EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Ola009
#1912918
Hej, od jakiegoś czasu mam Volisha V4 i ma on plastikową górę która ciągle rozłącza się od metalowych części, mam wrażenie że nie powinno tak być, myślałam nawet żeby to przykleić czy coś bo co go nie włożę do torebki to on się jakby '' łamie '' w pół i wylewa się Liquid. I pytanie, czy da się to jakoś ogarnąć czy lepiej wymienić całą górę?
By Ola009
#1912920
Trochę zaleciało elektrodą, ale no dobra.
http://www.epapy.pl/262-large_default/a ... ish-v4.jpg
Ten przyciemniany plastik rozłącza się w miejscu połączenia z metalowymi elementami. Po prostu jest to mało trwałe i nie siedzi na tyle mocno w tych metalowych częściach (na górze i na dole) żebym mogła spokojnie włożyć ją do torby, bo wyskakuje ten plastik i wylewa się Liquid. I nie wiem czy tak juz jest z tą górą czy powinnam ją wymienić.
Awatar użytkownika
By pol
#1912922
Ola009 pisze:Trochę zaleciało elektrodą, ale no dobra.....


Rejestrując się na forum, również i tym, zaakceptowałaś Regulamin forum. Nie czytałaś?
To wskażę co pominęłaś - > page/regulamin
§3 Zasady korzystania z Forum pkt. 4
Z wyjątkiem wyznaczonych działów na Forum należy używać języka polskiego oraz poprawnie stosować jego zasady. Niedozwolone jest nadużywanie pisania wielkimi literami oraz powiększoną czcionką.


Warto przed napisaniem następnego postu przeczytać i przyswoić
page/leksykon

Tutaj jest forum o EIN, a nie o tematyce wycieczek górskich.

Nie wiem co to jest "góra", o której wspominasz, że masz problemy gdy wkładasz ją do torebki.

Jak dalej mamy pomagać skoro nie rozumiesz tego co Ci podpowiedziałem.

Rozleciała Ci się tuba/tulejka od atomizera. Podałem link, gdzie możesz kupić nową tubkę, ale jak ma to zrozumieć.
Dla Ciebie atomizer to góra. Nie znam takiej góry nawet w Alpach.



*******************
@Gabriel
Podałem na tacy link gdzie można kupić coś co my nazywamy tubką, ale to nieznane nazewnictwo @Ola009
To jak ma coś kupić co nie wie czym jest?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 16:48 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Ola009
#1912925
Po pierwsze jestem pełnoletnia, a po drugie to jesteś strasznie nieuprzejmy. Podobno forum jest od tego aby zadawać pytania a nie od bycia ekspertem od wszystkiego. To że nie znam jakiegoś tam nazewnictwa definiuje moją osobę? Bo twoim zdaniem najwidoczniej tak. A no i jeszcze specjalnie dla ciebie: '' Góra '' w domyśle górna część epapierosa, volimizer :)
Awatar użytkownika
By pol
#1912926
@Ola009
Wybacz, ale to nie ja zawitałem u Ciebie. To Ty przyszłaś na forum. Zatem nie namawiaj na zmianę przyjętego przez nas nazewnictwa wyłącznie dla Twej wygody i lenistwa.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 16:56 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
By Ola009
#1912927
Akurat wiele nazw funkcjonuje także uspokój się panie wszechwiedzący. Ale skoro wiedziałeś o co chodzi to po co na siłę musiałeś się przypieprzyć bo nie rozumiem.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1912928
Ola009 pisze: '' Góra '' w domyśle górna część epapierosa, volimizer :)

A górna część e papierosa to: ustnik.
Awatar użytkownika
By pol
#1912932
@Gabriel Używając tego paskudnego slangu waperów, jakoś dziwnie nie mamy problemu w porozumieniu się.
By Baryua
#1912938
Na litość Boską, Panowie... Rozumiem oburzenie, ale zamiast zaśmiecać forum, wystarczy w jednym zdaniu uświadomić, że "góra" to atomizer/parownik i ew. dodać, że dotyczący e-papierosów termin "góra" to wytwór Facebookowych półgłówków.
Linkowanie leksykonu, tak długo jak zawiera on wiele absolutnie zbędnych terminów, jest -delikatnie mówiąc - nie na miejscu. Co prawda oczyszczono go z archaizmów typu kartomizer i ściera, ale nadal jest on daleki od bycia przejrzystym.
Gabriel pisze:Bo to slang z naszej dzielni.
"Góra" to slang, my po prostu nazywamy poprawnie, nawet nie specjalistycznie, tylko tak jak powinien nazywać przeciętny człowiek.
Awatar użytkownika
By pol
#1912939
@Baryua
Czekaliśmy na Ciebie, ale gdzieś się zgubiłeś.
Próbowaliśmy, tak jak potrafimy, pomóc koleżance.

Leksykonowi zarzucasz, że zawiera on wiele absolutnie zbędnych terminów.
Podaj czego tam brakuje.

Popracuj nad leksykonem i zaproponuj aktualizację.
Chętnie nad tym podyskutujemy w osobnym wątku.
By Baryua
#1913055
Nigdzie się nie zgubiłem, po prostu z racji tego, że na trawniku szydzi się z pomocnych użytkowników, nazywa ich kelnerami itd., to dla własnego spokoju wolałem się nie wypowiadać. Ale miarka się przebrała i jako wyznawca powoli zapominanych tu, staroświeckich wartości takich jak m.in. szacunek dla drugiego człowieka (niezależnie czy na żywo, czy też przez internet) musiałem wtrącić swoje trzy grosze.
Wyśmiewanie nowicjusza ciężko nazwać pomocą, ale mimo wszystko może jednak było to dla niego pomocne - @Ola009 było? Nie spodziewam się odpowiedzi, gdyż zapewne trafił się "jednopostowiec" jakich przewija (a raczej przewijało) się tutaj tysiące, a bez tej odpowiedzi nie da się nic stwierdzić. Odpowiedzi autorki na ataki są wystarczająco wymowne, mimo że widać w nich ogromną dozę opanowania i spokoju, najprawdopodobniej spowodowaną spokojnym usposobieniem i w dodatku spotęgowaną świadomością bycia nowicjuszem.
Gimbusów piszących " siema jaki polwcacie premix do 20zloty elo" śmiało można, a nawet powinno się strofować, ale ludzi, którzy piszą z sensem i w większości poprawną polszczyzną nie powinno się wrzucać do jednego worka ze wspomnianym gimbusem, tylko dlatego, że użyli terminu "góra", notabene ekstremalnie (niestety) popularnego w naszym kraju jako określenia atomizera.
Co do leksykonu - czego tam brakuje? Nie w brakach tkwi problem, a w nadmiarze. Nie potrzebowałem nigdy z niego korzystać, ale zajrzałem z ciekawości ze dwa razy, z czego drugi raz miał miejsce 3 dni temu. Jeżeli dla mnie ( ok. 3,5 roku wapowania) terminy takie jak "absolut tytoniowy" (otwierający leksykon), "ISO", "CE" są absolutnie zbędne, to dla nowicjusza tym bardziej. Jeszcze bardziej zbędne są kwiatki typu "dekang", "boge", "niebiański czajniczek" itp.
Awatar użytkownika
By pol
#1913057
@Baryua

Dużo napisałeś, ale czy zgodnie z tym co w tym wątku jest?
Śmiem twierdzić, że nie doczytałeś z minimalną uwagą.
Owszem, prześmiewczy charakter wpisów jest, ale bez przekroczenia norm, z którymi na innym forum bywa.
Ale nie o tym...
W pierwszym poście podałem na tacy link gdzie można kupić tulejkę, która @Ola009 się rozkleiła.
To była pomoc czy "jazda" po nowym?

*********************
P.S.
@Baryua
O leksykonie podyskutujmy w temacie o jego aktualizacji.
Zapraszałem, aby w nowym wątku podyskutował o aktualizacji Leksykonu.
Wolisz tutaj? Może jednak tam gdzie to nie zaśmieca innego tematu.

Zapraszam do dalszej dyskusji -> aktualizacja-leksykonu-t135981.html
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.