EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1914294
Nie wiem jak Wy, ale ja mam już szczerze dość tych wszystkich (nad)interpretacji, manipulacji i kłamstw czystej wody sączących się w środkach masowego przekazu i postanowilem (w miarę swoich skromnych możliwości) przyłączyć się do szerokiego frontu walki o prawdę i rzetelną wiedzę o EIN :roll:

https://youtu.be/Um4-bqD4czI

cdn...
By BarBastek
#1914295
Panie Arturze,
Bardzo dobra inicjatywa i sądzę, że każda forma przekazania rzetelnych informacji odnośnie wapowania jest ważna w obliczu propagandy i manipulacji, która jest stosowana przez ludzi o niewielkim rozpoznaniu tematu.
Dziękujemy

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1914316
Kropla drąży skałę @pol . Jeżeli uda nam się trafić z odpowiednim przekazem do "szeregowego wapera" i pokazać mu zastosowane środki manipulacji, to już nie będzie tak łatwo wprowadzać opinię publiczną w błąd, gdyż każdy waper będzie mógł stawić skuteczny opór fali kłamstw i pomówień. Taki jest mój cel i nie ukrywam, iż byłbym bardzo wdzięczny za Waszą pomoc w tym zbożnym dziele, gdyż jestem bardzo ograniczony Regulaminem Forum i mogę się udzielać praktycznie tylko i wyłącznie w swoim "rezerwacie" :roll:

PS
Następny odcinek "Think and vape" już za tydzień.
Awatar użytkownika
By pol
#1914320
@MaiArt
Jak zapewne wiesz wspierałem większość dotychczasowych ruchów propagujące wapowanie.
Masz rację.... kropla drąży skałę.
Groźba wisi w powietrzu, gdy Parlament Europejski rozważa kolejny kaganiec dla waperów - TPD III....

Jak myślisz, ile osób przeczytało podlinkowany tekst?
17 lutego jedną z wątpliwych atrakcji było dla mnie posiedzenie komisji ENVI, a konkretnie punkt 16, w którym wymieniano się poglądami na temat e-papierosów i podgrzewanych wyrobów tytoniowych. Po obejrzeniu tego materiału nasuwa się tylko jeden wniosek, że posłowie PE niewiele wiedzą na temat e-papierosów. Głównie zadawali pytania na które nikt nie potrafił odpowiedzieć, a dyskusja o wypadkach w USA dobitnie to obnażyła. Całość znajdziecie tu: (oglądajcie od 15:42:50) Ja tylko krótko streszczę.
Andrzej Ryś z Polski, wydawał się być zadowolony z dotychczasowych regulacji w UE i jak stwierdził, dzięki nim udało się uniknąć wybuchu EVALI, jakie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Nie wspomniał nawet co było powodem tego „wybuchu”, ale dodał że grupy ekspertów cały czas monitorują vaping i wyniki zostaną ogłoszone w 2021 roku.
Następnie głos zabrała Mairead McGuinnes (wiceprzewodnicząca Parlamentu UE). Podobno zna fakty, jest dobrze poinformowana, ale jej wypowiedź rozczarowała. Zabrakło konkretów, i również nie wspomniała o roli jaką odegrały nielegalne płyny z [ciach] na wypadki w USA. Za to nadmieniła o przypadku urodzenia dziecka o prawidłowej wadze przez matkę, która w ciąży vapowała. Przynajmniej to.
Peter Liese z Niemiec był konkretny. Zapytał czy komisja zna przyczynę wypadków w Stanach Zjednoczonych, oraz czy e-papierosy wywołują raka? Dodał, że jeśli nie, to opinia publiczna powinna znać prawdę, bo palenie tytoniu jest odpowiedzialne za 50% nowotworów. (Mam wrażenie, że znał odpowiedzi na zadawane pytania i szkoda, że ich nie wygłosił).
Veronique Trillet-Lenoir z Francji powiedziała, że potrzeba 10 lat aby ocenić skutki vapingu i uważa, że dopóki ich nie znamy, e-papierosy nie powinny być wprowadzane na europejski rynek. (Biedactwo, nawet nie wie kiedy e-papieros powstał, a przecież wielu z nas ma już za sobą 10 letni staż vaperski).
Michele Rivasa nie tylko nic nie wie o e-papierosach, ale domaga się zakazu smaków, sprzedaży, drakońskich przepisów i podatków. Oczywiście wspomniała o 52 ofiarach w USA, stwierdziła że e-papierosy powodują zaburzenia układu oddechowego, i że nie chce czekać na nowelizacje dyrektywy, ale oczekuje podjęcia szybkich działań.
Głosem rozsądku wykazał się Pietro Fiocchi, włoski przedsiębiorca, który stwierdził, że przeczytał 24 opracowania na temat e-papierosów i oczekuje rzetelnej, naukowej informacji czy możemy korzystać z tego urządzenia w celu redukcji palenia.
Pani C. Schaldemose z Dani stwierdziła, że brak jest solidnych danych naukowych i powołując się na opinie instytucji walczących z rakiem, rekomendowała surowsze podejście do e-papierosów i podgrzewanych wyrobów tytoniowych. Dodała, że dopiero potem, ewentualnie, gdy będzie o nich więcej wiadomo, można by znowu wprowadzić je na rynek.

Tak, moim drodzy, taki poziom wiedzy reprezentują parlamentarzyści, którzy będą tworzyć nową Tobacco Products Directive (TPD). I jeśli nic nie zrobimy, to może się okazać, że kolejna jej wersja może być znacznie gorsza od obecnej. Ten rok, jak się spodziewaliśmy, będzie bardzo ważny, a nas czeka kolejna mobilizacja. Wierzę, że damy radę. A jak wy myślicie?


Źródło

**************************
Jak sądzisz, ilu waperów przeczytało 1500 razy mniej. Papierosy elektroniczne w świetle badań naukowych autorstwa Profesora Andrzeja Sobczaka?
By MaiArt
#1914326
Niestety @pol znam realia i tym bardziej wykorzystam wszystkie możliwe sposoby w celu dotarcia z rzetelnym i klarownym przekazem do braci waperskiej. Jedno nie podlega dyskusji - wspierajmy się, gdyż tutaj wróg jest tylko jeden i osobiste animozje do niczego dobrego nie doprowadzą, a działać trzeba na wszystkich poziomach i żaden nie powinien być traktowany jako gorszy/mniej istotny.

A dlaczego krótkie filmiki na FB i YouTube? No cóż... W dzisiejszych czasach mało osób znajduje czas na czytanie długich i zawiłych tekstów (często poprzetykanych specjalistycznym słownictwem) i taka forma powinna być bardziej przystępna/akceptowalna. Przekaz ma dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, gdyż to na naszych barkach spoczywa obowiązek stawienia oporu wszechogarniającej fali kłamstw i manipulacji. Wiele zacnych osób działa na wyższych poziomach oddziaływania (np. VAP), lecz bez poparcia (wzmocnionej rzetelną wiedzą) szerokiej rzeszy waperów ich siła oddziaływania jest osłabiona i pozbawiona stabilnych fundamentów.

No i co najważniejsze...
"Jedyną ochroną wapera jest jego rozum"
Uświadomiony waper nie popełni błędów (ze wszystkimi tego strasznymi konsekwencjami) mających miejsce w Stanach Zjednoczonych.
By MaiArt
#1914541
Think and vape... czyli wapowanie w czasach pandemii.

Czy wapowanie w czasach pandemii jest bezpieczne? Podstawowe zasady użytkowania oraz higieny EIN.

[youtube]https://youtu.be/XalSAQxft3A[/youtube]

G-PRIV Pod Kit jako hołd dla klasycznej serii G-PR[…]

Problem z ładowaniem.

Cześć. Mój Aegis Boost od paru dni ma problem z na[…]

http://www.editer.pl/fotka/ac11fadc96[…]

Spalony atomizer - przyczyna

Witam, mam ostatnio spór z kolegą, oskarża mnie że[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.