dni....dziękuję
By Krasnal45
#1915002
Po połączeniu bazy z aromatem, wystarczy dobrze wymieszać poprzez np.wstrząsanie, a następnie odstawić. Dalsze wstrząsanie nie ma już żadnego sensu. No chyba, że dla Twojego uspokojenia sumienia.
By andreass2
#1915003
ok dziękuję .....
potem wystarczy dać w ciemne miejsce w temperaturze pokojowej? ,czy dobrze jest dać np. na kaloryfer ,do pudełka żeby nie było wystawione na słońce
dziękuję
By andreass2
#1915005
Pytam bo nie wiem ,a na początku napisałem że czytałem różne fora i co niektórzy mieli ciekawe pomysły , między innymi np. wkładanie do wrzątku.
Więc myślałem że nie zaszkodzi położyć na kaloryfer żeby przyspieszyć proces na jeden dzień ,a potem odłożyć do ciemnego miejsca niech sobie leży
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.