EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Lunescron
#1913955
Od Listopada jestem właścicielem Draga nano. Użytkowałem go bez problemu przez jakiś miesiąc po czym poszedł w odstawkę aż do dzisiejszego dnia.
Leżał on w oryginalnym pudełku w suchym miejscu przez okres 2mies co poskutkowało absolutnym brakiem reakcji na próby naładowania go. Dioda nie świeci się. Czy to już koniec jego bytu?
Awatar użytkownika
By pol
#1913956
Na prawdę sądzisz, że suche miejsce i oryginalne pudełko było przyczyną "zgonu"?

Zanim zaczniesz dalej kombinować sprawdź kabelek, którym podłączasz do adaptera sieciowego, a może podłączasz do gniazda USB w komputerze i tu jest błąd.

Zawsze pozostaje reklamacja u sprzedawcy.
By Lunescron
#1913957
Skąd pomysł, że przyjąłem te czynniki jako powód tego problemu. Chciałem jedynie przekazać, iż e papieros nie był użytkowany i nie trzymałem go np w zapoconej koszulce od wf...
Próbowałem ładować go również innymi kablami niż ten, który otrzymałem w zestawie.
Niestety gwarancja nie wchodzi w grę gdyż nie otrzymałem paragonu. Z własnej głupoty zapomniałem się o niego upomnieć. (W danym sklepie nie dają "normalnie" paragonów ze względu na nieletnich, z którymi mogli by mieć potem problemy czy też z ich rodzicami)
Awatar użytkownika
By pol
#1913958
Lunescron pisze:Skąd pomysł, że przyjąłem te czynniki jako powód tego problemu.

Nie pomysł, tylko permanentny brak znaków interpunkcyjnych w Twym tekście, skutkuje odmiennością rozumienia Twych myśli przewodnich.

Sprzedawca nie wydaje paragonów, ponieważ sprzedaje EIN osobnikom nieletnim.....
To gdzie Ty robisz zakupy?

Zawsze możesz rozebrać moda i sprawdzić co jest nie tak.
By Lunescron
#1913959
Odczuwam wrażenie, że nie potrafisz przyznać się do omylnego zrozumienia mojej wypowiedzi dlatego zasłaniasz się starą, oklepaną i niedopasowaną śpiewką o znakach interpunkcyjnych pomimo tego, że z moją wypowiedzią jest wszystko dobrze ;).
By Lunescron
#1913960
Na YT widziałem 1 filmik z "patroszenia"Draga nano co poskutkowało połamaniem kolorowego boczku. No ale chyba i tak nie mam nic do stracenia.
Awatar użytkownika
By pol
#1913961
Lunescron pisze:....
Leżał on w oryginalnym pudełku w suchym miejscu przez okres 2mies co poskutkowało absolutnym brakiem reakcji na próby naładowania go. ....

Tak, masz dobre odczucia.

***************
Znajdź specjalistę od patroszenia.

******************
Drag Nano ma automatyczny włącznik. Przy zaciąganiu włącza się zasilanie.
EIN nie daje znaku życia przy zaciąganiu?
Awatar użytkownika
By pol
#1913964
Może e-liquid zalał kanał powietrzny i zablokował włącznik podciśnieniowy.

Może spróbuj przepłukać kanał alkoholem izopropylowym . Tylko ostrożnie (materiał bardzo łatwo palny) i daj mu czas na odparowanie.

*******************
Chyba jedna można rozebrać bez uszkodzeń. Tylko odrobinę więcej wyczucia, niż autor filmu.
By Lunescron
#1913965
W sumie to lq zawsze wyciekał mi z wejścia usb. Możliwe, że gdzieś zastygł.

Ooooooo, właśnie ten filmik wiedziałem.
Awatar użytkownika
By pol
#1913966
TERA 360 (autor filmu) poszedł na skróty. Należy delikatnie, w koło plastikowej wkładki, podważać, a nie na cha...a w jednym miejscu.

Można delikatnie wcześniej podgrzać np suszarką do włosów. Podgrzany klej, łatwiej puści.

Ten biały cylinderek (pastylka) pod stykami prawdopodobnie jest tym włącznikiem podciśnieniowym.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 21:24 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Lunescron
#1913967
Udało mi się go rozłożyć ale to nie wiele mi wyjaśniło xD

U mnie ta pastylka jest brązowa...
By Lunescron
#1913968
Ah, jest ona brązowa od lq, ponieważ zrobiona jest częściowo z jakiegoś włókna ew waty
Awatar użytkownika
By pol
#1913969
Niczym nie dłub w tym elemencie.
Tak jak wspominałem przemyj go alkoholem izopropylowym - „IPA”.
By Lunescron
#1913970
No dobrze ale głównym problemem jest to, że sam w papieros nie chce się ładować
Awatar użytkownika
By pol
#1913971
Może masz też zalane na brązowo styki w gnieździe USB :idea:
Sam pisałeś, że przez otwór gdzie jest gniazdo USB wylewał się e-liquid.
Wiele premixów ma dużą dawkę słodzików, które wszystko potrafią zakleić.

Masz multimiernik/woltomierz? Zmierz napięcie na akumulatorze.
By Lunescron
#1913973
Będę musiał w takim razie podjechać do znajomego, może on coś zrobi.
Awatar użytkownika
By pol
#1913974
Wypłucz, wymyj dokładnie elektronikę przy pomocy IPA. Wysusz. Uważaj bo IPA jest łatwo palnym płynem.
By Lunescron
#1913975
Dzięki za pomoc :-D. Pewnie jeszcze się odezwę.
Awatar użytkownika
By pol
#1913976
Popracuj nad interpunkcją :wink:
By MaciejH
#1913986
Lunescron pisze:W danym sklepie nie dają "normalnie" paragonów ze względu na nieletnich, z którymi mogli by mieć potem problemy czy też z ich rodzicami

Co to za absurd?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.