EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By eADAMx
#1912505
Witam
Od 5 lat nałogowo palę papierosy. Paliłem kiedyś czerwone LM później przerzuciłem się na niebieskie, później na klikane cienkie. W wyjątkowych sytuacjach, np. jakaś uroczystość/impreza potrafiłem spalić 2 paczki dziennie np. czerwonych czując się dobrze i nie mając skutków ubocznych.
Pierwszy raz z e-papierosem kontakt miałem kilka lat temu. Jako że olejek miał mo 18mg czułem szybkie objawy zatrucia +kołatanie serca. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że winą była zbyt duża ilość nikotyny zawarta w e-liquidzie. Po latach stwierdziłem, że coraz więcej ludzi przerzuca się na E i też tak postanowiłem, gdyż wtedy nie potrzebuję palić zwykłych, poza tym z wielu innych przyczyn uznałem, że chcę skutecznie przerzuć się na palenie e-papierosa. Mimo, że spalałem dużą ilość normalnych, wybrałem stężenie nikotyny 3mg tylko (pani w punkcie polecała mi 6mg na start mówiąc że 3mg to dla mnie za mało będzie gdy palę dużo zwykłych). Jednak uparłem się na 3mg bo nie chciałem się struć jak wtedy. Dodam, że na gumę nikotynową (10min żucia) moj organizm też dziwnie zareagował bo całą resztę dnia kręciło mi się w głowie - przez co przestałem stosowanie takich metod i chciałem przejść na e-papieros.
Palę drugi dzień i czuję się otępiały.. Momentam kręci mi się w głowie.. nie chce mi się wstawać z łóżka, mam problemy jakbym nawdychał się jakiejś trucizny.
Pytanie brzmi: JAK SIĘ PRZYZWYCZAIĆ? Dlaczego tak się czuję, a nie znajduję postów o podobej tematyce? Czy mogę być uczulony na jakiś składnik e-liquidu? nie wierzę, że takie stężenie nikotyny aż tak na mnie działa, a zwykłe mogę palić ile chcę. Uparłem się na e-papierosa i zainwestowałem ponad 200zł w niego nie po to by palić dalej normalne.
Proszę o porady, będę wdzięczny
Awatar użytkownika
By pol
#1912506
W Twojej sytuacji wskazana byłaby konsultacja medyczna.

Opowieści, że w sytuacji palenia czerwonych dziennie po 20 sztuk, przejście na EIN z zawartością nikotyny 18mg/ml przy dawnych konstrukcjach EIN byłoby przekroczeniem podawania dotychczasowej ilości nikotyny do organizmu jest zwykłym przekłamaniem. Oczywiście wszystko zależy od ilości zużywanego e-liquodu.

Stąd przy współczesnych konstrukcjach EIN, gdzie wytwarzane są duże ilości mgiełki zalecane jest używanie e-płynów z mniejszą zawartością nikotyny i tu 6mg/ml w początkowym etapie przejścia z tradycyjnego palenia wyrobów tytoniowych może być wystarczającym poziomem.

Opisywane przez Ciebie objawy przy używaniu EIN jak i gumy do żucia z nikotyną mogą wskazywać na jakieś problemy zdrowotne. Stąd zalecana konsultacja medyczna. Żaden lekarz nie udzieli porady przez internet, poza doktorem Google.

***************
Nie chcę w opisanym przez Ciebie problemie zdrowotnym, komentować stosowania błędnego nazewnictwa przy stosowaniu EIN.
W elektronicznych papierosach nic się nie pali. Również nie używa się olejków w EIN.
By wratchild
#1912605
@eADAMx jaki liquid konkretnie vapowałeś? Miałem podobne objawy na początku przygody z EP. Przy zakupie sprzętu Pani poleciła mi gotowy liquid o stężeniu 6mg. Po kilku zaciągnięciach pojawiły się zawroty i ból głowy, otępienie, kołatanie serca. Jak przeczytałem skład tego płynu to się za głowę złapałem - na forum pisano o 3 składnikach w premiksie plus baza nikotynowa a w tym ze sklepu roiło sie od jakichś acetylo i benzo syfów. Jak zmieniłem płyn na porządny od rekomendowanego tutaj producenta przeszło jak ręką odjął. Dla ciekawości, po jakimś czasie zalałem ten pierwszy kupny liquid i było to samo także to ewidentnie wina jego składu.
Awatar użytkownika
By pol
#1912606
eADAMx pisze:.... Dodam, że na gumę nikotynową (10min żucia) moj organizm też dziwnie zareagował bo całą resztę dnia kręciło mi się w głowie - przez co przestałem stosowanie takich metod i chciałem przejść na e-papieros. .....

@wratchild
Ciekawe czy w gumie nikotynowej do żucia też "roiło sie od jakichś acetylo i benzo syfów."?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.