EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By ania125
Hej,
Poszukuję jakiegoś e-papierosa.
Palę analogi do paczki dziennie, pall mall zielone.

Chciałabym znaleźć jakąś alternatywę, w związku z niedługim wycofaniem mentolowych papierosów i podwyższanie ciągle cen.
Chciałabym przyoszczędzic trochę jednak :)

Jaki zestaw startowy polecacie?
W miarę maly, ale żeby "zatankowac" raz, rano i mieć na cały dzień.
W miarę tani, powiedzmy to 200 zł.

Patrzyłam na iqos i glo lecz to nie rozwiązuje mojego problemu dotyczącego cen, gdyż urządzenie 200 zł i paczka fajek do iqos lub glo w okolicach 15 zł.

Jestem w tym nowa i nawet nie wiem na co mam zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Anna
Awatar użytkownika
By Gabriel
To jest dobry wybór. Wkład kosztuje 7,50 zł. i ma pojemność 1,7 ml ( dla porównania Juul ma 0,7 ml i kosztuje 2 razy więcej ). Sam Logic kosztuje w granicach 50 zł. Na początek spróbowania e-palenia nie widzę konkurencji. Jest bardzo mały i dyskretny a co najważniejsze nic nie cieknie z niego. Jeżeli kupowałaś fajki za grubi ponad 10 zł. to te 7,50 już daje Tobie oszczędność. A nawiasem pisząc to jest mały myk że można uzupełnić ten wkład, własnym liquidem. Wystarczy ściągnąć tę srebrną blaszkę od strony grzałki ( bardzo prosta czynność ).
By ania125
Joyetech eGo AIO Quick Start Kit - 1500mAh

A jak z awaryjnością i częściami zamiennymi? Istnieje taka możliwość? Czy od razu kupno nowego e-p?
By medikk
Może powinnaś się zainteresować SMOK RPM 80 Pro. Dosyć prosty w obsłudze, na kupne grzałki, dolewasz liquidu i rura :-)
By ania125
Ego aio lub ego aio pro - kupię jutro w zależności co będzie na stanie w sklepie wysepce.

Smok trochę za drogi jak na pierwszy e-p bo nie wiem czy mi się przyjmie :)

Przejrzałam prawie całe forum i już co nieco wiem ale mam parę pytań.

Dedykowana grzałka do ego aio to 0,6 ohm, czy do wersji Pro, też?
Liquid - są gotowe kupne i są premixy. Jeśli kupię 50 ml premixa to ile muszę wlać bazy nikotynowej by było zbliżone do zwykłych fajek? Jak mam to wyliczyć?
Ile grzałek kupić w zapasie?
Jak długo jedna grzałka, jeśli trafię na dobrą, powinna wytrzymać, chociaż mniej więcej.

Dzięki za pomoc :)
Ania
Awatar użytkownika
By pol
@ania125
Niestety, ale nie doczytałaś regulaminu -> §3.16. Tytuł wątku musi wskazywać na temat dyskusji w nim zawarty.

Łatwiej odpowiadać, gdy każde pytanie zadawane jest w osobnym temacie, nawet jak założysz milion tematów.
Segregowanie tematów i pytań ułatwia też innym znalezienie odpowiedzi na podobne pytania.

W głównym temacie podpowiem jeszcze
VooPoo Vinci X 70W
np
https://vapeclubpoland.pl/produkty/voop ... x-pod-kit/

Vinci X RBA
MECHLYFE RBA Section Rebuildable Coil Head for Voopoo VINCI/VINCI X
https://www.fasttech.com/products/3007/10066755/9717380

Authentic VOOPOO Replacement PnP-RBA Coil Head
https://www.fasttech.com/products/3007/10050745/9718113
Awatar użytkownika
By Baryua
ania125 pisze:Ego aio lub ego aio pro - kupię jutro w zależności co będzie na stanie w sklepie wysepce.
Nie bardzo opłaca się kupować Ego AIO/AIO pro, gdyż w podobnej cenie jest nowszy i lepszy model Exceed D19 - m.in. gdy w AIO zbijesz szybkę to cały e-p jest do wyrzucenia, a w Exceedzie wystarczy wymienić szkiełko, które możesz dokupić.
Awatar użytkownika
By pol
@ania125
Spróbujmy inaczej...
Ile wydajesz miesięcznie w związku z nałogiem palenia tytoniu?
Awatar użytkownika
By Gabriel
Tej Pani proponuję cukierki miętowe lub Tik taki. Może będzie bardziej zdecydowana. Nałóg ciumkania cukierka będzie mniej skomplikowany od każdego e-p.
By ania125
pol pisze:@ania125
Spróbujmy inaczej...
Ile wydajesz miesięcznie w związku z nałogiem palenia tytoniu?

Ponad 200 zł pewnie bedzie. 1,5 paczki na dwa dni.

Gabriel pisze:Tej Pani proponuję cukierki miętowe lub Tik taki. Może będzie bardziej zdecydowana. Nałóg ciumkania cukierka będzie mniej skomplikowany od każdego e-p.

Dzięki... Ale nie. Nie mam problemu z technologią jakąkolwiek, tylko nie chce utopić pieniędzy na coś co będzie do d... . Jak będzie później taka potrzeba to sobie własną grzałkę ukręcę.
Awatar użytkownika
By pol
ania125 pisze:Ponad 200 zł pewnie bedzie. 1,5 paczki na dwa dni.
...
.....Nie mam problemu z technologią jakąkolwiek, tylko nie chce utopić pieniędzy na coś co będzie do d... .
...
Jak będzie później taka potrzeba to sobie własną grzałkę ukręcę.

To może przestań szukać tanich ofert sklepowych - wyprzedaże leżaków...
Do nich w większości przypadków nie znajdziesz części zapasowych takich jak np szklana tubka.

Wybierz coś z tego co tu zaproponowano, a jeżeli masz wg swej opinii kręcić własne grzałki, to wybierz to co daje takie możliwości.

Może mini mini, tylko coś co ma szanse posłużyć trochę czasu.

Może parownik, który ma dobrą opinie jeżeli chodzi o oddawanie smaku - EHpro True MTL RTA
do nabycia np
https://e-dym.pl/atomizery/4620-4997-at ... -rta-.html

Do tego jakiś dobrej jakości box. Można już w granicach 100PLN takiego znaleźć + 20-30PLN na dobre ogniwo.
Może Wismec Sinuous V200 ??
Może Eleaf iStick Pico X ??
By ania125
Czyli stanie na exceed.
Dziś już do edymu nie zdążę więc jutro będę się bawić.

Zmoderowano. D.
Awatar użytkownika
By pol
Joyetech Exceed D19 Starter Kit 1500mAh często jest polecany dla początkujących.
Osobiście bym go nie polecał.
Nie lubię, gdy nie mam żadnego wpływu na tryb pracy zasilania tak jak to jest w przypadku Exceed D19.

A PBusardo Review - The Joyetech Exceed D19 - 9 lis 2017

9 lis 2017 - dziś 14.02.2020 - ups... ponad dwa lata...
By ania125
pol pisze:Osobiście bym go nie polecał.

Czyli Ty poecasz
EHpro True MTL RTA
Lub
VooPoo Vinci X 70W

?
Awatar użytkownika
By pol
Parownik Ehpro True MTL RTA ma bardzo dobre opinie wśród waperów ceniących oddawanie smaku. To duży plus.
Łatwość montażu własnej grzałki
np

grzałka wg Haze

Do parownika Ehpro True można np dobrać zasilanie Ehpro COLD STEEL 100
jest nawet na bazarku od @Haze
ehpro-cold-steel-100-t135677.html

VooPoo Vinci X 70W to model typu "pod" unowocześniony z możliwością robienia własnej grzałki w RBA (pisałem powyżej)

Traktuj to jako subiektywne podpowiedzi. Decyzje musisz podjąć sama.
By Mastertext
1. Czy masz swój ulubiony płyn? Jedni kaszlą od PG inni od VG, a jeszcze innych boli głowa od aromatów. Gotowa grzałka = wymiana co smak.
2. Górny nawiew nigdy nie pocieknie, dolny zawsze, choć tylko w pewnych warunkach (zmiany ciśnienia wokół atomizera).
3. Grzałka w modzie regulowanym wytrzymuje znacznie dłużej niż w nieregulowanym. (iStick Pico + Cubis 2 = 0.6 OHM przy 15W wymiana co 2 miesiące)
4. Elektronika działa albo się psuje i nic to nie ma wspólnego z wymienną tubką, akumulatorem, zasilaniem, jakością moda, etc.
5. Potrzebujesz odparowywać max. 2ml 12 mg nikotyny dziennie.
6. W internetach zawsze się znajdzie jakiś palant. W imieniu forum przepraszam.
By ania125
1. Nie, nie mam. Jestem w tym swieżynką.
5. Dzięki za info :)
6. Luzik ;)

Jutro będę w e-dym. Zdecyduje się na cos.
Awatar użytkownika
By DorotaM
Zakupy w e-dymie powiadasz?
Hm... może więc warto zerknąć na: Innokin EZ.WATT VW Kit - 1500mAh
Niezbyt drogi, mały, poręczny, pod MTL, tanie grzałki.
Na początek, na próbę przejścia powinien być w sam raz. Nie startowałabym od razu z parownikiem na własnoręcznie robione grzałki, choć i nie wykluczam tego iż w zasadzie w każdym ze sklepów z EIN sprzedawcy takową przyszykują Ci na miejscu.
Bardziej tu jednak biorę pod uwagę to, że nie wiemy czy wapowanie w ogóle będzie Ci odpowiadać. Jeśli tak, zawsze możesz sobie dokupić drugi zestaw co i tak ogólnie polecamy, bo sprzęt to sprzęt a nałóg to nałóg i kiedy zdarzy się nie daj .. coś. To nałóg nie zrozumie, że sprzęt akurat nawalił. :wink:

Mała pojemność tego Smoka jest trochę irytująca. U[…]

Co zrobić jak w atomizerze rozbije się szkiełko? W[…]

Jaki atomizer?

Witam, na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem total[…]

Z bloga Starego Chemika

https://starychemik.wordpress.com/201[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.