EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By gentillo
#18976
Zawsze miałem problem z nadmiernym poceniem się, ale to co dzieje się tej wiosny to już po prostu masakra. I pierwsze skojarzenie które mi się nasuwa to, że może to być jakiś efekt uboczny e-palenia. Czy ktoś zauważył być może u siebie podobne objawy?
Awatar użytkownika
By Pinni3
#18978
ja zauwazylem, czuje jak ze mnie liquid wychodzi...moze za duzo jaram :) nie wiem....ale juz wczesniej zastanawialem sie nad tym co jest grane - nawet pytalem Kosiego czy on tez tak ma....On podobno nie :D ale widocznie w przypadku osob ktore sa podatne na nadmierne pocenie sie...e faja to wzmaga takze potwierdzam, cos w tym jest
Awatar użytkownika
By sq8shq
#18983
a to dziwne bo ja mam zgola przeciwne doznania. Zupelnie nie odczuwam nadmiernego wydzielania potu od momentu gdy pale sobie regularnie e-p. Co prawda nigdy nie dopuszczalem do sytuacji, w ktorej pot moglby byc wjakis sposob problemem (roznego rodzaju antyperspiranty - tyle ze nie takie z rosmana czy czegos - no i czeste mycie :) ) niemniej palac e-p mam jakis wiekszy komfort (byc moze tylko psychiczny) i odczuwam zmniejszone wydzielanie potu.

Zapewne rozne organizmy roznie reaguja na PG/DPG
Awatar użytkownika
By gentillo
#18986
Widzisz, ja też używam bardzo dobrych antyperspirantów i biorę prysznic nawet 3 razy dziennie tylko że u mnie pocenie jest patologiczne i dotyczy całego ciała. A e-palenie niestety to wzmaga z tego co widzę. I staje się to naprawdę dużym problemem, bo już wcześniej miałem problemy z funkcjonowaniem w pewnych sytuacjach.
Pinni z tego co pamiętam jaramy z podobną intensywnością, może czas spróbować zacząć zmniejszać dawki? Tylko, że to nie będzie takie proste:(
Awatar użytkownika
By Pinni3
#18998
Gentillo ;) jaramy bo lubimy :D Z tego co piszesz to faktycznie masz problemy (u mnie nie jest to w tak silnym stopniu) - zawsze mozesz udac sie do dermatologa, napewno cos pomoze
Awatar użytkownika
By gentillo
#19002
Niestety to nie jest takie proste. A wyleczyć można ale kosztowną operacją która polega na wstrzyknięciu botoxu pod skórę i co pół roku wymaga ponowienia. Sorry za ot:)
By Telesfor
#19010
Mam wręcz przeciwnie... Zawsze dosyc mocno się pociłem, jak paliłem fajkę to wręcz koszmarnie.. , od grudnia , od kiedy pale EP - problem calkowicie zaniknął. Dopiero po przeczytaniu tego wątku uświadomiłem sobie ,ze nie pamiętam kiedy byłem spocony..
A w zeszłym tygodniu miałem nawet niezły meksyk - Mistrzostwa Polski w strzelaniu westernowym , dwa dni na palacym słońcu wregulaminowym długim rękawie i skórzanej kamizelce, a fizycznie niezła sprężara- bieganie i bardzo szybkie strzelanie. I nie musiałem zmieniać koszuli ... :shock:
Czyżby to były skrajnie różne osobniczo reakcje na e-palenie??
Awatar użytkownika
By E-JACK
#19011
Mój znajomy lekarz, z którym akurat rozmawiałem przed chwilą stwierdził, że EP raczej nie jest przyczyną Twojej dolegliwości.
Natomiast powiedział, że powinieneś zglosić się do lekarza i w pierwszej kolejności zbadać tarczycę. Zakładam jednak, że już to zrobiłeś. Tak czy inaczej są podobno różne tabletki na ten stan rzeczy...
Awatar użytkownika
By Tusia
#19012
Ja się nie pocę , zlewne poty są przy chorej tarczycy i u kobiet przy klimakterium...w wielkim skrócie...a nerrrwy masz :wink: :?:
Awatar użytkownika
By Mauri
#19015
Nigdy tego problemu nie miałam i nie mam też teraz. Fakt nie długo palę e-p. Może natomiast u Ciebie to sprawa nadopbudliwości, czyli inaczej nerwów jak to Tusia ujęła :wink: E-p. mnie na przykład nie uspakajają tak jak analogi. Przy stresowych sytuacjach mam ochotę zapalić analoga właśnie.
Awatar użytkownika
By Zyga
#19046
gentillo pisze:Zawsze miałem problem z nadmiernym poceniem się, ale to co dzieje się tej wiosny to już po prostu masakra. I pierwsze skojarzenie które mi się nasuwa to, że może to być jakiś efekt uboczny e-palenia. Czy ktoś zauważył być może u siebie podobne objawy?

Z tym poceniem się to może tak być, u niektórych jednostek: mój znajomy też się poci gdy pali e-p. Zrobił próbę - dwa dni nie palił i przestał się pocić! U każdego widać jest inaczej - organizmy mogą różnie reagować.
Awatar użytkownika
By TripleH
#19103
U mnie zimne poty występowały przez pierwsze trzy dni e-palenia, ale tylko wtedy kiedy przed albo po e-paleniu zapalałem analoga. Myślę że to kwestia lekkiego przedawkowania nikotyny. Do tego dochodziły jeszcze lekkie, przemijające bóle i zawroty głowy i lekkie "mielenie" w żołądku. Dziś nie zapaliłem żadnego analoga a e-papierosa paliłem co 30-60 minut po kilka dużych buchów i nie miałem już żadnych negatywnych objawów.
Awatar użytkownika
By gentillo
#19107
Widać, że są różne reakcje. Być może osoby takie jak ja, czyli już z "wrodzoną" skłonnością do nadmiernego pocenia dostaję przez e-fajki dodatkowego "kopa". U mnie ewidentnie istnieje relacja pomiędzy zwiększonym poceniem się a e-paleniem niestety. Aż boję się myśleć co się będzie działo kiedy naprawdę zrobi się gorąco:(
Awatar użytkownika
By Friend
#19130
Gdzieś to wcześniej poruszaliśmy, ale warto o tym pisać.

To co napiszę niżej proszę traktować jako materiał do zbadania.

Nikotyna - trucizna;
e-papieros - więcej nikotyny;
twardy palacz - duże dawki;
obrona organizmu przed trucizną - podwyższona temperatura;
usuwanie trucizny - przez pocenie.

Jeszcze gdzieś były dane a'la połowicznego rozpadu nikotyny w organizmie,
i już możemy prognozować kiedy pojawią się poty.
Awatar użytkownika
By TripleH
#19132
Friend pisze:Jeszcze gdzieś były dane a'la połowicznego rozpadu nikotyny w organizmie,
i już możemy prognozować kiedy pojawią się poty.


To akurat może być prawda. Zauważyłem że takie "dziwne" objawy wystepują ok 15-20 min po paleniu. A właśnie 20 min to bodajże czas połowicznego usuwania nikotyny z organizmu.
Awatar użytkownika
By Friend
#19137
TripleH>
Ciężko to odszukać, ten czas rozpadu.
Ale mówimy chyba o dwóch rzeczach.
Wg mnie i prywatnych pomiarów (8 osób w jednym czasie przez 12 godzin), 20-40 minut to średni czas głodu "nikotynowego".
I za przeproszeniem gucio (g...o) prawda, głodu chemii dodanej do analoga.
O głodzie nikotynowym można powiedzieć powiedzmy po 2-4 tygodniach gdy od tej chemii się uniezależnimy choćby częściowo.
Wolałbym 2 miesiąc e-palenia i tu mamy ciekawe obserwacje (na mocnych dawkach 16/24mg):
- głód poranny, brak
- pierwsze palenie okolice godziny 12-14
- kolejne palenia co 2-4 godziny!
Warunki:
- brak kontaktu z innymi palącymi
- wewnętrzna bojaźń przed kolejną namacalną dawką i efektami wydłużają te czasy
- dawka powinna być wyraźnie odczuwalna dla palącego

Popal i pomyślkiedy człowiek jest niewolnikiem anaolowego sterowania, a kiedy TYLKO nikotyna odgrywa rolę.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.